Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Syaslingan
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Staffan Johansson
Linköpings SK
2:02:39.735800
82.3p
2
Mikael Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:02:46.736500
+7.600
82.2p
3
Erik Martinsson
Dalstorps IF
2:04:04.744300
+1:25.8400
81.4p
4
Johan Tykesson
Sya SK
2:05:13.751200
+2:34.15300
80.6p
5
Roger Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:05:47.754600
+3:08.18700
80.2p
6
Tommy Karlsson
Ulrika IK
2:09:29.776800
+6:50.40900
78.0p
7
Tord Börje Viliam Torstensson
Linköpings SK
2:11:34.789300
+8:55.53400
76.7p
8
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:11:43.790200
+9:04.54300
76.6p
9
Jonas Nilsson
Storvreta IK
2:11:59.791800
+9:20.55900
76.5p
10
Ari Hyvönen Berg
Karlslunds IF SF
2:12:01.792000
+9:22.56100
76.5p
11
Mikael Björertz
Ericsson IK
2:12:41.796000
+10:02.60100
76.1p
12
Roger Berggren
Boxholm-Ekeby SK
2:13:06.798500
+10:27.62600
75.8p
13
Markus Johansson
Äspereds IF
2:13:42.802100
+11:03.66200
75.5p
14
Joel Andersson
Boxholm-Ekeby SK
2:13:54.803300
+11:15.67400
75.4p
15
Stefan Blomkvist
Östgöta Helikopterskola IF
2:14:03.804200
+11:24.68300
75.3p
16
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
2:14:32.807100
+11:53.71200
75.0p
17
Peter Ettling
Skogspojkarnas OK
2:15:27.812600
+12:48.76700
74.5p
18
Erik Ernstsson
Finspångs SOK
2:17:00.821900
+14:21.86000
73.7p
19
Magnus Dahlgren
Örträsk SK
2:17:31.825000
+14:52.89100
73.4p
20
Daniel Danielsson
Sya SK
2:17:33.825200
+14:54.89300
73.4p
21
Gustav Hansson
Sya SK
2:18:15.829400
+15:36.93500
73.0p
22
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:19:29.836800
+16:50.100900
72.4p
23
Håkan Linder
GOIF Tjalve
2:19:37.837600
+16:58.101700
72.3p
24
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:19:40.837900
+17:01.102000
72.3p
25
Mikael Johansson
Grytgöls IK
2:20:58.845700
+18:19.109800
71.6p
26
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:21:41.850000
+19:02.114100
71.2p
27
Esa Suonperä
Motala Aif SK
2:22:18.853700
+19:39.117800
70.9p
28
Pär Norberg
Linköpings SK
2:22:20.853900
+19:41.118000
70.9p
29
Kjell Martinsson
Dalstorps IF
2:23:29.860800
+20:50.124900
70.3p
30
Peter Kjellersson
Sya SK
2:23:53.863200
+21:14.127300
70.1p
31
Mats Bjärmark
Zinkgruvans IF
2:24:00.863900
+21:21.128000
70.1p
32
Peter Carlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:24:08.864700
+21:29.128800
70.0p
33
Anders Andersson
Boxholm-Ekeby SK
2:24:11.865000
+21:32.129100
70.0p
34
Johan Nielsen
OK Landehof
2:24:18.865700
+21:39.129800
69.9p
35
Magnus Johnsson
Östgöta Helikopterskola IF
2:24:24.866300
+21:45.130400
69.9p
36
Jonas Fogelberg
Ekshärads SF
2:24:36.867500
+21:57.131600
69.8p
37
Mats Ahl
Boxholm-Ekeby SK
2:25:01.870000
+22:22.134100
69.6p
38
Thomas Orrenius
Ödeshögs SK
2:25:31.873000
+22:52.137100
69.4p
39
John Hansson
Sya SK
