Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lövhultsloppet
2015-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:01:35.729400
79.5p
2
Johan Heinz
No Club
2:09:06.774500
+7:31.45000
73.5p
3
Martin Sander
Axa SC
2:09:32.777100
+7:57.47600
73.1p
4
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:09:41.778000
+8:06.48500
73.0p
5
Peter Bernroth
Burseryds IF
2:10:20.781900
+8:45.52400
72.6p
6
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:10:20.781900
+8:45.52400
72.6p
7
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:13:16.799500
+11:41.70000
70.5p
8
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:13:28.800700
+11:53.71200
70.4p
9
Christoffer Fornander
FK Finn
2:14:27.806600
+12:52.77100
69.7p
10
Roger Bolin
FK Finn
2:14:34.807300
+12:59.77800
69.6p
11
Rickard Svensson
SOK Viljan
2:15:57.815600
+14:22.86100
68.7p
12
Kristian Furuskog
Berga SOK
2:15:58.815700
+14:23.86200
68.7p
13
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:17:25.824400
+15:50.94900
67.8p
14
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:18:20.829900
+16:45.100400
67.2p
15
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:18:43.832200
+17:08.102700
67.0p
16
Ove Helgee
Alstermo IF
2:19:21.836000
+17:46.106500
66.6p
17
David Gustavsson
Landsbro IF SK
2:19:23.836200
+17:48.106700
66.5p
18
Emil Dahlqvist
IK Hakarpspojkarna
2:20:17.841600
+18:42.112100
66.0p
19
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
2:21:02.846100
+19:27.116600
65.6p
20
Viktor Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:21:58.851700
+20:23.122200
65.0p
21
Thomas EK
Hvetlanda SK
2:22:02.852100
+20:27.122600
65.0p
22
Thomas Bolmgren
Gnosjö FK
2:22:44.856300
+21:09.126800
64.6p
23
Erik Gross
Eksjö SOK
2:22:46.856500
+21:11.127000
64.5p
24
Mikael Nilsson
Landsbro IF SK
2:22:54.857300
+21:19.127800
64.5p
25
Martin Ambjörnsson
IK Vista
2:25:06.870500
+23:31.141000
63.2p
26
Magnus Allard
IF Hallby SOK
2:25:17.871600
+23:42.142100
63.1p
27
Johan Wadsten
IK Vista
2:25:25.872400
+23:50.142900
63.1p
28
Christian Hellerfelt
OK Dacke
2:25:27.872600
+23:52.143100
63.0p
29
Lars Kvarnsund
Gnosjö FK
2:25:48.874700
+24:13.145200
62.9p
30
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:25:53.875200
+24:18.145700
62.8p
31
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:26:41.880000
+25:06.150500
62.4p
32
Per Wernersson
IF Hallby SOK
2:27:04.882300
+25:29.152800
62.2p
33
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:27:18.883700
+25:43.154200
62.0p
34
Mattias Pennemo
Eksjö SOK
2:27:26.884500
+25:51.155000
62.0p
35
Niklas Lindqvist
Hvetlanda SK
2:27:35.885400
+26:00.155900
61.9p
36
Olof Blivik
OK Dacke
2:28:51.893000
+27:16.163500
61.2p
37
Björn Källgren
Eksjö SOK
2:29:15.895400
+27:40.165900
61.0p
38
Erik Hansson
IK Hakarpspojkarna
2:29:40.897900
+28:05.168400
60.8p
39
Joan Starck
Hvetlanda SK
2:29:52.899100
+28:17.169600
60.7p
40
Per Rooth
Brittatorps Tk
2:30:22.902100
+28:47.172600
60.5p
41
Daniel Wetterheim
Ölmstads IS
2:30:41.904000
+29:06.174500
60.3p
42
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
2:31:16.907500
+29:41.178000
60.0p
43
Benny Woentin
Eksjö SOK
2:32:09.912800
+30:34.183300
59.6p
44
Thomas Johansson
SOK Aneby
2:32:38.915700
+31:03.186200
59.3p
45
Jens Åström
IK Stern
