Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2013-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 2382[
1
2
3
...
5
]
56km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:44:52.989100
88.5p
2
H 21
Kalle Gräfnings
Falun/borlänge SK
2:45:43.994200
+51.5000
87.9p
3
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
2:48:24.1010300
+3:32.21100
86.0p
4
H 21
Per-olof Svahn
Boxholm- Ekeby SK
2:48:28.1010700
+3:36.21500
85.9p
5
H 21
Jimmie Johnsson
Axa Sport Club
2:49:44.1018300
+4:52.29100
85.1p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:50:00
6
H 21
Lars Suther
Lima IF
2:52:39.1035800
+7:47.46600
83.2p
7
H 21
Ronnie Löf
Högbo GIF
2:56:28.1058700
+11:36.69500
80.9p
8
H 21
Patrik Lind
Torshälla Nyby IS
2:59:02.1074100
+14:10.84900
79.3p
9
H 21
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
3:01:13.1087200
+16:21.98000
78.1p
10
H 21
Johan Lintzén
Fm/tm Luleå
3:02:04.1092300
+17:12.103100
77.6p
11
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF Skidor
3:02:05.1092400
+17:13.103200
77.6p
12
H 21
Andreas Berglund
Försvarets SK
3:02:06.1092500
+17:14.103300
77.6p
13
H 21
Leif Markfjärd
Brovallens IF
3:03:03.1098200
+18:11.109000
77.1p
14
H 21
Tobias Lyckman
IFK Sala
3:03:40.1101900
+18:48.112700
76.8p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 3:04:00
15
H 21
Ronny Wedin
Norbergs Skidklubb
3:04:56.1109500
+20:04.120300
76.1p
16
H 21
Lars Johansson
Karlsbyhedens IK
3:05:36.1113500
+20:44.124300
75.7p
17
H 21
Christoph Friedl
Skadi Loppet Team
3:06:50.1120900
+21:58.131700
75.1p
18
H 21
Fredrik Gustafsson
Strängnäs Skidklubb
3:07:21.1124000
+22:29.134800
74.8p
19
H 21
Olof Malm
Norbergs CK
3:07:24.1124300
+22:32.135100
74.8p
20
H 21
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
3:07:58.1127700
+23:06.138500
74.5p
21
H 21
Kaj Nironen
IFK Skövde Skidor
3:08:01.1128000
+23:09.138800
74.5p
22
H 21
Joakim Bellander
Strängnäs Skidklubb
3:09:59.1139800
+25:07.150600
73.5p
23
H 21
Anders Ericsson
Granbergsdals IF
3:10:17.1141600
+25:25.152400
73.3p
24
D 21
Nina Lintzén
Årsunda IF
3:11:28.1148700
+26:36.159500
72.8p
25
H 21
Henrik Aiff
Karlslunds IF
3:11:35.1149400
+26:43.160200
72.7p
26
H 21
Peter Zetterström
Rembo IK
3:11:56.1151500
+27:04.162300
72.5p
27
H 21
Ulf Haglund
SK Skinnsberg
3:12:28.1154700
+27:36.165500
72.3p
28
H 21
Per-olov Andersson
IFK Västerås Skidklubb
3:13:13.1159200
+28:21.170000
71.9p
29
H 21
Anders Ekh
Team Orginal
3:13:14.1159300
+28:22.170100
71.9p
30
H 21
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
3:13:49.1162800
+28:57.173600
71.6p
31
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
3:13:51.1163000
+28:59.173800
71.6p
32
H 21
Patrik Karlkvist
Engelbrektsloppet
3:14:30.1166900
+29:38.177700
71.3p
33
H 21
Andreas Karlsson
Mariestads FK
3:14:40.1167900
+29:48.178700
71.2p
34
H 21
Patrick Hansson
Karlslund IF
3:14:43.1168200
+29:51.179000
71.2p
35
H 21
Peter Knoblach
Axa Sports Club
3:15:43.1174200
+30:51.185000
70.8p
36
H 21
Daniel Hansson
Nacka Värmdö SK
3:17:03.1182200
+32:11.193000
70.2p
37
H 21
Tony Andersson
City Wolfs SC
3:17:34.1185300
+32:42.196100
69.9p
38
H 21
Mikael Anderäng
Rembo IK
3:17:35.1185400
+32:43.196200
69.9p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 3:18:00
39
H 21
Johan Furunäs
IFK Mariefred
3:18:54.1193300
+34:02.204100
69.3p
40
H 21
Gerhard Vater
Skadi Loppet Team
3:18:57.1193600
+34:05.204400
69.3p
41
H 21
Magnus Graas
Storvreta IK
3:19:44.1198300
+34:52.209100
69.0p
41
H 21
John Kumlin
IK Ymer
3:19:44.1198300
+34:52.209100
69.0p
43
H 21
Antonio Cicchetti
IFK Västerås Skidklubb
3:19:46.1198500
+34:54.209300
69.0p
43
H 21
Joacim Larsson
Lekeryd Svarttorp SK
3:19:46.1198500
+34:54.209300
69.0p
43
H 21
Fredrik Wallström
Gävle SK
3:19:46.1198500
+34:54.209300
69.0p
46
H 21
Tomas Berg
Källbottens IK
3:19:47.1198600
+34:55.209400
68.9p
47
H 21
Johan Sennström
Swedbank IF
3:20:06.1200500
+35:14.211300
68.8p
48
H 21
Erik Nissle
Linköpings SK
3:21:07.1206600
+36:15.217400
68.4p
49
H 21
Stefan Schönberger
Skadi Loppet Team
3:22:09.1212800
+37:17.223600
67.9p
50
H 21
Fredrik Ringström
Fm/tm
3:22:14.1213300
+37:22.224100
67.9p
51
H 21
Marcus Sjöberg
Broby Goif
3:22:37.1215600
+37:45.226400
67.7p
51
H 21
Johan Thalin
Östervåla IF
3:22:37.1215600
+37:45.226400
67.7p
53
H 21
Jörgen Hugosson
Landsbro IF
3:22:53.1217200
+38:01.228000
67.6p
54
H 21
Jacob Söderqvist
Avesta OK
3:23:01.1218000
+38:09.228800
67.6p
55
H 21
Jan Hollbeck
Bromma-vällingby SOK
3:23:05.1218400
+38:13.229200
67.5p
56
H 21
Martin Olsson
Fagersta Södra IK
3:23:17.1219600
+38:25.230400
67.5p
57
H 21
Christian Ragnar
Berga SOK
3:23:32.1221100
+38:40.231900
67.3p
58
H 21
Erik Wold
Ikj Haninge
3:24:07.1224600
+39:15.235400
67.1p
59
H 21
Owe Jansson
Fm/k3 IF
3:25:01.1230000
+40:09.240800
66.7p
60
H 21
Lars Janlöv
IF Åland
3:25:11.1231000
+40:19.241800
66.7p
61
D 21
Karin Vemhäll
Rembo IK
3:25:24.1232300
+40:32.243100
