Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2015-02-22
Deltävling i
Björn Dählie Ski Challenge
<<< Wadköpingsloppet
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linneà Persson
Malung-sälen Elektriska
1:05:40.393950
68.1p
2
Sanna Forsman
Öje IF
1:06:20.397990
+40.3940
67.5p
3
Karin Carlsson
Kvarnsvedens Goif SK
1:08:55.413470
+3:15.19420
64.9p
4
Frida Lindqvist
Hagfors SF
1:11:06.426570
+5:26.32520
62.9p
5
Jill Nordby
Åmotsfors
1:11:28.428700
+5:47.34650
62.6p
6
Lisa Heens
Vansbro AIK Skidklubb
1:11:31.429020
+5:50.34970
62.6p
7
Anna Eriksson
Serneke IF
1:11:48.430720
+6:07.36670
62.3p
8
Ann-sofie Brink
Markaryds FK
1:16:17.457680
+10:37.63630
58.7p
9
Pia Johansson
IK Stern
1:16:33.459260
+10:53.65210
58.5p
10
Nina Rosen
Brudpiga RK
1:18:16.469550
+12:36.75500
57.2p
11
Ida Khilèn
Malungs IF
1:18:54.473340
+13:13.79290
56.7p
12
Mia Nugoz
Gesunda MK
1:21:35.489480
+15:55.95430
54.9p
13
Camilla Lundgren
Göteborgs SK
1:22:00.491910
+16:19.97860
54.6p
14
Jessika Enström
Malungs IF
1:25:27.512600
+19:46.118550
52.4p
15
Janni Axelsson
Göteborgs SK
1:26:01.516020
+20:20.121970
52.0p
16
Maria Gustafsson
Göteborgs SK
1:26:12.517110
+20:31.123060
51.9p
17
Katarina Lirén
No Club
1:26:53.521280
+21:13.127230
51.5p
18
Ida Höjskeld
Grava SK
1:28:00.527930
+22:19.133880
50.9p
19
Linnea Thuresson
Lima IF
1:28:05.528470
+22:25.134420
50.8p
20
Linnea Nordkvist
IFK Mora SK
1:29:04.534330
+23:23.140280
50.2p
21
Gunilla Axelsson
Göteborgs SK
1:31:31.549090
+25:51.155040
48.9p
22
Denise Johansson
OK Dacke
1:37:45.586460
+32:05.192410
45.8p
23
Eva Johanzon
Örebro
1:38:16.589580
+32:36.195530
45.5p
24
Amanda Ryde
Gagnefs IF
1:38:36.591570
+32:56.197520
45.4p
25
Berit Hordvik
Grue Finnskog IL
1:41:18.607790
+35:38.213740
44.2p
26
Annette Collin
Mälarö SOK
1:41:56.611560
+36:16.217510
43.9p
27
Kristin Blom
Östmarks IF
1:43:15.619400
+37:34.225350
43.3p
28
Camilla Salomonsson
Stockholm
1:43:50.622940
+38:09.228890
43.1p
29
Wibeke Husebye
Oslo Norge
1:45:39.633820
+39:58.239770
42.4p
30
Barbro Wikström
No Club
1:47:09.642870
+41:29.248820
41.8p
31
Ulrika Johannessson
Östmarks IF
1:49:33.657260
+43:53.263210
40.9p
32
Helen Randström
SK Skogarna
1:49:42.658110
+44:01.264060
40.8p
33
Ulrika Lanner
IK Stern
1:50:30.662910
+44:49.268860
40.5p
34
Yvonne Malmsten
IK Stern
1:51:59.671840
+46:18.277790
40.0p
35
Sofia Eriksson
No Club
1:53:04.678370
+47:24.284320
39.6p
36
Karin Trotzig
Vika IF
1:53:39.681850
+47:59.287800
39.4p
37
Therese Ohlsson
Axa SC
1:54:14.685370
+48:34.291320
39.2p
38
Theresa Schweizer
Storbritannien
1:55:46.694560
+50:06.300510
38.7p
39
Signe Ahlen
Axa SC
1:58:33.711240
+52:52.317190
37.8p
40
Birgitta Börjesson
Ljungskiles SK
2:04:12.745130
+58:31.351080
36.0p
41
Johanna Holmdahl
Axa SC
2:04:15.745470
+58:35.351420
36.0p
42
Nickie Nilsek
No Club
2:50:32.1023110
+1:44:51.629060
26.2p
43
Johanna Hakestam
No Club
3:12:58.1157730
+2:07:17.763680
23.2p