2:32:47.916600
+31:12.187100
59.3p
46
Lars Liljeberg
Axa SC
2:32:48.916700
+31:13.187200
59.3p
47
Peter Drottman
Ålems OK
2:33:01.918000
+31:26.188500
59.2p
48
Carl Nymann
IF Ski Team Skåne
2:33:03.918200
+31:28.188700
59.1p
49
Jerker Fritzell
SK Hylte
2:33:11.919000
+31:36.189500
59.1p
50
Johan Davidsson
Nässjö SF
2:33:30.920900
+31:55.191400
58.9p
51
Torbjörn Andersson
IFK Stockaryd
2:34:05.924400
+32:30.194900
58.7p
52
Hans-olov Eriksson
ASK Växjö
2:34:15.925400
+32:40.195900
58.6p
53
Henrik Dellborg
IK Stern
2:34:38.927700
+33:03.198200
58.4p
54
Eddie Davidsson
Axa SC
2:34:38.927700
+33:03.198200
58.4p
55
Magnus Johansson
Hvetlanda SK
2:34:59.929800
+33:24.200300
58.2p
56
Marcus Trulsson
Härlövs IF
2:35:21.932000
+33:46.202500
58.1p
57
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
2:35:45.934400
+34:10.204900
57.9p
58
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:36:37.939600
+35:02.210100
57.5p
59
Robert Sjödelius
IF Hallby SOK
2:37:21.944000
+35:46.214500
57.1p
60
Marcus Sennevik
IK Hakarpspojkarna
2:37:32.945100
+35:57.215600
57.1p
61
Håkan Emilsson
OK Skogsfalken
2:37:54.947300
+36:19.217800
56.9p
62
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:38:19.949800
+36:44.220300
56.7p
63
Robert Jacobsson
Sundbybergs IK
2:38:21.950000
+36:46.220500
56.7p
64
Linus Wallden
Nässjö SF
2:39:00.953900
+37:25.224400
56.4p
65
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:39:26.956500
+37:51.227000
56.2p
66
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:39:34.957300
+37:59.227800
56.2p
67
Peter Jonsson
Västervik
2:39:58.959700
+38:23.230200
56.0p
68
Henrik Högstedt
Vinslöv
2:40:05.960400
+38:30.230900
55.9p
69
Oskar Örmander
Eksjö SOK
2:40:06.960500
+38:31.231000
55.9p
70
Hans Blom
Axa SC
2:40:08.960700
+38:33.231200
55.9p
71
Mats Uddbäck
FK Finn
2:40:19.961800
+38:44.232300
55.8p
72
Andreas Rickman
IK Vista
2:40:35.963400
+39:00.233900
55.7p
73
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
2:40:41.964000
+39:06.234500
55.7p
74
Johan Ölmstad Hultberg
Ölmstad
2:41:37.969600
+40:02.240100
55.3p
75
Per Wennblom
Anderstorps OK
2:41:56.971500
+40:21.242000
55.2p
76
Roger Runebrant
Burseryds IF
2:43:03.978200
+41:28.248700
54.7p
77
Alexander Ladestam
Ölmstads IS
2:43:07.978600
+41:32.249100
54.7p
78
Alexander Lundgren
IK Vista
2:43:47.982600
+42:12.253100
54.4p
79
Niclas Andersson
IF Hallby SOK
2:44:20.985900
+42:45.256400
54.2p
80
Göran Silfverhielm
Eksjö SOK
2:44:49.988800
+43:14.259300
54.0p
81
Jerzy Krol
Björnstorps IF
2:45:57.995600
+44:22.266100
53.5p
82
Jesper Olesen Thunø
København SK
2:46:06.996500
+44:31.267000
53.5p
83
Martin Cleve
Brattås Ck
2:46:32.999100
+44:57.269600
53.3p
84
Fredrik Mathsson
Forserums SOK
2:46:45.1000400
+45:10.270900
53.2p
85
Kåre-Ivar Skaro
Västerviks OK
2:47:21.1004000
+45:46.274500
53.0p
86
Jonas Fransson
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:47:33.1005200
+45:58.275700
52.9p
87
Ingemar Haggärde
IFK Helsingborg
2:48:21.1010000
+46:46.280500
52.6p
88
Anders Bjerke
Falköpings AIK SK
2:49:03.1014200
+47:28.284700
52.3p
89
Henrik Karlsson
Nässjö SF
2:49:07.1014600
+47:32.285100
52.3p
90
Stefan Håmås
IK Hakarpspojkarna
2:49:13.1015200
+47:38.285700
52.3p
91
Lasse Sand
SOK Aneby
2:49:14.1015300
+47:39.285800
52.3p
92