2:26:13.877200
+23:34.141300
69.0p
40
Erik Holmberg
Berga SOK
2:28:22.890100
+25:43.154200
68.0p
41
Henrik Zenob
Sya SK
2:28:42.892100
+26:03.156200
67.9p
42
Erik Hammervik
Vreta Skid o Mk
2:28:43.892200
+26:04.156300
67.9p
43
Per Hemansson
Sya SK
2:29:29.896800
+26:50.160900
67.5p
44
Oscar Sjölin
Äspereds IF
2:29:30.896900
+26:51.161000
67.5p
45
Jonas Hägglund
Sya SK
2:30:06.900500
+27:27.164600
67.2p
46
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
2:30:19.901800
+27:40.165900
67.1p
47
Tobias Almqvist
FK Vittus
2:30:20.901900
+27:41.166000
67.1p
48
Samuel Johansson
Sya SK
2:31:20.907900
+28:41.172000
66.7p
49
Per Lundqvist
Linköpings SK
2:31:21.908000
+28:42.172100
66.7p
50
Henrik Danielsson
Sya SK
2:32:39.915800
+30:00.179900
66.1p
51
Jimmy Wentzell
Vreta Skid o Mk
2:32:41.916000
+30:02.180100
66.1p
52
Gunnar Hansson
Sya SK
2:33:34.921300
+30:55.185400
65.7p
53
Karl Henriksson
Linköpings SK
2:34:17.925600
+31:38.189700
65.4p
54
Emil Tengvall
Vänersborgs SK
2:34:31.927000
+31:52.191100
65.3p
55
Johan Lindgren
Sya SK
2:35:00.929900
+32:21.194000
65.1p
56
Bo Wall
Kisa SK
2:35:26.932500
+32:47.196600
64.9p
57
John Brännström
Norrköpings SK
2:36:49.940800
+34:10.204900
64.4p
58
John Tillmar
Grebo Smk
2:37:20.943900
+34:41.208000
64.2p
59
Mikael Matsson
Venjans AIK
2:39:17.955600
+36:38.219700
63.4p
60
Thomas Almqvist
FK Vittus
2:39:19.955800
+36:40.219900
63.4p
61
Anders Sjunnesson
Sya SK
2:39:42.958100
+37:03.222200
63.2p
62
Johan Bäckman
Motala Aif SK
2:39:52.959100
+37:13.223200
63.1p
63
Anders Hultman
Södra Vi IF
2:39:54.959300
+37:15.223400
63.1p
64
Erik Mattson
Garsås IF
2:40:07.960600
+37:28.224700
63.0p
65
Sten-Olov Alsén
Sya SK
2:40:31.963000
+37:52.227100
62.9p
66
Anders Westin
Linköpings SK
2:40:53.965200
+38:14.229300
62.7p
67
Oskar Vikman
Linköpings SK
2:41:26.968500
+38:47.232600
62.5p
68
Johan Axelsson
Sya SK
2:42:17.973600
+39:38.237700
62.2p
69
Thomas Hallberg
Gamleby OK
2:44:00.983900
+41:21.248000
61.5p
70
Nils Andersson
Sya SK
2:44:22.986100
+41:43.250200
61.4p
71
Simon Dahlgren
Linköpings SK
2:44:24.986300
+41:45.250400
61.4p
72
Esa Tuomi
Linköpings SK
2:44:52.989100
+42:13.253200
61.2p
73
Per Axelsson
Sya SK
2:44:55.989400
+42:16.253500
61.2p
74
Emil Tiberg
Björke SK
2:45:06.990500
+42:27.254600
61.1p
75
Anders Fogelberg
Tännäs SK
2:45:09.990800
+42:30.254900
61.1p
76
Stefan Laszlo
Grytgöls IK
2:45:35.993400
+42:56.257500
61.0p
77
Lars-Erik Talle
Sya SK
2:45:50.994900
+43:11.259000
60.9p
78
Mattias Magnusson
Sya SK
2:47:01.1002000
+44:22.266100
60.4p
79
Johan Olanders
Sya SK
2:48:34.1011300
+45:55.275400
59.9p
80
Ronny Pettersson
Krokeks OK
2:49:51.1019000
+47:12.283100
59.4p
81
Simon Wahlström
Åby SOK
2:50:05.1020400
+47:26.284500
59.3p
82
Anders Petersson
Grebo Smk
2:50:11.1021000
+47:32.285100
59.3p
83
Henrik Gyllenhammar
Sya SK
2:50:12.1021100
+47:33.285200
59.3p
84
Rickard Ortsäter
