Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2015-02-22
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Värmdöloppet
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 50
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Graas
Storvreta ik
2:25:33.873210
76.3p
2
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:33:55.923470
+8:22.50160
71.2p
3
HG Arvidsson
Sya SK
2:36:30.938970
+10:57.65660
69.8p
4
Jan Östlund
Högbo GIF
2:36:38.939720
+11:05.66410
69.7p
5
Torbjörn Hägglund
Östervåla IF
2:38:43.952210
+13:10.78900
68.6p
6
Roland Ewerbring
Täby IS SK
2:45:04.990330
+19:31.117020
65.5p
7
Kjell Lindroth
Högbo GIF
2:47:25.1004440
+21:52.131130
64.4p
8
Roland Fjellstöm
Fjellström
2:47:39.1005810
+22:06.132500
64.3p
9
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:48:22.1010110
+22:49.136800
63.9p
10
Yngve Gustafsson
Stockholm Rullskidklubb
2:52:46.1036590
+27:13.163280
62.0p
11
Tomas Wahlund
Högbo GIF
2:55:51.1055060
+30:18.181750
60.7p
12
Lars Friberg
Swedbank I F
2:55:55.1055450
+30:22.182140
60.7p
13
Jan Johansson
Täby IS
2:56:39.1059800
+31:05.186490
60.4p
14
Roland Andersson
Hofors AIF
2:57:37.1065690
+32:04.192380
60.0p
15
Kent Persson
Roslagsbro if
2:57:54.1067380
+32:21.194070
59.9p
16
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:57:55.1067490
+32:22.194180
59.9p
17
Hans Olsén
Sundbybergs IK
2:58:49.1072850
+33:16.199540
59.5p
18
P-O Sundberg
Storvreta ik
2:59:17.1075670
+33:44.202360
59.4p
19
Martin Myhrberg
Ockelbo sk
2:59:17.1075690
+33:44.202380
59.4p
20
Mats Carlson
Brottby Sk
3:02:05.1092400
+36:31.219090
58.3p
21
Piero Sannicolò
Stockholms Rullskidklubb
3:02:25.1094490
+36:52.221180
58.2p
22
Peter Bergström
Åshammars ik
3:05:43.1114280
+40:10.240970
57.0p
23
Anders Berlin
Axa Sport club
3:06:21.1118050
+40:48.244740
56.7p
24
Mikael Rönnlund
Ockelbo sk
3:06:43.1120210
+41:10.246900
56.6p
25
Lars Nygren
OK Linne
3:07:24.1124330
+41:51.251020
56.4p
26
Pekka Heino
IFK Västerås SK
3:09:32.1137130
+43:59.263820
55.6p
27
Christer Hördell
Stockholms RK
3:09:49.1138870
+44:16.265560
55.5p
28
Roland Johansson
IF Åland
3:12:02.1152110
+46:29.278800
54.8p
29
Olof Granberg
Ericsson Stockholm IK
3:12:19.1153880
+46:46.280570
54.7p
30
Arthur Aaensen
Täby IS Skidor
3:13:04.1158310
+47:31.285000
54.4p
31
Mats Larsson
Karlslunds IF
3:13:47.1162610
+48:14.289300
54.2p
32
Berndt Fresk
Duveds IF
3:13:53.1163250
+48:20.289940
54.2p
33
Calle Björfjäll
Lugi SK
3:15:13.1171290
+49:40.297980
53.7p
34
Robert Nilsson
Hammarby Skidor
3:15:38.1173720
+50:05.300410
53.6p
35
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF Skidor
3:18:00.1187990
+52:27.314680
52.9p
36
Peter Jäderström
Ufk
3:18:07.1188680
+52:34.315370
52.8p
37
Anders Wilkenson
Gävle skidkamrater
3:18:35.1191420
+53:02.318110
52.7p
38
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
3:18:58.1193770
+53:25.320460
52.6p
39
Rune Bergqvist
Flir IF
3:19:32.1197130
+53:59.323820
52.4p
40