66.6p
62
H 21
Tony Sundén
Fagersta Södra IK
3:25:38.1233700
+40:46.244500
66.5p
63
H 21
Ulrik Schäfer
Spöland Vännäs IF
3:25:39.1233800
+40:47.244600
66.5p
64
H 21
Jonas Ahlrik
Tidaholms SOK Sisu
3:26:22.1238100
+41:30.248900
66.2p
65
H 21
David Påhlman
Utbrytarna SK
3:26:46.1240500
+41:54.251300
66.0p
66
H 21
Peder Sjölund
Fm/i 19
3:27:34.1245300
+42:42.256100
65.7p
67
D 21
Anna Lindgren
Brovallens IF
3:27:40.1245900
+42:48.256700
65.7p
68
H 21
Olle Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
3:27:49.1246800
+42:57.257600
65.6p
69
H 21
Anders Hållberg
Axa SC
3:28:06.1248500
+43:14.259300
65.5p
70
H 21
Kristian Furuskog
Berga SOK
3:28:13.1249200
+43:21.260000
65.5p
70
H 21
Sven Nilsson
IF Start Örebro
3:28:13.1249200
+43:21.260000
65.5p
72
H 21
Marcus Svensson
IK Wilske
3:28:26.1250500
+43:34.261300
65.4p
73
H 21
Rolf Aschenbrenner
Skadi-loppet
3:28:31.1251000
+43:39.261800
65.3p
74
H 21
Niklas Björklund
Norrbärke SK
3:28:38.1251700
+43:46.262500
65.3p
75
H 21
Stefan Virtanen
Nässjö Ski
3:29:24.1256300
+44:32.267100
65.0p
76
H 21
Nils Danielsson
Ssik
3:29:41.1258000
+44:49.268800
64.9p
77
H 21
Mikael Axelsson
Hällefors SK
3:29:51.1259000
+44:59.269800
64.8p
78
H 21
Daniel Näsvall
Hägersta GF
3:30:12.1261100
+45:20.271900
64.7p
79
H 21
Göran Westman
Sweco IF
3:30:27.1262600
+45:35.273400
64.6p
80
H 21
Sjur Jensen
Vattenfalls IF
3:30:53.1265200
+46:01.276000
64.4p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 3:32:00
81
H 21
Rolf Lindgren
Brovallens IF
3:32:25.1274400
+47:33.285200
63.8p
82
H 21
Erik Olofsson
Östansjö SK
3:32:33.1275200
+47:41.286000
63.8p
83
H 21
Erik Andersson
Karlslunds IF
3:32:48.1276700
+47:56.287500
63.7p
84
H 21
Mattias Brännström
Grava SK
3:32:55.1277400
+48:03.288200
63.7p
85
H 21
Larz Andersson
Karlslunds IF
3:33:08.1278700
+48:16.289500
63.6p
86
D 21
Elin Lundqvist
Arvika IS
3:33:10.1278900
+48:18.289700
63.6p
87
H 21
Markus Hedlund
Ncc IF
3:33:15.1279400
+48:23.290200
63.5p
88
H 21
Henrik Johansson
Abb IF
3:33:27.1280600
+48:35.291400
63.5p
88
H 21
Krister Nyrén
Heds IF
3:33:27.1280600
+48:35.291400
63.5p
90
H 21
Lars Emanuelsson
Baggetorps IF
3:33:35.1281400
+48:43.292200
63.4p
91
D 21
Sofia Pettersson
IFK Sala
3:33:40.1281900
+48:48.292700
63.4p
92
H 21
Kenneth Pettersson
IFK Sala
3:34:14.1285300
+49:22.296100
63.2p
93
H 21
Anders Smevold
Skultuna Is-skidor
3:34:35.1287400
+49:43.298200
63.0p
94
H 21
Hans Pettersson
Linköpings SK
3:34:59.1289800
+50:07.300600
62.9p
95
H 21
Claes Dahlén
Fm/ing2
3:35:00.1289900
+50:08.300700
62.9p
96
H 21
Jan Fernö
Rembo IK
3:35:05.1290400
+50:13.301200
62.9p
97
H 21
Stefan Hållberg
Axa Sports Club
3:35:48.1294700
+50:56.305500
62.6p
98
H 21
Magnus Aasa
OK Kullingshof
3:35:52.1295100
+51:00.305900
62.6p
99
H 21
Peter Boman
Axa SC
3:35:54.1295300
+51:02.306100
62.6p
100
H 21
Joakim Folkesson
Dala XC Ski Team
3:36:06.1296500
+51:14.307300
62.5p
101
H 21
Peter Lundberg
Bålsta SK
3:36:14.1297300
+51:22.308100
62.5p
102
H 21
Thomas Johansson
Norbergs OK
3:36:36.1299500
+51:44.310300
62.3p
103
H 21
Kai-uwe Lehnung
Sebnitzer R.v.1897e.v
3:36:48.1300700
+51:56.311500
62.3p
104
H 21
Leif Åhman
Hägersta GF
3:37:32.1305100
+52:40.315900
62.0p
105
H 21
Michael Thorén
Motala Aif
3:37:33.1305200
+52:41.316000
62.0p
106
H 21
Fredrik Bergqvist
Heby Aif
3:37:36.1305500
+52:44.316300
62.0p
107
H 21
Roine Lindgren
Gävle Skidkamrater
3:37:47.1306600
+52:55.317400
61.9p
108
H 21
Peter Lundin
Östervåla IF
3:38:06.1308500
+53:14.319300
61.8p
109
H 21
Andreas Winarve
Ingarö IF
3:38:53.1313200
+54:01.324000
61.5p
110
H 21
Stefan Olofsson
Sunnansjö IK
3:39:04.1314300
+54:12.325100
61.5p
111
H 21
Jesper Malmsjö
Fm/4.sjöstridsflottiljen
3:39:22.1316100
+54:30.326900
61.4p
112
H 21
Mattias Lundin
Flängan IF
3:39:25.1316400
+54:33.327200
61.3p
113
H 21
Tommy Torwald
Nacka-värmdö SK
3:39:27.1316600
+54:35.327400
61.3p
114
H 21
Fredrik Häggström
Kågedalens Skidklubb
3:39:33.1317200
+54:41.328000
61.3p
115
H 21
Simon Blom
IF Hagen
3:39:40.1317900
+54:48.328700
61.3p
116
H 21
Pekka Heino
IFK Västerås Skidklubb
3:40:02.1320100
+55:10.330900
61.1p
117
H 21 Motion
Niklas Heiner
Nacka Värmdö SK
3:40:06.1320500
+55:14.331300
61.1p
118
H 21
Richard Johanson
OK Klyftamo
3:40:14.1321300
+55:22.332100
61.1p
119
H 21
Olle Nyman
Nymans IF
3:40:16.1321500
+55:24.332300
61.0p
120
H 21
Peter Ragnar
Berga SOK
3:40:28.1322700
+55:36.333500
61.0p
121
H 21
Gustav Olsson
Fagersta Södra IK
3:41:03.1326200
+56:11.337000
60.8p
122
H 21
Anders Engström
Sisu Forshaga
3:41:33.1329200
+56:41.340000
60.6p
123
D 21
Louise Bergfeldt
Hofors Aif
3:41:42.1330100
+56:50.340900
60.6p
124
H 21 Motion
Daniel Westerlund
Avesta
3:41:58.1331700
+57:06.342500
60.5p
125
H 21
Pontus Olander
Fm Mhs
3:42:24.1334300
+57:32.345100
60.3p
126
H 21
Erik Lindblom
Viggbyholms IK
3:42:35.1335400
+57:43.346200
60.3p
127
H 21
Martin Lasu
Fmv-sport
3:42:39.1335800
+57:47.346600
60.2p
128
H 21
