Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Ski Maraton
2015-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:54:46.688500
84.1p
2
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:55:29.692850
+43.4250
83.4p
3
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:55:53.695240
+1:07.6640
83.0p
4
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:55:56.695550
+1:10.6950
83.0p
5
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
1:56:20.697910
+1:34.9310
82.6p
6
Samuel Norlén
IK Stern
1:58:33.711220
+3:47.22620
80.5p
7
Tobias Westman
IK Stern
2:00:41.724010
+5:55.35410
78.6p
8
Viktor Axelsson
Borås SK
2:02:14.733330
+7:28.44730
77.2p
9
Mattias Rudklint
OK Landehof
2:02:14.733390
+7:28.44790
77.2p
10
Joakim Åleheim
Nybro Skidklubb
2:02:16.733530
+7:30.44930
77.2p
11
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:03:50.742990
+9:04.54390
75.9p
12
Pär Ingelström
IK Stern
2:06:20.757900
+11:34.69300
73.9p
13
Erik Karlsson
OK Alehof
2:07:00.761900
+12:14.73300
73.4p
14
Robert Malmgren
Borås SK
2:08:34.771330
+13:48.82730
72.2p
15
Ivan Hedlund
IK Stern
2:08:56.773520
+14:10.84920
72.0p
16
Jonas Peterson
Borås GIF
2:09:02.774130
+14:16.85530
71.9p
17
Jens Halvarsson
IK Stern
2:09:05.774430
+14:19.85830
71.8p
18
Robin Sundqvist
IK Stern
2:10:17.781680
+15:31.93080
71.0p
19
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:10:58.785720
+16:12.97120
70.5p
20
Marcus Granlund
Skellefteå SK
2:11:16.787500
+16:30.98900
70.3p
21
Fredrik Rosengren
Borås SK
2:11:49.790850
+17:03.102250
69.9p
22
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
2:12:22.794140
+17:36.105540
69.5p
23
Olle Axelsson
Borås SK
2:12:29.794800
+17:43.106200
69.4p
24
Anders Olsson
Borås GIF
2:12:37.795690
+17:51.107090
69.3p
25
Anders Lilja
IK Stern
2:14:04.804350
+19:18.115750
68.4p
26
Andreas Voronen
Borås
2:15:25.812450
+20:39.123850
67.5p
27
Mattias Johansson
Anderstorps OK
2:16:36.819570
+21:50.130970
66.7p
28
Daniel Pettersson
IFK Sala
2:16:37.819670
+21:51.131070
66.7p
29
Tomas Karlsson
Borås SK
2:16:38.819710
+21:52.131110
66.7p
30
Stefan Carlén
OK Landehof
2:17:15.823410
+22:29.134810
66.3p
31
Jonas Rydberg
Borås
2:17:35.825490
+22:49.136890
66.1p
32
Jonas Söderberg
Navåsens FK
2:17:36.825590
+22:50.136990
66.1p
33
Kristian Larsson
IK Stern
2:18:08.828750
+23:22.140150
65.8p
34
Martin Andersson
Borås SK
2:19:06.834530
+24:20.145930
65.2p
35
Peter Karlsson
Kungälvs RK
2:19:14.835330
+24:28.146730
65.1p
36
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:19:15.835480
+24:29.146880
65.1p
37
Adam Rohr
Nässjö Ski
2:21:06.846520
+26:20.157920
64.0p
38
Pär Lunnefors
Öxabäck Vik
2:21:06.846570
+26:20.157970
64.0p
39
Anders Sandin
Göteborg
2:21:11.847090
+26:25.158490
63.9p
40
Johan Gustafsson
OK Landehof
2:22:18.853760
+27:32.165160
63.3p
41
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:22:56.857590
+28:10.168990
62.9p
42
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:22:57.857670
+28:11.169070
62.9p
43
