Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rallarloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carin Rosen Eriksson
Annebergs GIF
1:22:43.496200
55.4p
2
Kristin Barkman
IF Hallby SOK
1:27:11.523000
+4:28.26700
52.6p
3
Susanne Dittmer
IK Hakarpspojkarna
1:27:44.526300
+5:01.30000
52.3p
4
Malin Svensson
IK Vista
1:30:37.543600
+7:54.47300
50.6p
5
Elin Arvidson
OK Lindena
1:34:30.566900
+11:47.70600
48.5p
6
Karin Backdal
Vaggeryds SOK
1:34:38.567700
+11:55.71400
48.5p
7
Ulrika Lamberth
Jonkoping
1:38:28.590700
+15:45.94400
46.6p
8
Eva Stenberg
Bredaryds SOK
1:38:38.591700
+15:55.95400
46.5p
9
Kerstin Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:39:20.595900
+16:37.99600
46.2p
10
Lena Alexandersson
Lekeryd-Svarttorps SK
1:40:21.602000
+17:38.105700
45.7p
11
Maria Eklund
Jonkoping
1:43:03.618200
+20:20.121900
44.5p
12
Emma Blom
Annebergs GIF
1:44:12.625100
+21:29.128800
44.0p
13
Catarina Arvehell
IF Hallby SOK
1:44:34.627300
+21:51.131000
43.8p
14
Anna Mattsson
Landsbro IF SK
1:45:01.630000
+22:18.133700
43.7p
15
Agneta Siebers
IK Hakarpspojkarna
1:45:06.630500
+22:23.134200
43.6p
16
Gunilla Spanberg
Istrums SK
1:45:08.630700
+22:25.134400
43.6p
17
Karin Schon
No Club
1:46:05.636400
+23:22.140100
43.2p
18
Maria Gustafsson
Molndal
1:46:14.637300
+23:31.141000
43.2p
19
Ingela Arnesson
Hjärnarps Gh OL
1:47:10.642900
+24:27.146600
42.8p
20
Johanna Wixe
Jonkoping
1:48:13.649200
+25:30.152900
42.4p
21
Ebba Lindman
Nässjö SF
1:48:31.651000
+25:48.154700
42.3p
22
Elin Fasth
Hässleby SOK
1:49:39.657800
+26:56.161500
41.8p
23
Helena Johansson
OK Gisle
1:51:01.666000
+28:18.169700
41.3p
24
Lena Lander
IK Vista
1:51:38.669700
+28:55.173400
41.1p
25
Emma Frahn
Axa SC
1:52:25.674400
+29:42.178100
40.8p
26
Lena Ullman
OK Alehof
1:52:26.674500
+29:43.178200
40.8p
27
Sofia Pehrsson
OK Alehof
1:52:32.675100
+29:49.178800
40.7p
28
Lisa Gronlund
Mullsjö SOK
1:52:44.676300
+30:01.180000
40.7p
29
Martina Byrmo
Jonkoping
1:53:23.680200
+30:40.183900
40.4p
30
Madelene Sjoqvist
Jonkoping
1:53:49.682800
+31:06.186500
40.3p
31
Helena Kallgren
Eksjo
1:54:41.688000
+31:58.191700
40.0p
32
Namnlös Cederlund-saikkonen
Mansarp
1:55:02.690100
+32:19.193800
39.9p
33
Anna Akesson
Norrahammar
1:55:58.695700
+33:15.199400
39.5p
34
Sofie Mattsson
No Club
1:57:23.704200
+34:40.207900
39.1p
35
Rodhe Hallin
IK Hakarpspojkarna
1:58:49.712800
+36:06.216500
38.6p
36
Maria Alexandersson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:02:53.737200
+40:10.240900
37.3p
37
Lina Ambjornsson
Jonkoping
2:04:17.745600
+41:34.249300
36.9p
38
Lena Lesse
Mansarp
2:05:45.754400
+43:02.258100
36.5p
39
Gunilla Hansson
IK Stern
2:05:46.754500
+43:03.258200
36.5p
40
Louise Byrmo
Huskvarna
2:06:03.756200
+43:20.259900
36.4p
41
Emma Wixe
Huskvarna
2:06:38.759700
+43:55.263400
36.2p
42
Linda Magnusson
Huskvarna
2:07:46.766500
+45:03.270200
35.9p
43
Eva Bengtsson
Bankeryds Skid o Mk
2:08:15.769400
+45:32.273100
35.8p
44
Lena Wixe
Huskvarna
2:08:23.770200
+45:40.273900
35.7p
45
Thilde Bogewbjerg
Lille Damsted
2:08:49.772800
+46:06.276500
35.6p
46
Christina Ejmefors
IF Hallby SOK
2:09:57.779600
+47:14.283300
35.3p
47
Leena Halonen
No Club
2:10:19.781800
+47:36.285500
35.2p
48
Lisa Nordin
Smhi IF
2:10:47.784600
+48:04.288300
35.1p
49
Sofia Wisso
Jonkoping
2:11:28.788700
+48:45.292400
34.9p
50
Lollo Hallin
Jonkoping
2:13:58.803700
+51:15.307400
34.2p
51
Viktoria Wristel
Jonkoping
2:14:02.804100
+51:19.307800
34.2p
52
Eleonor Nilsson
No Club
2:17:01.822000
+54:18.325700
33.5p
53
Annette Stralin
Hossna IF
2:26:39.879800
+1:03:56.383500
31.3p
54
Rachel Flodin
Falkenbergs OK
2:29:37.897600
+1:06:54.401300
30.6p
55
Ingela Bjorklund
Jonkopings OK
2:39:25.956400
+1:16:42.460100
28.8p
56
Lijbah Özmen
Jonkoping
2:43:34.981300
+1:20:51.485000
28.0p