Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Klassiskt
2013-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
28:29.170880
87.9p
2
Edvard Sundman
Åsarna IK
28:41.172070
+11.1090
87.3p
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
28:51.173060
+21.2080
86.8p
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
28:58.173700
+28.2720
86.4p
5
Olov Roos
Stuguns SK
29:18.175700
+48.4720
85.4p
6
Björn Sandström
Täfteå IK
29:19.175840
+49.4860
85.4p
7
Erik Persson
Eksjö SOK
29:22.176100
+52.5120
85.2p
8
Henrik Ottosson
Åsarna IK
29:24.176390
+55.5410
85.1p
9
Tobias Karlsson
Kalix SK
29:36.177560
+1:06.6580
84.5p
10
Alfred Buskqvist
IK Stern
29:40.177930
+1:10.6950
84.3p
11
Gustav Nilsson
Njutångers IF
29:41.178040
+1:11.7060
84.3p
12
Gustav Rotvold
Åsarna IK
29:52.179130
+1:22.8150
83.8p
13
Max Novak
Offerdals SK
29:57.179680
+1:28.8700
83.5p
14
Olof Jonsson
Duveds IF
29:58.179760
+1:28.8780
83.5p
15
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
29:59.179870
+1:29.8890
83.4p
16
Nils Augustsson
IFK Mora SK
30:01.180010
+1:31.9030
83.4p
17
Torben Svensson
Järpens SK
30:03.180200
+1:33.9220
83.3p
18
Oskar Brandt
Grava SK
30:03.180210
+1:33.9230
83.3p
19
Jonatan Forsman
Grava SK
30:09.180840
+1:39.9860
83.0p
20
Elias Dahl
Offerdals SK
30:11.181000
+1:41.10020
82.9p
21
Jonathan Engström
Borås GIF
30:13.181200
+1:43.10220
82.8p
22
Emil Thyrèn
Trönö IK
30:19.181880
+1:50.10900
82.5p
23
Jens Selahn
Stockviks SF
30:21.182070
+1:51.11090
82.4p
24
Markus Persson
Hudiksvalls IF
30:24.182330
+1:54.11350
82.3p
25
Sebastian Olsson
Stockviks SF
30:24.182380
+1:55.11400
82.3p
26
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
30:35.183400
+2:05.12420
81.8p
27
Peter Nilsson
Lycksele IF
30:37.183650
+2:07.12670
81.7p
28
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
30:41.184000
+2:11.13020
81.5p
29
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
30:51.185090
+2:22.14110
81.0p
30
Jakob Jansson
Månkarbo IF
30:53.185270
+2:23.14290
80.9p
31
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
30:57.185690
+2:28.14710
80.8p
32
Anton Persson
SK Bore
30:58.185710
+2:28.14730
80.8p
33
Eddie Edström
Stockviks SF
31:00.185900
+2:30.14920
80.7p
34
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
31:01.186040
+2:31.15060
80.6p
35
Martin Emilsson
Offerdals SK
31:03.186200
+2:33.15220
80.5p
36
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
31:03.186280
+2:34.15300
80.5p
37
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
31:05.186430
+2:35.15450
80.4p
38
Emil Persson
Östersunds SK
31:06.186560
+2:36.15580
80.4p
39
Viktor Lindmark
Remsle Skidklubb
31:10.186940
+2:40.15960
80.2p
40
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
31:14.187360
+2:44.16380
80.0p
41
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
31:17.187620
+2:47.16640
79.9p
42
Olle Axelsson
Borås SK
31:17.187690
+2:48.16710
79.9p
43
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
31:19.187830
+2:49.16850
79.8p
44
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
31:20.187920
+2:50.16940
79.8p
45
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
31:22.188120
+2:52.17140
79.7p
46
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
31:23.188240
+2:53.17260
79.7p
47
Marcus Grate
Täfteå IK
31:26.188570
+2:56.17590
79.5p
48
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
31:28.188760
+2:58.17780
79.4p
49
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
31:30.188950
+3:00.17970
79.3p
50
Martin Herbert
Sundbybergs IK
31:32.189130
+3:02.18150
79.3p
51
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
31:33.189250
+3:03.18270
79.2p
52
Markus Stenberg
Svegs IK
31:33.189270
+3:03.18290
79.2p
53
Henrik Montén
Domnarvets Goif
31:36.189550
+3:06.18570
79.1p
54
August Spik
Leksands SK
31:45.190440
+3:15.19460
78.7p
55
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
