Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Total-DM Stafett
2013-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
IFK Kiruna 1
51:44.310370
Vilma Funck
IFK Kiruna
16:36.99580
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
17:26.104530
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
17:41.106050
2
Gellivare Skidallians 1
51:45.310420
+0
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
17:30.104950
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
18:07.108680
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
16:06.96580
3
Kalix SK 1
53:00.317950
+1:15.7480
Emma Bergström
Kalix SK
16:05.96440
Sanna Thyni
Kalix SK
20:54.125330
Helena Lundkvist
Kalix SK
16:00.95980
4
Sävast Ski team 1
55:29.332840
+3:44.22370
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
17:41.106000
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
17:05.102450
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
20:42.124180
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Gellivare Skidallians 1
51:51.311000
Carolina Blombacke
Gellivare Skidallians IK
17:08.102700
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
17:17.103680
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
17:25.104410
D 35
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Fjell Skilag 1
1:00:33.363220
Marta Ims
Fjell Skilag
20:47.124630
Sonja Joakimsen
Fjell Skilag
22:05.132420
Berit Anne Reinås
Fjell Skilag
17:40.105970
1
Salangen IF 1
1:10:52.425190
+10:19.61870
Hege Överås
Salangen IF Ski
24:09.144820
Trude Lund
Salangen IF Ski
23:22.140180
Göril Daleng
Salangen IF Ski
23:20.139990
3
Fjell Skilag 2
1:11:19.427890
+10:46.64570
Tune Lambertsen
Fjell Skilag
21:51.131080
Unni Andreassen
Fjell Skilag
25:14.151370
Ann Kristin Skånhaug
Fjell Skilag
24:13.145230
H 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Sävast Ski team 1
43:30.260920
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
14:35.87410
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
14:30.86910
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
14:24.86390
2
Skidgymnasiet 1
46:08.276700
+2:37.15680
Emil Winsa
Skidgymnasiet
14:27.86690
Henrik Fjällborg
Skidgymnasiet
15:04.90380
Tobias Gustavsson
Skidgymnasiet
16:35.99420
3
Bjerkvik IF 1
46:16.277500
+2:45.16480
Sindre Östli Olufsen
Bjerkvik IF
15:05.90440
G Mathias Hanssen
Bjerkvik IF
15:03.90260
Håkan B Björnå
Bjerkvik IF
16:06.96590
4
Strömnäs GIF 1
46:41.280050
+3:11.19030
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
15:11.91050
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
15:28.92710
Henric Öberg
Strömnäs GIF
16:01.96080
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Kalix SK 1
39:11.235000
Simon Öberg
Kalix SK
12:59.77830
Jens Andersson
Kalix SK
13:20.79970
Johan Häggström
Kalix SK
12:51.77000
2
Medkila Skilag 1
43:30.260940
+4:19.25840
Oyvind Hanssen-Bauer
Medkila Skiclub
14:20.85970
Vebjörn Jonsson
Medkila Skiclub
15:19.91830
Sindre A Winter Torbergsen
Medkila Skiclub
13:50.82930
3
Piteå Elit 1
44:16.265500
+5:05.30400
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
12:50.76970
Ralf Dyrholtz
Piteå Elit SK
16:50.100970
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
14:34.87350