Olof Ranhagen
Fm/tm
3:42:55.1337400
+58:03.348200
60.2p
129
H 21
Jan Granlund
IFK Västerås Skidklubb
3:43:02.1338100
+58:10.348900
60.1p
130
H 21
Jan Molén
Östervåla IF
3:43:04.1338300
+58:12.349100
60.1p
131
H 21
Magnus Edberg
Täby
3:43:35.1341400
+58:43.352200
59.9p
132
H 21
Ulf Larsson
Vasaloppsklubben
3:43:41.1342000
+58:49.352800
59.9p
133
H 21
Jonas Almqvist
Östervåla IF
3:43:43.1342200
+58:51.353000
59.9p
134
H 21
Anders Lindberg
Nyhammars IF
3:43:46.1342500
+58:54.353300
59.9p
135
H 21
Benjamin Löwing Svens
Broby Skidor
3:44:11.1345000
+59:19.355800
59.7p
136
H 21
Per Öberg
JM Konc IF
3:44:13.1345200
+59:21.356000
59.7p
137
H 21
Arvid Helg
Ärla IF
3:44:22.1346100
+59:30.356900
59.7p
138
D 21
Kristina Eliasson
Boxholm Ekeby Skidklubb
3:44:25.1346400
+59:33.357200
59.7p
139
H 21
Per Sandgren
Mälarhöjden IK
3:44:34.1347300
+59:42.358100
59.6p
140
H 21
Jan Ola Andersson
Hvetlanda SK
3:45:06.1350500
+1:00:14.361300
59.4p
141
H 21
Kjell Ågren
IFK Tumba SOK
3:45:53.1355200
+1:01:01.366000
59.2p
142
H 21
Robert Isaksson
Landsbro IF Skidor
3:45:55.1355400
+1:01:03.366200
59.2p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 3:46:00
143
H 21
Urho Hakso
Norbergs SK
3:46:20.1357900
+1:01:28.368700
59.0p
143
H 21
Peter Åhlen
Norbergs CK
3:46:20.1357900
+1:01:28.368700
59.0p
145
H 21
Rikard Englund
Östervåla IF
3:46:31.1359000
+1:01:39.369800
59.0p
146
H 21
Jonas Höijer
Volvo IF
3:46:32.1359100
+1:01:40.369900
59.0p
147
H 21
Mats Carlson
Brottby SK
3:46:37.1359600
+1:01:45.370400
59.0p
148
H 21
Lars Ekebergh
Fagersta Södra IK
3:46:40.1359900
+1:01:48.370700
58.9p
149
H 21
Jonas Törndahl
SOK Knallen
3:46:43.1360200
+1:01:51.371000
58.9p
150
H 21 Motion
Markus Felldin
Västerås
3:47:00.1361900
+1:02:08.372700
58.8p
151
H 21
Gunnar Klingberg
Karbennings Goif
3:47:08.1362700
+1:02:16.373500
58.8p
152
H 21
Anders Lindkvist
Vattenfalls If/stockholm
3:47:27.1364600
+1:02:35.375400
58.7p
152
H 21
Jan Persson
Källbottens IK
3:47:27.1364600
+1:02:35.375400
58.7p
154
H 21
Lars Johansson
Karbennings GOIF
3:48:01.1368000
+1:03:09.378800
58.5p
155
H 21
Johan Andersson
Norbergs CK
3:48:18.1369700
+1:03:26.380500
58.4p
156
H 21
Pär Dahne
Tullinge SK
3:48:35.1371400
+1:03:43.382200
58.3p
157
H 21
Patrik Ström
Team Isover
3:48:42.1372100
+1:03:50.382900
58.3p
158
H 21
Mårten Berglind
Axa Sports Club
3:48:45.1372400
+1:03:53.383200
58.3p
159
H 21
Tommy Theoren
Karlslund IF
3:48:48.1372700
+1:03:56.383500
58.3p
160
H 21
Peter Fange
IFK Sala
3:48:50.1372900
+1:03:58.383700
58.3p
161
H 21
Bengt Hellman
Vreta Somk
3:48:55.1373400
+1:04:03.384200
58.2p
162
H 21
Egil Wallin
Axa Sports Club
3:49:10.1374900
+1:04:18.385700
58.2p
163
H 21
Martin Haraldsson
Östmarks IF
3:49:39.1377800
+1:04:47.388600
58.0p
164
H 21 Motion
Fredrik Bauer
IFK Mora Alpina Klubb
3:49:40.1377900
+1:04:48.388700
58.0p
165
H 21
Emil Arnlund
Axa Sportclub
3:49:43.1378200
+1:04:51.389000
58.0p
165
H 21
Mats Pettersson
Heby Aif
3:49:43.1378200
+1:04:51.389000
58.0p
165
D 21
Matilda Buske
Falun Borlänge SK
3:49:43.1378200
+1:04:51.389000
58.0p
168
H 21
Tomas Näsström
Axa Sports Club
3:49:45.1378400
+1:04:53.389200
58.0p
169
H 21 Motion
Niklas Rainer
Borlänge
3:49:47.1378600
+1:04:55.389400
58.0p
170
H 21
Giuseppe Cicchetti
Sci Club Centomonti / Italy
3:49:49.1378800
+1:04:57.389600
57.9p
170
H 21
Tomas Hidman
IFK Västerås Skidklubb
3:49:49.1378800
+1:04:57.389600
57.9p
172
H 21
Thorleif Skeppstedt
Östervåla IF
3:49:57.1379600
+1:05:05.390400
57.9p
173
H 21 Motion
Göran Klinga
Lidingö
3:50:14.1381300
+1:05:22.392100
57.8p
174
H 21 Motion
Vilgot Österlund
Nyköpings Vattenskidklubb
3:50:15.1381400
+1:05:23.392200
57.8p
175
H 21
Björn Ahnlund
Axa Sports Club
3:50:17.1381600
+1:05:25.392400
57.8p
176
H 21
Jan Högberg
Hedins IF
3:50:18.1381700
+1:05:26.392500
57.8p
177
H 21
Niklas Andersson
Broby Goif
3:50:34.1383300
+1:05:42.394100
57.7p
178
H 21
Magnus Eriksson
Karlsbyhedens IK
3:50:48.1384700
+1:05:56.395500
57.6p
179
H 21
Håkan Hellström
OK Linné Uppsala
3:50:50.1384900
+1:05:58.395700
57.6p
180
H 21
BO Strand
OK Linne
3:50:58.1385700
+1:06:06.396500
57.6p
181
H 21
Anders Eriksson
Axa Sports Club
3:51:00.1385900
+1:06:08.396700
57.6p
182
H 21
Anders Ohlén
IFK Tärendö
3:51:27.1388600
+1:06:35.399400
57.5p
183
H 21
Marcus Bennstam
Linköpings SK
3:51:29.1388800
+1:06:37.399600
57.4p
184
H 21
Thomas Hylander
Tockarps IK
3:51:50.1390900
+1:06:58.401700
57.3p
185
H 21
Anders Joelsson
Finspångs SOK
3:51:52.1391100
+1:07:00.401900
57.3p
186
H 21
Jonas Eriksson
Bonbiz
3:51:57.1391600
+1:07:05.402400
57.3p
187
H 21
Roger Rönnberg
Abb IF Västerås
3:52:07.1392600
+1:07:15.403400
57.3p
188
H 21
Janne Andersson
Karbennings Goif
3:52:14.1393300
+1:07:22.404100
57.2p
189
H 21
Mats Sigalit
Visborgs OK
3:52:31.1395000
+1:07:39.405800
57.1p
190
H 21
Hans-olov Andersson
Rembo IK
3:52:38.1395700
+1:07:46.406500
57.1p
191
H 21
Rickard Forsell
Norbergs OK
