Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2014-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 45
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henric Malmqvist
Stockholms SIF
2:09:18.775770
71.5p
2
Per Olov Andersson
IFK Västerås SK
2:11:09.786830
+1:50.10960
70.3p
3
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:15:06.810540
+5:47.34670
68.0p
4
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:16:58.821790
+7:40.45920
66.9p
5
Kent Lindgren
Östansjö SK
2:17:17.823660
+7:58.47790
66.7p
6
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:18:32.831150
+9:13.55280
66.1p
7
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:19:01.834050
+9:42.58180
65.8p
8
Juha Laukkanen
Broby GOIF
2:21:36.849580
+12:18.73710
64.4p
9
Claes Lagerström
Garphyttans IF
2:24:53.869290
+15:35.93420
62.8p
10
Arto Kangas
Axa SC
2:26:22.878110
+17:03.102240
62.1p
11
Rikard Knutsson
Kumla SF
2:26:25.878450
+17:06.102580
62.0p
12
Bengt Levin
Filipstads SF
2:26:50.880940
+17:31.105070
61.8p
13
Thomas Westman
Spirit IF
2:28:09.888860
+18:50.112990
61.2p
14
Håkan Nilsson
Karlslunds IF SF
2:29:24.896350
+20:05.120480
60.6p
15
Erik Olofsson
Östansjö SK
2:29:26.896530
+20:07.120660
60.6p
16
Mattias Pettersson
Scania IF
2:30:41.904090
+21:23.128220
60.0p
17
Jakob Carlsson
Länsförsäkringar IF
2:31:32.909180
+22:14.133310
59.7p
18
Christer Hernstigen
Axa SC
2:32:20.913930
+23:01.138060
59.3p
19
Lars Carlsson
Wedevågs IF
2:35:19.931820
+26:00.155950
58.0p
20
Anders Wickström
Grava SK
2:35:38.933780
+26:20.157910
57.9p
21
Jan Granlund
IFK Västerås SK
2:35:59.935830
+26:40.159960
57.8p
22
Anders Eriksson
Forssa IK
2:37:23.944210
+28:04.168340
57.2p
23
Anders Green
Tunafors SK
2:37:38.945780
+28:20.169910
57.1p
24
Johan Blomstrand
Nacka Värmdö SK
2:38:30.950990
+29:12.175120
56.7p
25
Peter Wendlemyr
Karlslunds IF SF
2:39:21.956030
+30:02.180160
56.4p
26
Peter Ringstad
OK Kolmården
2:39:48.958730
+30:29.182860
56.2p
27
Stefan Poohl
Filipstads SF
2:39:58.959740
+30:39.183870
56.1p
28
Per Sundström
Västerås SOK
2:40:13.961220
+30:54.185350
56.1p
29
Patrik Görl
Försvarets Sk
2:41:10.966900
+31:51.191030
55.7p
30
Robert Johansson
Karlslunds IF SF
2:41:31.969090
+32:13.193220
55.5p
31
Thomas Dahlin
I3 IF
2:42:41.976070
+33:23.200200
55.1p
32
Dennis Skog
Filipstads SF
2:42:48.976730
+33:29.200860
55.1p
33
Robert Kraft
Sunnersta Aif
2:45:19.991840
+36:00.215970
54.1p
34
Per Ragnarsson
Ställbergs IK
2:45:27.992630
+36:08.216760
54.1p
35
Reino Martin
Sundbybergs IK
2:46:54.1001340
+37:35.225470
53.6p
36
Sven Nilsson
IF Start
2:46:56.1001520
+37:37.225650
53.5p
37
Gunnar Fredriksson
Tunafors SK
2:47:40.1005920
+38:21.230050
53.3p
38
Thomas Sjöstedt
Hagfors SF
2:48:29.1010830
+39:10.234960
53.0p
39
Richard Jansson
Scania IF
2:49:23.1016210
+40:04.240340
52.7p
40
Sven Mörtberg
Axa SC
2:50:24.1022350
+41:05.246480
52.3p
41
Benny Lundin
Berber IS
2:50:57.1025660
+41:38.249790
52.1p
42
Rune Bergqvist
Flir IF
2:52:23.1034200
+43:04.258330
51.7p
43
Anders Johansson
Norrköpings SK
2:52:55.1037430
+43:36.261560
51.5p
44
Stefan Johansson
Svartå IF
2:53:15.1039480
+43:57.263610
51.4p
45
Nicklas Pettersson
Sya SK
2:53:35.1041420
+44:16.265550
51.3p
46
Kjell Pettersen
Karlslunds IF SF
2:54:15.1045410
+44:56.269540
51.0p
47
Jörgen Andersson
Karlslunds IF SF
2:55:21.1052030
+46:02.276160
50.7p
48
Henning Keinke Ander
København SK
2:55:28.1052780
+46:10.276910
50.7p
49
Ola Selvin
