Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Boden Mini tour
2014-03-29
Deltävling i
Folksam Cup Norrbotten 2013/14
<<< Luleå Gjutarens Vinterspel
INFO
RESULTAT
ANALYS
Anmärkning
Totalresultat
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
12.9km, Längdskidor
1
Elias Andersson
Sunderby SK
47:45.286440
2
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
49:04.294350
+1:19.7810
D 16
9.9km, Längdskidor
1
Wilma Lindgren
Kalix SK
33:58.203770
2
Ida Gustavsson
IFK Arvidsjaur SK
34:30.206900
+31.3030
3
Maria Olofsson
Kalix SK
34:33.207260
+34.3390
4
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
36:10.216930
+2:11.13060
5
Nelly Johansson
Luleå Gjutarens IF
37:37.225660
+3:38.21790
6
Sofia Pajala
Strömnäs GIF
39:58.239740
+5:59.35870
7
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
41:23.248230
+7:24.44360
8
Tova Bohlin
Bodens SK
42:59.257830
+9:00.53960
9
Emma Gustafsson
Bodens SK
43:17.259640
+9:18.55770
10
Kristin Uusitalo
Sävast Ski Team IF
46:36.279580
+12:38.75710
H 16
9.9km, Längdskidor
1
Simon Stenberg
Kalix SK
32:40.195990
2
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
34:23.206250
+1:42.10160
3
Martin Granberg
Strömnäs GIF
35:09.210860
+2:28.14770
4
Damil Butakov
Umba
39:01.234080
+6:20.37990
D 14
5.9km, Längdskidor
1
Olivia Alm
Strömnäs GIF
22:54.137350
2
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
22:56.137570
+2.120
3
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:36.141520
+41.4070
4
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
24:23.146270
+1:29.8820
5
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
25:01.150040
+2:06.12590
6
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
25:04.150320
+2:09.12870
7
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
25:09.150890
+2:15.13440
8
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
25:22.152190
+2:28.14740
9
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
25:25.152430
+2:30.14980
10
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
26:29.158830
+3:34.21380
11
Sofia Westerlund
Hemmingsmarks IF
27:10.162960
+4:16.25510
12
Lovisa Strang
Bodens SK
27:59.167860
+5:05.30410
13
Ellen Gustafsson
Sunderby SK
28:07.168630
+5:12.31180
14
Alma Nelson
Bodens SK
28:33.171250
+5:39.33800
15
Agnes Uusitalo
Sävast Ski Team IF
30:29.182820
+7:34.45370
16
Linn Nordgren
Sävast Ski Team IF
31:49.190860
+8:55.53410
17
Amalia Söderberg
Sunderby SK
34:08.204790
+11:14.67340
18
Alva Bohlin
Bodens SK
34:23.206270
+11:29.68820
H 14
5.9km, Längdskidor
1
Filip Öberg
Kalix SK
22:20.133960
2
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
22:23.134240
+2.180
3
Emil Eliasson
OK Sarven
22:24.134320
+3.260
4
Erik Granström
Strömnäs GIF
22:30.134920
+9.860
5
Joel Björkman
Kalix SK
23:26.140580
+1:06.6520
6
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
23:50.142940
+1:29.8880
7
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
23:54.143340
+1:33.9280
8
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
24:14.145390
+1:54.11330
9
Jens Eriksson
Norrfjärdens IF
24:49.148810
+2:28.14750
10
Eelis Murto
OK Sarven
25:26.152580
+3:06.18520
11
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
26:13.157270
+3:53.23210
12
Kalle Tuuri
Luleå Gjutarens IF
27:13.163220
+4:52.29160
13
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
27:18.163750
+4:57.29690
14
Hugo Sundberg
Bodens SK
30:07.180680
+7:47.46620
D 12
3.8km, Längdskidor
1
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
21:21.128060
2
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