3:52:42.1396100
+1:07:50.406900
57.1p
192
H 21
Per Pettersson
Hägersta GF
3:52:43.1396200
+1:07:51.407000
57.1p
193
H 21
Patrik Görl
Försvarets Sk
3:52:51.1397000
+1:07:59.407800
57.0p
193
H 21
Mauri Liikamaa
Fagersta Backhopparklubb
3:52:51.1397000
+1:07:59.407800
57.0p
195
H 21 Motion
Alexey Kuznetsov
Saint-petersburg
3:52:53.1397200
+1:08:01.408000
57.0p
196
H 21
Johan Lagerberg
Arboga SK
3:53:43.1402200
+1:08:51.413000
56.8p
197
H 21
Samuel Rydberg
Norbergs OK
3:53:45.1402400
+1:08:53.413200
56.8p
198
H 21
Klas Öberg
Ernst & Young
3:53:46.1402500
+1:08:54.413300
56.8p
199
H 21 Motion
Jan Fryk
Sigtuna OK
3:53:50.1402900
+1:08:58.413700
56.7p
200
H 21
Per Sundström
Västerås SOK
3:53:51.1403000
+1:08:59.413800
56.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Peter Torgén
Istrums SK
3:53:52.1403100
+1:09:00.413900
56.7p
202
H 21 Motion
Lasse Nordström
Engelbrektsloppet
3:53:53.1403200
+1:09:01.414000
56.7p
203
H 21
Per Ernström
Esik
3:53:56.1403500
+1:09:04.414300
56.7p
204
H 21
Andreas Hansson
Fm/fmts
3:54:01.1404000
+1:09:09.414800
56.7p
205
H 21
Martin Alriksson
Nybro Ski
3:54:09.1404800
+1:09:17.415600
56.6p
206
H 21
Ola Kero
Fm/fmtm
3:54:16.1405500
+1:09:24.416300
56.6p
207
D 21
Kristina Bergstrand
Söders SOL Tyresö
3:54:22.1406100
+1:09:30.416900
56.6p
208
D 21
Linda Meijer
Karlslunds IF
3:54:24.1406300
+1:09:32.417100
56.6p
209
H 21
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
3:54:37.1407600
+1:09:45.418400
56.5p
210
H 21
Thomas Östman
Västerås Skidklubb
3:54:40.1407900
+1:09:48.418700
56.5p
211
H 21
Truls Langendahl
Flängan IF
3:55:22.1412100
+1:10:30.422900
56.3p
212
H 21
Ulf Bladh
Linköpings SK
3:55:54.1415300
+1:11:02.426100
56.1p
213
H 21 Motion
Joakim Jansson
Sydnärkepolisens IF
3:56:03.1416200
+1:11:11.427000
56.1p
214
H 21
David Wolff
Fm/4.sjöstridsflottiljen
3:56:16.1417500
+1:11:24.428300
56.0p
215
H 21
Robert Eriksson
Fm/tm
3:56:24.1418300
+1:11:32.429100
56.0p
216
H 21
Leif Larsson
IFK Västerås Skidklubb
3:56:52.1421100
+1:12:00.431900
55.9p
217
H 21
Jonas NY
Norbergs Ck
3:57:01.1422000
+1:12:09.432800
55.8p
218
H 21
Henrik Alsbäck
IFK Skidor Västerås
3:57:11.1423000
+1:12:19.433800
55.8p
219
H 21 Motion
Stefan Jansson
Älvsjö
3:57:13.1423200
+1:12:21.434000
55.8p
220
H 21
Anders Hallgren
IK Stern
3:57:15.1423400
+1:12:23.434200
55.7p
221
H 21
Jan Brangefält
IFK Skidor Västerås
3:57:19.1423800
+1:12:27.434600
55.7p
222
H 21
Andreas Hermansson
Abb IF
3:57:23.1424200
+1:12:31.435000
55.7p
223
H 21
Niklas Lindell
Mälarö SOK
3:57:24.1424300
+1:12:32.435100
55.7p
224
H 21
Jan Hernelind
IFK Västerås Skidor
3:57:28.1424700
+1:12:36.435500
55.7p
225
H 21
Nicklas Kullberg
Öhrlings IF I Stockholm
3:57:32.1425100
+1:12:40.435900
55.7p
225
D 21
Maria Strömberg Bylund
Fagersta Södra IK
3:57:32.1425100
+1:12:40.435900
55.7p
227
H 21
Fredrik Flykt-rosén
Vattenfall IF
3:57:39.1425800
+1:12:47.436600
55.6p
228
H 21
Kristofer Lundberg
Långshyttan AIK Skidklubb
3:57:56.1427500
+1:13:04.438300
55.6p
229
H 21 Motion
Patrik Wicksell
Storvreta IK
3:58:00.1427900
+1:13:08.438700
55.5p
230
H 21
Christofer Olofsson
Fm/lg
3:58:07.1428600
+1:13:15.439400
55.5p
231
H 21
Anton Johansson
Fagersta Södra IK
3:58:12.1429100
+1:13:20.439900
55.5p
232
H 21
Bengt Nettelbladt
Storådalens SK
3:58:17.1429600
+1:13:25.440400
55.5p
233
H 21
Håkan Camper
Ski Team Skåne
3:58:29.1430800
+1:13:37.441600
55.4p
234
H 21
Lars Nygren
OK Linné
3:58:37.1431600
+1:13:45.442400
55.4p
235
H 21
Simon Bjurén
Sågmyra SK
3:58:42.1432100
+1:13:50.442900
55.3p
236
H 21 Motion
Mattias Lövemark
IFK Västerås Skidklubb
3:58:44.1432300
+1:13:52.443100
55.3p
237
H 21
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
3:58:52.1433100
+1:14:00.443900
55.3p
238
H 21 Motion
Patric Wilhelmsson
Norberg
3:59:01.1434000
+1:14:09.444800
55.3p
239
H 21
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
3:59:04.1434300
+1:14:12.445100
55.2p
240
H 21
Per Drougge
IFK Lidingö SOK
3:59:05.1434400
+1:14:13.445200
55.2p
241
H 21
Mårten Källström
IFK Sala
3:59:14.1435300
+1:14:22.446100
55.2p
242
H 21
Gunnar Morell
Försvarets Sk
3:59:15.1435400
+1:14:23.446200
55.2p
242
H 21
Claude Unge
Nacka-värmdö SK
3:59:15.1435400
+1:14:23.446200
55.2p
244
H 21 Motion
Andreas Jacobsson
Stora Tuna IK SK
3:59:19.1435800
+1:14:27.446600
55.2p
245
H 21
Lars Salander
Fm/tm Luleå
3:59:27.1436600
+1:14:35.447400
55.1p
246
H 21
Gustaf AF Petersens
Fm/ledr
3:59:28.1436700
+1:14:36.447500
55.1p
247
H 21
Mathias Ösmark
ÅF Skidklubb
3:59:33.1437200
+1:14:41.448000
55.1p
248
H 21
Patrik Ljungberg
Axa Sports Club
3:59:37.1437600
+1:14:45.448400
55.1p
249
H 21
Mårten Nilsson
Uppsala SLK
3:59:41.1438000
+1:14:49.448800
55.1p
250
H 21
Göte Alfredsson
Heds IF
3:59:42.1438100
+1:14:50.448900
55.1p
251
H 21
Mikael Gustafsson
Heds IF
3:59:48.1438700
+1:14:56.449500
55.0p
252
H 21 Motion
Jonas Danielsson
Torsby Ski Tunnel
3:59:51.1439000
+1:14:59.449800
55.0p
253
