Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2015-11-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
12:32.75170
77.7p
2
Sara Wadman
IFK Mora SK
12:45.76410
+12.1140
76.4p
3
Moa Olsson
Vansbro AIK Skidklubb
12:47.76610
+14.1340
76.2p
4
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
12:58.77740
+25.2470
75.1p
5
Kristina Skjevdal
Nor
13:05.78410
+32.3140
74.4p
6
Sofie Oskarsson
SK Leksand
13:05.78440
+32.3170
74.4p
7
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
13:09.78840
+36.3570
74.0p
8
Johanna Andersson
Falu IK
13:16.79540
+43.4270
73.4p
9
Ida Dahl
IFK Mora SK
13:18.79780
+46.4510
73.1p
10
Linn Svahn
IFK Umeå
13:23.80230
+50.4960
72.7p
11
Solveig Boegseth
Nor
13:24.80300
+51.5030
72.6p
12
Evelina Sutro
IFK Mora SK
13:24.80320
+51.5050
72.6p
13
Mathilda Björn
Rembo IK
13:26.80570
+54.5300
72.4p
14
Lone Johansen
Nor
13:32.81130
+59.5860
71.9p
15
Moa Lundgren
IFK Umeå
13:32.81190
+1:00.5920
71.8p
16
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
13:33.81290
+1:01.6020
71.7p
17
Emma Larsson
Kvarnsvedens Goif SK
13:35.81420
+1:02.6150
71.6p
18
Sigrid Aune
Nor
13:47.82630
+1:14.7360
70.6p
19
Annie Lind
IF Hallby SOK
13:52.83110
+1:19.7840
70.2p
20
Emma Backén
Svegs IK
13:53.83240
+1:20.7970
70.0p
21
Fanny Johansson
Stockviks SF
14:06.84510
+1:33.9240
69.0p
22
Signe Rosenberg
Duveds IF
14:09.84880
+1:37.9610
68.7p
23
Eniko MARTON
Romania
14:10.84970
+1:38.9700
68.6p
24
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
14:10.84980
+1:38.9710
68.6p
25
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
14:13.85270
+1:41.10000
68.3p
26
Hanna Fritz
Filipstads SF
14:16.85510
+1:43.10240
68.2p
27
Nora Jacobsson
Rembo IK
14:17.85650
+1:44.10380
68.0p
28
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
14:27.86690
+1:55.11420
67.2p
29
Aneta Smerciakova
Svk
14:33.87280
+2:01.12010
66.8p
30
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:34.87330
+2:01.12060
66.7p
31
Filippa Lindman
Stockviks SF
14:35.87410
+2:02.12140
66.6p
32
Tilda Johansson
Duveds IF
14:41.88090
+2:09.12820
66.1p
33
Silje Gloetheim
Nor
14:44.88310
+2:11.13040
66.0p
34
Elin Bryne
IK Fryken
14:45.88400
+2:12.13130
65.9p
35
Alise Einmo
Nor
14:45.88470
+2:13.13200
65.8p
36
Ilona Lust
Åsarna IK
14:47.88670
+2:15.13400
65.7p
37
Klara Svensson
Borås SK
14:53.89220
+2:20.13950
65.3p
38
Johanna Fjerdingen Moan
Nor
14:57.89690
+2:25.14420
64.9p
39
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
14:58.89790
+2:26.14520
64.9p
40
Timea HAJDU
Romania
15:03.90270
+2:31.15000
64.5p
41
Ingrid Haugland
Nor
15:07.90620
+2:34.15350
64.3p
42
Vendela Blom
Stockviks SF
15:08.90770
+2:36.15500
64.1p
43
Frida Olofsson
Vårby IK
15:13.91270
+2:41.16000
63.8p
44
Matilda Melén
Falu IK
15:20.91930
+2:47.16660
63.3p
45
Une Adeline Haugen
Nor
15:25.92400
+2:52.17130
63.0p
46
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
15:27.92690
+2:55.17420
62.8p
47
Madelene Melin
Malungs IF
15:28.92740
+2:55.17470
62.8p
48
Katalin POTYO
Romania
15:29.92870
+2:57.17600
62.7p
49
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
15:38.93740
+3:05.18470
62.1p
50
Sanna Ångström
Duveds IF
15:55.95470
+3:23.20200
60.9p
51
Sara Toreheim
Storvreta IK
16:10.96940
+3:37.21670
60.0p
52
Juste Umbrasaite
Ltu
17:22.104120
+4:49.28850
55.8p
53
Martyna Biliunaite
Ltu
17:46.106510
+5:13.31240
54.5p
54
Linn Halvardsson
Åmåls OK
17:57.107630
+5:24.32360
54.0p
55
Thea Gisselman
Rehns BK
18:16.109500
+5:43.34230
53.0p
56
Nora Nordlund
Hybo AIK
19:45.118430
+7:12.43160
49.0p
-
Maja Lilja
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
-
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
-
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Karolina Yngvesson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-