Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2014-03-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
23:31.141060
90.4p
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
24:32.147100
+1:00.5940
86.9p
3
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
24:43.148220
+1:11.7060
86.3p
4
Martin Herbert
Sundbybergs IK
24:53.149250
+1:21.8090
85.7p
5
Elias Dahl
Offerdals SK
24:57.149630
+1:25.8470
85.5p
6
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
25:00.149930
+1:28.8770
85.3p
7
Jens Selahn
Stockviks SF
25:14.151370
+1:43.10210
84.5p
8
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
25:18.151720
+1:46.10560
84.4p
9
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
25:19.151840
+1:47.10680
84.3p
10
Max Novak
Offerdals SK
25:24.152380
+1:53.11220
84.0p
11
Emil Thyrèn
Trönö IK
25:28.152750
+1:56.11590
83.8p
12
Adam Gillman
Garphyttans IF
25:29.152840
+1:57.11680
83.8p
13
Jakob Jansson
Månkarbo IF
25:30.152990
+1:59.11830
83.7p
14
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
25:34.153330
+2:02.12170
83.5p
15
Jonatan Engström
Borås GIF
25:36.153510
+2:04.12350
83.4p
16
Nils Augustsson
IFK Mora SK
25:41.154050
+2:09.12890
83.1p
17
Alfred Buskqvist
IK Stern
25:45.154410
+2:13.13250
83.0p
18
Elias Andersson
Sunderby SK
25:59.155820
+2:27.14660
82.2p
19
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
26:04.156370
+2:33.15210
82.0p
20
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
26:17.157630
+2:45.16470
81.3p
21
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
26:19.157890
+2:48.16730
81.2p
22
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
26:21.158020
+2:49.16860
81.1p
23
David Larsson
Hudiksvalls IF
26:24.158340
+2:52.17180
81.0p
24
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
26:25.158420
+2:53.17260
80.9p
25
Marcus Grate
Täfteå IK
26:31.159050
+2:59.17890
80.6p
26
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26:42.160130
+3:10.18970
80.1p
27
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
26:44.160320
+3:12.19160
80.0p
28
Oscar Johansson
Linköpings SK
26:44.160390
+3:13.19230
80.0p
29
Jonas Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
26:47.160680
+3:16.19520
79.9p
30
August Spik
SK Leksand
26:54.161390
+3:23.20230
79.5p
31
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
27:04.162360
+3:33.21200
79.1p
32
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
27:05.162470
+3:34.21310
79.0p
33
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
27:07.162660
+3:36.21500
78.9p
34
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
27:11.163080
+3:40.21920
78.7p
35
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
27:16.163500
+3:44.22340
78.5p
36
Filip Åslin
Stockviks SF
27:18.163730
+3:46.22570
78.4p
37
Emil Danielsson
Dala-järna IK
27:18.163790
+3:47.22630
78.4p
38
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
27:27.164610
+3:55.23450
78.0p
39
Erik Björkman
Täfteå IK
27:35.165400
+4:03.24240
77.7p
40
Oliver Hallberg
Ornäs IK
27:44.166300
+4:12.25140
77.3p
41
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
27:45.166430
+4:13.25270
77.2p
42
Elias Olofsson
Vårby IK
27:50.166930
+4:18.25770
77.0p
43
Johan Nilsson
Byske SK
27:50.166960
+4:19.25800
77.0p
44
Jacob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
27:53.167290
+4:22.26130
76.8p
45
Olle Axelsson
Borås SK
27:54.167390
+4:23.26230
76.8p
46
Anders Roos
Östersunds SK
27:56.167530
+4:24.26370
76.7p
47
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
27:58.167700
+4:26.26540
76.6p
48
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
27:59.167850
+4:27.26690
76.6p
49
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
28:01.168030
+4:29.26870
76.5p
50
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
28:08.168780
+4:37.27620
76.2p
51
Mattias Sundin
Kramfors-alliansen
28:15.169440
+4:43.28280
75.9p
52
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
28:15.169490
+4:44.28330
75.9p
53
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
28:17.169620
+4:45.28460
75.8p
54
André Mattei
Sävast Ski Team IF
28:24.170380
+4:53.29220
75.5p
55
Arvid Aronsson
Stockviks SF
28:28.170760
+4:57.29600
75.3p
55
Johan Forslund
Lycksele IF
28:28.170760
+4:57.29600
75.3p
57
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
28:40.171920
+5:08.30760
74.8p
58
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
28:42.172190
+5:11.31030
74.7p
59
Johan Stridsman
I19 IF
28:44.172390
+5:13.31230
74.6p
60
Emil Eriksson
Tierps IF
28:45.172430
+5:13.31270
74.6p
61
Oscar Lindell
Stockviks SF
28:47.172650
+5:15.31490
74.5p
62
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
28:50.172920
+5:18.31760
74.4p
63
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
28:50.172960
+5:19.31800
74.4p
64
John Leander
Åsarna IK
28:51.173070
+5:20.31910
74.4p
65
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
28:56.173510
+5:24.32350
74.2p
66
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
28:56.173590
+5:25.32430
74.1p
67
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
29:00.173950
+5:28.32790
74.0p
68
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
29:14.175300
+5:42.34140
73.5p
69
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
29:15.175460
+5:44.34300
73.4p
70
Adrian Dahlström
Åmåls OK
29:19.175890
+5:48.34730
73.2p
71
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
29:25.176450
+5:53.35290
73.0p
72
Jonas Persson
Trönö IK
29:25.176490
+5:54.35330
73.0p
73
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
29:34.177330
+6:02.36170
72.6p
74
Jack Sjödin
Junsele IF
29:40.177910
+6:08.36750
72.4p
75
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets Goif
29:53.179220
+6:21.38060
71.9p
76
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
30:13.181260
+6:42.40100
71.1p
77
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
30:14.181330
+6:42.40170
71.1p
78
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
30:20.181990
+6:49.40830
70.9p
79
Gabriel Strid
Sunne Slf
30:22.182180
+6:51.41020
70.8p
80
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
30:25.182470
+6:54.41310
70.7p
81
Marcus Karlsson
Kalix SK
30:26.182560
+6:55.41400
70.6p
82
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
30:41.184010
+7:09.42850
70.1p
83
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
30:49.184810
+7:17.43650
69.8p
84
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
30:50.184920
+7:18.43760
69.8p
85
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
31:13.187220
+7:41.46060
68.9p
86
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
31:28.188750
+7:56.47590
68.4p
87
David Dahl
Visborgs OK
31:31.189070
+8:00.47910
68.3p
88
Martin Edman
Eds SK
31:32.189130
+8:00.47970
68.3p
89
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
31:42.190130
+8:10.48970
67.9p
90
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
32:40.195990
+9:09.54830
66.0p
91
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
32:49.196820
+9:17.55660
65.7p
92
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
34:19.205830
+10:47.64670
62.9p
93
Jens Filipsson
Sunne Slf
34:24.206320
+10:52.65160
62.8p
-
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Nordmark
Nässjö Ski
23:59:58.8639700
-
-
Olle Strömbäck
Husums IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Bengtson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Emil Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hamrin
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
-
August Östlund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Alex Thiger
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Peter Nilsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-