Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Umeloppet
2015-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:44:48.628700
81.2p
2
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:44:51.629000
+3.200
81.1p
3
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:45:06.630500
+18.1700
80.9p
4
Mattias Westman
Röbäcks SK
1:50:06.660500
+5:18.31700
76.1p
5
Johan Sandberg
Täfteå IK
1:50:58.665700
+6:10.36900
75.4p
6
Marcus Innala
Kalix SK
1:51:05.666400
+6:17.37600
75.3p
6
Patrik Wikström
Dorotea IF
1:51:05.666400
+6:17.37600
75.3p
8
Daniel Hallgren
IFK Umeå
1:52:30.674900
+7:42.46100
74.1p
9
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
1:54:13.685200
+9:25.56400
72.6p
10
Niklas Eriksson
Agnäs IK
1:55:28.692700
+10:40.63900
71.6p
11
Alexander Sjögren
Team Esplanad
1:55:32.693100
+10:44.64300
71.6p
12
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
1:55:36.693500
+10:48.64700
71.5p
13
Patrik Eriksson
1life IF
1:55:43.694200
+10:55.65400
71.4p
14
Erik Johansson
IK Studenterna
1:57:39.705800
+12:51.77000
69.9p
15
Martin Karlberg
Skellefteå SK
1:57:56.707500
+13:08.78700
69.7p
16
Elis Franzén
Haparanda SKT
2:00:16.721500
+15:28.92700
68.0p
17
Johan Jakobsson
Röbäcks SK
2:01:59.731800
+17:11.103000
66.8p
18
Ivar Tverå
Korgen IL
2:03:54.743300
+19:06.114500
65.5p
19
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:06:19.757800
+21:31.129000
64.0p
20
Eric Anderson Jr
Axa SC
2:07:14.763300
+22:26.134500
63.4p
21
Dag Stridh
IK Studenterna
2:08:30.770900
+23:42.142100
62.6p
22
Andre Haglund
Saaristomeren Melojat
2:09:57.779600
+25:09.150800
61.8p
23
Chistoffer Olsson
Hudiksvalls IF
2:10:54.785300
+26:06.156500
61.2p
24
Per-Åke Domeij
Hägglunds Ski Team SK
2:13:35.801400
+28:47.172600
59.7p
25
Nils Erik Johansson
Jalles Tc Umeå
2:14:02.804100
+29:14.175300
59.5p
26
Johan Didron
Axa SC
2:14:10.804900
+29:22.176100
59.4p
27
Johan Gunnars
IFK Mora SK
2:15:53.815200
+31:05.186400
58.5p
28
Lewi Köppler
Skogis IF
2:15:59.815800
+31:11.187000
58.4p
29
Joakim Lindström
Axa SC
2:17:22.824100
+32:34.195300
57.7p
30
Jonas Nordin
IK Studenterna
2:18:22.830100
+33:34.201300
57.2p
31
Viktor Forsberg
Agnäs IK
2:24:07.864600
+39:19.235800
54.4p
32
Jörgen Domeij
Molidens IK
2:25:48.874700
+41:00.245900
53.7p
33
Elias Karlsson
Lycksele IF
2:26:17.877600
+41:29.248800
53.5p
34
Gustav Claesson
Skogis IF
2:29:46.898500
+44:58.269700
52.0p
35
Isak Lindmark
Umeå OK
2:34:21.926000
+49:33.297200
50.1p
36
Marcus Bäckman
Lycksele IF
2:35:31.933000
+50:43.304200
49.7p
37
John Kellgren
Team Esplanad
2:42:05.972400
+57:17.343600
47.3p
38
Mikael Jonsson
Skogis IF
2:44:49.988800
+1:00:01.360000
46.4p
39
Robin Norberg
IK Studenterna
2:54:58.1049700
+1:10:10.420900
43.3p
40
Anders Sjöberg
Sweden
2:55:05.1050400
+1:10:17.421600
43.2p
41
Peter Dahlgren
Täfteå IK
2:55:22.1052100
+1:10:34.423300
43.1p
42
Fredrick Carlsson
Bjurholms IF
2:56:37.1059600
+1:11:49.430800
42.8p
43
Olle Mellbourn
Sweden
3:03:03.1098200
+1:18:15.469400
41.0p
44
Anton Hammarström
Skogis IF
3:06:07.1116600
+1:21:19.487800
40.3p
45
Stefan Sandgren
Umeå
3:07:09.1122800
+1:22:21.494000
40.0p
46
Gustav Jarmstad
Björkfors GOIF
3:07:41.1126000
+1:22:53.497200
39.9p
47
Henrik Lindberg
Haddingen
3:09:45.1138400
+1:24:57.509600
39.4p
48
David Hedberg
IK Studenterna
3:13:54.1163300
+1:29:06.534500
38.4p
49
Tommy Hörnlund
IK Studenterna
3:14:05.1164400
+1:29:17.535600
38.4p
50
Markus Arnsten
Östersunds SK
3:40:30.1322900
+1:55:42.694100
33.2p