D 21
Alicia Alkert
Fm/a 9
3:59:54.1439300
+1:15:02.450100
55.0p
254
H 21 Motion
Fredrik Modin
Sala
3:59:56.1439500
+1:15:04.450300
55.0p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 4:00:00
255
H 21
Sven-olov Andersson
Orsa SK
4:00:02.1440100
+1:15:10.450900
55.0p
256
H 21
Mikael Fors
Östervåla IF
4:00:12.1441100
+1:15:20.451900
54.9p
257
H 21
Mattias Thorén
IF Ski Team Skåne
4:00:13.1441200
+1:15:21.452000
54.9p
258
H 21
Anders Edstam
Axa Sports Club
4:00:16.1441500
+1:15:24.452300
54.9p
259
H 21
Anders Ekholm
Karlslunds IF
4:00:18.1441700
+1:15:26.452500
54.9p
260
H 21
Robert Malmström
Broby Goif
4:00:44.1444300
+1:15:52.455100
54.8p
261
H 21
Martin Westers
Rif Storgöteborg
4:01:00.1445900
+1:16:08.456700
54.7p
262
H 21
Carl-johan Högberg
OK Linné
4:01:08.1446700
+1:16:16.457500
54.7p
263
H 21
Gunnar Olsson
Stora Tuna IK Skidor
4:01:31.1449000
+1:16:39.459800
54.6p
264
H 21
Lars Östling
Linköpings SK
4:01:36.1449500
+1:16:44.460300
54.5p
265
H 21
Anders Olofsson
Ornäs IK
4:01:38.1449700
+1:16:46.460500
54.5p
266
H 21
Jonas Svensson
Gimo IF Skidklubb
4:01:40.1449900
+1:16:48.460700
54.5p
267
H 21 Motion
Mikael Perers
Bergvik Skog
4:01:41.1450000
+1:16:49.460800
54.5p
268
H 21
Jan-olav Boeriis
Fagersta Södra IK
4:01:42.1450100
+1:16:50.460900
54.5p
269
H 21
Magnus Wallin
Strängnäs Skidklubb
4:01:47.1450600
+1:16:55.461400
54.5p
270
H 21
Alfred Duse
Enebybergs IF
4:01:58.1451700
+1:17:06.462500
54.4p
271
H 21 Motion
Henrik Tördal
Axa SC
4:02:07.1452600
+1:17:15.463400
54.4p
272
H 21 Motion
Tobias Eriksson
Dala XC Ski Team
4:02:16.1453500
+1:17:24.464300
54.4p
273
H 21
Hans Danielsson
Abb IF Ludvika
4:02:34.1455300
+1:17:42.466100
54.3p
274
H 21 Motion
Max Bäckström
Axa SC
4:02:41.1456000
+1:17:49.466800
54.2p
275
H 21
Per Bergh
Fm/marinbasen
4:02:52.1457100
+1:18:00.467900
54.2p
276
H 21
Jan Eriksson
Östervåla SK
4:02:53.1457200
+1:18:01.468000
54.2p
277
H 21 Motion
Tom Krejsa
Renovak Rensport
4:03:15.1459400
+1:18:23.470200
54.1p
278
H 21
Glenn Carlsson
Broby Goif
4:03:36.1461500
+1:18:44.472300
54.0p
279
H 21
Bernt Åström
IFK Västerås Skidklubb
4:03:39.1461800
+1:18:47.472600
54.0p
280
H 21
Andreas Boeriis
Västerås CK
4:03:56.1463500
+1:19:04.474300
53.9p
281
H 21
Stefan Eriksson
IFK Västerås Skidor
4:04:00.1463900
+1:19:08.474700
53.9p
282
H 21
Henrik Wallérius
Fm/hkv
4:04:12.1465100
+1:19:20.475900
53.8p
283
H 21
Anton Pettersson
Mariestads FK
4:04:27.1466600
+1:19:35.477400
53.8p
284
H 21
Thomas Dahlin
Södertälje IF
4:04:34.1467300
+1:19:42.478100
53.7p
285
H 21
Henrik Nydahl
Sandviken
4:04:36.1467500
+1:19:44.478300
53.7p
286
H 21
Thomas Vendlegård
Västerås Skidklubb
4:04:41.1468000
+1:19:49.478800
53.7p
287
H 21
Johan Engman
Bredaryds SOK
4:04:55.1469400
+1:20:03.480200
53.6p
287
H 21
Per Eriksson
IFK Västerås Skidor
4:04:55.1469400
+1:20:03.480200
53.6p
289
D 21
Elin Jacobsson
Sya SK
4:04:57.1469600
+1:20:05.480400
53.6p
290
H 21
Anders Jansson
Fm/hrc
4:05:01.1470000
+1:20:09.480800
53.6p
291
H 21
Daniel Tengstad
IFK Hedemora
4:05:11.1471000
+1:20:19.481800
53.6p
292
H 21
Torbjörn Andersson
Norrfors IK
4:05:12.1471100
+1:20:20.481900
53.6p
292
H 21
Erik Wikström
Gävle Skidkamrater
4:05:12.1471100
+1:20:20.481900
53.6p
294
D 21
Ann-sofie Eliasson
Rembo IK
4:05:23.1472200
+1:20:31.483000
53.5p
295
H 21 Motion
Jan Stridh
Skogsluffarnas OK
4:05:35.1473400
+1:20:43.484200
53.5p
296
H 21 Motion
Per Frykholm
Göteborg
4:05:40.1473900
+1:20:48.484700
53.5p
297
H 21
Daniel Nilsson
Fm/mss
4:05:43.1474200
+1:20:51.485000
53.4p
298
H 21
Peter Balonius
Rembo IK
4:05:47.1474600
+1:20:55.485400
53.4p
299
H 21 Motion
Fredrik Simonsson
Stockholm
4:05:52.1475100
+1:21:00.485900
53.4p
300
H 21
Arvid Pettersson
Fm/lg
4:06:14.1477300
+1:21:22.488100
53.3p
301
H 21
Andreas Ballhausen
Stockholm LK
4:06:31.1479000
+1:21:39.489800
53.2p
302
H 21
Emil Lundgren
Axa Sports Club
4:06:54.1481300
+1:22:02.492100
53.1p
303
H 21
Erik Illerhag
Gävle SK
4:07:04.1482300
+1:22:12.493100
53.1p
304
D 21
Annika Gunnarsson
Östervåla IF
4:07:32.1485100
+1:22:40.495900
53.0p
305
H 21
Kristian Bouveng
Fm/hkv
4:07:36.1485500
+1:22:44.496300
53.0p
306
H 21
Alf Jansson
Skarpnäcks OL
4:07:56.1487500
+1:23:04.498300
52.9p
307
H 21 Motion
Eric Andersson
Fors
4:08:23.1490200
+1:23:31.501000
52.7p
308
H 21
Markus Brolin
Axa Sports Club
4:08:34.1491300
+1:23:42.502100
52.7p
309
H 21
Peter Bjällerhag
Axa Sport Club
4:08:43.1492200
+1:23:51.503000
52.7p
310
H 21
Hans Rosenqvist
Täby IS Skidor
4:08:46.1492500
+1:23:54.503300
52.7p
311
H 21
Erik Hammervik
Vreta Somk
4:08:57.1493600
+1:24:05.504400
52.6p
312
H 21
Stig Karlsson
IF Start
4:09:09.1494800
+1:24:17.505600
52.6p
313
H 21
Åke Bromö
Västerås
4:09:22.1496100
+1:24:30.506900
52.5p
314
H 21 Motion
Johan Häggström
Sundbyberg
4:09:28.1496700
+1:24:36.507500
52.5p
315
H 21 Motion
Jan Östlund
Sala
4:09:29.1496800
+1:24:37.507600
52.5p
316
H 21
Magnus A Frånlund
IK Stern
