Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team sportia & Scandic cup distans
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
34:47.208650
93.0p
2
Martin Johansson
IFK Mora SK
34:54.209310
+6.560
92.8p
3
Daniel Svensson
IFK Mora SK
34:55.209460
+8.710
92.7p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
35:07.210640
+19.1890
92.3p
5
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
35:22.212100
+34.3350
91.9p
6
Carl Quicklund
Östersunds SK
35:43.214260
+56.5510
91.2p
7
Hampus Lindblom
Åsarna IK
36:29.218840
+1:41.10090
89.8p
8
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
36:30.218950
+1:43.10200
89.8p
9
Karl-Johan Westberg
Borås SK
36:34.219380
+1:47.10630
89.6p
10
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
36:43.220200
+1:55.11450
89.4p
11
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
36:48.220700
+2:00.11950
89.2p
12
Arvid Forss
Åsarna IK
36:53.221240
+2:05.12490
89.1p
13
Jim Åhl
Bodens SK
37:02.222110
+2:14.13360
88.8p
14
Robin Norum
IFK Umeå
37:02.222150
+2:15.13400
88.8p
15
Anton Karlsson
Åsarna IK
37:05.222460
+2:18.13710
88.7p
16
Anders Jonsson
Stockviks SF
37:13.223260
+2:26.14510
88.5p
17
Joakim Engström
IFK Mora SK
37:14.223350
+2:27.14600
88.4p
18
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
37:15.223480
+2:28.14730
88.4p
19
Anders Svanebo
Stockviks SF
37:21.224040
+2:33.15290
88.2p
20
Erik Andersson
Malungs IF
37:42.226100
+2:54.17350
87.6p
21
Adam Johansson
IFK Mora SK
37:42.226110
+2:54.17360
87.6p
22
Marcus Svelander
Åsarna IK
37:44.226380
+2:57.17630
87.6p
23
Johan Häggström
Kalix SK
37:46.226500
+2:58.17750
87.5p
24
Anders Solin
IFK Mora SK
37:51.227050
+3:04.18300
87.4p
25
Rasmus Blom
Högsäters GF
37:52.227130
+3:04.18380
87.3p
26
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
37:57.227690
+3:10.18940
87.2p
27
Martin Liljemark
SK Bore
37:59.227840
+3:11.19090
87.1p
28
Johan Eriksson
Åsarna IK
37:59.227850
+3:12.19100
87.1p
29
Magnus Engström
Stockviks SF
38:04.228360
+3:17.19610
87.0p
30
Bill Impola
Malungs IF
38:10.228990
+3:23.20240
86.8p
31
Johan Edin
IFK Mora SK
38:13.229210
+3:25.20460
86.8p
32
Brynjar Leo KRISTINSSON
Akureyri
38:21.230070
+3:34.21320
86.5p
33
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
39:25.236400
+4:37.27650
84.8p
34
Andre Larsson
Svegs IK
39:45.238460
+4:58.29710
84.2p
35
Alexander Westberg
Borås SK
39:49.238830
+5:01.30080
84.1p
36
Jesper Nelin
Hestra IF
39:51.239050
+5:04.30300
84.1p
37
Andreas Grann
Sunne SLF
40:02.240190
+5:15.31440
83.8p
38
Oskar Kardin
Offerdals SK
40:03.240280
+5:16.31530
83.7p
39
Patrik Tallbom
Östersunds SK
40:05.240490
+5:18.31740
83.7p
40
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
40:08.240730
+5:20.31980
83.6p
41
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
40:10.240960
+5:23.32210
83.6p
42
Erik Silfver
Lucksta IF
40:13.241280
+5:26.32530
83.5p
43
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
40:21.242040
+5:33.33290
83.3p
44
Carl Olander
IK Stern
40:53.245290
+6:06.36540
82.4p
44
Simon Persson
IFK Umeå
40:53.245290
+6:06.36540
82.4p
46
Mathias Jonasson
Östersunds SK
41:10.246940
+6:22.38190
82.0p
47
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
41:16.247510
+6:28.38760
81.9p
48
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
41:25.248420
+6:37.39670
81.6p
49
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
42:56.257580
+8:09.48830
79.4p
50
David Nordström
IFK Umeå
43:16.259530
+8:28.50780
79.0p
51
