Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mattila Ski Marathon
2003-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Steffen Paulsen
Magnor Ul
1:08:29.410800
86.0p
2
Örjan Emanuelsson
Bengtsfors Bois
1:10:31.423000
+2:02.12100
83.5p
3
Christoffer Bryntesson
IK Hakarpspojkarna
1:10:42.424100
+2:13.13200
83.3p
4
Per Einar Kalnes
Grue Finnskog IL
1:12:11.433000
+3:42.22100
81.6p
5
Per-Anders Bengtsson
SK Bore
1:12:14.433300
+3:45.22400
81.5p
6
Henrik Johnsen
Magnor Ul
1:13:51.443000
+5:22.32100
79.7p
7
Martin Holmstrand
Töcksfors IF
1:14:29.446800
+6:00.35900
79.0p
8
Anders Holmstrand
Finnskogarnas SK
1:14:30.446900
+6:01.36000
79.0p
9
Per Wallberg
Arvika IS
1:16:00.455900
+7:31.45000
77.5p
10
Mikael Bodén
Vitsands IF
1:16:25.458400
+7:56.47500
77.0p
11
Kenneth Paulsen
Magnor Ul
1:16:58.461700
+8:29.50800
76.5p
12
Åke Lindström
SK Bore
1:19:32.477100
+11:03.66200
74.0p
13
Stefan Persson
Sunne SLF
1:19:45.478400
+11:16.67500
73.8p
14
Daniel Jansson
Gillberga SK
1:20:59.485800
+12:30.74900
72.7p
15
Thomas Nilsson
Sunne SLF
1:21:26.488500
+12:57.77600
72.3p
16
Johan Persson
Sunne SLF
1:25:06.510500
+16:37.99600
69.2p
17
Ole Rognstad
Ssb Bil
1:28:23.530200
+19:54.119300
66.6p
18
Johan Olsson
Sunne SLF
1:29:36.537500
+21:07.126600
65.7p
19
Kent-Ola Björklund
Röjdåfors Skog AB
1:33:18.559700
+24:49.148800
63.1p
20
Patrik Larsson
Sunne SLF
1:35:54.575300
+27:25.164400
61.4p
21
Staffan Lennartsson
Holmedals Ais
1:37:47.586600
+29:18.175700
60.2p
22
Björn Krantz
Årjängs IF
1:38:33.591200
+30:04.180300
59.7p
23
Gunnar Öxseth
Lundersæter IL
1:38:37.591600
+30:08.180700
59.7p
24
Odd Hauger
Östcom As
1:44:54.629300
+36:25.218400
56.1p
25
Kenneth Guttman
Arvika IS
1:49:54.659300
+41:25.248400
53.6p
26
Magnus Berndtson
Köla AIK
1:50:38.663700
+42:09.252800
53.2p
27
Kjartan Öxseth
Lundersæter IL
1:51:47.670600
+43:18.259700
52.7p
28
Christian Harding
Södertälje IF
1:58:23.710200
+49:54.299300
49.7p
29
Dan Larsson
SK Bore
2:15:34.813300
+1:07:05.402400
43.4p
30
Petter Lindahl
Arvika IS
2:16:39.819800
+1:08:10.408900
43.1p