4
Piteå Elit 3
44:32.267170
+5:21.32070
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
13:39.81860
Mattias Jonsson
Piteå Elit SK
16:48.100710
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
14:05.84400
5
IFK Kiruna 1
44:34.267310
+5:23.32210
Bernt Niva
IFK Kiruna
13:38.81780
Per Martin Kuhmunen
IFK Kiruna
16:08.96740
Magnus Lindmark
IFK Kiruna
14:46.88580
6
Kalix SK 2
45:06.270520
+5:55.35420
Tobias Karlsson
Kalix SK
13:01.78080
Lars Öberg
Kalix SK
14:17.85660
Mattias Johnselius
Kalix SK
17:46.106580
7
Kiruna X-country 1
45:11.271020
+6:00.35920
Lars Tuoremaa
Kiruna XC
13:50.82950
Alexander Linder
Kiruna XC
15:37.93670
Patrik Tuoremaa
Kiruna XC
15:43.94200
8
Piteå Elit 2
45:23.272270
+6:12.37170
Magnus Ingesson
Piteå Elit SK
13:36.81550
Sven-erik Pajala
Piteå Elit SK
16:15.97400
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
15:32.93100
9
IFK Kiruna
47:01.282060
+7:50.46960
Mikael Lindmark
IFK Kiruna
14:53.89240
Stefan Riekkola
IFK Kiruna
16:37.99650
Mathias Hugo
IFK Kiruna
15:30.92960
Logga in för att slippa de här annonserna
H 35
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Strömnäs GIF 1
47:31.285060
Torbjörn Johansson
Strömnäs GIF
15:38.93720
Magnus Holmgren
Strömnäs GIF
16:21.98030
Daniel Fåhraeus
Strömnäs GIF
15:31.93090
2
IFK Kiruna 1
50:01.300020
+2:29.14860
Fredrik Söderlind
IFK Kiruna
16:00.95980
Stefan Olsson
IFK Kiruna
17:14.103320
Anders Lindholm
IFK Kiruna
16:46.100510
3
Fjell Skilag 1
51:31.309040
+3:59.23880
Ove Andreasen
Fjell Skilag
17:17.103690
Sveinung Ims
Fjell Skilag
17:40.105940
O Stig Åshovd
Fjell Skilag
16:33.99200
4
Salangen IF 2
51:50.310940
+4:18.25780
Tor-ove Talseth
Salangen IF Ski
18:12.109160
Gunnar Johnsen
Salangen IF Ski
18:40.111930
Kenneth Daleng
Salangen IF Ski
14:57.89640
5
Bjerkvik IF 1
53:15.319460
+5:44.34300
Kai Holmer
Bjerkvik IF
16:56.101570
Lise Danielsen
Bjerkvik IF
18:23.110280
Knut Leikvam
Bjerkvik IF
17:54.107390
6
Fjell Skilag 2
56:21.338040
+8:49.52880
Ove Norrman
Fjell Skilag
18:35.111470
Torbjorn Johnsen
Fjell Skilag
18:37.111680
Geir A Solem
Fjell Skilag
19:07.114690
7
Fjell Skilag 3
1:03:11.379020
+15:39.93860
Leif Roar Mikkelsen
Fjell Skilag
20:46.124500
Stig Walter Tovås
Fjell Skilag
20:28.122710
Kolbjörn Skånhaug
Fjell Skilag
21:57.131600
D 14
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
IFK Kiruna 1
25:53.155200
Alva Mikko
IFK Kiruna
8:25.50400
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
9:03.54270
Marlene Eriksson
IFK Kiruna
8:24.50320
2
Sävast Ski team 1
25:59.155840
+6.540
Sofia Westin
Sävast Ski Team IF
8:39.51820
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
8:46.52510
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
8:33.51290
3
Medkila Skilag 1
26:13.157230
+20.1930
W Linn Elise Torbergsen
Medkila Skiclub
8:44.52340
Ida Tovås
Medkila Skiclub
8:52.53100
Frida Ingebrigtsen Karlsen
Medkila Skiclub
8:36.51580
4
Sävast Ski team 2
26:17.157600
+24.2300
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
8:26.50500
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
8:49.52850
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
9:01.54040
5
Strömnäs GIF 1
26:21.158030
+28.2730
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
