Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2015-02-14
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Bessemerloppet
Värmdöloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Björklund
IFK Mora Sk
1:14:02.444110
69.0p
2
Aimee Watson
Australian XC Ski Team
1:14:31.447020
+29.2810
68.5p
3
Josefin Stolt
Leksands Skidklubb
1:17:10.462960
+3:08.18750
65.7p
4
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
1:17:19.463840
+3:17.19630
65.6p
5
Linnea Carlsson
Älvdalens IF skidor
1:19:03.474230
+5:01.30020
63.9p
6
Madelene Melin
malungs if
1:19:08.474750
+5:06.30540
63.8p
7
Linnea Eriksson
Rembo IK
1:20:25.482430
+6:23.38220
62.6p
8
Johanna Ingard
IK Rex
1:23:03.498280
+9:01.54070
60.3p
9
Lotta Melin
malungs if
1:24:25.506410
+10:23.62200
59.1p
10
Susanna Djurstedt
Eksjö SOK
1:27:28.524730
+13:26.80520
56.8p
11
Lisa Sätterström
Dalregementets IF
1:29:10.534990
+15:08.90780
55.5p
12
Isabelle Larsson
OK Landehof
1:30:27.542650
+16:25.98440
54.6p
13
Ulrika Bäck
Källbottens IK
1:30:41.544020
+16:39.99810
54.4p
14
Johanna Walterson
Uppsala
1:31:27.548600
+17:24.104390
53.9p
15
Frida Gustafsson
Vaxholms Kanotsällskap
1:32:32.555110
+18:30.110900
53.2p
16
Ann-christine Kihlström
Axa SC
1:34:24.566350
+20:22.122140
52.0p
17
Linda Snis
Uppsala
1:36:19.577850
+22:17.133640
50.8p
18
Stephanie Kristensson
Boo Kanot och Skidor
1:36:35.579410
+22:33.135200
50.6p
19
Anette Martinsson
Idre SK
1:37:42.586180
+23:40.141970
50.0p
20
Karolina Tomth
IFK Mora Sk
1:38:27.590680
+24:25.146470
49.5p
21
Ulrika Gustafsson
OK Landehof
1:38:46.592520
+24:44.148310
49.4p
22
Elisabeth Svernhage
IF Rigor
1:40:40.603970
+26:38.159760
48.3p
23
Kristina Lauridsen
Sköldinge IF
1:41:01.606000
+26:58.161790
48.1p
24
Ulrika Magnusson
Västberga PF
1:44:13.625200
+30:10.180990
46.5p
25
Hanna Ehnberg
IFK Sala
1:46:20.637920
+32:18.193710
45.4p
25
Maira Slokenbergs
Åf SK
1:46:20.637920
+32:18.193710
45.4p
27
Britt Sandstål
Falun
1:47:09.642800
+33:06.198590
45.0p
28
Britt-Marie Pers
Rättvik
1:47:34.645370
+33:32.201160
44.8p
29
Sofie Svärd
Strängnäs
1:47:43.646280
+33:41.202070
44.8p
30
Anna Malmberg
Lidingö
1:49:09.654840
+35:07.210630
44.1p
31
Erica Imeson
Brandkårens IK Stockholm
1:50:55.665400
+36:52.221190
43.3p
32
Philippa Dalsgaard
Gaia Sport
1:51:53.671290
+37:51.227080
42.9p
33
Elisabeth Fränne
Axa SC
1:52:27.674690
+38:25.230480
42.6p
34
Monica Eriksson
Orsa
1:52:41.676020
+38:39.231810
42.6p
35
Britt Claesson
Orsa SK
1:53:22.680140
+39:20.235930
42.3p
36
Christina Nyberg
Attrapperna
1:53:34.681340
+39:32.237130
42.2p
37
Helena Karreskog
Stockholm
1:54:22.686130
+40:20.241920
41.9p
38
Pia Krusell
Dalarö
1:57:44.706380
+43:42.262170
40.5p
39
Carina Eriksson
Ösmo
1:59:52.719120
+45:50.274910
39.7p
40
Maria Löfgren
Falun
2:01:17.727660
+47:15.283450
39.2p
41
Madelene Sahlberg
Falun
2:01:44.730350
+47:42.286140
39.0p
42
Kristin Karlsson
Kilafors SK
2:02:29.734880
+48:27.290670
38.8p
43
Maria Glädje Olsson
Orsa SK
2:02:59.737840
+48:57.293630
38.6p
44
Karin Trotzig
Falun
2:06:25.758410
+52:23.314200
37.5p
45
Linda Hansen
lysekils skid o löparklubb
2:10:05.780480
+56:03.336270
36.3p
46
Hannah Gilman
Sheffield UK
2:10:55.785410
+56:53.341200
36.0p
47
Linda Bengtsson
Mora
2:11:12.787180
+57:10.342970
35.9p
48
Jonna Weinelid-fors
Göteborg
2:11:43.790230
+57:41.346020
35.8p
49
Kajsa-lisa Jonsson
Karlstad
2:14:57.809600
+1:00:54.365390
34.9p
50
Ramiza Bellanius
IFK Mora SK
2:19:29.836800
+1:05:26.392590
33.6p
-
Cecilia Skånstad
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Sara Yderland
Lidingö
23:59:59.8639800
-
-
Märta Westlin
Gävle
23:59:59.8639800
-
-
Eleonor Tyllsmark
Ornäs IK
23:59:59.8639800
-
-
Inger Strandkvist Larsson
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Nicolina Persson
Rotebro IS
23:59:59.8639800
-
-
Linnea Nordkvist
Mora
23:59:59.8639800
-
-
Linn Lauridsen
Sköldinge IF
23:59:59.8639800
-
-
Linda Hedberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Frida Guerrero
OK Linné
23:59:59.8639800
-
-
Sara Kruse Eén
Aktivitus Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Ronja Björklund
Bjursås IK
23:59:59.8639800
-
-
Jennie Andersson
Axa SC
23:59:59.8639800
-