Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Masstart
2014-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
29:56.179500
75.8p
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets Goif
29:56.179520
+0
75.8p
3
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
29:56.179550
+0
75.8p
4
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
30:03.180230
+7.630
75.5p
5
Hedda Bångman
Offerdals SK
30:19.181850
+23.2250
74.8p
6
Mimmi Björn
IFK Umeå
30:24.182360
+28.2760
74.6p
7
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
30:31.183030
+35.3430
74.3p
8
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
30:34.183340
+38.3740
74.2p
9
Sandra Olsson
Malungs IF
30:36.183570
+40.3970
74.1p
10
Helena Lundkvist
Kalix SK
30:49.184840
+53.5240
73.5p
11
Casey Wright
Birkebeiner Nordic Ski Club
31:07.186670
+1:11.7070
72.8p
12
Isabelle Persson
Stockviks SF
31:24.188380
+1:28.8780
72.1p
13
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
31:43.190260
+1:47.10660
71.3p
14
Jackline Lockner
Graninge-alliansen
31:57.191690
+2:01.12090
70.8p
15
Ida Jonsson
Duveds IF
32:04.192380
+2:08.12780
70.5p
16
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
32:36.195540
+2:40.15940
69.3p
17
Josefin Jonsson
Delsbo IF
33:13.199260
+3:17.19660
67.9p
18
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
33:14.199300
+3:18.19700
67.9p
19
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
33:18.199720
+3:22.20120
67.8p
20
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
33:34.201350
+3:38.21750
67.2p
21
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
34:13.205280
+4:17.25680
65.9p
22
Josefin Nilsson
IK Fryken
35:32.213180
+5:36.33580
63.3p
23
Julia Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
36:52.221120
+6:56.41520
60.9p
24
Carolina Nilsson
IK Fryken
38:01.228000
+8:05.48400
59.0p
-
Agnes Wilkenson
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
-
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
-
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Sarah Hale
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Matilda Andersson
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Stolt
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
-
Moa Wikberg
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Therese Axelsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Hansson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
23:59:59.8639800
-