Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Viared Classic Rollerski
2014-05-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
37km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Madde Carlzon
IK Stern
1:33:25.560410
64.6p
2
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
1:37:51.587070
+4:26.26560
61.3p
3
Majken Johansson Henæs
Anderstorps OK
1:38:05.588430
+4:40.27920
61.1p
4
Catharina Ramhult
Borås SK
1:38:11.589090
+4:46.28580
61.1p
5
Anna Johansson
SK Hylte
1:42:30.614980
+9:05.54470
58.2p
6
Anna-karin Jonsson
Ulricehamns IF
1:42:35.615490
+9:10.54980
58.1p
7
Sara Karlsson
Gnosjö FK
1:46:32.639170
+13:07.78660
55.7p
8
Klara Ask
Borås SK
1:52:30.674960
+19:05.114450
52.4p
9
Cecilia Wikander
Trosabygdens OK
1:53:12.679130
+19:47.118620
52.1p
10
Katja Larsson
SOK 68
1:56:42.700120
+23:17.139610
50.4p
H 21
37km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:14:15.445470
84.2p
2
Mattias Claesson
OK Landehof
1:14:42.448140
+26.2570
83.6p
3
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:16:46.460540
+2:30.14970
81.0p
4
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
1:16:54.461360
+2:38.15790
80.8p
5
Johan Kanto
IK Stern
1:18:14.469310
+3:58.23740
79.2p
6
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
1:18:17.469610
+4:01.24040
79.2p
7
Philip Askeroth
No Club
1:18:23.470260
+4:07.24690
79.1p
8
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:19:47.478670
+5:32.33100
77.4p
9
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:20:51.485000
+6:35.39430
76.3p
10
Karl-johan Zeitz
Åre SLK
1:20:55.485450
+6:39.39880
76.2p
11
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:20:56.485590
+6:41.40020
76.2p
12
Adam Blomberg
IK Stern
1:20:59.485810
+6:43.40240
76.1p
13
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
1:21:01.486030
+6:45.40460
76.1p
14
Per Löwendahl
IK Stern
1:21:03.486250
+6:47.40680
76.0p
15
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
1:21:04.486360
+6:48.40790
76.0p
16
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:21:17.487630
+7:01.42060
75.8p
17
Anders Carlson
SOK 68
1:21:33.489260
+7:17.43690
75.5p
18
Simon Solsjö
Ölmstads IS
1:21:34.489310
+7:18.43740
75.5p
19
Jonas Hagberg
Borås SK
1:21:52.491190
+7:37.45620
75.2p
20
Joakim Jarnelid
Magra IS
1:22:10.492940
+7:54.47370
74.9p
21
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:22:12.493100
+7:56.47530
74.8p
22
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
1:22:28.494750
+8:12.49180
74.5p
23
Daniel Abrahamsson
Borås SK
1:23:09.498850
+8:53.53280
73.8p
24
Emil Folkesson
Enklaresport SK
1:24:32.507140
+10:16.61570
72.4p
25
Emil Lundborg
Sya SK
1:24:37.507630
+10:21.62060
72.4p
26
Marcus Vestlund
IF Ski Team Skåne
1:24:46.508560
+10:30.62990
72.2p
27
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:24:52.509120
+10:36.63550
72.1p
28
Mikael Anderäng
Rembo IK
1:25:02.510100
+10:46.64530
72.0p
29
Daniel Tonell
IF Ski Team Skåne
1:25:10.510970
+10:55.65400
71.8p
30
Daniel Netz
Göteborgs SK
1:25:30.512970
+11:15.67400
71.5p
31
Patrik Sonehag
IK Stern
1:25:37.513650
+11:21.68080
71.4p
32
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
1:25:38.513770
+11:23.68200
71.4p
33
Jesper Brofjärd
Borås SK