Robin Ahl
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:49:32.1017100
+47:57.287600
52.1p
93
Christoffer Nilsson
Tormestorps IF
2:49:39.1017800
+48:04.288300
52.1p
94
Michael Edgren
Lekeryd
2:49:55.1019400
+48:20.289900
52.0p
95
Tomas Bengtsson
Stenungsunds OK
2:49:55.1019400
+48:20.289900
52.0p
96
Thomas Svensson
Hvetlanda SK
2:50:59.1025800
+49:24.296300
51.6p
97
Lars Palmqvist
Hvetlanda SK
2:51:54.1031300
+50:19.301800
51.3p
98
Christian Lofthammar
IF Hallby SOK
2:52:04.1032300
+50:29.302800
51.2p
99
Björn Johansson
Målerås IF
2:52:06.1032500
+50:31.303000
51.2p
100
Martin Romhagen
Nässjö SF
2:52:41.1036000
+51:06.306500
51.0p
101
Kimmo Saikkonen
Nässjö SF
2:53:21.1040000
+51:46.310500
50.8p
102
Anders Rinstad
Västervik
2:53:32.1041100
+51:57.311600
50.7p
103
Ted Brink
Brittatorps Tk
2:53:32.1041100
+51:57.311600
50.7p
104
Rasmus Klanglund
Tormestorps IF
2:53:49.1042800
+52:14.313300
50.6p
105
Rickard Klanglund
Tormestorps IF
2:53:52.1043100
+52:17.313600
50.6p
106
Thomas Lenegård
Axa SC
2:53:54.1043300
+52:19.313800
50.6p
107
Ulf Fransson
SOK Viljan
2:54:01.1044000
+52:26.314500
50.5p
108
Mårten Larsson
Axa SC
2:54:34.1047300
+52:59.317800
50.3p
109
Peter Brandt
IK Hakarpspojkarna
2:54:57.1049600
+53:22.320100
50.2p
110
Göran Lundblad
IFK Helsingborg
2:54:59.1049800
+53:24.320300
50.2p
111
Hans Espling
IFK Helsingborg
2:55:56.1055500
+54:21.326000
49.9p
112
Krister Müller
FK Finn
2:56:14.1057300
+54:39.327800
49.8p
113
Mikael Örn
Hvetlanda SK
2:56:35.1059400
+55:00.329900
49.6p
114
Peter Sjöbrink
Eksjö SOK
2:56:51.1061000
+55:16.331500
49.5p
115
Björn Andersson
ASK Växjö
2:57:22.1064100
+55:47.334600
49.4p
116
Henrik Arkåsen
Västerviks OK
2:57:57.1067600
+56:22.338100
49.2p
117
Andreas Elmqvist
Tenhults SOK
2:58:13.1069200
+56:38.339700
49.1p
118
Daniel Wolbe
IF Hallby SOK
2:58:14.1069300
+56:39.339800
49.1p
119
Bo Hansson
IK Hakarpspojkarna
2:58:15.1069400
+56:40.339900
49.1p
120
Erko Reigo
Eesti Sportlane
2:58:32.1071100
+56:57.341600
49.0p
121
Anders Göransson
Nässjö SF
2:59:10.1074900
+57:35.345400
48.8p
122
Gusten Jansson
Frosta Multisport
2:59:41.1078000
+58:06.348500
48.6p
123
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
3:00:44.1084300
+59:09.354800
48.3p
124
Thomas Adolfsson
Tranemo IF
3:00:53.1085200
+59:18.355700
48.2p
125
Markus Andersson
Alvesta SOK
3:01:21.1088000
+59:46.358500
48.1p
126
Michael Fredriksson
Björnstorps IF
3:01:22.1088100
+59:47.358600
48.1p
127
Henrik Karlsson
Hultsfreds Lk
3:01:31.1089000
+59:56.359500
48.0p
128
Dennis Lundquist
Nässjö SF
3:01:35.1089400
+1:00:00.359900
48.0p
129
Thomas Jalkling
Härlövs IF
3:02:02.1092100
+1:00:27.362600
47.9p
130
Jacob Gerner Lawaetz
København SK
3:03:00.1097900
+1:01:25.368400
47.5p
131
Johan Berneson
Växjö
3:03:13.1099200
+1:01:38.369700
47.5p
132
Patrik Karlsson
Hultsfreds Lk
3:03:27.1100600
+1:01:52.371100
47.4p
133
Fredrik Levander
Lugi SK
3:03:41.1102000
+1:02:06.372500
47.3p
134
Jan Andersson Back
OK Gipen
3:03:44.1102300
+1:02:09.372800
47.3p
135
Jörn Lorenzen
Hultsfreds Lk
3:03:57.1103600
+1:02:22.374100
47.3p
136
Martin Ottosson
Västerviks OK
3:04:11.1105000
+1:02:36.375500
47.2p
137
Jimmy Hultberg
Ölmstads IS
3:04:31.1107000
+1:02:56.377500
47.1p
138
Jacob Sjökvist
IK Vista
3:04:40.1107900
+1:03:05.378400
