Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS Fristil distans
2014-03-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Garfvé
IFK Mora SK
11:35.69400
2
Måns Skoglund
Täby IS SK
11:41.70000
+6.500
3
Jesper Lietzen
Pargas IF
12:17.73600
+42.4100
4
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
12:17.73600
+42.4100
5
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
12:30.74900
+55.5400
6
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
12:50.76900
+1:15.7400
7
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
12:52.77100
+1:17.7600
8
Gustav Pålsson
Utrikes SK
12:53.77200
+1:18.7700
9
Rasmus Hedeberg
SK Bore
12:56.77500
+1:21.8000
10
Gustav Hedström
Östersunds SK
12:58.77700
+1:23.8200
11
Emil Rosin
Pargas IF
12:59.77800
+1:24.8300
12
Wilhelm Bergentz
Almby IK
13:04.78300
+1:29.8800
13
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
13:10.78900
+1:35.9400
14
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
13:22.80100
+1:47.10600
15
Viktor Grenedal
Delsbo IF
13:25.80400
+1:50.10900
16
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
13:34.81300
+1:59.11800
17
Viktor Johansson
Pargas IF
13:46.82500
+2:11.13000
18
Hugo Sjögren
Tranemo IF
13:47.82600
+2:12.13100
19
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
13:53.83200
+2:18.13700
20
Alex Virtala
Pargas IF
13:56.83500
+2:21.14000
21
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
14:05.84400
+2:30.14900
22
David Melin
Gimo IF SK
14:11.85000
+2:36.15500
23
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
14:11.85000
+2:36.15500
24
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
14:14.85300
+2:39.15800
25
Arvid Johansson
Domnarvets GOIF
14:15.85400
+2:40.15900
26
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
14:27.86600
+2:52.17100
27
Gabinus Ripa
Idre SK
14:29.86800
+2:54.17300
28
Gustav Ohlin
Tranemo IF
14:32.87100
+2:57.17600
29
Emil Kun
Hällbybrunns IF
14:33.87200
+2:58.17700
30
Melker Nordgren
Falu IK
14:35.87400
+3:00.17900
31
Fabian Hermansson
Filipstads SF
14:35.87400
+3:00.17900
32
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
14:40.87900
+3:05.18400
33
Jonas Weber
Vreta Skid o Mk
14:41.88000
+3:06.18500
34
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
14:44.88300
+3:09.18800
35
Gustav Windahl
Zinkgruvans IF
14:44.88300
+3:09.18800
36
Gustav Hårrskog
Falu IK
15:01.90000
+3:26.20500
37
Erik Schjoelberg
Röros IL
15:17.91600
+3:42.22100
38
Albert Mattsson
Sundbybergs IK
15:35.93400
+4:00.23900
39
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
15:37.93600
+4:02.24100
40
David Dudal
Almby IK
15:41.94000
+4:06.24500
41
Olle Lundberg
Filipstads SF
15:43.94200
+4:08.24700
42
Gustav Karell
Hybo AIK
15:44.94300
+4:09.24800
43
Jacob Tidemann
Röros IL
16:06.96500
+4:31.27000
44
Nils Körle
OK Landehof
16:30.98900
+4:55.29400
45
Nils Stark
Falu IK
16:30.98900
+4:55.29400
46
Axel Bergman
Falu IK
17:10.102900
+5:35.33400
47
Anton Wallqvist
Storviks IF
17:31.105000
+5:56.35500
48
Daniel Näs
Gillberga SK
17:57.107600
+6:22.38100
49
Alexander Thudeen
Sya SK
17:57.107600
+6:22.38100
50
Oscar Ericsson
Årjängs IF
18:08.108700
+6:33.39200
51
Rickard Nordkvist
Sundbybergs IK
19:12.115100
+7:37.45600
52
Alexander Ellqvist
Sundbybergs IK
19:17.115600
+7:42.46100
53
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
19:24.116300
+7:49.46800
54
Liam Sellström
IFK Mora SK
20:19.121800
+8:44.52300
55
Thobias Eriksson Brodin
IFK Mora SK
20:42.124100
+9:07.54600
56
Hannes Holmqvist
Korsnäs IF SK
24:36.147500
+13:01.78000
-
Karl Granath
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
-
Axel Jansson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
Nils Schagerström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Lukas Eriksson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Erik Larsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Filip Malmsten
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Calle Rune
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Karl Grywenz
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Viktor Björklind
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)