Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Scandic cup Hudiksvall
2016-02-19
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oscar Kardin
Östersunds SK
14:11.85070
94.0p
2
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
14:15.85490
+4.320
93.5p
3
Jesper Modin
Piteå Elit SK
14:21.86060
+9.890
92.9p
4
Carl Quicklund
Östersunds SK
14:30.86970
+19.1800
91.9p
5
Bill Impola
SK Bore
14:32.87180
+21.2010
91.7p
6
Johan Häggström
Kalix SK
14:33.87220
+21.2050
91.6p
7
Anton Karlsson
Åsarna IK
14:35.87490
+24.2320
91.4p
8
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
14:37.87640
+25.2470
91.2p
9
Gilberto Panisi
Italy
14:41.88090
+30.2920
90.7p
10
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
14:42.88120
+30.2950
90.7p
11
Anders Svanebo
Stockviks SF
14:43.88280
+32.3110
90.5p
12
Max Novak
Offerdals SK
14:48.88710
+36.3540
90.1p
13
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
14:49.88820
+37.3650
90.0p
14
Simon Persson
IFK Umeå
14:51.89080
+40.3910
89.7p
15
Mattias Bångman
Offerdals SK
14:52.89150
+40.3980
89.7p
16
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
14:58.89730
+46.4560
89.1p
17
Axel Ekström
Garphyttans IF
14:59.89890
+48.4720
88.9p
18
Emil Svensson
Åsarna IK
15:00.89940
+48.4770
88.9p
19
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
15:00.89970
+49.4800
88.8p
20
Daniel Svensson
IFK Mora SK
15:01.90030
+49.4860
88.8p
21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
15:02.90120
+50.4950
88.7p
22
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
15:02.90140
+50.4970
88.7p
23
Petter Engdahl
Östersunds SK
15:03.90230
+51.5060
88.6p
24
Johannes Ringsby
SK Bore
15:05.90420
+53.5250
88.4p
25
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
15:07.90650
+55.5480
88.2p
26
Edvard Sundman
Åsarna IK
15:08.90730
+56.5560
88.1p
27
Patrik Tallbom
Östersunds SK
15:10.90920
+58.5750
87.9p
28
Anton Persson
SK Bore
15:10.90950
+58.5780
87.9p
29
Henrik Ottosson
Åsarna IK
15:15.91470
+1:04.6300
87.4p
30
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
15:15.91480
+1:04.6310
87.4p
31
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
15:19.91820
+1:07.6650
87.0p
32
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
15:21.92030
+1:09.6860
86.8p
33
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
15:22.92110
+1:10.6940
86.8p
34
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
15:22.92190
+1:11.7020
86.7p
35
Daniel Holmgren
IFK Umeå
15:23.92220
+1:11.7050
86.7p
36
David Nordström
IFK Umeå
15:23.92250
+1:11.7080
86.6p
37
Jacob Engström
Kalix SK
15:24.92360
+1:12.7190
86.5p
38
Victor Hallquist
Åsarna IK
15:26.92500
+1:14.7330
86.4p
39
Andrei Lamov
Russia
15:28.92760
+1:16.7590
86.2p
40
Sebastian Olsson
Stockviks SF
15:30.92970
+1:19.7800
86.0p
41
Per Sandberg
Filipstads SF
15:31.93040
+1:19.7870
85.9p
42
Jens Andersson
Kalix SK
15:33.93200
+1:21.8030
85.8p
43
Arvid Forss
Åsarna IK
15:35.93450
+1:23.8280
85.5p
44
Daniel Södersten
Orsa SK
15:35.93490
+1:24.8320
85.5p
45
Sævar Birgisson
Island
15:37.93680
+1:26.8510
85.3p
46
Carl Olander
IK Stern
15:39.93820
+1:27.8650
85.2p
47
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
15:39.93860
+1:27.8690
85.1p
48
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
15:39.93870
+1:28.8700
85.1p
49
Emil Persson
Östersunds SK
15:44.94330
+1:32.9160
84.7p
50
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
15:44.94390
+1:33.9220
84.7p
50
Andre Larsson
Svegs IK
15:44.94390
+1:33.9220
84.7p
50
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
15:44.94390
+1:33.9220
84.7p
53
Måns Sunesson
Sellnäs IF
15:45.94400
+1:33.9230
84.7p
54
Nils Persson
Östersunds SK
15:45.94480
+1:34.9310
84.6p
55
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
15:47.94600
+1:35.9430
84.5p
56
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
15:49.94860
+1:37.9690
84.2p
57
Petter Hedman
IFK Umeå
15:51.95000
+1:39.9830
84.1p
58
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
15:52.95190
+1:41.10020
