Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2014-02-08
Deltävling i
Ivars Bil Jemtland Ski Tour 2014
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Edvard Sundman
Åsarna IK
47:29.284860
87.1p
2
Victor Hallquist
Åsarna IK
47:30.284920
+0
87.1p
3
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
47:32.285110
+2.150
87.0p
4
Olof Roos
Östersunds SK
48:09.288830
+39.3870
85.7p
5
Max Novak
Offerdals SK
48:10.288980
+41.4020
85.6p
6
Hannes Stenström
Järpens SK
48:11.289000
+41.4040
85.6p
7
Elias Dahl
Offerdals SK
48:16.289580
+47.4620
85.4p
8
Erik Strindlund
Östersunds SK
49:12.295180
+1:43.10220
83.5p
9
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
49:26.296560
+1:57.11600
83.0p
10
Konrad Mattsson-Myhr
Funäsdalens IF
49:32.297130
+2:02.12170
82.8p
11
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
49:49.298870
+2:20.13910
82.3p
12
Henrik Ottosson
Åsarna IK
50:06.300560
+2:37.15600
81.7p
13
Gustav Rotvold
Åsarna IK
50:09.300830
+2:39.15870
81.6p
14
Olle Jonsson
Duveds IF
50:10.300970
+2:41.16010
81.6p
15
Martin Emilsson
Offerdals SK
50:13.301220
+2:43.16260
81.5p
16
Eddie Edström
Stockviks SF
51:20.307920
+3:50.22960
79.4p
17
Hannes Liljedal
Östersunds SK
52:13.313210
+4:43.28250
77.8p
18
Oskar Hynne
Leirådal I.L
52:40.315920
+5:10.30960
77.0p
19
Anders Roos
Östersunds SK
52:40.315990
+5:11.31030
77.0p
20
John Leander
Åsarna IK
54:13.325250
+6:43.40290
74.4p
21
Elias Olofsson
Vårby IK
54:35.327400
+7:05.42440
73.8p
22
Filip Åslin
Stockviks SF
54:53.329270
+7:24.44310
73.3p
23
Jesper Thor
Åsarna IK
54:58.329760
+7:29.44800
73.2p
24
Jesper Persson
Åsarna IK
55:03.330280
+7:34.45320
73.1p
25
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
55:33.333290
+8:04.48330
72.3p
26
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
55:43.334290
+8:14.49330
72.0p
27
Martin Spjuth
Hällefors SK
57:44.346390
+10:15.61430
69.1p
28
Oscar Lindell
Stockviks SF
58:19.349810
+10:49.64850
68.3p
29
Mats Jonsson
Duveds IF
59:40.357970
+12:11.73010
66.5p
30
Sven Leander
Åsarna IK
59:44.358310
+12:14.73350
66.4p
31
Ossian Rosenberg
Duveds IF
59:45.358470
+12:16.73510
66.4p
32
Mikael Gardelin
Visborgs OK
1:00:34.363340
+13:04.78380
65.4p
33
Stefan Ajax
Rörösjöns IK
1:02:12.373120
+14:42.88160
63.4p
34
Jörgen Mattsson
Tandsbyns IF
1:03:04.378390
+15:35.93430
62.4p
35
Jimmy Öhrnell
Åsarna IK
1:07:41.406020
+20:11.121060
57.5p
36
Kjell Jonsson
Nordannäldens IK
1:07:44.406370
+20:15.121410
57.5p
37
Jürgen Snell
just4sport
1:08:14.409380
+20:45.124420
57.0p
38
Andreas Björns
Hede SK
1:09:55.419460
+22:26.134500
55.5p
39
Lars-Erik Bäckman
Hede IK
1:11:05.426490
+23:36.141530
54.4p
40
Thomas Alme
Åsarna IK
1:12:15.433460
+24:46.148500
53.4p
41
Jörn Öhrnell
Åsarna IK
1:12:23.434220
+24:53.149260
53.3p
42
Rune Åslund
Åsarna IK
1:13:56.443510
+26:26.158550
52.1p
43
Pär Sundström
Iggesunds SK
1:14:16.445560
+26:47.160600
51.8p
44
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
1:17:08.462770
+29:39.177810
49.6p
45
Olof Roos
Gräftåvallens SK
1:20:03.480220
+32:33.195260
47.6p
46
Lars-Åke Lindgren
Funäsdalens IF
1:21:10.486980
+33:41.202020
46.9p
47
Pär Eriksson
Vemdalens IF
1:22:21.494060
+34:52.209100
46.2p
48
Samuel Saur
Åsarna IK
1:22:22.494180
+34:53.209220
46.1p
49
Birger Eriksson
Vemdalens IF
1:22:27.494600
+34:57.209640
46.1p
50
Einar Larsson
IF Livskvalite
1:25:30.512930
+38:00.227970
44.3p
51
Ulf Bergström
Posten IF
1:26:03.516200
+38:33.231240
44.0p
52
Kjell Olofsson
Åsarna IK
1:34:45.568400
+47:15.283440
39.5p
53
Isac Saur
Åsarna IK
1:36:49.580800
+49:19.295840
38.6p
54
Sven-Erik Saur
Åsarna IK
1:37:21.584030
+49:51.299070
38.4p
55
Rasmus Alvarsson
Åsarna IK
1:39:33.597210
+52:03.312250
37.5p
56
Jörgen Hagström
BK Borsten Stockolm
1:48:52.653120
+1:01:22.368160
34.0p
57
Dennis Hagström
Åsarna IK
1:50:00.659960
+1:02:31.375000
33.6p
-
Jan Eklund
Jädraås AIK
23:59:59.8639800
-
-
Terje Jönsson
Frösö IF
23:59:59.8639800
-
-
Ingvar Palm
Älta
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-