Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Toni Kinnunen
Team Ormsalva
2:12:42.796120
77.5p
2
Claes Theander
Sundbybergs IK
2:12:42.796170
+0
77.5p
3
Tobias Johansson
Axa SC
2:15:15.811460
+2:33.15240
75.7p
4
Erik Wilmhelmsson
Lidköpings VSK
2:15:47.814600
+3:04.18380
75.4p
5
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
2:18:05.828480
+5:23.32260
73.9p
6
Daniel Björndahl
Tjuvkil
2:19:44.838360
+7:02.42140
72.9p
7
Magnus Hårdén
Älvdalens IF SK
2:21:06.846540
+8:24.50320
72.0p
8
Klas Johansson
Tranemo IF
2:26:24.878310
+13:41.82090
69.0p
9
Johan Darnerud
IFK Mora SK
2:27:04.882390
+14:22.86170
68.6p
10
Johan Hellman
Strömstad Lk
2:27:12.883130
+14:30.86910
68.5p
11
Roland Berglund
Sunne SLF
2:27:56.887540
+15:14.91320
68.1p
12
Andreas Berntsson
IK Stern
2:28:40.891910
+15:57.95690
67.7p
13
Anders Soovik
Göteborgs Slalomklubb
2:28:59.893850
+16:17.97630
67.6p
14
Antonio Cicchetti
IFK Västerås SK
2:31:51.911080
+19:09.114860
66.1p
15
Daniel Schöen
Vassunda IF
2:32:04.912380
+19:22.116160
66.0p
16
Jonas Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:33:06.918590
+20:24.122370
65.5p
17
Johan Hördegardh
IFK Göteborg
2:33:28.920790
+20:46.124570
65.3p
18
Per Gårdt
Stavnäs IK
2:33:36.921530
+20:54.125310
65.2p
19
Mårten Axelsson
Åf SK
2:34:28.926710
+21:45.130490
64.8p
20
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
2:35:36.933520
+22:54.137300
64.2p
21
Kent Lindgren
Östansjö SK
2:35:55.935410
+23:12.139190
64.1p
22
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:36:17.937600
+23:34.141380
63.9p
23
Martin Othozon
Falu IK
2:36:19.937880
+23:37.141660
63.9p
24
Mathias Lindgren
Vassunda IF
2:38:39.951820
+25:57.155600
62.8p
25
Klas Werdelin
IK Stern
2:40:49.964830
+28:07.168610
61.8p
26
Jonas Fogelberg
Sisu Forshaga SK
2:42:50.976970
+30:08.180750
61.0p
27
Tomas Thenander
Axa SC
2:43:51.983030
+31:09.186810
60.5p
28
Daniel Eriksson
Arvika IS
2:44:52.989170
+32:10.192950
60.1p
29
Andreas Lindgren
OK Tyr
2:45:17.991670
+32:35.195450
59.9p
30
Johan Höjskeld
Grava SK
2:45:35.993430
+32:53.197210
59.8p
31
Tobias Rosén
Broby GOIF
2:46:47.1000680
+34:05.204460
59.3p
32
Mikael Sakar
Västerås IF
2:46:55.1001470
+34:13.205250
59.2p
33
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:48:34.1011390
+35:52.215170
58.6p
34
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:49:10.1014930
+36:28.218710
58.3p
35
Fredrik Runesson
IK Stern
2:49:10.1014980
+36:28.218760
58.3p
36
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:49:56.1019580
+37:14.223360
58.0p
37
Lennart Holmer
Lima IF
2:51:13.1027210
+38:30.230990
57.5p
38
Tom Dolck
Brännebrona SK
2:52:37.1035660
+39:55.239440
57.0p
39
Johan Hård
Sunne SLF
2:52:50.1036920
+40:08.240700
56.9p
40
Daniel Isacso
Sundborns GOIF
2:53:30.1040990
+40:48.244770
56.7p
41
Tomas Rundgren
Järbo IF
2:54:25.1046470
+41:43.250250
56.3p
42
Johan Erkers
Brudpiga RK
2:54:33.1047250
+41:51.251030
56.3p
43
Nicklas Ranström
Sunne SLF
2:55:47.1054690
+43:05.258470
55.8p
44
Joakim Åslund
Malungs IF
2:56:00.1055900
+43:17.259680
55.8p
45
Emil Helldin
Brännebrona SK
2:57:07.1062640
+44:25.266420
55.4p
46
Andreas Johansson
Brudpiga RK
2:57:14.1063340
+44:32.267120
55.3p
47
Torleif Jansson
Källbottens IK
2:58:44.1072300
+46:01.276080
54.8p
48
Mattias Säfström
Vallerås Gk
3:00:37.1083640
+47:55.287420
54.1p
49
Johan Rockedahl
Sunne SLF
3:00:38.1083710
+47:55.287490
54.1p
50
Jimmy Skord
Älvdalens IF SK
3:01:46.1090550
+49:04.294330
53.8p
51
David Thelander
Nusnäs IF
3:02:02.1092190
+49:20.295970
53.7p
52
Pär Nilsen
Gävle SK
3:07:45.1126410
+55:02.330190
51.8p
53
Jerker Abb Roos
Abb IF SK
3:09:22.1136100
+56:39.339880
51.3p
54
Adam Hylén
Boxholm-Ekeby SK
3:11:54.1151390
+59:12.355170
50.6p
55
Henrik Sundell
I2 IF Triathlon Karlstad
3:14:55.1169420
+1:02:13.373200
49.7p
56
Daniel Wikström
Västerås SOK
3:18:36.1191520
+1:05:54.395300
48.7p
57
Per Lidestedt
Stockholms RK
3:20:43.1204230
+1:08:01.408010
48.1p
58
Kristoffer Mattsson
FM Matsson
3:22:51.1217040
+1:10:09.420820
47.5p
59
Per-erik Klarenfjord
No Club
3:26:16.1237590
+1:13:34.441370
46.6p
60
Bengt B Hansson
Malungs SLK
3:26:23.1238250
+1:13:41.442030
46.6p
61
Sven-Olov Andersson
Äppelbo AIK
3:31:33.1269200
+1:18:50.472980
45.3p
62
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:31:47.1270620
+1:19:05.474400
45.3p
63
Pius Schöpfer
Sörenberg
3:37:03.1302290
+1:24:21.506070
44.1p
64
Kenneth Solin
Kramfors Alliansen
3:47:16.1363520
+1:34:34.567300
41.9p
65
Daniel Hertzog
Blackstad IF
3:48:49.1372830
+1:36:07.576610
41.6p
66
Fabio Svaizer
Hammarby
3:51:29.1388870
+1:38:47.592650
41.0p
67
Johan Rudin
Sunne SLF
3:57:56.1427560
+1:45:14.631340
39.8p
68
Per Hjaldahl
Wec 360 Örebro
4:00:14.1441340
+1:47:32.645120
39.4p
69
Michael Hili
Svd IF
4:45:19.1711810
+2:32:36.915590
32.7p