1:26:26.518570
+12:11.73000
70.6p
34
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
1:26:31.519070
+12:16.73500
70.5p
35
Thor Kruse Andersen
Aktivitus Sports Club
1:26:35.519480
+12:20.73910
70.5p
36
Stefan Carlen
OK Landehof
1:26:52.521190
+12:37.75620
70.2p
37
Viktor Axelsson
Borås SK
1:27:28.524710
+13:12.79140
69.7p
38
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
1:27:32.525110
+13:16.79540
69.6p
39
Andreas Petersson
Göteborgs Slalomklubb
1:28:23.530250
+14:07.84680
68.8p
40
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
1:28:24.530370
+14:09.84800
68.8p
41
Torben Hansen
Holte Ski
1:28:46.532510
+14:30.86940
68.5p
42
Andreas Berntsson
IK Stern
1:29:07.534600
+14:51.89030
68.2p
43
Ivan Hedlund
IK Stern
1:29:09.534810
+14:53.89240
68.2p
44
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
1:29:12.535140
+14:56.89570
68.1p
45
Jan Johansson
Uddevalla IS
1:29:23.536240
+15:07.90670
67.9p
46
Martin Andersson
Borås SK
1:29:24.536340
+15:08.90770
67.9p
47
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:29:25.536430
+15:09.90860
67.9p
48
Isak Nilsson
Gnosjö FK
1:29:46.538580
+15:31.93010
67.6p
49
Stefan Olsson
Axa SC
1:30:52.545190
+16:37.99620
66.7p
50
Patrick Petersson
IF Ski Team Skåne
1:30:56.545520
+16:40.99950
66.6p
51
Daniel Andersson
Borås SK
1:30:58.545780
+16:43.100210
66.6p
52
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
1:31:17.547630
+17:01.102060
66.3p
53
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
1:31:24.548360
+17:08.102790
66.2p
54
Michael Johansson
IK Stern
1:31:43.550240
+17:27.104670
66.0p
55
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:31:53.551270
+17:38.105700
65.8p
56
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
1:32:38.555710
+18:22.110140
65.2p
57
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:33:05.558400
+18:49.112830
64.9p
58
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
1:33:12.559120
+18:56.113550
64.8p
59
Eddy Lidström
OK Landehof
1:33:13.559260
+18:57.113690
64.8p
60
Anders Carlsson
Istrums SK
1:33:16.559580
+19:01.114010
64.7p
61
Karl-Erik Assarsson
Borås SK
1:33:19.559820
+19:03.114250
64.7p
62
Kenneth Rolling
Halmstad OK
1:33:41.562000
+19:25.116430
64.4p
63
Henrik Fihn
IK Stern
1:33:49.562840
+19:33.117270
64.3p
64
Viktor Solsjö
Ölmstads IS
1:33:56.563540
+19:40.117970
64.2p
65
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
1:34:17.565610
+20:01.120040
63.9p
66
Gustav Karlsson
Linköping
1:34:19.565880
+20:04.120310
63.9p
67
Pär Forsell
Sya SK
1:34:28.566760
+20:12.121190
63.8p
68
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Slalomklubb
1:34:34.567300
+20:18.121730
63.7p
69
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
1:34:40.567960
+20:24.122390
63.6p
70
Henrik Zenob
Sya SK
1:34:42.568100
+20:26.122530
63.6p
71
Fredrik Wessberg
OK Landehof
1:35:04.570360
+20:48.124790
63.3p
72
Henrik Andersson
Borås SK
1:35:05.570470
+20:50.124900
63.3p
73
Christoffer Fornander
FK Finn
1:35:09.570850
+20:53.125280
63.3p
74
Patrik Petersson
Apladalens Lk
1:35:17.571620
+21:01.126050
63.2p
75
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
1:35:22.572110
+21:06.126540
63.1p
76
Samuel Ling
Gnosjö FK
1:35:29.572850
+21:13.127280
63.0p