Douglas Andersson
Axa SC
3:22:08.1212720
+56:35.339410
51.6p
41
Göran Corander
Peab IF
3:22:12.1213120
+56:39.339810
51.6p
42
Tommy Karlsson
REMBO IK
3:22:36.1215550
+57:03.342240
51.5p
43
Lennart Hägg
Hofors AIF
3:23:39.1221840
+58:06.348530
51.2p
44
Gunnar Hedlund
IF Spirit IF
3:25:17.1231660
+59:44.358350
50.7p
45
Karl-Erik Brorsson
Stockholms Rullskidklubb
3:25:18.1231710
+59:45.358400
50.7p
46
Maximillian Schattaur
Älvdalens IF
3:25:38.1233740
+1:00:05.360430
50.6p
47
Per Ågren
IFK Västerås
3:26:29.1238830
+1:00:56.365520
50.4p
48
Johan Wiklund
Skellefteå SK
3:26:44.1240370
+1:01:11.367060
50.3p
49
Fredrik Hammarqvist
Vendelsö IK
3:26:53.1241220
+1:01:20.367910
50.3p
50
Niko Tapanila
Storvreta ik
3:27:37.1245680
+1:02:04.372370
50.0p
51
Per Sanfridson
IK Jarl
3:29:13.1255280
+1:03:40.381970
49.6p
52
Peter Thuresson
Axa Sport club
3:29:36.1257550
+1:04:03.384240
49.5p
53
Lars Andersson
Hasanra
3:30:01.1260040
+1:04:28.386730
49.4p
54
Jan Beijbom
IFK Västerås SK
3:32:30.1274930
+1:06:57.401620
48.7p
55
Pär Jansson
IF Thor
3:32:46.1276510
+1:07:13.403200
48.7p
56
Stefan Nilsson
OK Linné
3:33:53.1283200
+1:08:19.409890
48.4p
57
Janne Lindell
Vassunda IF
3:34:45.1288460
+1:09:12.415150
48.1p
58
Mikael Andersson
IF Spirit idrottsförening
3:35:35.1293440
+1:10:02.420130
47.9p
59
Carl-Eric Ankarås
Östervåla IF
3:39:05.1314440
+1:13:32.441130
47.1p
60
Mats Berger
Axa SC
3:40:28.1322780
+1:14:55.449470
46.7p
61
Bengt Johansson
IFK Västerås SK
3:41:04.1326360
+1:15:31.453050
46.6p
62
Sven-Olov Andersson
Orsa SK
3:41:44.1330360
+1:16:11.457050
46.4p
63
Dag Tedenby
Gävle skidkamrater
3:46:04.1356310
+1:20:31.483000
45.4p
64
Erik Söderlund
Almunge IK
3:49:56.1379500
+1:24:22.506190
44.5p
65
Lars-Ove Wingerud
Rimbo SOK
3:50:31.1383040
+1:24:58.509730
44.4p
66
Peter Sahlin
Bruksvallarnas IF
3:54:43.1408220
+1:29:10.534910
43.5p
67
Kent Exell
Forsmarks IF
3:57:36.1425520
+1:32:03.552210
42.9p
68
Örjan Brannström
Karslunds IF
3:57:36.1425580
+1:32:03.552270
42.9p
69
Tobias Lejnerborn
Axa SC
4:00:31.1443000
+1:34:57.569690
42.3p
70
Mats kvarnung
Uppsala
4:07:28.1484710
+1:41:55.611400
41.0p
71
Lars Johansson
IFK Vsterås
4:09:30.1496970
+1:43:57.623660
40.6p
72
Hans Strängby
IKJ Haninge
4:12:46.1516560
+1:47:13.643250
40.0p
73
Erik Hagersten
Axa
4:13:05.1518440
+1:47:32.645130
40.0p
74
Joachim Marklund
Hammarby skidklubb
4:21:48.1570760
+1:56:15.697450
38.5p
-
Mikael Anderäng
Brovallens IF
23:59:59.8639800
-
-
Leif Markfjärd
Brovallens IF
23:59:59.8639800
-
-
Kari Elfvengrén
Axa Sportsclub
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Nilert
Stockholm City Triathlon
23:59:59.8639800
-
-
Peter Johnsson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
-
Harry Äijö
StockholmsPostens IK
23:59:59.8639800
-
-
Jan Fernö
REMBO IK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Herbert
Gävle skidkamrater
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Svensson
Turebergs IF
23:59:59.8639800
-