Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Sprint
2014-02-15
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Jacob Engström
Kalix SK
3
Marcus Ruus
Gillberga SK
4
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
5
Markus Persson
Hudiksvalls IF
6
Olof Jonsson
Duveds IF
Semifinal
7
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
7
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
9
Henrik Ottosson
Åsarna IK
9
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
11
Eddie Edström
Stockviks SF
11
Olof Roos
Östersunds SK
Kvartsfinal
13
Emil Svensson
Åsarna IK
13
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
13
Erik Söderlund
Malungs IF
16
Martin Emilsson
Offerdals SK
16
Jonathan Ström
Hägglunds SK
16
Edvard Sundman
Åsarna IK
16
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
16
Marcus Johansson
Gillberga SK
21
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
21
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
21
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
21
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
26
Axel Ekström
Garphyttans IF
26
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
26
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
29
Simon Lageson
Åsarna IK
29
Jens Burman
Åsarna IK
Kval
31
Viktor Eriksson
Malungs IF
3:17.19698
32
Daniel Södersten
Orsa SK
3:18.19730
33
Björn Sandström
Täfteå IK
3:18.19736
34
Anton Persson
SK Bore
3:18.19776
35
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:19.19894
36
Daniel Johansson
Hägglunds SK
3:20.19947
37
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:20.19950
38
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:20.19960
39
Viktor Karlsson
Storumans IK
3:21.20022
40
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
3:21.20054
41
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
3:21.20074
42
Joel Lager
Garphyttans IF
3:24.20337
43
Magnus Brander
Åmotfors IF
3:24.20384
44
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
3:24.20387
45
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
3:27.20652
46
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
3:29.20812
47
Erik Finnskog
Tranemo IF
3:32.21132
48
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
3:33.21272
49
Abel Buskqvist
IK Stern
3:34.21372
50
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
3:35.21488
51
David Thorell
IK Stern
3:38.21735
52
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
3:39.21852
53
Teodor Thåli
Falu IK
3:39.21867
54
Martin Johansson
Linköpings SK
3:41.22011
55
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
3:41.22095
56
Anders Kallings
Visborgs OK
3:53.23231
57
John Nyquist
IK Stern
4:04.24352
58
Mikael Gardelin
Visborgs OK
4:07.24622
59
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
59
Adam Clareus
Östersunds SK
23:59:59.8639800
59
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800