Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2005-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Johansson
IK Örnen
2:19:42.838100
67.5p
2
Bo Risberg
Svensby SK
2:20:25.842400
+43.4200
67.2p
3
Jari Iisakka
Haparanda SKT
2:24:05.864400
+4:23.26200
65.5p
4
Ingemar Nilsson
K4 IF
2:25:11.871000
+5:29.32800
65.0p
5
Nicke Juuso
F 21 IF
2:26:38.879700
+6:56.41500
64.3p
6
Åke Alavaara
Korpilombolo GIF
2:27:59.887800
+8:17.49600
63.7p
7
Tomas Forsberg
Kappa Kraftliner KK
2:28:51.893000
+9:09.54800
63.4p
8
Fredrik Persson
Bergnäsets AIK
2:30:56.905500
+11:14.67300
62.5p
9
Niklas Persson
Kalix SK
2:32:18.913700
+12:36.75500
61.9p
10
Matts Engvall
Bodens SK
2:32:19.913800
+12:37.75600
61.9p
11
Ove Johansson
IK Örnen
2:33:55.923400
+14:13.85200
61.3p
12
Anders Grahn
Täby Kom. Motion i
2:34:27.926600
+14:45.88400
61.1p
13
Roger Wiklund
Hortlax SK
2:34:32.927100
+14:50.88900
61.0p
14
Lars Oscarsson
Hortlax SK
2:35:56.935500
+16:14.97300
60.5p
15
Arne Nyström
F 21 IF
2:36:49.940800
+17:07.102600
60.1p
16
Jan Lundberg
Svensby SK
2:36:50.940900
+17:08.102700
60.1p
17
Gunnar Johansson
Älvsby IF SK
2:37:06.942500
+17:24.104300
60.0p
18
Carl A Christoffersson
Brändöns IF
2:37:58.947700
+18:16.109500
59.7p
19
Håkan Taavo
Aapua IF
2:38:16.949500
+18:34.111300
59.6p
20
Jan Lidén
Kappa Kraftliner KK
2:38:37.951600
+18:55.113400
59.5p
21
Mats Isaksson
Luleå Gjutarens IF
2:40:08.960700
+20:26.122500
58.9p
22
Evert Åhl
Smedsbyns IF
2:41:15.967400
+21:33.129200
58.5p
23
Lars Bohm
Råneå SK
2:41:43.970200
+22:01.132000
58.3p
24
Brage Strang Wikström
Bodens SK
2:42:48.976700
+23:06.138500
57.9p
25
Hans Persson
Infjärdens SK
2:45:17.991600
+25:35.153400
57.1p
26
Pierre Bergsten
Vidsels IK
2:45:59.995800
+26:17.157600
56.8p
27
Joel Eriksson
Svensby SK
2:46:00.995900
+26:18.157700
56.8p
28
Ulf Johansson
Älvsby IF SK
2:46:19.997800
+26:37.159600
56.7p
29
Christian Govella
Sälens IF
2:46:27.998600
+26:45.160400
56.7p
30
Leif Öhrvall
Vidsels IK
2:47:07.1002600
+27:25.164400
56.4p
31
Kristian Marklund
Hortlax SK
2:48:01.1008000
+28:19.169800
56.1p
32
Per Huhta
Siljans Furugolv SK
2:48:07.1008600
+28:25.170400
56.1p
33
Jan Levén
Mefos IK
2:48:11.1009000
+28:29.170800
56.1p
34
Mikael Ericsson
Studentidrott
2:48:58.1013700
+29:16.175500
55.8p
35
Jan-Ola Eriksson
Haparanda SKT
2:49:53.1019200
+30:11.181000
55.5p
36
Peter Ylivainio
Lkab FF
2:50:22.1022100
+30:40.183900
55.4p
37
Torgny Olofsson
OK Vargen
2:50:58.1025700
+31:16.187500
55.2p
38
Robert Johansson
Postens IF, Luleå
2:51:16.1027500
+31:34.189300
55.1p
39
Björn Olofsson
Svensby SK
2:51:36.1029500
+31:54.191300
55.0p
40
Fredrik Andersson
Ullatti IF
2:52:37.1035600
+32:55.197400
54.6p
41
Göran Karlsson
Norrfjärdens IF
2:53:23.1040200
+33:41.202000
54.4p
42
Jonas Lundgren
Vattenfalls IF Luleå
2:54:04.1044300
+34:22.206100
54.2p
43
Anders Lundström
Hortlax SK
2:54:46.1048500
+35:04.210300
54.0p
44
Johan Aittamaa
IFK Tärendö
2:58:08.1068700
+38:26.230500
52.9p
45
Håkan Stenvall
Älvsby IF SK
2:58:13.1069200