77
Erik Utberg
Uddevalla IS
1:35:30.572940
+21:14.127370
63.0p
78
Stefan Norling
IK Stern
1:35:36.573500
+21:20.127930
62.9p
79
Jonas Häger
Alliansloppets SK
1:35:44.574330
+21:28.128760
62.8p
80
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
1:36:03.576240
+21:47.130670
62.6p
81
Daniel Westermark
IK Wilske
1:36:12.577110
+21:56.131540
62.5p
82
Per Gustafsson
Bredaryds SOK
1:36:12.577130
+21:56.131560
62.5p
83
Tommy Skiöld
OK Gipen
1:36:14.577370
+21:59.131800
62.5p
84
Staffan Dickfors
Rembo IK
1:36:40.579930
+22:24.134360
62.2p
85
Johannes Jilleröd
Alliansloppets SK
1:36:43.580200
+22:27.134630
62.1p
86
Olle Frykfeldtd
IK Hakarpspojkarna
1:36:47.580600
+22:31.135030
62.1p
87
Anders Karlsson
IK Trasten
1:36:56.581550
+22:40.135980
62.0p
88
Björn Tunander
Hällefors SK
1:37:06.582570
+22:51.137000
61.8p
89
Mats Jirebeck
IK Stern
1:37:11.583050
+22:55.137480
61.8p
90
Martin Danklint
Länghems IF
1:37:42.586100
+23:26.140530
61.4p
91
Martin Ekwall
Ulricehamns IF
1:38:12.589130
+23:56.143560
61.1p
92
Peter Ask
Borås SK
1:38:13.589200
+23:57.143630
61.1p
93
Fredrik Liljesäter
Alliansloppets SK
1:39:24.596300
+25:08.150730
60.2p
94
Mikael Corbé
Borås GIF
1:40:03.600260
+25:47.154690
59.8p
95
Mattias Heimdahl
Håfreströms IF
1:40:12.601160
+25:56.155590
59.7p
96
Mats Gustafsson
Borås GIF
1:40:25.602490
+26:10.156920
59.5p
97
Anders Soovik
Göteborgs Slalomklubb
1:41:01.606090
+26:46.160520
59.1p
98
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
1:41:03.606290
+26:48.160720
59.1p
99
Per Klerfors
Äspereds IF
1:41:06.606530
+26:50.160960
59.1p
100
Jonny Persson
OK Gipen
1:41:24.608300
+27:08.162730
58.9p
101
Robert Gotting
Grönahögs IK
1:41:28.608700
+27:12.163130
58.9p
102
Sören Skålberg
IK Stern
1:42:01.612060
+27:45.166490
58.5p
103
Peter Rikkinen
Trosabygdens OK
1:42:02.612130
+27:46.166560
58.5p
104
Jonas Björk
Alliansloppets SK
1:42:25.614490
+28:10.168920
58.2p
105
Gunnar Scymberg
IK Stern
1:42:34.615330
+28:18.169760
58.1p
106
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
1:43:00.617950
+28:44.172380
57.9p
107
Micke Åström
Ronneby OK
1:43:26.620520
+29:10.174950
57.6p
108
Tobias Pettersson
Hestra SSK
1:44:01.624030
+29:45.178460
57.2p
109
Robin Lövgren
IK Trasten
1:44:15.625400
+29:59.179830
57.1p
110
Petter Persson
Borås SK
1:44:23.626280
+30:08.180710
57.0p
111
Fredrik Larsson
SOK 68
1:46:04.636300
+31:48.190730
56.0p
112
Jonas Richson
No Club
1:46:57.641650
+32:41.196080
55.5p
113
Lukas Högfelt
Borås SK
1:47:08.642740
+32:52.197170
55.4p
114
Leif Mikaelsson
Borås SK
1:47:55.647430
+33:39.201860
54.9p
115
Magnus Lövgren
IK Trasten
1:48:43.652220
+34:27.206650
54.5p
116
Markus Landin
Kungälvs OK
1:49:26.656570
+35:11.211000
54.1p
117
Mikael Samuelsson
IK Ymer
1:49:35.657480
+35:20.211910
54.0p
118
Pierre Björkli
Borås SK
1:51:17.667690
+37:02.222120
53.1p
119
Mikael Christenson
IK Stern
1:52:13.673210
+37:57.227640
52.6p
120
Torgny Billevik
IK Nocout.se
1:53:02.678160
+38:46.232590
52.2p
121
Rolf Zetterberg
IK Stern
1:55:03.690260
+40:47.244690
51.2p
122
Lennart Klingberg
Procordia Food
1:57:55.707470
+43:40.261900
49.8p
123
Lars Eriksson
Axa SC
1:58:07.708630
+43:51.263060
49.7p
124
Patrik Alperud
IK Ymer
1:59:15.715420
+44:59.269850
49.2p