Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
KnallCrossen Kval
2015-04-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Skicross, mjukt, ej ranking.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
1.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
2:38.15700
2
Emmi Eriksson
Täfteå IK
2:44.16300
+6.500
3
Tilde Bångman
Offerdals SK
2:45.16400
+7.600
4
Alva Sköld
Häverödals IF
2:50.16900
+12.1100
5
Julia Nilsson
Offerdals SK
2:51.17000
+13.1200
6
Kajsa Rapp
SK Leksand
2:51.17000
+13.1200
7
Elina Franzén
Idre SK
2:52.17100
+14.1300
8
Ida Lundgren
Täfteå IK
2:52.17100
+14.1300
9
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
2:53.17200
+15.1400
10
Anette Nilsen Molvik
Utleira IL
2:53.17200
+15.1400
11
Lia Arvidsson
Täfteå IK
2:53.17200
+15.1400
12
Ida Norman
Kramfors Alliansen
2:54.17300
+16.1500
13
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
2:54.17300
+16.1500
14
Moa Backlund
Högbo GOIF
2:54.17300
+16.1500
15
Alva Björk
Orsa SK
2:54.17300
+16.1500
16
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
2:56.17500
+18.1700
17
Elsa Wallin
Högbo GOIF
2:56.17500
+18.1700
18
Ylva Olsson
Offerdals SK
2:57.17600
+19.1800
19
Anna Novak
Offerdals SK
3:00.17900
+22.2100
20
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
3:00.17900
+22.2100
21
Inga Skjevdal
Röros IL
3:00.17900
+22.2100
22
Ella Georgsson
Högbo GOIF
3:00.17900
+22.2100
23
Emma Eriksson
Filipstads SF
3:04.18300
+26.2500
24
Märta Rosenberg
Duveds IF
3:05.18400
+27.2600
25
Gabriella Thors
Malungs IF
3:05.18400
+27.2600
26
Nora Lignell
Lucksta IF
3:07.18600
+29.2800
27
Ida Wasell
Järpens SK
3:08.18700
+30.2900
28
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
3:09.18800
+31.3000
29
Emelie Englund
Bergeforsens SK
3:09.18800
+31.3000
30
Anna Jonsson
Duveds IF
3:10.18900
+32.3100
31
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
3:11.19000
+33.3200
32
Lisa Kallin
Hägglunds Ski Team SK
3:11.19000
+33.3200
33
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
3:12.19100
+34.3300
34
Wilma Johansson
Åsarna IK
3:13.19200
+35.3400
35
Elsa Carlsson
Åsarna IK
3:13.19200
+35.3400
36
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
3:15.19400
+37.3600
37
Hanna Nilsson
Matfors SK
3:15.19400
+37.3600
38
Thea Rickardsson
Järpens SK
3:15.19400
+37.3600
39
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
3:16.19500
+38.3700
40
Ida Olaspers
Orsa SK
3:16.19500
+38.3700
41
Lisa Nystedt
Täby IS SK
3:19.19800
+41.4000
42
Maria Eidhagen Harrouch
Högbo GOIF
3:20.19900
+42.4100
43
Sara Uddegård
Offerdals SK
3:20.19900
+42.4100
44
Vanja Kant
Hede SK
3:27.20600
+49.4800
45
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
3:27.20600
+49.4800
46
Jenny Edin
Stöde IF
3:28.20700
+50.4900
47
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
3:28.20700
+50.4900
48
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
3:29.20800
+51.5000
49
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
3:30.20900
+52.5100
50
Ebba Karlsson
Täby IS SK
3:33.21200
+55.5400
51
Klara Jonsson
Husums IF SK
3:39.21800
+1:01.6000
52
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
3:52.23100
+1:14.7300
53
Hilda Lingman
Trönö IK
3:53.23200
+1:15.7400
54
Agnes Westrin
Trönö IK
3:53.23200
+1:15.7400
55
Klara Roos
ÅS IL
4:12.25100
+1:34.9300
56
Alina Eliasson
Sollefteå Skidor IF
4:15.25400
+1:37.9600
57
Sanna Sundström
Husums IF SK
4:18.25700
+1:40.9900
58
Ella Hjelm
ÅS IL
4:23.26200
+1:45.10400
59
Elin Vesterlund
Vännäs SK
4:24.26300
+1:46.10500
-
Matilda Bäck
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Elin Busk
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Hanna Bengtsson
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Ronja Ardefeldt
Särna SK
23:59:59.8639800