Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Torsby Masstart
2015-01-11
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
NJC/Scandic Cup Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
19.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
49:10.294921
89.9p
2
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
49:12.295102
+1.81
89.8p
3
Björn Sandström
Täfteå IK
49:12.295125
+2.104
89.8p
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
49:12.295164
+2.143
89.8p
5
Axel Ekström
Garphyttans IF
50:27.302627
+1:17.7606
87.7p
6
Olof Jonsson
Duveds IF
50:37.303681
+1:27.8660
87.4p
7
Max Novak
Offerdals SK
50:39.303858
+1:29.8837
87.4p
8
Alfred Buskqvist
IK Stern
51:16.307589
+2:06.12568
86.3p
9
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
51:25.308468
+2:15.13447
86.1p
10
Edvard Sundman
Åsarna IK
51:29.308812
+2:18.13791
86.0p
11
Gustav Rotvold
Åsarna IK
51:33.309241
+2:23.14220
85.9p
12
Eddie Edström
Stockviks SF
51:35.309407
+2:24.14386
85.9p
13
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
51:36.309585
+2:26.14564
85.8p
14
Nils Augustsson
IFK Mora SK
51:39.309823
+2:29.14802
85.8p
15
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
51:40.309920
+2:29.14899
85.7p
16
Elias Dahl
Offerdals SK
51:49.310828
+2:39.15807
85.5p
17
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
52:18.313732
+3:08.18711
84.7p
18
Jonathan Engström
Borås GIF
52:41.316029
+3:31.21008
84.2p
19
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
52:42.316107
+3:31.21086
84.1p
20
Sebastian Olsson
Stockviks SF
52:48.316752
+3:38.21731
84.0p
21
Emil Persson
Östersunds SK
52:50.316997
+3:40.21976
83.9p
22
Peter Nilsson
Lycksele IF
52:57.317647
+3:47.22626
83.7p
23
Martin Herbert
Sundbybergs IK
53:10.318908
+3:59.23887
83.4p
24
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
53:11.319034
+4:01.24013
83.4p
25
Anton Persson
SK Bore
53:20.319902
+4:09.24881
83.2p
26
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
53:20.319948
+4:10.24927
83.2p
27
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
53:22.320162
+4:12.25141
83.1p
28
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
53:57.323606
+4:46.28585
82.3p
29
Jens Selahn
Stockviks SF
53:57.323616
+4:46.28595
82.3p
30
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
54:15.325413
+5:04.30392
81.8p
31
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
54:18.325711
+5:07.30690
81.8p
32
Daniel Södersten
Orsa SK
54:41.328056
+5:31.33035
81.2p
33
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
54:41.328059
+5:31.33038
81.2p
34
Gustav Sundström
Garphyttans IF
54:53.329215
+5:42.34194
80.9p
35
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
54:56.329507
+5:45.34486
80.9p
36
Marcus Grate
Täfteå IK
54:57.329681
+5:47.34660
80.8p
37
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
55:07.330651
+5:57.35630
80.6p
38
Mårten Vänn
Stockviks SF
55:21.332040
+6:11.37019
80.3p
39
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
55:55.335430
+6:45.40409
79.5p
40
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
56:01.336098
+6:51.41077
79.4p
41
Martin Johansson
Linköpings SK
56:06.336598
+6:56.41577
79.3p
42
Martin Emilsson
Offerdals SK
56:14.337328
+7:04.42307
79.1p
43
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
56:27.338685
+7:17.43664
78.8p
44
Emil Eriksson
Tierps IF
56:28.338777
+7:18.43756
78.8p
45
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
56:47.340698
+7:37.45677
78.3p
46
Magnus Brander
Åmotfors IF
57:48.346728
+8:38.51707
77.0p
47
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
58:06.348536
+8:56.53515
76.7p
48
Felix Hopstadius
Storumans IK
59:30.356985
+10:20.61964
74.9p
49
Oscar Bengtson
IK Stern
1:01:26.368554
+12:16.73533
72.7p
50
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
1:01:41.370018
+12:30.74997
72.4p
51
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:01:43.370250
+12:33.75229
72.4p
52
Anders Kallings
Visborgs OK
1:03:34.381398
+14:24.86377
70.3p
53
Olle Strömbäck
Husums IF SK
1:06:36.399526
+17:26.104505
67.3p
54
Markus Nordmark
Nässjö SF
1:08:22.410144
+19:12.115123
65.6p
55
Anton Kindlund
Bälinge IF
1:14:06.444540
+24:56.149519
60.7p
-
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
-
August Östlund
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
-
-
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
-
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Johansson
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Edman
Eds SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Forsman
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Thor
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
-