9:02.54100
Sofia Pajala
Strömnäs GIF
8:43.52200
Olivia Alm
Strömnäs GIF
8:36.51520
6
Luleå Gjutarens if 1
26:26.158550
+33.3250
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
8:34.51330
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
8:46.52500
Elvira Forslund
Luleå Gjutarens IF
9:06.54510
7
Pioner Ski 1
26:30.158970
+37.3670
Lisa Valnes
Pioner Ski
8:33.51230
Ingrid Guldbrandsen
Pioner Ski
8:23.50220
Vilje Guldbrandsen
Pioner Ski
9:34.57310
8
Sortland og omegn Ski 1
26:47.160630
+54.5330
Maja Sörensen
Sortland Og Omegn Ski
8:42.52100
Ingrid Sörensen
Sortland Og Omegn Ski
9:07.54650
Andrea Lökke
Sortland Og Omegn Ski
8:57.53670
9
Fjell Skilag 1
26:53.161210
+1:00.5910
Oda Andreassen
Fjell Skilag
8:41.52040
Marte Skånhaug
Fjell Skilag
9:27.56680
Amalie Tovås
Fjell Skilag
8:43.52280
10
Jukkasjärvi IF 1
27:43.166250
+1:50.10950
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
8:40.51970
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
9:29.56840
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
9:33.57230
11
Bodens SK 1
28:46.172590
+2:53.17290
Tova Bohlin
Bodens SK
9:53.59240
Lovisa Strang
Bodens SK
9:20.55990
Emma Gustafsson
Bodens SK
9:32.57150
12
Sävast
29:03.174280
+3:10.18980
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
9:03.54200
Hanna E Tuoremaa
Sävast Ski Team IF
9:46.58570
Eve-lina Nutti
Sävast Ski Team IF
10:14.61300
13
Salangen IF Ski 1
29:31.177010
+3:38.21710
Andrine Daleng
Salangen IF Ski
9:21.56040
Ariane Daleng
Salangen IF Ski
10:39.63830
Veslemy Talseth
Salangen IF Ski
9:30.56930
14
OK Sarven 1
30:24.182310
+4:31.27010
Ellinor Jakobsson
OK Sarven
8:55.53410
Ellen Rosenberg
OK Sarven
10:05.60470
Marta Rosenberg
OK Sarven
11:23.68220
15
Luleå Gjutarens if 2
30:41.184060
+4:48.28760
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
8:54.53360
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
10:26.62580
Elvira Forslund
Luleå Gjutarens IF
11:20.67910
D 16
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Kalix SK 1
24:01.144030
Wilma Lindgren
Kalix SK
7:53.47210
Maria Olofsson
Kalix SK
8:21.50000
Emma Ribom
Kalix SK
7:47.46620
2
Senja Ski 1
25:11.151070
+1:10.6940
Silje Björkli Olsen
Senja Ski
8:20.49900
Katrine B Horn
Senja Ski
8:19.49850
Maiken Hillestad
Senja Ski
8:32.51120
3
Kalix SK
27:05.162460
+3:04.18330
Sara Thyni
Kalix SK
8:12.49170
Johanna Lundkvist
Kalix SK
8:41.52030
Johanna Gustavsson
Kalix SK
10:11.61060
4
Jukkasjärvi IF 1
27:16.163510
+3:14.19380
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
8:15.49440
Linda Marie Tillstam
Jukkasjärvi IF
8:39.51830
Ida Vajstedt
Jukkasjärvi IF
10:21.62030
H 14
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Senja Ski 1
22:53.137230
Lars Olov Rege
Senja Ski
7:32.45170
Lasse B Horn
Senja Ski
7:54.47350
Henrik Johnsgård
Senja Ski
7:26.44510
2
Salangen IF Ski 1
22:53.137280
+0
Simon Lörhaug
Salangen IF Ski
7:30.44920
Edvard Berg Frantzen
Salangen IF Ski
7:47.46680
Sander Oddnar Daleng
Salangen IF Ski
7:35.45480
3
Kalix SK 1
24:11.145060
+1:18.7730
Filip Öberg
Kalix SK
8:30.50980
Joel Björkman
Kalix SK
8:07.48610
Anton Laine
Kalix SK
7:33.45260
4
Bjerkvik IF 1
24:33.147260
+1:40.9930
Benjamin Karolius
Bjerkvik IF
7:57.47600