Martin Sylvén
Skogsbygdens IF
2:23:36.861500
+28:50.172900
62.6p
44
Johan Dire
Göteborg
2:24:17.865640
+29:31.177040
62.2p
45
Pontus Andersson
Herrljunga Skid o OL
2:24:23.866220
+29:37.177620
62.1p
46
Mattias Brolin
Magra IS
2:24:33.867200
+29:47.178600
62.0p
47
Sigvard Eriksson
Mölndals RK
2:25:11.871070
+30:25.182470
61.7p
48
Hans Svensson
OK Reftele
2:25:15.871480
+30:29.182880
61.7p
49
Eskil Mattsson
Lerum
2:26:41.880090
+31:55.191490
60.9p
50
Oscar Lipschutz
Axa SC
2:26:54.881330
+32:08.192730
60.8p
51
Erik Fernholm
Härryda
2:27:19.883850
+32:33.195250
60.6p
52
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:27:49.886820
+33:03.198220
60.3p
53
Mats Kvarnström
Skogsbygdens IF
2:28:59.893880
+34:13.205280
59.7p
54
Erik Utberg
Uddevalla IS
2:29:19.895860
+34:33.207260
59.5p
55
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:29:31.897030
+34:45.208430
59.4p
56
Martin Skoglund
Härryda
2:30:44.904300
+35:58.215700
58.8p
57
Henrik Johansson
IK Ymer
2:30:59.905860
+36:13.217260
58.7p
58
Michael Johansson
IK Stern
2:31:02.906140
+36:16.217540
58.7p
59
Kristján Hauksson
Ulricehamns IF
2:31:55.911420
+37:09.222820
58.3p
60
Mattias Gränfors
Brittatorps TK
2:32:18.913720
+37:32.225120
58.1p
61
Erik Thiberg
Sok68
2:32:26.914510
+37:40.225910
58.0p
62
Martin Ekholm
IK Stern
2:33:09.918830
+38:23.230230
57.7p
63
Brian Qvortrup
København SK
2:34:38.927780
+39:52.239180
57.0p
64
Lars G Johansson
Göteborg
2:34:43.928260
+39:57.239660
56.9p
65
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
2:34:51.929020
+40:05.240420
56.9p
66
Johan Hedenberg
Halmstads Skidklubb
2:35:02.930120
+40:16.241520
56.8p
67
Martin Källgård
Stockholms RK
2:35:08.930780
+40:22.242180
56.7p
68
Fredrik Lundgren
OK Landehof
2:35:30.932990
+40:44.244390
56.6p
69
Simon Johansson
Borås
2:36:00.935940
+41:14.247340
56.4p
70
David Karlberg
IK Stern
2:37:07.942640
+42:21.254040
55.9p
71
Emil Stenström
OK Gipen
2:37:20.943960
+42:34.255360
55.8p
72
Henrik Stålsmeden
IK Stern
2:37:49.946850
+43:03.258250
55.5p
73
Ulf Christiansson
Lerums SOK
2:38:42.952120
+43:56.263520
55.2p
74
Lars E Boldt
København SK
2:39:07.954620
+44:21.266020
55.0p
75
Andreas Lundh
Halmstad OK
2:39:13.955230
+44:27.266630
54.9p
76
Ulf Runum
Gnosjö FK
2:40:14.961320
+45:28.272720
54.5p
77
Henrik Wallin
IK Stern
2:40:37.963650
+45:51.275050
54.3p
78
Markus Ottosson
Göteborg
2:40:40.963910
+45:54.275310
54.3p
79
Jörgen Ivarson
IK Ymer
2:42:46.976550
+48:00.287950
53.5p
80
Andreas Olofsson
Axa SC
2:43:13.979250
+48:27.290650
53.3p
81
Magnus Palmér
Hestra IF
2:44:50.988900
+50:04.300300
52.6p
82
Alexander Corneliussen
Danmark
2:45:32.993150
+50:46.304550
52.4p
83
Johan Magnusson
Borås
2:46:32.999110
+51:46.310510
52.0p
84
Anders Jogelid
Borås
2:46:41.1000040
+51:55.311440
51.9p
85
Per-olof Eliasson
Borås
2:46:59.1001860
+52:13.313260
51.8p
86
Magnus Jägerman
Volvo IF
2:47:33.1005280
+52:47.316680
51.6p
87
Tomas Karlsson
Uddevalla
2:47:36.1005500
+52:50.316900
51.6p
88
John Simonsson
