Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna
2015-12-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Max Novak
Offerdals SK
6:53.41200
91.2p
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
6:55.41400
+2.100
90.8p
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
7:02.42150
+9.850
89.2p
4
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
7:09.42840
+16.1540
87.8p
5
Alfred Buskqvist
IK Stern
7:10.42920
+17.1620
87.6p
6
Martin Herbert
Sundbybergs IK
7:17.43670
+24.2370
86.1p
7
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
7:18.43780
+25.2480
85.9p
8
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
7:19.43800
+26.2500
85.9p
8
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
7:19.43800
+26.2500
85.9p
10
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
7:24.44320
+31.3020
84.9p
11
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
7:25.44430
+32.3130
84.7p
12
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
7:26.44530
+33.3230
84.5p
13
Jonathan Engström
Borås SK
7:26.44550
+33.3250
84.5p
14
Gabriel Strid
Sunne SLF
7:28.44730
+35.3430
84.1p
15
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
7:29.44870
+36.3570
83.9p
16
Anders Roos
Östersunds SK
7:35.45400
+42.4100
82.9p
17
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
7:35.45470
+42.4170
82.8p
18
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
7:36.45510
+43.4210
82.7p
19
Elias Dahl
Offerdals SK
7:38.45710
+45.4410
82.3p
20
Gustav Nilsson
Hudiksvalls IF
7:41.46030
+48.4730
81.8p
21
John Magnus Haugen
Norway
7:42.46110
+49.4810
81.6p
22
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
7:43.46200
+50.4900
81.5p
23
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
7:43.46290
+50.4990
81.3p
24
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
7:44.46340
+51.5040
81.2p
25
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
7:44.46350
+51.5050
81.2p
26
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
7:45.46410
+52.5110
81.1p
27
David Larsson
Hudiksvalls IF
7:48.46750
+55.5450
80.5p
28
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
7:52.47120
+59.5820
79.9p
29
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
7:52.47130
+59.5830
79.9p
30
Jens Selahn
Stockviks SF
7:53.47220
+1:00.5920
79.8p
31
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
7:54.47320
+1:01.6020
79.6p
32
Alexander Svensson
Äspereds IF
7:54.47350
+1:01.6050
79.5p
33
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
7:56.47590
+1:03.6290
79.1p
34
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
8:00.47950
+1:07.6650
78.6p
35
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
8:00.47980
+1:07.6680
78.5p
36
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
8:01.48090
+1:08.6790
78.3p
37
Jack Sjödin
Junsele IF
8:02.48130
+1:09.6830
78.3p
38
Elias Olofsson
Vårby IK
8:07.48630
+1:14.7330
77.5p
39
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
8:08.48720
+1:15.7420
77.3p
40
Duncan Gibb
Storbritannien
8:09.48890
+1:16.7590
77.1p
41
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
8:11.49020
+1:18.7720
76.9p
42
Emil Eriksson
Tierps IF
8:12.49110
+1:19.7810
76.7p
43
Albert Jónsson
Island
8:15.49450
+1:22.8150
76.2p
44
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
8:17.49690
+1:24.8390
75.9p
45
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
8:22.50130
+1:29.8830
75.2p
46
Filip Åslin
Stockviks SF
8:22.50180
+1:29.8880
75.1p
47
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
8:25.50420
+1:32.9120
74.8p
48
Joakim Ståhl
Järbo IF
8:25.50440
+1:32.9140
74.7p
49
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
8:26.50580
+1:33.9280
74.5p
50
David Dahl
Visborgs OK
8:34.51320
+1:41.10020
73.5p
51
Charlie Greenberg
Duveds IF
8:35.51480
+1:42.10180
73.3p
52
Jens Filipsson
Sunne SLF
8:37.51630
+1:44.10330
73.1p
53
Martin Edman
Ulricehamns IF
8:38.51740
+1:45.10440
72.9p
54
Joachim Weel Rosbo
Danmark
8:38.51760
+1:45.10460
72.9p
55
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
8:41.52070
+1:48.10770
72.4p
56
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
8:45.52400
+1:52.11100
72.0p
57
August Östlund
Hedesunda IF
8:46.52590
+1:53.11290
71.7p
58
Markus Nordmark
Nässjö SF
8:53.53230
+2:00.11930
70.9p
59
Victor Santos
Brazil
8:54.53330
+2:01.12030
70.8p
60
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
8:55.53410
+2:02.12110
70.7p
61
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
8:59.53810
+2:06.12510
70.1p
62
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
9:03.54200
+2:10.12900
69.6p
63
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
9:21.56070
+2:28.14770
67.3p
64
Caio Moreira
Brazil
9:28.56720
+2:35.15420
66.6p
65
Peter Damgaard Jensen
Danmark
11:22.68160
+4:29.26860
55.5p
-
Marcus Grate
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
John Leander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Ralfs Eiduks
Latvia
23:59:59.8639800
-
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Olle Strömbäck
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Tobias Pentonen
Hestra IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)