Jon Eivind Nylund
Bjerkvik IF
8:27.50630
Markus Holmer Danielsen
Bjerkvik IF
8:09.48810
5
Senja Ski 2
24:58.149720
+2:04.12390
Erik Nicolaisen
Senja Ski
8:07.48600
Oskar Uteng
Senja Ski
8:30.50900
Jörgen S Larsen
Senja Ski
8:21.50000
6
Medkila Skilag 1
25:07.150650
+2:14.13320
Sigve Bornö Novstad
Medkila Skiclub
7:37.45650
Trond Remen Johansen
Medkila Skiclub
9:27.56690
Kristian Löftingsmo
Medkila Skiclub
8:02.48100
7
IFK Kiruna
25:11.151090
+2:18.13760
Truls Lindholm
IFK Kiruna
8:21.50000
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
8:56.53550
Andreas Karlsson
IFK Kiruna
7:54.47330
8
Bodens SK 1
25:46.154530
+2:53.17200
Gleyson Mendez
Bodens SK
8:33.51270
Mattis Brunström
Bodens SK
8:41.52090
Ludvig Jakobsson
Bodens SK
8:30.50960
9
Strömnäs GIF 1
25:54.155320
+3:00.17990
Erik Granström
Strömnäs GIF
8:36.51560
Ruben Andersson
Strömnäs GIF
8:45.52470
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
8:31.51080
10
Luleå Gjutarens if 1
26:45.160450
+3:52.23120
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
8:55.53410
Kevin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
9:07.54690
Oskar Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
8:42.52140
11
Bjerkvik IF 2
27:13.163250
+4:20.25920
Hanna Leikvam
Bjerkvik IF
8:38.51740
Robert Borch Björnå
Bjerkvik IF
8:45.52440
Daniel Karolius
Bjerkvik IF
9:49.58860
12
Sävast Ski team 1
28:06.168500
+5:12.31170
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
9:03.54250
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
10:14.61330
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
8:48.52710
13
Sunderby SK 1
28:13.169270
+5:20.31940
Hampus Östlin
Sunderby SK
8:45.52460
Wilma Kilpala
Sunderby SK
9:36.57500
Julia Brännström
Sunderby SK
9:52.59100
H 16
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Fjell Skilag 1
21:47.130630
Jan Artur Reinås
Fjell Skilag
7:02.42160
Kim Andre Amundsen
Fjell Skilag
7:34.45340
Einar Mikal Andreassen
Fjell Skilag
7:10.42930
2
Sävast Ski team 1
21:50.130950
+3.220
André Mattei
Sävast Ski Team IF
7:21.44060
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
7:26.44590
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
7:01.42090
3
Senja Ski 1
22:06.132510
+18.1780
Sondre Lorentsen
Senja Ski
7:01.42070
Synne Arnesen
Senja Ski
7:39.45850
Markus Johnsgård
Senja Ski
7:24.44390
4
Sunderby SK 1
22:34.135340
+47.4610
Jakob Fridesjö
Sunderby SK
7:24.44350
Albin Larsson
Sunderby SK
7:47.46670
Elias Andersson
Sunderby SK
7:22.44110
5
Bodens SK 1
22:35.135440
+48.4710
Valdemar Nilsson
Bodens SK
7:53.47270
Jesper Matti
Bodens SK
7:30.44920
Joel Åström
Bodens SK
7:11.43040
6
Kalix SK 1
22:35.135470
+48.4740
Jonatan Ek
Kalix SK
7:08.42730
Christoffer Marjeta
Kalix SK
8:14.49310
Simon Stenberg
Kalix SK
7:13.43220
7
Medkila Skilag 1
23:12.139100
+1:24.8370
Adrian Övre Ryvold
Medkila Skiclub
7:41.46030
Martin Östberg
Medkila Skiclub
7:42.46180
Ingrid Ingebrigtsen Karlsen
Medkila Skiclub
7:47.46680
8
Sävast
24:21.146040
+2:34.15310
Markus Karlsson
Sävast Ski Team IF
7:48.46710
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
9:06.54560
Louise Roslin
Sävast Ski Team IF
7:26.44560
9
OK Sarven 1
24:21.146070
+2:34.15340
Edvin Murto
OK Sarven
7:35.45450