4:09:37.1497600
+1:24:45.508400
52.4p
317
H 21 Motion
Ulrik Frödin
Sundsvalls OK
4:09:47.1498600
+1:24:55.509400
52.4p
318
H 21
Kalle Widlert
Venjans AIK
4:10:14.1501300
+1:25:22.512100
52.3p
319
H 21
Jan Beijbom
IFK Västerås SK
4:10:20.1501900
+1:25:28.512700
52.3p
320
H 21 Motion
Mattias Södereng
Sala CK
4:10:22.1502100
+1:25:30.512900
52.2p
321
H 21
Carl-emil Nettelman
Hvetlanda SK
4:10:29.1502800
+1:25:37.513600
52.2p
322
H 21
Dennis Olsson
Fm/f 21
4:10:53.1505200
+1:26:01.516000
52.1p
323
H 21 Motion
Tomas Holwaster
Ärna IF
4:11:08.1506700
+1:26:16.517500
52.1p
324
H 21 Motion
Olle Risby
IK Fyris
4:11:16.1507500
+1:26:24.518300
52.0p
325
H 21
Lennart Gustavsson
Jönköpings OK
4:11:21.1508000
+1:26:29.518800
52.0p
326
H 21
Johan Klingberg
Karbenning GO IF
4:11:23.1508200
+1:26:31.519000
52.0p
327
H 21
Anders Åberg
IFK Västerås Skidor
4:11:35.1509400
+1:26:43.520200
51.9p
328
H 21
Reine Eklund
IFK Västerås Skidor
4:11:42.1510100
+1:26:50.520900
51.9p
329
H 21 Motion
Per Engström
Rembo
4:11:58.1511700
+1:27:06.522500
51.9p
330
H 21
Johan Granat
Fm/log
4:12:05.1512400
+1:27:13.523200
51.8p
331
H 21
Richard Mulder
Stockholms Rullskidklubb
4:12:06.1512500
+1:27:14.523300
51.8p
331
H 21 Motion
Jakob Svärd
Avesta
4:12:06.1512500
+1:27:14.523300
51.8p
333
H 21
Tomas Karlsson
Heds IF
4:12:10.1512900
+1:27:18.523700
51.8p
333
H 21 Motion
Gunnar Bäckgren
Fagersta Södra IK
4:12:10.1512900
+1:27:18.523700
51.8p
335
H 21 Motion
Björn Kaijser
Trivector
4:12:40.1515900
+1:27:48.526700
51.7p
335
H 21 Motion
Svein Arne Östevik
Stocksund
4:12:40.1515900
+1:27:48.526700
51.7p
337
H 21
Torbjörn Kjellén
Östansjö SK
4:13:08.1518700
+1:28:16.529500
51.6p
338
H 21
Roger Nyd
Svaide/roma
4:13:19.1519800
+1:28:27.530600
51.5p
339
H 21
Per Bergmark
Snättringe SK
4:13:28.1520700
+1:28:36.531500
51.5p
340
H 21 Motion
Fredrik Ramsfeldt
Axa Sportsclub
4:13:33.1521200
+1:28:41.532000
51.5p
341
H 21
Magnus Blomberg
Lindesberg
4:14:02.1524100
+1:29:10.534900
51.3p
341
H 21
Anders Hjelm
Consoden Idrottsteam
4:14:02.1524100
+1:29:10.534900
51.3p
343
H 21
Henrik Rydberg
Norbergs OK
4:14:17.1525600
+1:29:25.536400
51.3p
344
H 21
Per Boss
Ekshärads SF
4:14:27.1526600
+1:29:35.537400
51.2p
345
H 21
Gustav Andersson
Fm/a 9
4:14:42.1528100
+1:29:50.538900
51.2p
346
H 21
Andreas Avedal
Axa SC
4:14:52.1529100
+1:30:00.539900
51.1p
347
H 21
Martin Malmkvist
Axa Sportsclub
4:14:55.1529400
+1:30:03.540200
51.1p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 4:15:00
348
H 21
Micael Westerlund
IFK Skidor Västerås
4:15:05.1530400
+1:30:13.541200
51.1p
349
H 21
Björn Johansson
Östervåla
4:15:14.1531300
+1:30:22.542100
51.1p
350
H 21
Rolf Larsson
Fm/lg
4:15:19.1531800
+1:30:27.542600
51.0p
351
H 21
Owe Olsson
Kvarnsvedens GOIF SK
4:15:31.1533000
+1:30:39.543800
51.0p
352
H 21 Motion
Thomas Kirkegaard
Stockholm City Triathlon
4:15:46.1534500
+1:30:54.545300
50.9p
353
H 21
Janne Johnsson
Stensätra SK
4:16:01.1536000
+1:31:09.546800
50.9p
354
H 21
Kurt Jensen
Engelbrektsloppet
4:16:02.1536100
+1:31:10.546900
50.9p
355
D 21
Lovisa Tobieson
Axa Sports Club
4:16:06.1536500
+1:31:14.547300
50.9p
356
H 21
Ola Selvin
Fm/fmlog
4:16:12.1537100
+1:31:20.547900
50.8p
357
H 21 Motion
Anders Lundholm
Karbennings GOIF
4:16:14.1537300
+1:31:22.548100
50.8p
358
D 21
Lova Rydberg
Abb IF
4:16:34.1539300
+1:31:42.550100
50.7p
359
D 21
Sofia Holmgård
Kils OK
4:16:56.1541500
+1:32:04.552300
50.7p
360
H 21
Ronny Sandell
Heby Aif
4:16:57.1541600
+1:32:05.552400
50.7p
361
H 21
Lars Hinders
Axa Sports Club
4:17:09.1542800
+1:32:17.553600
50.6p
362
H 21
Thomas Persson
Karlslunds IF
4:17:22.1544100
+1:32:30.554900
50.6p
363
H 21
Stefan K Lövgren
Fm/hkv
4:17:28.1544700
+1:32:36.555500
50.5p
364
H 21
Anders Andersson
Norrfors IK
4:17:38.1545700
+1:32:46.556500
50.5p
365
H 21
Björn Thorén
Brottby SK
4:17:47.1546600
+1:32:55.557400
50.5p
366
H 21
Jonas Hagberg
Kristinehamns OK
4:17:49.1546800
+1:32:57.557600
50.4p
367
H 21 Motion
Oliver Sparrings
Vendelsö IK
4:17:54.1547300
+1:33:02.558100
50.4p
368
H 21
Ulf Bellander
Strängnäs Skidklubb
4:18:10.1548900
+1:33:18.559700
50.4p
369
D 21
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
4:18:13.1549200
+1:33:21.560000
50.4p
370
H 21
Felix Neldemo
Axa SC
4:18:20.1549900
+1:33:28.560700
50.3p
371
H 21
Jörgen Rosengren
IFK Västerås Skidor
4:18:23.1550200
+1:33:31.561000
50.3p
372
H 21
Hjalmar Nordquist
Kopparbergs IF
4:18:25.1550400
+1:33:33.561200
50.3p
373
H 21
William Nisser
OK Linné
4:18:39.1551800
+1:33:47.562600
50.3p
374
H 21
Anders Lindblad
Ikj Haninge
4:18:49.1552800
+1:33:57.563600
50.2p
375
D 21
Pernilla Kronberg
IFK Grängesberg
4:18:59.1553800
+1:34:07.564600
50.2p
376
H 21 Motion
Håkan Jönsson
Mälarö SOK
4:19:05.1554400
+1:34:13.565200
50.2p
377
H 21 Motion
Jörgen Ekwall
Njurunda SK
4:19:11.1555000
+1:34:19.565800
50.1p
378
D 21 Motion
Helena Zingmark
Norrfjärdens IF
4:19:13.1555200
+1:34:21.566000