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
45:01.270010
+10:13.61260
76.6p
52
Joakim Gustafsson
Ulricehamns IF
47:41.286010
+12:53.77260
73.2p
-
John Flodin
Hestra IF
1:00:00.359900
-
-
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:00:00.359900
-
-
Jesper Brofjärd
Borås SK
1:00:00.359900
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
1:00:00.359900
-
-
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:00:00.359900
-
-
Jack Impola
Malungs IF
1:00:00.359900
-
-
Simon Hallström
Idre SK
1:00:00.359900
-
-
Anton Lindblad
Sollefteå SK
1:00:00.359900
-
-
Lars Nelson
Åsarna IK
1:00:00.359900
-
-
Saevar BIRGISSON
SO
1:00:00.359900
-
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
28:46.172570
84.5p
2
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
29:22.176170
+36.3500
82.9p
3
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
29:24.176300
+37.3630
82.9p
4
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
29:41.178050
+54.5380
82.1p
5
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
29:48.178710
+1:01.6040
81.9p
6
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
29:55.179430
+1:08.6760
81.6p
7
Kari EIE
IL Varden
30:11.181060
+1:24.8390
80.9p
8
Linn Sömskar
IFK Umeå
30:22.182100
+1:35.9430
80.5p
9
Lisa Dahl
Offerdals SK
30:30.182920
+1:43.10250
80.2p
10
Elin Mohlin
Sollefteå SK
30:30.182980
+1:44.10310
80.1p
11
Hanna Seppas
IFK Mora SK
30:36.183560
+1:49.10890
79.9p
12
Marika Sundin
Sollefteå SK
30:57.185670
+2:11.13000
79.1p
13
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
31:01.186090
+2:15.13420
78.9p
14
Lisa K Svensson
Åsarna IK
31:02.186110
+2:15.13440
78.9p
15
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
31:17.187640
+2:30.14970
78.3p
16
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
31:31.189090
+2:45.16420
77.8p
17
Frida Erkers
Sundbybergs IK
31:34.189380
+2:48.16710
77.7p
18
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
31:53.191210
+3:06.18540
77.0p
19
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
31:58.191740
+3:11.19070
76.8p
20
Jennie Jirhed
Östersunds SK
31:58.191770
+3:12.19100
76.8p
21
Julia Jansson
Sollefteå SK
32:02.192180
+3:16.19510
76.6p
22
Hanna Falk
Ulricehamns IF
32:07.192620
+3:20.19950
76.5p
23
Lina Hultin
Garphyttans IF
32:34.195320
+3:47.22650
75.5p
24
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
32:36.195570
+3:50.22900
75.4p
25
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
32:37.195620
+3:50.22950
75.4p
26
Maria Sundström
Strömnäs GIF
32:49.196890
+4:03.24220
75.0p
27
Terese Andersson
IFK Umeå
32:52.197180
+4:06.24510
74.9p
28
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
33:58.203730
+5:11.31060
72.7p
29
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
34:47.208670
+6:00.36000
71.1p
30
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
35:19.211800
+6:32.39130
70.1p
-
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
1:00:00.359900
-
-
Sanna Hallberg
Åsarna IK
1:00:00.359900
-
-
Eva Svensson
IFK Mora SK
1:00:00.359900
-
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvard Sundman
Åsarna IK
27:40.165960
87.5p
2
Markus Persson
Hudiksvalls IF
28:23.170220
+42.4160
85.5p
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
28:55.173430
+1:14.7370
84.1p
4
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
28:56.173540
+1:15.7480
84.1p
5
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
29:15.175430
+1:34.9370
83.2p
6
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