+38:31.231000
52.9p
46
Anders Nyström
Strömnäs GIF
2:58:23.1070200
+38:41.232000
52.9p
47
Rune Hedberg
OK Sarven
2:58:46.1072500
+39:04.234300
52.8p
48
Stefan Isaksson
Älvsby IF SK
2:59:43.1078200
+40:01.240000
52.5p
49
Elin Waara
Gellivare SK
2:59:51.1079000
+40:09.240800
52.4p
50
Johan Öberg
Svensby SK
2:59:55.1079400
+40:13.241200
52.4p
51
Assar Tieva
Korpilombolo GIF
3:01:08.1086700
+41:26.248500
52.1p
52
Leif Åkerlund
Jokkmokks SK
3:01:18.1087700
+41:36.249500
52.0p
53
Ola Wigren
Luleå Gjutarens IF
3:02:31.1095000
+42:49.256800
51.7p
54
Mats Nilsson
Jukkasjärvi IF
3:02:42.1096100
+43:00.257900
51.6p
55
Leena Hamberg
F 21 IF
3:02:53.1097200
+43:11.259000
51.6p
56
Niklas Johansson
Ak Snöblind
3:03:17.1099600
+43:35.261400
51.5p
57
Torbjörn Lundberg
Piteå OL
3:03:26.1100500
+43:44.262300
51.4p
58
Lorentz Eriksson
Svensby SK
3:03:36.1101500
+43:54.263300
51.4p
59
Rolf Modigh
Telia IF, Luleå
3:04:01.1104000
+44:19.265800
51.2p
60
Lars Westerlund
Nybyns IK
3:04:59.1109800
+45:17.271600
51.0p
61
Britta Tervaniemi
Korpilombolo GIF
3:05:46.1114500
+46:04.276300
50.8p
62
Owe Westerberg
Älvsby IF SK
3:05:51.1115000
+46:09.276800
50.7p
63
Göran Josefsson
Älvsby IF SK
3:07:09.1122800
+47:27.284600
50.4p
64
Ove Myrevik
IK Örnen
3:07:19.1123800
+47:37.285600
50.3p
65
Thomas Johansson
Sikfors SK
3:07:40.1125900
+47:58.287700
50.3p
66
Camilla Nilsson
Kiruna Polisens IK
3:08:46.1132500
+49:04.294300
50.0p
67
Kurt Larsson
Övertorneå IF
3:09:54.1139300
+50:12.301100
49.7p
68
Per-Erik Larsson
IK Örnen
3:10:33.1143200
+50:51.305000
49.5p
69
Sofia Myrevik
IK Örnen
3:11:11.1147000
+51:29.308800
49.3p
70
Christer Nilsson
Vidsels IK
3:11:58.1151700
+52:16.313500
49.1p
71
Per Christoffersson
Sjulsmark SK
3:12:51.1157000
+53:09.318800
48.9p
72
Leif Carlsson
IFK Arvidsjaur SK
3:13:06.1158500
+53:24.320300
48.8p
73
Ulla Perhult
OK Vargen
3:14:02.1164100
+54:20.325900
48.6p
74
Donald Paulusson
Telia IF, Luleå
3:18:24.1190300
+58:42.352100
47.5p
75
Alf Asplund
Vidsels IK
3:19:30.1196900
+59:48.358700
47.3p
76
Tommy Ängsund
IFK Tärendö
3:20:12.1201100
+1:00:30.362900
47.1p
77
Anders Andersson
Nybyns IK
3:24:13.1225200
+1:04:31.387000
46.2p
78
Birgit Lundkvist
OK Vargen
3:24:53.1229200
+1:05:11.391000
46.0p
79
Mikael Hägglund
Piteå Elit SK
3:26:07.1236600
+1:06:25.398400
45.8p
80
Per Lidström
Hortlax SK
3:27:50.1246900
+1:08:08.408700
45.4p
81
David Lindblom
Norrfjärdens IF
3:29:06.1254500
+1:09:24.416300
45.1p
82
Erik Anerud
Hortlax SK
3:29:26.1256500
+1:09:44.418300
45.0p
83
Irene Danielsson
Piteå OL
3:30:37.1263600
+1:10:55.425400
44.8p
84
Eilert Öhlund
Råneå SK
3:30:41.1264000
+1:10:59.425800
44.8p
85
Kent Holmgren
Hortlax SK
3:30:50.1264900
+1:11:08.426700
44.7p
86
Anna Hägg
Jukkasjärvi IF
3:36:29.1298800
+1:16:47.460600
43.6p
87
Bert Johansson
Kappa Kraftliner KK
3:37:13.1303200
+1:17:31.465000
43.4p
88
Fredrik Burström
Kappa Kraftliner KK
3:39:52.1319100
+1:20:10.480900
42.9p
89
Bengt Nordebo
Älvsby IF SK
3:41:47.1330600
+1:22:05.492400
42.5p