50.1p
379
H 21 Motion
Magnus Pilegård
Tandvårdsgruppen
4:19:23.1556200
+1:34:31.567000
50.1p
380
H 21
Paul-erik Van Gemst
Västerås Skidklubb
4:19:32.1557100
+1:34:40.567900
50.1p
381
H 21
Anders Lindgren
Österfärnebo IF
4:19:41.1558000
+1:34:49.568800
50.0p
382
H 21
Peter Boss
Ekshärads SF
4:19:57.1559600
+1:35:05.570400
50.0p
383
H 21 Motion
Kenth Pettersson
Karbennings Goif
4:19:58.1559700
+1:35:06.570500
50.0p
384
D 21
Camilla Sjökvist
Norbergs OK
4:20:00.1559900
+1:35:08.570700
49.9p
385
H 21
Tobias Carlsson
Sollentuna SLK
4:20:11.1561000
+1:35:19.571800
49.9p
386
H 21 Motion
Richard Olivecrona
Göteborg
4:20:19.1561800
+1:35:27.572600
49.9p
387
H 21
Peter Grant
IFK Mora
4:20:25.1562400
+1:35:33.573200
49.9p
388
H 21
Anders Mellergård
Snättringe SK
4:20:34.1563300
+1:35:42.574100
49.8p
389
H 21 Motion
Rune Bodemyr
Norabygdens SK
4:21:04.1566300
+1:36:12.577100
49.7p
390
H 21
Björn Hell
Hällbybrunns IF
4:21:09.1566800
+1:36:17.577600
49.7p
390
H 21
Linus Wretblad
Järla IF SK
4:21:09.1566800
+1:36:17.577600
49.7p
390
H 21 Motion
John Kärrbrink
IK Stern
4:21:09.1566800
+1:36:17.577600
49.7p
393
H 21
Peter Lundberg
Abb IF
4:21:17.1567600
+1:36:25.578400
49.7p
394
H 21
Torbjörn Johansson
Grava SK
4:21:27.1568600
+1:36:35.579400
49.6p
395
H 21
Edvin Remb
Selånger SOK
4:21:30.1568900
+1:36:38.579700
49.6p
396
H 21 Motion
Marcus Vilhelmsson
IFK Sala
4:21:32.1569100
+1:36:40.579900
49.6p
397
H 21
Lars Hedkvist
Norbergs CK
4:22:00.1571900
+1:37:08.582700
49.5p
398
D 21
Lena Karlsson
Hällbybrunns IF
4:22:10.1572900
+1:37:18.583700
49.5p
399
H 21
Fredrik Brokvist
Trafikverket Fritidsföreningen
4:22:15.1573400
+1:37:23.584200
49.4p
400
H 21
Martin Jansson
Storvreta IK
4:22:20.1573900
+1:37:28.584700
49.4p
401
H 21 Motion
Roger Broström
Surahammar
4:22:21.1574000
+1:37:29.584800
49.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21
Lars Hjelm
Fm/lg
4:22:35.1575400
+1:37:43.586200
49.4p
403
D 21
Mimmi Andersson
Västerås Skidklubb
4:22:45.1576400
+1:37:53.587200
49.3p
404
H 21 Motion
Simon Markendahl
Örebro
4:22:55.1577400
+1:38:03.588200
49.3p
405
H 21
Frank Andersson
Nybro Ski
4:22:59.1577800
+1:38:07.588600
49.3p
406
H 21 Motion
Erik Ohlén
Lidingö
4:23:08.1578700
+1:38:16.589500
49.2p
407
H 21
Tobias Person
Fm/fmlog Norabygdens SK
4:23:09.1578800
+1:38:17.589600
49.2p
408
D 21
Frida Börjesson
Stockholms Rullskidklubb
4:23:22.1580100
+1:38:30.590900
49.2p
409
H 21
Håkan Erhardsson
Örebro AIK
4:23:47.1582600
+1:38:55.593400
49.1p
410
H 21 Motion
Joakim Kjelldahl
Uddevalla
4:24:31.1587000
+1:39:39.597800
48.9p
411
H 21
Mikael Förborgen
Vaggeryds SOK
4:24:32.1587100
+1:39:40.597900
48.9p
412
H 21 Motion
Gunnar Svenson
Järlåsa
4:24:35.1587400
+1:39:43.598200
48.9p
413
H 21 Motion
Erik Hedstad
Ingarö IF
4:24:38.1587700
+1:39:46.598500
48.9p
414
H 21 Motion
Joakim Gimholt
Trosabygdens OK
4:24:46.1588500
+1:39:54.599300
48.9p
415
H 21
Magnus Bengtsson
Nyköping
4:25:19.1591800
+1:40:27.602600
48.8p
416
H 21 Motion
Fredrik Bokfors
Tullinge
4:25:44.1594300
+1:40:52.605100
48.7p
417
H 21 Motion
David Karlén
Västerås
4:25:50.1594900
+1:40:58.605700
48.6p
418
D 21
Ann-charlotte Thorén
Motala Aif
4:25:55.1595400
+1:41:03.606200
48.6p
419
D 21
Sirkka Hagberg
Kristinehamns OK
4:26:03.1596200
+1:41:11.607000
48.6p
420
H 21
Tony Börjesson
IK Rex
4:26:30.1598900
+1:41:38.609700
48.5p
421
H 21
Ulf Aiff
OK Skogshjortarna
4:26:43.1600200
+1:41:51.611000
48.5p
422
D 21
Cecilia Karlsson
SK Ringen
4:26:46.1600500
+1:41:54.611300
48.4p
423
H 21 Motion
Johan Samuelsson
Ljungskile FK
4:26:56.1601500
+1:42:04.612300
48.4p
424
H 21 Motion
Mikael Johansson
Örebro
4:27:04.1602300
+1:42:12.613100
48.4p
425
H 21 Motion
Mikael Ranhagen
Snättringe SK
4:27:13.1603200
+1:42:21.614000
48.3p
426
H 21
Peter Åkerlund
Sundbybergs IK
4:27:14.1603300
+1:42:22.614100
48.3p
427
D 21 Motion
Irina Kero
Sveaskogs IF
4:27:42.1606100
+1:42:50.616900
48.2p
428
H 21 Motion
Joakim Wicksell
Storvreta IK
4:28:03.1608200
+1:43:11.619000
48.2p
429
H 21
Kent Torwald
Nacka Värmdö SK
4:28:07.1608600
+1:43:15.619400
48.2p
430
H 21
Anton Lundqvist
Lugi SK
4:28:18.1609700
+1:43:26.620500
48.1p
431
H 21 Motion
Svante Parsjö Tegnér
Falu IK
4:28:29.1610800
+1:43:37.621600
48.1p
432
H 21 Motion
Stefan Walter
Åkersberga SK
4:28:30.1610900
+1:43:38.621700
48.1p
433
H 21
Kolbjörn Kjören
Täby
4:28:33.1611200
+1:43:41.622000
48.1p
434
H 21
Hans Lundberg
Hedemora Skidor
4:28:43.1612200
+1:43:51.623000
48.0p
435
H 21
Anders Gerhard
Norbergs Byggställningar AB
4:28:46.1612500
+1:43:54.623300
48.0p
436
H 21
Mats Harrysson
Team Forza
4:28:53.1613200
+1:44:01.624000
48.0p
437
H 21
Per Sid
Axa Sports Club
4:28:59.1613800
+1:44:07.624600
48.0p
438
H 21
Andrew Butlerr
Almunge IK
4:29:11.1615000
+1:44:19.625800
47.9p
439
H 21 Motion
Anders Samuelsson
OK Tyr
4:29:22.1616100
+1:44:30.626900
47.9p
440
H 21 Motion
Gunnar Kindlundh
Trosabygdens OK
4:29:28.1616700
+1:44:36.627500