29:26.176500
+1:45.10440
82.8p
7
Torben Svensson
Järpens SK
29:36.177510
+1:55.11450
82.4p
8
Marcus Grate
Täfteå IK
29:55.179480
+2:15.13420
81.5p
9
Eddie Edström
Stockviks SF
29:57.179650
+2:16.13590
81.5p
10
Olle Jonsson
Duveds IF
30:00.179910
+2:19.13850
81.4p
11
Erik Marsch
Näsvikens IK
30:01.180030
+2:20.13970
81.3p
12
Tobias Karlsson
Kalix SK
30:05.180490
+2:25.14430
81.1p
13
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
30:07.180680
+2:27.14620
81.1p
14
Erik Persson
Eksjö SOK
30:10.180910
+2:29.14850
81.0p
15
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
30:19.181850
+2:38.15790
80.6p
16
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
30:31.183090
+2:51.17030
80.1p
17
Elias Dahl
Offerdals SK
30:32.183150
+2:51.17090
80.1p
18
Martin Herbert
Sundbybergs IK
30:37.183630
+2:56.17570
79.9p
19
Björn Sandström
Täfteå IK
30:39.183850
+2:58.17790
79.8p
20
Emil Persson
Östersunds SK
30:44.184360
+3:04.18300
79.6p
21
Daniel Södersten
Orsa SK
30:45.184410
+3:04.18350
79.6p
22
Konrad Mattsson-Myhr
Funäsdalens IF
30:52.185140
+3:11.19080
79.3p
23
Emil Thyrèn
Trönö IK
30:56.185530
+3:15.19470
79.1p
24
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
30:56.185580
+3:16.19520
79.1p
25
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
30:58.185740
+3:17.19680
79.1p
26
Mårten Vänn
Stockviks SF
31:04.186370
+3:24.20310
78.8p
27
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
31:12.187120
+3:31.21060
78.5p
28
Martin Emilsson
Offerdals SK
31:20.187940
+3:39.21880
78.2p
29
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
31:21.188090
+3:41.22030
78.2p
30
Jakob Jansson
Månkarbo IF
31:23.188240
+3:42.22180
78.1p
31
Anton Persson
SK Bore
31:23.188250
+3:42.22190
78.1p
32
Jesper Thor
Åsarna IK
31:24.188370
+3:44.22310
78.1p
33
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
31:33.189230
+3:52.23170
77.7p
34
Max Novak
Offerdals SK
31:34.189340
+3:53.23280
77.7p
35
August Spik
Leksands SK
31:42.190140
+4:01.24080
77.4p
36
Alfred Buskqvist
IK Stern
32:03.192250
+4:22.26190
76.6p
37
Gustav Sundström
Garphyttans IF
32:15.193460
+4:35.27400
76.2p
38
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
32:24.194310
+4:43.28250
75.9p
39
Olov Roos
Stuguns SK
32:27.194610
+4:46.28550
75.8p
40
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
32:27.194690
+4:47.28630
75.7p
41
Marcus Grann
Sunne SLF
32:38.195740
+4:57.29680
75.4p
42
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
32:46.196570
+5:06.30510
75.1p
43
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
32:56.197510
+5:15.31450
74.8p
44
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
33:14.199300
+5:33.33240
74.2p
45
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
33:14.199340
+5:33.33280
74.1p
46
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
33:25.200480
+5:45.34420
73.8p
47
Gustav Nilsson
Njutångers IF
33:26.200540
+5:45.34480
73.7p
48
Nico Larsson
Bengtsfors BOIS
33:36.201510
+5:55.35450
73.4p
49
Jonathan Engström
Borås GIF
33:38.201790
+5:58.35730
73.3p
50
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
33:48.202730
+6:07.36670
73.0p
51
Emil Eriksson
Tierps IF
34:19.205850
+6:38.39790
72.0p
52
August Östlund
Hedesunda IF
34:25.206440
+6:44.40380
71.8p
53
Martin Johansson
Linköpings SK
34:39.207800
+6:58.41740
71.4p
54
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
35:02.210160
+7:22.44100
70.6p
55
Jonas Persson
Trönö IK
35:04.210340
+7:23.44280
70.6p
56
