Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2014-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 15
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
2
Linn Svahn
Lycksele IF
3
Maja Petersson
Vårby IK
4
Amanda Lundström
Bodens SK
5
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
6
Sara Thyni
Kalix SK
B-Final
7
Nora Jacobsson
Rembo IK
8
Tilda Jacobsson
Rembo IK
9
Kristina Axelsson
Sya SK
10
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
11
Jenny Movitz
Borås SK
12
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
Kvartsfinal
13
Ida Persson
Högbo GOIF
13
Sanna Ångström
Duveds IF
13
Anna Herbert
Sundbybergs IK
16
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
16
Klara Ask
Borås SK
16
Siri Löfgren
Skellefteå SK
16
Carolina Yngvesson
Rembo IK
16
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
21
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
21
Elin Backén
Svegs IK
21
Emma Söderberg
Offerdals SK
21
Emma Snällfot
Skellefteå SK
21
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
26
Sara Toreheim
Storvreta IK
26
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
26
Sofia Pajala
Strömnäs GIF
26
Michela Andreasson
Gillberga SK
26
Tilda Johansson
Skorpeds SK
Kval
31
Alva Karlsson
OK Borgen
2:14.13399
32
Elin Blomberg
Lycksele IF
2:15.13480
33
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
2:15.13494
34
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
2:16.13530
35
Frida Olofsson
Vårby IK
2:18.13728
36
Emma Bouvin
Alnö SK
2:19.13869
37
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
2:20.13902
38
Emma Gustafsson
Bodens SK
2:20.13946
39
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
2:21.14019
40
Linn Halvardsson
Åmåls OK
2:22.14167
41
Sandra Boström
Storvreta IK
2:25.14420
42
Sofia Berglund
Storvreta IK
2:27.14657
43
Meta Nordesjö
Brottby SK
2:36.15578
44
Elin Lundberg
Borås SK
3:17.19644
45
Frida Svensson
Filipstads SF
3:29.20870
46
Ida Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
46
Anja Svedholm
Östersunds SK
23:59:59.8639800
46
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
46
Alva Wesslén
Brottby SK
23:59:59.8639800
46
Ida Palmberg
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
46
Emmy Nygren
Alnö SK
23:59:59.8639800
46
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
46
Nora Bäckström
Robertsfors IK
23:59:59.8639800
46
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:59.8639800
46
Patricia Ivansson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
46
Nora Nordlund
Hybo AIK
23:59:59.8639800
46
Agnes Sondell
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
46
Stina Kannius
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800