Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Konstvägenloppet
2014-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Rydvall
Lycksele IF
2:02:30.734900
83.6p
2
Erik Jonsson
Rossöns IF
2:03:41.742000
+1:11.7000
82.7p
3
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
2:05:57.755600
+3:27.20600
81.0p
4
Patrik Wikström
Dorotea IF
2:14:15.805400
+11:45.70400
75.2p
5
Mattias Westman
Röbäcks SK
2:14:33.807200
+12:03.72200
75.0p
6
Glenn Persson
Spöland Vännäs IF
2:15:08.810700
+12:38.75700
74.6p
7
Erik Nygren
Agnäs IK
2:17:28.824700
+14:58.89700
73.1p
8
Niklas Eriksson
Agnäs IK
2:19:23.836200
+16:53.101200
72.0p
9
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:22:59.857800
+20:29.122800
69.9p
10
Stefan Lindgren
Spöland Vännäs IF
2:27:37.885600
+25:07.150600
67.4p
11
Markus Nilsson
Spöland Vännäs IF
2:27:56.887500
+25:26.152500
67.3p
12
Per Bixo
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:28:04.888300
+25:34.153300
67.2p
13
Daniel Andersson
Jalles Tc Umeå
2:29:24.896300
+26:54.161300
66.5p
14
David Norrman
Spöland Vännäs IF
2:29:26.896500
+26:56.161500
66.5p
15
Jon Rackner
Sävast Ski Team IF
2:32:34.915300
+30:04.180300
64.9p
16
Magnus Marklund
Kågedalens SK
2:35:12.931100
+32:42.196100
63.7p
17
Erik Jansson Palmer
Saltsjöbadens SLK
2:37:39.945800
+35:09.210800
62.6p
18
Andreas Olofsson
Jalles Tc Umeå
2:40:01.960000
+37:31.225000
61.5p
19
Henrik Karlborg
Linköpings SK
2:55:25.1052400
+52:55.317400
55.5p
20
Nils Erik Johansson
Jalles Tc Umeå
3:01:22.1088100
+58:52.353100
53.5p
21
Johannes Burgman
Skogis IF
3:03:18.1099700
+1:00:48.364700
52.9p
22
Fredrik Persson
OK Dacke
3:06:19.1117800
+1:03:49.382800
51.9p
23
Ralf Andersson
Hotings IF
3:15:14.1171300
+1:12:44.436300
49.3p
24
Fredrik Lundkvist
Hotings IF
3:15:16.1171500
+1:12:46.436500
49.3p
25
Lars Wallin
Bollsta IK
3:21:19.1207800
+1:18:49.472800
47.7p
26
David Kroik
Jalles Tc Umeå
3:22:02.1212100
+1:19:32.477100
47.5p
27
Albin Strömberg
Fredrika IK
3:25:43.1234200
+1:23:13.499200
46.5p
28
Fredrik Lindgren
Vännäs SK
3:25:52.1235100
+1:23:22.500100
46.5p
29
Johan Sandström
Vännäs SK
3:29:50.1258900
+1:27:20.523900
45.5p
30
Björn Erik Lilja
IK Studenterna
3:43:35.1341400
+1:41:05.606400
42.5p
31
Anton Tegnestig
Fredrika IK
3:43:54.1343300
+1:41:24.608300
42.4p
32
Gustav Öhrvik
Axa SC
3:46:15.1357400
+1:43:45.622400
42.0p
33
Gabriel Engblom
IFK Umeå
3:51:42.1390100
+1:49:12.655100
40.9p
34
Martin Björklund
Ådalslidens SK
4:08:44.1492300
+2:06:14.757300
37.9p
-
Johnny Blixt
Hägglunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Jens Selahn
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-