31:47.190660
+3:17.19680
78.6p
56
Ola Jonsson
Storumans IK
31:48.190740
+3:18.19760
78.6p
57
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
31:52.191160
+3:22.20180
78.4p
58
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
31:53.191260
+3:23.20280
78.4p
59
Daniel Södersten
Orsa SK
31:57.191640
+3:27.20660
78.2p
60
Sixten Walheim
Högbo GIF
31:58.191750
+3:28.20770
78.2p
61
Magnus Brander
Köla AIK
32:00.191970
+3:30.20990
78.1p
62
Felix Hopstadius
Storumans IK
32:13.193220
+3:43.22240
77.6p
63
Albert Askengren
Visborgs OK
32:21.194070
+3:51.23090
77.2p
64
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
32:22.194110
+3:52.23130
77.2p
65
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
32:24.194390
+3:55.23410
77.1p
66
Marcus Grann
Sunne Slf
32:25.194480
+3:56.23500
77.1p
67
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
32:30.194980
+4:01.24000
76.9p
68
Jon Lund-kempe
Kramfors-alliansen
32:31.195070
+4:01.24090
76.8p
69
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
32:36.195580
+4:07.24600
76.6p
70
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
32:41.196020
+4:11.25040
76.4p
71
Martin Johansson
Linköpings SK
33:02.198130
+4:32.27150
75.6p
72
Mårten Vänn
Stockviks SF
33:03.198240
+4:33.27260
75.6p
73
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
33:08.198760
+4:38.27780
75.4p
74
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
33:18.199730
+4:48.28750
75.0p
75
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
33:36.201540
+5:06.30560
74.3p
76
August Östlund
Hedesunda IF
33:41.202030
+5:11.31050
74.1p
77
Olle Strömbäck
Remsle Skidklubb
33:44.202360
+5:14.31380
74.0p
78
Emil Eriksson
Tierps IF
34:04.204340
+5:34.33360
73.3p
79
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
34:30.206920
+6:00.35940
72.4p
80
Oliver Hallberg
Domnarvets Goif
34:31.207010
+6:01.36030
72.3p
81
Anders Kallings
Visborgs OK
34:40.207940
+6:10.36960
72.0p
82
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
34:40.207960
+6:10.36980
72.0p
83
Elias Persson
Storumans IK
34:48.208740
+6:18.37760
71.7p
84
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
34:49.208850
+6:19.37870
71.7p
85
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
35:00.209920
+6:30.38940
71.3p
86
Pär Björk
Bjuråkers GIF
35:01.210080
+6:32.39100
71.3p
87
Emil Bennermo
Hybo AIK
35:05.210420
+6:35.39440
71.1p
88
Daniel Hägesten
Remsle Skidklubb
35:12.211150
+6:42.40170
70.9p
89
Jonas Ingard
IK Rex
35:13.211230
+6:43.40250
70.9p
90
William Strömberg
Täfteå IK
35:24.212380
+6:55.41400
70.5p
91
Jonas Persson
Trönö IK
35:41.214090
+7:12.43110
69.9p
92
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
35:53.215230
+7:23.44250
69.5p
93
Martin Edman
Eds SK
36:18.217780
+7:49.46800
68.7p
94
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
36:27.218610
+7:57.47630
68.4p
95
Mikael Gardelin
Visborgs OK
36:31.219020
+8:01.48040
68.3p
96
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
36:50.220900
+8:20.49920
67.7p
97
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
37:16.223550
+8:46.52570
66.9p
98
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
37:20.223980
+8:51.53000
66.8p
99
Martin Spjut
Hällefors SK
37:38.225740
+9:08.54760
66.2p
100
Markus Nordmark
Nässjö Ski
39:42.238180
+11:13.67200
62.7p
-
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Wickberg
Hägglunds Iofk
23:59:58.8639700
-
-
Filip Melander
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Thor
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Stenström
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Marsch
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
-
-
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Mårtensson
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Axel Ekström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-