Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Cup Falun Mass start
2013-03-23
Deltävling i
World Cup 2013
<<< World Cup Falun Pursuit
World Cup Falun Pursuit >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eldar Roenning
Skogn IL
43:26.260500
97.2p
2
Maxim Vylegzhanin
Dinamo Kiev
43:26.260510
+0
97.2p
3
Martin Johnsrud Sundby
Røa IL
43:27.260600
+1
97.1p
4
Petter jr Northug
Strindheim IL
43:31.261050
+5.450
97.0p
5
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
43:31.261080
+5.480
97.0p
6
Giorgio DI Centa
C.S Carabinieri
43:33.261220
+7.620
97.0p
7
Dietmar Noeckler
G.S. Fiamme Oro
43:39.261880
+13.1280
96.8p
8
Haagen Finn Krogh
Tverrelvdalen IL
43:41.262070
+15.1470
96.7p
9
Emil Joensson
IFK Mora SK
43:41.262090
+15.1490
96.7p
10
Evgeniy Belov
Russian Federation
43:43.262240
+17.1640
96.7p
11
Ilia Chernousov
SKA
43:43.262270
+17.1670
96.7p
12
Dario Cologna
Val Müstair
43:43.262290
+17.1690
96.7p
13
Petter Eliassen
Byåsen IL
43:44.262300
+18.1700
96.7p
14
Tim Tscharnke
SV Biberau
43:44.262340
+18.1740
96.7p
15
Alexander Legkov
Dinamo Kiev
43:51.263060
+25.2460
96.5p
16
Pål Golberg
Gol IL
43:58.263730
+32.3130
96.3p
17
Matti Heikkinen
Vantaan Hiihtoseura
44:03.264250
+37.3650
96.2p
18
Roland Clara
G.S Fiamme Gialle
44:09.264860
+43.4260
96.0p
19
Marc Jean Gaillard
Douanes - Pays Rochois
44:09.264890
+43.4290
96.0p
20
Dmitriy Japarov
Russian Federation
44:19.265850
+53.5250
95.7p
21
Alexander Bessmertnykh
Russian Federation
44:22.266130
+56.5530
95.7p
22
Lukas Bauer
Dukla Liberec
44:36.267580
+1:10.6980
95.3p
23
Sergey Turyshev
Ugra Svsm 2
44:37.267660
+1:11.7060
95.3p
24
Chris Jespersen
IL Korlevoll
44:38.267730
+1:12.7130
95.3p
25
Noah Hoffman
Ski Snowboard Club Vail
44:42.268130
+1:16.7530
95.2p
26
Tobias Angerer
SC Vachendorf
44:44.268330
+1:18.7730
95.1p
27
Sjur Røthe
Voss IL
44:53.269270
+1:27.8670
94.9p
28
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
45:02.270110
+1:36.9510
94.7p
29
Tord Asle Gjerdalen
Fossum IF
45:02.270130
+1:36.9530
94.6p
30
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
45:04.270320
+1:38.9720
94.6p
30
Alex Harvey
Nordique Mont ST Anne
45:04.270320
+1:38.9720
94.6p
32
Johannes Duerr
SC Goestling-Hochkar
45:05.270490
+1:39.9890
94.6p
33
Curdin Perl
Bernina Pontresina
45:12.271100
+1:46.10500
94.4p
34
Alexey Poltoranin
Kazakstan
45:22.272100
+1:56.11500
94.1p
35
Hannes Dotzler
SC Sonthofen
45:22.272160
+1:56.11560
94.1p
36
Devon Kershaw
Onaping Falls Nordics Ski Club
45:35.273430
+2:09.12830
93.8p
37
Sergey Ustiugov
Russian Federation
45:44.274330
+2:18.13730
93.6p
38
Andrew Newell
Stratton Mountain School
45:45.274450
+2:19.13850
93.6p
39
Torin Koos
Bridger Ski Fnd
45:45.274460
+2:19.13860
93.6p
40
Anders Gloeersen
Rustad IL
45:46.274520
+2:20.13920
93.5p
41
Ivan Babikov
Foothills Nordic Ski Club
46:13.277270
+2:47.16670
92.9p
42
Federico Pellegrino
G.S. Fiamme Oro
46:23.278280
+2:57.17680
92.6p
43
Eirik Brandsdal
Kjelsås IL
46:24.278300
+2:58.17700
92.6p
44
Nobu Naruse
Gifu Hino Motors
46:27.278630
+3:01.18030
92.5p
45
Tomas Northug
Strindheim IL
46:29.278880
+3:03.18280
92.5p
46
Teodor Peterson
Åsarna IK
46:53.281270
+3:27.20670
91.9p
47
Jiri Horcicka
Dukla Liberec
46:55.281410
+3:29.20810
91.9p
48
Jens Filbrich
Sv Eintracht Frankenhain
46:58.281740
+3:32.21140
91.8p
49
David Hofer
C.S Carabinieri
48:23.290250
+4:57.29650
89.8p
50
Len Valjas
Team Hardwood
48:30.290950
+5:04.30350
89.6p
51
Michael Somppi
Lappe Nordic Ski Club
49:40.297950
+6:14.37350
88.1p
-
Johan Olsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-