47.0p
139
Jesper Herum Pedersen
København SK
3:04:54.1109300
+1:03:19.379800
47.0p
140
Johan Holmström
Eksjö SOK
3:05:49.1114800
+1:04:14.385300
46.7p
141
Rune Skytte Pedersen
Køge Skiklub
3:06:04.1116300
+1:04:29.386800
46.6p
142
Jonas Johansson
OK Skogsfalken
3:06:25.1118400
+1:04:50.388900
46.5p
143
Simon Eriksson
Hässleholm
3:06:27.1118600
+1:04:52.389100
46.5p
144
Magnus Elg
Höllviken
3:06:43.1120200
+1:05:08.390700
46.4p
145
Andreas Janeke
OK Gränsen
3:07:04.1122300
+1:05:29.392800
46.3p
146
Torben Schrader
København SK
3:07:12.1123100
+1:05:37.393600
46.3p
147
Lindholm Johnsson
Elmhults SC
3:07:57.1127600
+1:06:22.398100
46.1p
148
Magnus Johansson
SOK Viljan
3:08:54.1133300
+1:07:19.403800
45.8p
149
Alexander Isacsson
Västerviks OK
3:09:09.1134800
+1:07:34.405300
45.7p
150
Niklas Eriksson
Nässjö SF
3:09:21.1136000
+1:07:46.406500
45.7p
151
Jonas Schimmele
Andrarums IF
3:09:33.1137200
+1:07:58.407700
45.6p
152
Samuel Johansson
IFK Stockaryd
3:09:38.1137700
+1:08:03.408200
45.6p
153
Axel Ekros
Lightweight Rowing
3:09:57.1139600
+1:08:22.410100
45.5p
154
Otto Pedersen
OK Gynge
3:11:00.1145900
+1:09:25.416400
45.2p
155
Kent Nero
Mullsjö SOK
3:11:48.1150700
+1:10:13.421200
45.0p
156
Torbjörn Appelros
Gränums IF
3:12:48.1156700
+1:11:13.427200
44.7p
157
Mats Svensson
IK Hakarpspojkarna
3:13:05.1158400
+1:11:30.428900
44.6p
158
Bo Willyson
Telia IoFF
3:14:40.1167900
+1:13:05.438400
44.2p
159
Bengt Svensson
Skillingaryds FK
3:16:37.1179600
+1:15:02.450100
43.7p
160
Joakim Viksten
Asarum
3:16:45.1180400
+1:15:10.450900
43.6p
161
Magnus Nilsson
Ankarsrums OK
3:17:06.1182500
+1:15:31.453000
43.5p
162
Alfred Appelros
Gränums IF
3:18:06.1188500
+1:16:31.459000
43.3p
163
Henrik Johansson
Gränna
3:18:12.1189100
+1:16:37.459600
43.2p
164
Filip Klintgärde
Lekeryd-Svarttorps SK
3:20:37.1203600
+1:19:02.474100
42.6p
165
Tobias Karlsson
Axa SC
3:20:45.1204400
+1:19:10.474900
42.6p
166
Pontus Boddsson
Lugi SK
3:21:11.1207000
+1:19:36.477500
42.5p
167
Oscar Lindvall S
IF Ski Team Skåne
3:21:33.1209200
+1:19:58.479700
42.4p
168
Carl Risholm
IK Stern
3:21:52.1211100
+1:20:17.481600
42.3p
169
Patrik Ottosson
Nässjö SF
3:25:26.1232500
+1:23:51.503000
41.5p
170
Ola Johansson
IF Ski Team Skåne
3:27:59.1247800
+1:26:24.518300
40.9p
171
Håkan Ferdinandsson
Brattås Ck
3:28:03.1248200
+1:26:28.518700
40.9p
172
Torvald Johansson
Alvesta SOK
3:28:50.1252900
+1:27:15.523400
40.7p
173
Anders Jaensson
Elmhults SC
3:29:02.1254100
+1:27:27.524600
40.6p
174
Felix Gustavsson
Huskvarna
3:29:05.1254400
+1:27:30.524900
40.6p
175
Tomas Björkesten
SOK Aneby
3:30:10.1260900
+1:28:35.531400
40.4p
176
Joakim Karlsson
Nässjö SF
3:31:05.1266400
+1:29:30.536900
40.2p
177
Kent Johnsson
Alvesta SOK
3:31:11.1267000
+1:29:36.537500
40.1p
178
Pentti Isaksson
Ålems OK
3:32:21.1274000
+1:30:46.544500
39.9p
179
Peter Karlsson
Storebro SC
3:32:42.1276100
+1:31:07.546600
39.8p
180
Henrik Apitzsch
Lugi SK
3:39:45.1318400
+1:38:10.588900
38.3p
181
Jesper Witzell
Björnstorps IF
3:41:17.1327600
+1:39:42.598100
38.0p
182
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
3:48:28.1370700
+1:46:53.641200
36.6p
183
Robert Bengtsson
Tormestorps IF
3:55:56.1415500
+1:54:21.686000
35.3p
184
Christophe Viala
IF Ski Team Skåne
4:07:08.1482700
+2:05:33.753200
33.5p