Anton Murto
OK Sarven
7:54.47340
Emil Eliasson
OK Sarven
8:51.53070
10
IFK Kiruna 1
24:35.147440
+2:48.16710
Henrik Holmström
IFK Kiruna
8:17.49600
Amanda Mikko
IFK Kiruna
8:00.47910
Felix Selin
IFK Kiruna
8:18.49720
11
Ballangen Ski 2
27:05.162420
+5:17.31690
L Marte Sörslett
Ballangen Ski
7:30.44990
Ulrikke Hansen
Ballangen Ski
9:23.56280
Laurits Lind
Ballangen Ski
10:10.60940
12
Ballangen Ski 1
29:24.176380
+7:37.45650
Andreas Nesvold
Ballangen Ski
9:33.57290
Martin Arntsen
Ballangen Ski
Erling Hansen
Ballangen Ski
-
Jukkas
23:59:57.8639600
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
15:18.91720
Jonas Sörensen
Jukkasjärvi IF
3.240
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
23:59:57.8639600
D 12
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Sävast Ski team 1
16:44.100310
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
5:21.32060
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
5:50.34980
Rebecca Franzén
Sävast Ski Team IF
5:31.33050
2
Medkila Skilag 1
17:17.103620
+33.3210
Herborg Skjelle
Medkila Skiclub
5:14.31350
Annika Lind Karlsen
Medkila Skiclub
6:26.38580
Ingeborg Hansen
Medkila Skiclub
5:35.33490
3
Luleå Gjutarens if 1
17:20.103970
+36.3560
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
5:31.33000
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
5:47.34630
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
6:02.36140
4
Bjerkvik IF 1
18:25.110400
+1:40.9990
Kaia Elise Rasmussen
Bjerkvik IF
5:26.32500
Marina Rognmo Mellem
Bjerkvik IF
6:37.39690
Johanne Regine Fagerliröen
Bjerkvik IF
6:20.37990
5
Strömnäs GIF 1
18:48.112730
+2:04.12320
Frida Ingesson
Strömnäs GIF
6:25.38460
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
6:11.37080
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
6:10.36980
6
Jukkasjärvi IF 1
18:49.112820
+2:05.12410
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
6:06.36550
Lovisa Fjällborg
Jukkasjärvi IF
6:16.37510
Adele Sturk
Jukkasjärvi IF
6:26.38550
7
Sunderby SK 1
19:02.114120
+2:18.13710
Ellen Gustafsson
Sunderby SK
5:42.34140
Hanna Kilpala
Sunderby SK
6:44.40350
Amalia Söderberg
Sunderby SK
6:35.39420
8
Bodens SK 1
19:17.115650
+2:33.15240
Alva Bohlin
Bodens SK
6:52.41150
Tyra Johansson
Bodens SK
6:44.40310
Alma Nelson
Bodens SK
5:40.33980
9
Melbo IL 1
19:32.117160
+2:48.16750
Mari Nordgård
Melbo IL
6:21.38050
Birgitte Frendal
Melbo IL
6:32.39110
Marthe Markussen
Melbo IL
6:38.39790
10
Sävast Ski team
19:52.119150
+3:08.18740
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
6:39.39820
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
6:38.39740
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
6:34.39380
11
Ballangen Ski 1
20:21.122070
+3:37.21660
Eline Hansen
Ballangen Ski
6:43.40280
Celine Ödegård Bakke
Ballangen Ski
6:19.37810
Charlene Ödegård Backe
Ballangen Ski
7:18.43770
12
Kalix SK
23:14.139340
+6:30.38930
Elina Sundkvist
Kalix SK
7:47.46620
Rebecka Johnselius
Kalix SK
8:04.48390
Emma Gustavsson
Kalix SK
7:22.44130
13
Salangen IF Ski 1
26:00.155970
+9:16.55560
Dorthe Bendiktsen
Salangen IF Ski
7:30.44940
Andrea-hansine Daleng
Salangen IF Ski
10:07.60610
Canstance Tahlset
Salangen IF Ski
8:23.50210
-
Bodens SK
23:59:58.8639700