Stalklubbens IF
2:51:14.1027300
+48:35.291400
58.9p
85
Kenth Edin
Sya SK
2:51:22.1028100
+48:43.292200
58.9p
86
Anders Hellsten
Linköpings SK
2:52:25.1034400
+49:46.298500
58.5p
87
Lars Israels
Kuddby IF
2:55:42.1054100
+53:03.318200
57.4p
88
Johnny Hammarberg
Sya SK
2:55:43.1054200
+53:04.318300
57.4p
89
Erik Prytz
Garphyttans IF
2:57:09.1062800
+54:30.326900
57.0p
90
Dick Olsson
Ronneby OK
2:59:11.1075000
+56:32.339100
56.3p
91
Magnus Jönsson
OK Dacke
2:59:12.1075100
+56:33.339200
56.3p
92
Arne Adolfsson
Linköpings SK
2:59:58.1079700
+57:19.343800
56.1p
93
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
3:00:34.1083300
+57:55.347400
55.9p
94
Johan Bahlner
Norrköpings SK
3:00:55.1085400
+58:16.349500
55.8p
95
Martin Strömberg
Söderköpings SK
3:01:58.1091700
+59:19.355800
55.5p
96
Holger Pettersson
Björke SK
3:02:50.1096900
+1:00:11.361000
55.2p
97
Johan Connman
Krokeks OK
3:05:00.1109900
+1:02:21.374000
54.6p
98
Tomas Franzon
Sya SK
3:05:16.1111500
+1:02:37.375600
54.5p
99
Sten Andersson
Kimstad GOIF
3:05:21.1112000
+1:02:42.376100
54.5p
100
Anders Hedlund
Tjällmo-Godegårds OK
3:06:03.1116200
+1:03:24.380300
54.3p
101
Tobias Engström
Linköpings SK
3:06:12.1117100
+1:03:33.381200
54.2p
102
Oskar Pettersson
Björkfors GOIF
3:07:32.1125100
+1:04:53.389200
53.8p
103
Mats Aronsson
Linköpings SK
3:07:33.1125200
+1:04:54.389300
53.8p
104
Martin Karlsson
Sya SK
3:08:00.1127900
+1:05:21.392000
53.7p
105
Per-Gunnar Sundgren
Boxholm-Ekeby SK
3:09:09.1134800
+1:06:30.398900
53.4p
106
Per Hjalmarsson
Nacka Värmdö SK
3:10:10.1140900
+1:07:31.405000
53.1p
107
Johan Lindgren
Vreta Skid o Mk
3:11:20.1147900
+1:08:41.412000
52.8p
108
Tobias Pettersson
Västerviks OK
3:12:29.1154800
+1:09:50.418900
52.4p
109
Pramod Karlsson
Dellner Couplers IK
3:13:24.1160300
+1:10:45.424400
52.2p
110
Anders Wirf
Boxholm-Ekeby SK
3:14:21.1166000
+1:11:42.430100
51.9p
111
Martin Rofors
Annebergs GOIF
3:15:57.1175600
+1:13:18.439700
51.5p
112
Per Ahlkvist
Ronneby OK
3:16:44.1180300
+1:14:05.444400
51.3p
113
Ted Hallberg
Gamleby OK
3:16:50.1180900
+1:14:11.445000
51.3p
114
Christer Svenstedt
Borensbergs IF SK
3:19:59.1199800
+1:17:20.463900
50.5p
115
Christer Cederlund
Linköpings SK
3:20:37.1203600
+1:17:58.467700
50.3p
116
Martin Hammar
Linköpings SK
3:20:42.1204100
+1:18:03.468200
50.3p
117
Henrik Ejderholm
Tjällmo-Godegårds OK
3:25:52.1235100
+1:23:13.499200
49.0p
118
Anders Svensson
Vreta Skid o Mk
3:28:14.1249300
+1:25:35.513400
48.5p
119
Markus Zdolsek
Vreta Skid o Mk
3:28:52.1253100
+1:26:13.517200
48.3p
120
Niklas Nilsson
Sya SK
3:30:54.1265300
+1:28:15.529400
47.9p
121
Martin Bruck
Axa SC
3:39:37.1317600
+1:36:58.581700
46.0p
122
Åke Björn
Linköpings SK
3:45:17.1351600
+1:42:38.615700
44.8p
123
Joachim Zdolsek
Vreta Skid o Mk
3:50:27.1382600
+1:47:48.646700
43.8p
124
Rolf Eklund
Axa SC
4:11:09.1506800
+2:08:30.770900
40.2p