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
35:25.212400
+7:44.46340
70.0p
57
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
36:36.219540
+8:55.53480
67.9p
58
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
37:22.224160
+9:42.58100
66.6p
59
Martin Edman
Eds SK
37:32.225180
+9:52.59120
66.3p
60
Anders Kallings
Visborgs OK
37:41.226030
+10:00.59970
66.1p
-
Joakim Ekström
Ärla IF
1:00:00.359900
-
-
Markus Nordmark
Nässjö Ski
1:00:00.359900
-
-
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
1:00:00.359900
-
-
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
1:00:00.359900
-
-
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:00:00.359900
-
-
Olle Axelsson
Borås SK
1:00:00.359900
-
-
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
1:00:00.359900
-
-
Hannes Stenström
Järpens SK
1:00:00.359900
-
-
William Strömberg
Täfteå IK
1:00:00.359900
-
-
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
1:00:00.359900
-
-
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:00:00.359900
-
-
Viktor Lindmark
Remsle Skidklubb
1:00:00.359900
-
-
Sebastian Olsson
Stockviks SF
1:00:00.359900
-
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:00:00.359900
-
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Markus Ruus
Gillberga SK
26:48.160750
90.0p
2
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
27:34.165340
+45.4490
87.8p
3
Simon Lageson
Hägglunds IoFK
27:49.166820
+1:00.5970
87.1p
4
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
28:09.168800
+1:20.7950
86.2p
5
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
28:10.168900
+1:21.8050
86.1p
6
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
28:11.169030
+1:22.8180
86.1p
7
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
28:11.169040
+1:22.8190
86.1p
8
Gustav Nystedt
Stockviks SF
28:15.169470
+1:27.8620
85.9p
9
Nils Persson
Östersunds SK
28:17.169610
+1:28.8760
85.8p
10
Jens Burman
Åsarna IK
28:45.172400
+1:56.11550
84.6p
11
Jacob Engström
Kalix SK
28:48.172740
+1:59.11890
84.4p
12
Simeon Deyanov
Järpens SK
28:49.172810
+2:00.11960
84.4p
13
Karl-Johan Dyvik
Leksands SK
28:57.173660
+2:09.12810
84.0p
14
Elias Alvebro
Häggenås SK
29:16.175520
+2:27.14670
83.2p
15
Simon Öberg
Kalix SK
29:21.176070
+2:33.15220
83.0p
16
Pierre Ohlson
Filipstads SF
29:44.178310
+2:55.17460
82.0p
17
Erik Söderlund
SK Bore
29:51.179060
+3:03.18210
81.7p
18
Gabriel Thorn
Bengtsfors BOIS
29:52.179140
+3:03.18290
81.7p
19
Fredrik Andreé
Årjängs IF
29:53.179240
+3:04.18390
81.6p
20
Håkan Emilsson
Offerdals SK
30:01.180050
+3:13.19200
81.3p
21
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
30:02.180160
+3:14.19310
81.3p
22
Daniel Holmgren
IFK Umeå
30:04.180330
+3:15.19480
81.2p
23
Mattias Bångman
Offerdals SK
30:05.180470
+3:17.19620
81.1p
24
Theo Thåli
Falu IK
30:06.180530
+3:17.19680
81.1p
25
Albin Jonsson
Högbo GIF
30:16.181520
+3:27.20670
80.7p
26
August Nilsson
Östersunds SK
30:27.182630
+3:38.21780
80.3p
27
Erik Strindlund
Östersunds SK
30:32.183170
+3:44.22320
80.1p
28
Adam Clareus
Offerdals SK
30:41.184000
+3:52.23150
79.7p
29
Kristoffer Fallgren
SK Bore
30:58.185710
+4:09.24860
79.1p
30
Anton Åström
Bodens SK
30:59.185860
+4:11.25010
79.0p
31
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
31:01.186010
+4:12.25160
79.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
32
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
31:05.186490
+4:17.25640
78.8p
33
Viktor Eriksson
Malungs IF
31:13.187250
+4:25.26400
78.5p
34