Östgöta Helikopterskola IF
2:56:02.1056180
+46:44.280310
50.5p
50
Thomas Eriksson
Norabygdens SK
3:00:01.1080050
+50:42.304180
49.2p
51
Christer Norin
Attunda IF
3:02:05.1092490
+52:47.316620
48.6p
52
Per Rudin
Sya SK
3:02:45.1096450
+53:26.320580
48.4p
53
Per Jansson
Karlslunds IF SF
3:03:17.1099680
+53:59.323810
48.3p
54
Jörgen Green
Granbergsdals IF
3:04:18.1105750
+54:59.329880
48.0p
55
Micael Westerlund
IFK Västerås SK
3:06:00.1115990
+56:42.340120
47.5p
56
Lars Karlsson
Östansjö SK
3:06:47.1120620
+57:28.344750
47.3p
57
Göran Jansson
Meritor FK
3:09:23.1136220
+1:00:04.360350
46.6p
58
Thomas Andersson
Wedevågs IF
3:12:34.1155310
+1:03:15.379440
45.7p
59
Jan Eriksson
Karlslunds IF SF
3:13:59.1163800
+1:04:40.387930
45.4p
60
SOL Johan Rytting
Himmeta IF
3:15:18.1171730
+1:05:59.395860
45.0p
61
Jens Werner
Nacka Värmdö SK
3:16:55.1181450
+1:07:36.405580
44.6p
62
Andreas Lindberg
Järfälla SK
3:16:57.1181630
+1:07:38.405760
44.6p
63
Samuel Hofgren
Karlslunds IF SF
3:18:11.1189030
+1:08:52.413160
44.3p
64
Thomas Syrén
Karlslunds IF SF
3:19:12.1195100
+1:09:53.419230
44.1p
65
Robert Sagulin
Boo IF
3:20:35.1203440
+1:11:16.427570
43.7p
66
Bengt Johansson
IFK Västerås SK
3:25:18.1231700
+1:15:59.455830
42.6p
67
Mats Back
Ulriksbergs IK
3:25:44.1234350
+1:16:25.458480
42.5p
68
Christer Ottosson
Berber IS
3:25:45.1234480
+1:16:27.458610
42.5p
69
Hans Karlsson
Strömtorps IK
3:26:24.1238350
+1:17:05.462480
42.4p
70
Alf Hulldin
Garphyttans IF
3:27:01.1242070
+1:17:43.466200
42.2p
71
Lars Hellgren
Karlslunds IF SF
3:27:37.1245680
+1:18:19.469810
42.1p
72
Sören Alfredsson
Heds IF
3:29:39.1257880
+1:20:21.482010
41.7p
73
Torbjörn Marell
Karlslunds IF SF
3:31:52.1271110
+1:22:33.495240
41.2p
74
Johan Seger
Karlslunds IF SF
3:34:01.1284050
+1:24:42.508180
40.7p
75
Erik Landergren
Stenkyrka IF
3:34:02.1284150
+1:24:43.508280
40.7p
76
Carsten Helland
Karlslunds IF SF
3:34:57.1289660
+1:25:38.513790
40.5p
77
Marcus Forsling
Enebybergs IF
3:38:44.1312360
+1:29:25.536490
39.8p
78
Patrik Oskarsson
Sya SK
3:48:15.1369480
+1:38:57.593610
38.0p
79
Patrik Gustafsson
Sya SK
3:50:49.1384830
+1:41:30.608960
37.5p
80
Amanjeet Sandhu
Axa SC
3:57:16.1423510
+1:47:57.647640
36.4p
81
Sulo Vaattovaara
Torshälla-Nyby IS
4:04:53.1469270
+1:55:35.693400
35.2p
-
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
23:59:58.8639700
-
-
Jan Reuter
Granbergsdals IF
23:59:58.8639700
-
-
Jerker Gustafsson
Ericsson IK
23:59:58.8639700
-
-
Peter Öhman
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Peter Jellwert
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Peter Väfors
Medåkers IF
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Petersson
Ljusfallshammar SK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
23:59:59.8639800
-
-
Göran Dahlqvist
Berber IS
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Johansson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Dahlin
I3 IF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Landström
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
-
Leif Åhman
Hägersta GF
23:59:59.8639800
-
-
Göran Pettersson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Munther
Baggetorps IF
23:59:59.8639800
-
-
Bengt Arwén
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Erlingmark
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Karlsson
Strömtorps IK
23:59:59.8639800
-
-
Kai Jokitulppo
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-