Göteborg
2:47:38.1005720
+52:52.317120
51.6p
89
Henrik Daam
København SK
2:47:41.1006000
+52:55.317400
51.5p
90
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:47:42.1006190
+52:56.317590
51.5p
91
Hans Gillesen
Göteborg
2:48:25.1010490
+53:39.321890
51.3p
92
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:48:33.1011250
+53:47.322650
51.2p
93
Joakim Thureson
Borås
2:48:53.1013290
+54:07.324690
51.1p
94
Niklas Lundgren
Borås
2:51:10.1026930
+56:24.338330
50.3p
95
Kimmo Kurkinen
Borås GIF
2:52:22.1034190
+57:36.345590
49.8p
96
Paul Hermansson
Stenshults IF
2:52:38.1035780
+57:52.347180
49.7p
97
Michael Olofsson
Dalstorps IF
2:53:32.1041140
+58:46.352540
49.4p
98
Henrik Larsson
Göteborg
2:54:55.1049400
+1:00:09.360800
48.9p
99
Mattias Persson
Team Triathlon O Multisport Club
2:57:08.1062740
+1:02:22.374140
48.2p
100
Magnus Gynnemo
Laholm
2:57:23.1064240
+1:02:37.375640
48.1p
101
Daniel Nilsson
OK Landehof
2:57:51.1067040
+1:03:05.378440
48.0p
102
Anders Gustavsson
Borås
2:58:30.1070910
+1:03:44.382310
47.8p
103
Sven Andersson
Göteborg
2:59:14.1075340
+1:04:28.386740
47.5p
104
Andréas Håkansson
Halmstads Skidklubb
3:01:23.1088210
+1:06:37.399610
46.8p
105
Anders Besterman
IK Trenne Ullared
3:01:53.1091200
+1:07:07.402600
46.7p
106
Petter Skoglund
Lerum
3:03:26.1100590
+1:08:40.411990
46.2p
107
Gustav Berg
Göteborg
3:03:39.1101830
+1:08:53.413230
46.1p
108
Gustav Holmdahl
Hindås SK
3:04:50.1108920
+1:10:04.420320
45.8p
109
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
3:05:19.1111870
+1:10:33.423270
45.6p
110
Ragnar Uppström
FK Herkules
3:06:12.1117150
+1:11:26.428550
45.4p
111
Jesper Erlandsen
København SK
3:06:17.1117600
+1:11:31.429000
45.4p
112
Marcus Aronsson
Uddevalla
3:06:27.1118660
+1:11:41.430060
45.3p
113
Per Hansson
Partille
3:09:10.1134910
+1:14:24.446310
44.5p
114
Viktor Ghanström
Uddevalla SK
3:09:23.1136290
+1:14:37.447690
44.5p
115
Anders Engström
Team Triathlon O Multisport Club
3:10:38.1143740
+1:15:52.455140
44.1p
116
Mattias Gustavsson
Göteborg
3:11:31.1149010
+1:16:45.460410
43.9p
117
Åke Nilsson
Göteborgs SK
3:12:40.1155910
+1:17:54.467310
43.6p
118
Kenth Sebrén
Axa SC
3:13:01.1158000
+1:18:15.469400
43.5p
119
Daniel Johansson
Alingsås
3:14:46.1168580
+1:20:00.479980
43.0p
120
Erik Sveningsson
Gnosjö
3:15:31.1173010
+1:20:45.484410
42.8p
121
Magnus Hansson
Nybro Skidklubb
3:19:03.1194200
+1:24:17.505600
41.9p
122
Pelle Brandt
Svenljunga
3:19:05.1194420
+1:24:19.505820
41.9p
123
Anders Larsson
Nybro Skidklubb
3:21:05.1206420
+1:26:19.517820
41.4p
124
Johan Bäckman
Göteborg
3:21:29.1208850
+1:26:43.520250
41.3p
125
Martin Bergström
Borås
3:21:30.1208940
+1:26:44.520340
41.3p
126
Jonas Norberg
Alingsås
3:21:42.1210100
+1:26:56.521500
41.3p
127
Thor Weis Hougaard
København SK
3:21:47.1210670
+1:27:01.522070
41.2p
128
Anders Wallin
Halmstad
3:23:43.1222270
+1:28:57.533670
40.8p
129
Mattias Eklund
IK Ymer
3:23:50.1222900
+1:29:04.534300
40.8p
130
Peter Härröd
Lerum
3:24:15.1225440
+1:29:29.536840