Johan Holmqvist
IFK Arvidsjaur Skidor
31:45.190430
+4:56.29580
77.3p
35
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
31:49.190880
+5:01.30030
77.1p
36
David Adolfsson
Täfteå IK
32:00.191940
+5:11.31090
76.7p
37
Adam Nelin
Hestra IF
32:22.194160
+5:34.33310
75.9p
38
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
32:35.195470
+5:47.34620
75.5p
39
Simon Svanebo
Alnö SK
32:45.196410
+5:56.35560
75.1p
40
Viktor Ranerfors
Rembo IK
32:48.196770
+6:00.35920
75.0p
41
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
32:50.196900
+6:01.36050
75.0p
42
Johan Nilsson
Edsbyns SK
33:08.198730
+6:19.37880
74.3p
43
Anton Mattsson
SK Bore
33:29.200820
+6:40.39970
73.6p
44
Sindri-Freyr KRISTINSSON
Ska
35:05.210410
+8:16.49560
70.6p
45
Björn Svensson
OK Landehof
35:32.213190
+8:44.52340
69.7p
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
1:00:00.359900
-
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
1:00:00.359900
-
-
Erik Bröte
Sundbybergs IK
1:00:00.359900
-
-
Joel Lager
Garphyttans IF
1:00:00.359900
-
-
Mikael Edström
Strömnäs GIF
1:00:00.359900
-
-
Jonas Wikström
IFK Mora SK
1:00:00.359900
-
-
Jonas Björklund
Alnö SK
1:00:00.359900
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
1:00:00.359900
-
-
Axel Jonsson
Duveds IF
1:00:00.359900
-
-
Jimmy Seger
Boo Kanot och Skidklubb
1:00:00.359900
-
-
Emil Svensson
Marhults Sport o FK
1:00:00.359900
-
-
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:00:00.359900
-
-
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:00:00.359900
-
-
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:00:00.359900
-
-
Harald Kempe
Tynderö IK
1:00:00.359900
-
-
Emil Svensson
Åsarna IK
1:00:00.359900
-
-
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
1:00:00.359900
-
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
14:10.84950
72.1p
2
Emma Rusth
Stockviks SF
14:12.85140
+1.90
71.9p
3
Linnea Stark
Stockviks SF
14:15.85480
+5.430
71.6p
4
Ida Dahl
Östersunds SK
14:18.85740
+7.690
71.4p
5
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
14:22.86140
+11.1090
71.0p
6
Jenny Solin
Remsle Skidklubb
14:30.86950
+20.1900
70.3p
7
Angelica Johansson
IFK Mora SK
14:31.87030
+20.1980
70.2p
8
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
14:36.87570
+26.2520
69.8p
9
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
14:41.88040
+30.2990
69.3p
10
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
14:43.88270
+33.3220
69.1p
11
Clara Lundgren
Täfteå IK
14:49.88860
+39.3810
68.6p
12
Sandra Olsson
SK Bore
14:55.89430
+44.4380
68.2p
13
Evelina Sutro
IFK Mora SK
14:56.89520
+45.4470
68.1p
14
Olivia Hansson
Garphyttans IF
15:04.90320
+53.5270
67.4p
15
Sara Östling
Svegs IK
15:04.90370
+54.5320
67.4p
16
Maria Jonasson
Östersunds SK
15:05.90400
+54.5350
67.4p
17
Karin Björnlinger
IK Vista
15:05.90490
+55.5440
67.3p
18
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
15:13.91240
+1:02.6190
66.7p
19
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
15:16.91540
+1:05.6490
66.5p
20
Klara Svensson
Äspereds IF
15:17.91620
+1:06.6570
66.4p
21
Elin Bryne
IK Fryken
15:26.92520
+1:15.7470
65.7p
22
Julia Eriksson
Årjängs IF
15:26.92530
+1:15.7480
65.7p
23
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
15:36.93590
+1:26.8540
64.9p
24
Jasmine Olsson
Funäsdalens IF
15:38.93790
+1:28.8740
64.7p
25
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
15:42.94110
+1:31.9060
64.5p
26
Josefine Stolt
Leksands SK
15:44.94370
+1:34.9320
64.3p
27