47.9p
441
H 21 Motion
Erik Jacobsson
Sya SK
4:29:38.1617700
+1:44:46.628500
47.8p
442
D 21
Åsa Wallinder
Jämtlandspolisens Idrottsförening
4:29:46.1618500
+1:44:54.629300
47.8p
443
H 21
Peter Dehlbom
Sundbybergs IK
4:29:49.1618800
+1:44:57.629600
47.8p
444
H 21
Cristoffer Stockman
Fm/tm
4:29:55.1619400
+1:45:03.630200
47.8p
444
H 21 Motion
Kim Vilkas
Ingarö IF
4:29:55.1619400
+1:45:03.630200
47.8p
446
H 21
Lars Königsson
Trafikverket
4:29:57.1619600
+1:45:05.630400
47.8p
447
D 21
Agneta Adriansson
Dala XC Ski Team
4:29:59.1619800
+1:45:07.630600
47.8p
448
H 21 Motion
Christer Litzell
Trångsund
4:30:21.1622000
+1:45:29.632800
47.7p
449
H 21
Tony Olaussen
Stockholms Rullskidsklubb
4:30:26.1622500
+1:45:34.633300
47.7p
450
H 21
Anders Jansson
IFK Sala
4:30:32.1623100
+1:45:40.633900
47.6p
450
H 21 Motion
Dennis Andersson
Norbergs CK
4:30:32.1623100
+1:45:40.633900
47.6p
450
H 21 Motion
Arne Kaijser
Sssk
4:30:32.1623100
+1:45:40.633900
47.6p
453
H 21
Jan Enbuske
Nacka-värmdö
4:30:35.1623400
+1:45:43.634200
47.6p
454
D 21
Kristin Svensson
SK Gruvspårets Vänner
4:30:36.1623500
+1:45:44.634300
47.6p
455
H 21 Motion
Morgan Qvarfordt
Uddevalla
4:30:38.1623700
+1:45:46.634500
47.6p
456
H 21 Motion
Mårten Johansson
Ingarö IF
4:30:46.1624500
+1:45:54.635300
47.6p
457
H 21 Motion
Mikael Fransson
Fire Racing Team
4:30:59.1625800
+1:46:07.636600
47.6p
458
H 21 Motion
Olof Eriksson
Lättja IF
4:31:02.1626100
+1:46:10.636900
47.5p
459
H 21 Motion
Jonas Svärdström
OK Ravinen
4:31:19.1627800
+1:46:27.638600
47.5p
460
H 21
Anders Östring
Eskilstuna Kanotsällskap
4:31:27.1628600
+1:46:35.639400
47.5p
461
H 21 Motion
Jens Wilkens
Stockholm
4:31:31.1629000
+1:46:39.639800
47.4p
462
H 21
Mikael Einarsson
Engelbrektsloppet
4:31:47.1630600
+1:46:55.641400
47.4p
463
H 21 Motion
Torbjörn Jonsson
Sya Skidklubb
4:32:16.1633500
+1:47:24.644300
47.3p
464
H 21
Kenneth Bergström
IK Stern
4:32:18.1633700
+1:47:26.644500
47.3p
465
H 21
Johan Broström
Handelsbankens IF
4:32:26.1634500
+1:47:34.645300
47.3p
466
H 21
Ronny Tocaj
Ski Team Skåne
4:32:41.1636000
+1:47:49.646800
47.2p
467
D 21
Emma Thornberg
Nybro Ski
4:32:48.1636700
+1:47:56.647500
47.2p
468
D 21
Kristina Elf
Tandvårdsgruppen
4:32:49.1636800
+1:47:57.647600
47.2p
469
H 21 Motion
Jimmy Spolander
Norberg
4:33:14.1639300
+1:48:22.650100
47.1p
470
H 21 Motion
Peter Thulin
Tormestorps IF
4:33:19.1639800
+1:48:27.650600
47.1p
471
H 21 Motion
Tomas Olsson
Kkgb
4:33:28.1640700
+1:48:36.651500
47.0p
472
H 21
Mårten Sohlman
Yuppie Skiclub
4:33:33.1641200
+1:48:41.652000
47.0p
473
H 21 Motion
Anders Bernhardsson
Axa Sport Club
4:33:39.1641800
+1:48:47.652600
47.0p
474
H 21 Motion
Jens Bengtsson
Tandvårdsgruppen
4:33:43.1642200
+1:48:51.653000
47.0p
475
H 21 Motion
Jonas Bergsman
Axa Sport Club
4:33:48.1642700
+1:48:56.653500
47.0p
476
D 21
Ines Gulbe
IFK Västerås
4:33:57.1643600
+1:49:05.654400
46.9p
477
H 21
Robert Pira
Team Isover
4:33:58.1643700
+1:49:06.654500
46.9p
478
H 21
Magnus Byström
Fm/ledr
4:34:02.1644100
+1:49:10.654900
46.9p
479
H 21
Thomas Sandell
Nordic Choice Hotels
4:34:12.1645100
+1:49:20.655900
46.9p
480
H 21 Motion
Lars Hed
Sollentuna Kanot
4:34:18.1645700
+1:49:26.656500
46.9p
481
H 21 Motion
Lars-ove Wallin
Södertälje
4:34:45.1648400
+1:49:53.659200
46.8p
482
H 21 Motion
Mats Rodin
Tullinge
4:34:51.1649000
+1:49:59.659800
46.8p
483
H 21 Motion
Neil Coatsworth
Väsby SS Triathlon
4:34:56.1649500
+1:50:04.660300
46.8p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 4:35:00
484
H 21
Thomas Jansson
Axa Sports Club
4:35:09.1650800
+1:50:17.661600
46.7p
485
D 21
Rebecka Harding
Yuppie Ski Club
4:35:33.1653200
+1:50:41.664000
46.6p
486
H 21 Motion
Mats Thunwall
SK Trim/Virsbo
4:35:35.1653400
+1:50:43.664200
46.6p
487
D 21
Gudrun Hedlund
Falu IK
4:35:43.1654200
+1:50:51.665000
46.6p
488
H 21
Ulf Björklund
IF Spirit IF
4:35:52.1655100
+1:51:00.665900
46.6p
489
H 21
Martin Lindblad
IF Linnéa
4:35:53.1655200
+1:51:01.666000
46.6p
490
H 21
August Reiter
Austria
4:36:07.1656600
+1:51:15.667400
46.5p
491
H 21 Motion
Magnus Westerlund
Enköping
4:36:29.1658800
+1:51:37.669600
46.4p
492
D 21 Motion
Cornelia Liebl
Upplevelsesektionen Örebro
4:36:32.1659100
+1:51:40.669900
46.4p
493
H 21 Motion
Erik Stjernström
Lidingö
4:36:34.1659300
+1:51:42.670100
46.4p
494
H 21
Tage Lundberg
Riddarnas IF
4:36:41.1660000
+1:51:49.670800
46.4p
495
H 21 Motion
Markus Björklin
Bollnäs
4:36:43.1660200
+1:51:51.671000
46.4p
495
D 21 Motion
Tina Persson
Källbottens IK
4:36:43.1660200
+1:51:51.671000
46.4p
497
H 21 Motion
Daniel Rosendahl
Tandvårdsgruppen
4:36:57.1661600
+1:52:05.672400
46.4p
498
H 21
Hans Olsén
Sundbybergs IK
4:36:58.1661700
+1:52:06.672500
46.3p
498
D 21
Helena Allgulander
Svaideroma SOK
4:36:58.1661700
+1:52:06.672500
46.3p
500
H 21 Motion
Robert Yngvesson
Tärnsjö IF
4:37:07.1662600
+1:52:15.673400
46.3p
Visar resultat 1 till 500 av 2382[
1
2
3
...
5
]