Nathalie Virding
Bodens SK
7:03.42290
Emma Johansson
Bodens SK
8:06.48520
Nathalie Virding
Bodens SK
23:59:58.8639700
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Jukkasjärvi IF 1
16:05.96420
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
5:18.31710
Axel Flygare
Jukkasjärvi IF
5:34.33360
Marcus Pejok
Jukkasjärvi IF
5:12.31140
2
Luleå
16:36.99540
+31.3020
Emil Simu
Luleå
5:30.32930
Karl Tuuri
Luleå
5:55.35450
Tobias Snell
Luleå
5:10.30960
3
OK Sarven 1
16:55.101430
+50.4910
Eelis Murto
OK Sarven
5:21.32020
Jesper Lindberg
OK Sarven
5:48.34750
Henri Murto
OK Sarven
5:45.34460
4
Medkila Skilag 1
16:56.101500
+50.4980
Jon-henrik Winter Torbergsen
Medkila Skiclub
5:36.33570
Kristoffer Lind Karlsen
Medkila Skiclub
5:59.35820
Sivert Östberg
Medkila Skiclub
5:19.31890
5
Senja Ski 1
17:19.103820
+1:14.7300
Kristian Birkeland
Senja Ski
5:47.34600
Mathias Johnsgård
Senja Ski
6:16.37560
Anders Rege
Senja Ski
5:15.31450
6
Kalix SK 1
17:19.103880
+1:14.7360
Emil Ribom
Kalix SK
4:56.29500
Alexi Pirtikoski
Kalix SK
5:58.35710
Sofia Lundkvist
Kalix SK
6:25.38470
7
Medkila Kilkamratena 2
17:52.107100
+1:46.10580
Andreas Nordgård
Medkila Skiclub
5:51.35000
Thomas Löftingsmo
Medkila Skiclub
6:55.41480
Jakob Skillingstad
Medkila Skiclub
5:05.30410
8
Strömnäs GIF 1
17:52.107170
+1:47.10650
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
5:48.34750
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
5:46.34500
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
6:18.37710
9
Kittilän Kotaveikot 1
18:12.109150
+2:07.12630
Namnlös Namnlös
Kittilän Kotaveikot
5:37.33660
Matias Riipi
Kittilän Kotaveikot
6:01.36060
Verneri Tanninen
Kittilän Kotaveikot
6:33.39220
10
IFK Kiruna 1
18:36.111580
+2:31.15060
Sven Lindmark
IFK Kiruna
5:49.34860
Isak Mikael Sikku
IFK Kiruna
6:02.36140
Gustav Stöckel
IFK Kiruna
6:44.40370
11
Stokmarknes IL 1
18:38.111750
+2:33.15230
Kristian Lind
Stokmarknes IL
5:50.34900
Eskil Huse
Stokmarknes IL
6:09.36890
Roan R Johansson
Stokmarknes IL
6:38.39750
12
Bodens SK 1
18:42.112180
+2:37.15660
Albin Åström
Bodens SK
5:35.33420
Isak Johanson
Bodens SK
7:16.43540
Hugo Sundberg
Bodens SK
5:51.35010
13
Melbo IL 1
18:45.112450
+2:40.15930
Andreas Markussen
Melbo IL
5:22.32100
Jasper Holst
Melbo IL
7:59.47850
Bastian Holst
Melbo IL
5:23.32290
14
Ballangen Ski 1
19:11.115050
+3:06.18530
Tobias Sörslett Samuelsen
Ballangen Ski
5:19.31890
Selmer Spjelkavik Hansen
Ballangen Ski
7:46.46540
Per Anders Lind
Ballangen Ski
6:05.36410
15
Salangen IF Ski 1
19:32.117110
+3:26.20590
Torstein Paulsen
Salangen IF Ski
6:06.36560
Torgrim Martin Paulsen
Salangen IF Ski
7:00.41950
Henning B Frantzen
Salangen IF Ski
6:25.38400
16
Fjell Skilag 1
19:33.117240
+3:28.20720
Sverre Hanssen
Fjell Skilag
6:27.38600
Håkon Solum
Fjell Skilag
8:03.48280
Marcus Åshovd
Fjell Skilag
5:02.30140
17
Sävast Ski team 1
19:35.117400
+3:29.20880
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
5:34.33370
Linn Nordgren
Sävast Ski Team IF
6:43.40280
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
7:16.43550
18
Sunderby SK 1
19:49.118800
+3:43.22280
Viktor Hallergren
Sunderby SK
6:36.39520
Nils Olsson Lasu
Sunderby SK
7:24.44330
Kalle Brännström
Sunderby SK
5:48.34740