Josefin Jonsson
Delsbo IF
15:48.94730
+1:37.9680
64.1p
28
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
15:51.95090
+1:41.10040
63.8p
29
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
15:59.95840
+1:48.10790
63.2p
30
Julia Seger
Boo Kanot och Skidklubb
16:03.96240
+1:52.11190
63.0p
31
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
16:04.96340
+1:53.11290
62.9p
32
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
16:08.96760
+1:58.11710
62.6p
33
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
16:21.98080
+2:11.13030
61.7p
34
Elin Karlsson
OK Borgen
16:22.98140
+2:11.13090
61.7p
35
Lina Fastesson
Östersunds SK
16:26.98550
+2:16.13500
61.4p
36
Agnes Carlsson
Visborgs OK
18:29.110820
+4:18.25770
54.1p
-
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
1:00:00.359900
-
-
Sara Björklund
Alnö SK
1:00:00.359900
-
-
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:00:00.359900
-
-
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
1:00:00.359900
-
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Julia Svan
Vansbro AIK Skidklubb
12:50.76970
80.3p
2
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
13:05.78470
+15.1400
78.6p
3
Jonna Sundling
IFK Umeå
13:25.80470
+35.3400
76.5p
4
Anna Dyvik
Leksands SK
13:35.81440
+44.4370
75.5p
5
Isabelle Persson
Stockviks SF
13:44.82340
+53.5270
74.6p
6
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
13:54.83320
+1:03.6250
73.6p
7
Sofie Elebro
IFK Umeå
13:57.83670
+1:07.6600
73.3p
8
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
14:05.84470
+1:15.7400
72.5p
9
Emma Ivarsson
Årsunda IF
14:10.84970
+1:20.7900
72.1p
10
Maja Dahlkvist
Domnarvets GOIF
14:14.85320
+1:23.8250
71.8p
11
Marika Backman
Hede SK
14:18.85780
+1:28.8710
71.3p
12
Agnes Åsander-Grahn
Hudiksvalls IF
14:19.85830
+1:28.8760
71.3p
13
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
14:23.86270
+1:33.9200
70.9p
14
Lovisa Sundin
Delsbo IF
14:34.87380
+1:44.10310
69.9p
15
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
14:39.87850
+1:48.10780
69.5p
16
Ulrika Axelsson
Sya SK
14:47.88610
+1:56.11540
68.9p
17
Katarina Olsson
Fränsta IK
14:49.88860
+1:58.11790
68.6p
18
Emma Björklund
IFK Mora SK
14:55.89490
+2:05.12420
68.1p
19
Emma Dahlgren
Filipstads SF
14:59.89850
+2:08.12780
67.8p
20
Julia Dahl
IFK Mora SK
15:02.90110
+2:11.13040
67.6p
21
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
15:11.91010
+2:20.13940
66.9p
22
Lena Wiklund
Högbo GIF
15:20.91980
+2:30.14910
66.1p
23
Ida Jonsson
Duveds IF
15:32.93110
+2:41.16040
65.3p
24
Anna Gunnars
IFK Mora SK
15:39.93820
+2:48.16750
64.7p
25
Matilda Andersson
Häggenås SK
15:45.94450
+2:54.17380
64.3p
26
Frida Persson
Eksjö SOK
15:53.95230
+3:02.18160
63.7p
27
Therese Axelsson
SK Bore
15:59.95800
+3:08.18730
63.3p
28
Marika Vikberg-Elmkvist
Svegs IK
16:01.96020
+3:10.18950
63.1p
29
Elsa Eriksson
Sya SK
16:01.96040
+3:10.18970
63.1p
30
Sofie Svensson
IK Vista
16:04.96330
+3:13.19260
62.9p
31
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
16:06.96570
+3:16.19500
62.7p
32
Isabella Dannberg
Högbo GIF
16:21.98000
+3:30.20930
61.7p
33
Carolina Nilsson
IK Fryken
16:30.98920
+3:39.21850
61.1p
34
Elin Blick
OK Alehof
16:48.100700
+3:57.23630
60.0p
35
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
18:13.109240
+5:22.32170
55.0p
-
Rebecka Dannberg
Högbo GIF
1:00:00.359900
-
-
Madeleine Bohlin
Svegs IK
1:00:00.359900
-
-
Moa Wikberg
Grava SK
1:00:00.359900
-
-
Linnea Björn
Sundbybergs IK
1:00:00.359900
-