21:41.130010
+19.1850
3
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
21:43.130280
+22.2120
4
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
21:56.131550
+34.3390
5
Emma Lindqvist
Bodens SK
22:04.132340
+42.4180
6
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
23:21.140090
+2:00.11930
7
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
23:41.142080
+2:20.13920
8
Alina Kitok
Luleå Gjutarens IF
23:56.143510
+2:34.15350
9
Frida Ingesson
Strömnäs GIF
24:40.147980
+3:19.19820
10
Saga Nelson
Bodens SK
24:42.148130
+3:20.19970
11
Sally Berglund
Sävast Ski Team IF
25:31.153000
+4:09.24840
12
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
26:39.159800
+5:17.31640
13
Emma Gustafsson
Hemmingsmarks IF
26:45.160460
+5:24.32300
14
Rebecka Johnselius
Kalix SK
28:02.168150
+6:40.39990
15
Emma Johansson
Bodens SK
28:49.172850
+7:27.44690
16
Elina Sundkvist
Kalix SK
29:19.175890
+7:58.47730
17
Anna Brännström
Luleå Gjutarens IF
29:21.176040
+7:59.47880
18
Jennifer Nevanperä
Sävast Ski Team IF
30:02.180170
+8:41.52010
19
Alva Nordmark
Sävast Ski Team IF
33:41.202040
+12:19.73880
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
3.8km, Längdskidor
1
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
20:10.120980
2
Albin Åström
Bodens SK
22:04.132300
+1:53.11220
3
Martin Lundström
Bodens SK
22:42.136140
+2:31.15060
4
Victor Berglund
Bodens SK
23:19.139810
+3:08.18730
5
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
23:38.141700
+3:27.20620
6
Simon Eriksson
Kalix SK
23:58.143700
+3:47.22620
7
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
24:11.145010
+4:00.23930
8
Jakob Fredby
Luleå Gjutarens IF
24:49.148870
+4:38.27790
9
Nils Olsson Lasu
Sunderby SK
24:59.149810
+4:48.28730
10
Arvid Strang
Bodens SK
26:45.160420
+6:34.39340
11
Johan Nevanperä
Sävast Ski Team IF
27:02.162170
+6:51.41090
12
Felix Selberg
Bodens SK
27:40.165920
+7:29.44840
D 10
3.5km, Längdskidor
1
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
14:11.85030
2
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
14:48.88780
+37.3650
3
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
15:02.90100
+50.4970
4
Klara Danielsson
Sävast Ski Team IF
15:44.94370
+1:33.9240
5
Anna Lindh
Sävast Ski Team IF
15:56.95590
+1:45.10460
6
Linda Hedlund
Sävast Ski Team IF
16:14.97360
+2:03.12230
7
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
16:39.99850
+2:28.14720
8
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
17:10.102910
+2:58.17780
9
Emmi Riikola
Sävast Ski Team IF
17:56.107510
+3:44.22380
10
Clara Granljung
Kalix SK
18:02.108110
+3:50.22980
11
Melissa Jansson
Bodens SK
19:32.117170
+5:21.32040
12
Agnes Säfström Niemi
Kalix SK
20:01.120010
+5:49.34880
13
Isabelle Johnselius
Kalix SK
20:54.125360
+6:43.40230
H 10
3.5km, Längdskidor
1
Albert Marjeta
Kalix SK
12:11.73020
2
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
12:38.75720
+27.2600
3
Jesper Lindqvist
Bodens SK
12:54.77330
+43.4210
4
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
14:37.87650
+2:26.14530
5
William Roberts
Sävast Ski Team IF
14:48.88780
+2:37.15660
6
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
15:20.91950
+3:09.18830
7
Isak Matti
Sävast Ski Team IF
15:50.94910
+3:38.21790
8
Akseli Raappana
Sävast Ski Team IF
18:11.109010
+5:59.35890
9
Nils Johansson
Bodens SK
19:37.117650
+7:26.44530
10
Isak Kettunen
Bodens SK
20:07.120670
+7:56.47550
11
Olle Lindström
Sävast Ski Team IF
22:43.136290
+10:32.63170
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)