40.7p
131
Fredrik Carlund
Axa SC
3:25:23.1232200
+1:30:37.543600
40.4p
132
Michael Gunnarsson
Solna
3:26:13.1237210
+1:31:27.548610
40.2p
133
Mikael Andersson
IK Uven
3:26:18.1237760
+1:31:32.549160
40.2p
134
Fredrik Lunde
OK Gipen
3:26:40.1239900
+1:31:54.551300
40.1p
135
Per Sundberg
Lidköping
3:27:59.1247840
+1:33:13.559240
39.8p
136
Leif Claesson
Falköping
3:29:09.1254860
+1:34:23.566260
39.5p
137
Nils Olandersson
Partille
3:30:44.1264360
+1:35:58.575760
39.2p
138
Torbjörn Almgren
Göteborgs SK
3:31:18.1267780
+1:36:32.579180
39.1p
139
Thomas Wiis Vogelsang
København SK
3:32:28.1274720
+1:37:42.586120
38.8p
140
Anders Olsson
Simlångsdalens IF
3:33:10.1278990
+1:38:24.590390
38.7p
141
Christian Linde
IK Ymer
3:35:31.1293010
+1:40:45.604410
38.2p
142
Daniel Petrén
Uddevalla SK
3:37:33.1305280
+1:42:47.616680
37.7p
143
Björn Johansson
IK Stern
3:38:28.1310770
+1:43:42.622170
37.6p
144
Andreas Idegård
IK Stern
3:43:08.1338740
+1:48:22.650140
36.7p
145
Thomas Baan
IK Stern
3:47:27.1364640
+1:52:41.676040
35.8p
146
Frederik Magnus Dahl Pedersen
København SK
3:49:57.1379600
+1:55:11.691000
35.4p
147
Rudi Wrisberg
Den
3:51:40.1389940
+1:56:54.701340
35.1p
148
Viktor Olsson
Göteborg
4:07:29.1484850
+2:12:43.796250
32.5p
149
Johannes Berghult
Göteborg
4:41:42.1690180
+2:46:56.1001580
28.1p
-
Tobias Andervang
Mark
23:59:58.8639700
-
-
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Davidsson
Borås
23:59:58.8639700
-
-
Markus Eliasson
Borås
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Gustafsson
Skogsbygdens IF
23:59:58.8639700
-
-
Peter Gustavsson
OK Stigen
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Hammar
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
-
Lars Idmyr
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Tapio Koppelo
OK Stigen
23:59:58.8639700
-
-
Dan Kuylenstierna
Sävedalens AIK
23:59:58.8639700
-
-
Peter Liff
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Jan Liljeros
Kungsbacka
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Ohlsson
Volvo IF
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Rydström
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Björn Sjökvist
OK Kullingshof
23:59:58.8639700
-
-
Dennis Stenmark
Härryda
23:59:58.8639700
-
-
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Dellborg
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Lindgren
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Nilson
Mölndal
23:59:59.8639800
-
-
Mats Persson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Samuelsson
OK Reftele
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Abrahamsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Ryngefors
Vara
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Sörensson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Gamborg Hansen Østervold
Ljustorps IF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Larsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Roger Skiöld
Borås SK
23:59:59.8639800
-