84.0p
59
Emil Lagergren
Tynderö IK
15:53.95220
+1:41.10050
83.9p
60
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
15:54.95390
+1:43.10220
83.8p
61
Viktor Axelsson
Borås SK
15:57.95680
+1:46.10510
83.5p
62
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
16:01.96060
+1:49.10890
83.2p
63
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
16:05.96430
+1:53.11260
82.9p
64
Jesper Thor
Åsarna IK
16:07.96610
+1:55.11440
82.7p
65
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
16:08.96710
+1:56.11540
82.6p
66
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
16:10.96980
+1:59.11810
82.4p
67
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
16:16.97540
+2:04.12370
81.9p
68
Tom Ankerstål
Rehns BK
16:19.97810
+2:07.12640
81.7p
69
Joel Lager
Garphyttans IF
16:23.98280
+2:12.13110
81.3p
70
David Thorell
IK Stern
16:29.98810
+2:17.13640
80.9p
71
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
16:43.100260
+2:31.15090
79.7p
72
Martin Johansson
Linköpings SK
16:45.100460
+2:33.15290
79.5p
73
Kieran Jones
Canada
16:49.100830
+2:37.15660
79.3p
74
Erik Strindlund
Östersunds SK
16:56.101590
+2:45.16420
78.7p
75
Rasmus Andersson
Malungs IF
18:41.112030
+4:29.26860
71.3p
76
Shiva Kumar BM
India
21:30.128900
+7:18.43730
62.0p
-
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Kallings
Visborgs OK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
7:55.47490
85.0p
2
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
8:05.48420
+9.830
83.2p
3
Helene Söderlund
IFK Mora SK
8:08.48700
+12.1110
82.7p
4
Julia Svan
Vansbro AIK SK
8:13.49250
+17.1660
81.6p
5
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
8:13.49290
+18.1700
81.6p
6
Emma Wikén
Åsarna IK
8:14.49330
+18.1740
81.5p
7
Frida Hallquist
Åsarna IK
8:17.49650
+21.2060
80.9p
8
Emma Ivarsson
Årsunda IF
8:17.49670
+21.2080
80.9p
9
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
8:18.49740
+22.2150
80.7p
10
Hanna Erikson
Åsarna IK
8:20.49910
+24.2320
80.4p
11
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
8:22.50150
+26.2560
80.0p
12
Sandra Olsson
Malungs IF
8:23.50290
+28.2700
79.7p
13
Helena Lundkvist
Kalix SK
8:24.50330
+28.2740
79.7p
14
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
8:24.50360
+28.2770
79.6p
15
Sara Hallquist
Åsarna IK
8:25.50420
+29.2830
79.5p
16
Lisa K Svensson
Åsarna IK
8:27.50610
+31.3020
79.2p
17
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
8:27.50620
+31.3030
79.2p
18
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
8:27.50630
+31.3040
79.1p
19
Terese Andersson
IFK Umeå
8:27.50690
+32.3100
79.0p
20
Maria Sundström
Strömnäs GIF
8:30.50900
+34.3310
78.7p
21
Frida Erkers
IFK Mora SK
8:31.51020
+35.3430
78.5p
22
Eva Johansson
Linköpings SK
8:35.51460
+39.3870
77.7p
23
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
8:37.51690
+42.4100
77.3p
24
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
8:42.52180
+46.4590
76.5p
25
Ulrika Axelsson
Sya SK
8:45.52400
+49.4810
76.2p
26
Mimmi Björn
IFK Umeå
8:46.52530
+50.4940
75.9p
27
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
8:46.52570
+50.4980
75.9p
28
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
8:48.52750
+52.5160
75.6p
29
Isabelle Persson
Stockviks SF
8:50.52900
+54.5310
75.4p
30
Evelina Bångman
Offerdals SK
8:53.53290
+58.5700
74.7p
31
Isabella Howden
Canada
8:59.53830
+1:03.6240
73.9p
32
Madsqon Fraser
Canada
9:00.53940
+1:04.6350
73.7p
33
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
9:09.54800
+1:13.7210
72.5p
34
Sofie Elebro
IFK Umeå
9:09.54890
+1:14.7300
72.3p
35
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
9:49.58880
+1:53.11290
66.9p
36
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
9:53.59210
+1:57.11620
66.5p
37
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
9:58.59740
+2:02.12150
65.9p
38
Leila Mostaco Guidolin
Brazil
10:46.64590
+2:51.17000
60.5p
-
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Mohlin
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-