Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet
2014-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jari Paavola
Exel X-curve Team
1:57:56.707540
73.3p
2
Henric Malmqvist
Saltsjöbadens SLK
1:59:02.714180
+1:06.6540
72.6p
3
Mats Mattes
Edsbyns SK
1:59:07.714690
+1:11.7050
72.5p
4
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:03:19.739870
+5:23.32230
69.8p
5
Magnus Svensson
IFK Täby
2:03:49.742840
+5:53.35200
69.5p
6
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
2:09:40.777940
+11:44.70300
66.0p
7
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:11:27.788600
+13:30.80960
65.0p
8
Toivo Ollonen
Rehns BK
2:11:46.790500
+13:49.82860
64.9p
9
Tommie Hansson
Bjursås IK
2:12:02.792100
+14:05.84460
64.7p
10
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:12:21.794000
+14:24.86360
64.5p
11
Jonas Åhström
Råda IK
2:12:34.795300
+14:37.87660
64.4p
12
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:14:43.808200
+16:46.100560
63.3p
13
Michael Johansson
IK Stern
2:15:44.814300
+17:47.106660
62.8p
14
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:15:44.814390
+17:48.106750
62.8p
15
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:16:12.817120
+18:15.109480
62.5p
16
Gunnar Kihlberg
Falu IK
2:16:26.818590
+18:30.110950
62.4p
17
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:18:11.829090
+20:15.121450
61.5p
18
Per Sjöquist
Grava SK
2:18:38.831750
+20:42.124110
61.3p
19
Claes Hallqvist
Sisu Forshaga SK
2:19:29.836830
+21:32.129190
60.9p
20
Magnus Karlsson
OK Landehof
2:20:30.842980
+22:34.135340
60.4p
21
Bengt Lindén
Sundbybergs IK
2:22:14.853330
+24:17.145690
59.6p
22
Per Sandgren
Nacka Värmdö SK
2:22:24.854390
+24:28.146750
59.6p
23
Per Vikström
Långshyttans AIK SK
2:22:50.856930
+24:53.149290
59.4p
24
Mats Jansson
Sundbybergs IK
2:25:18.871780
+27:22.164140
58.3p
25
Mats Jirebeck
IK Stern
2:25:45.874490
+27:49.166850
58.1p
26
Göran Hillgren
Stockholms RK
2:26:36.879520
+28:39.171880
57.7p
27
Reino Martin
Sundbybergs IK
2:26:39.879850
+28:43.172210
57.7p
28
Jan Johansson
IFK Täby
2:26:43.880220
+28:46.172580
57.6p
29
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:26:57.881640
+29:01.174000
57.5p
30
Stefan Palmgren
Strängnäs SK
2:28:45.892420
+30:48.184780
56.8p
31
Håkan Aronsson
Grava SK
2:29:29.896850
+31:33.189210
56.5p
32
Kennet Persson
Brandkårens IK
2:29:57.899650
+32:01.192010
56.3p
33
Leo Kruth
Ibm-Klubben
2:31:17.907670
+33:21.200030
55.8p
34
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
2:32:04.912340
+34:08.204700
55.4p
35
Hans Karlsson
Almunge IK
2:36:04.936330
+38:07.228690
53.9p
36
Torbjörn Harring
Stennäsets IF
2:36:53.941260
+38:57.233620
53.6p
37
Per Hammarström
Stennäsets IF
2:39:05.954470
+41:09.246830
52.8p
38
Sven Mörtberg
Axa SC
2:40:42.964190
+42:46.256550
52.2p
39
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
2:42:18.973730
+44:21.266090
51.7p
40
Yngve Perjons
Dala-Floda IF
2:42:50.976960
+44:54.269320
51.5p
41
Jerker Petersson
OK Gynge
2:44:43.988210
+46:46.280570
50.9p
42
Lars Rosén
Uma IF
2:45:54.995330
+47:57.287690
50.5p
43
Henrik Bang
IFK Mora SK
2:47:07.1002630
+49:10.294990
50.1p
44
BO Johansson
IFK Grängesberg SK
2:51:18.1027780
+53:22.320140
48.7p
45
Roland Fållby
IFK Mora SK
2:53:37.1041620
+55:40.333980
48.1p
46
Olof Johansson
Stockholms RK
2:53:49.1042870
+55:53.335230
48.0p
47
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
2:54:31.1047050
+56:35.339410
47.8p
48
Franz Johnsson
Navåsens FK
2:55:42.1054100
+57:45.346460
47.4p
49
Kyösti Salokanto
Hällbybrunns IF
2:55:49.1054800
+57:52.347160
47.4p
50
Thomas Jansson
Almunge IK
2:56:31.1059000
+58:34.351360
47.2p
51
BO Olsson
Grycksbo IF OK
2:57:45.1066490
+59:49.358850
46.8p
52
Anders Jansson
IFK Sala
3:00:12.1081170
+1:02:16.373530
46.2p
53
Mats Dahlin
Bondsjöhöjdens IK
3:02:34.1095320
+1:04:37.387680
45.5p
54
Kjell Svensson
Axa SC
3:05:48.1114790
+1:07:52.407150
44.7p
55
Hans Strängby
Föreningen IKJ Haninge
3:16:38.1179710
+1:18:41.472070
42.1p
56
Wolfgang Streith
Stennäsets IF
3:18:56.1193560
+1:21:00.485920
41.5p
57
BO Eriksson
Försvarets Sk
3:22:11.1213090
+1:24:15.505450
40.8p
58
Ola Westberg
Stennäsets IF
3:24:06.1224500
+1:26:09.516860
40.4p
59
Robert Alm
Almunge IK
3:24:58.1229770
+1:27:02.522130
40.2p
60
Per Andersson
Malungs IF
3:40:09.1320890
+1:42:13.613250
37.3p
61
Thomas Mårtensson
Ka 3 IF, Fårösund
4:16:14.1537380
+2:18:18.829740
31.8p