Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2013-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Laila Kveli
Lierne IL
2:29:52.899170
82.1p
2
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:38:02.948140
+8:09.48870
75.9p
3
Elin Mohlin
Sollefteå SK
2:39:52.959140
+9:59.59870
74.6p
4
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:40:29.962820
+10:36.63550
74.2p
5
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:45:21.992070
+15:29.92800
71.0p
6
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:56:53.1061200
+27:00.161930
64.5p
7
Matilda Andersson
Häggenås SK
3:00:21.1082000
+30:28.182730
62.8p
8
Monika Lund
Fältjägarnas IF
3:06:16.1117560
+36:23.218290
60.1p
9
Monika Westerlund
Vårby IK
3:11:38.1149730
+41:45.250460
57.8p
10
Anna Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
3:16:52.1181150
+46:59.281880
55.7p
11
Anna Hansson
Åsarna IK
3:19:29.1196840
+49:36.297570
54.7p
12
Monica Tänglander
Östersunds SK
3:19:36.1197500
+49:43.298230
54.7p
13
Kajsa Göransson
FK Finn
3:46:34.1359330
+1:16:41.460060
46.3p
14
Kerry Mcgawley
Sweden
3:49:24.1376360
+1:19:31.477090
45.5p
15
Mahlin Ångman
Östersund
3:53:07.1398670
+1:23:15.499400
44.6p
16
Carina Karlström
IF Livskvalité
4:32:11.1633010
+2:02:18.733740
36.7p
17
Anneli Gringmann
Järfälla
4:41:53.1691200
+2:12:00.791930
35.2p
18
Lisa Forsberg
Sweden
4:42:30.1694920
+2:12:37.795650
35.1p
19
Sanna Öhman
Mälarhöjdens IK
4:53:45.1762400
+2:23:52.863130
33.5p
20
Julia Eliasson
Friskis och Svettis
4:54:20.1765940
+2:24:27.866670
33.4p
21
Kristina Kristoffersson
Vemdalens IF
4:58:29.1790820
+2:28:36.891550
32.8p
22
Mia Greayer
Sweden
4:59:59.1799880
+2:30:07.900610
32.6p
-
Madeleine Linestrand
Trångsvikens IF
23:59:58.8639700
-
-
Tilda Gottås
Bodsjöböle SK
23:59:58.8639700
-
-
Sofie Persson
Fjällgymnasiet
23:59:58.8639700
-
-
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Indahl
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Petra Nilsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Irene Åslund
Lillhärdals IF
23:59:59.8639800
-
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:21:52.851120
89.4p
2
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
2:21:52.851150
+0
89.4p
3
Carl Quicklund
Östersunds SK
2:21:53.851260
+1.40
89.4p
4
Anton Lindblad
Sollefteå SK
2:21:53.851290
+1.70
89.3p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
2:21:53.851290
+1.70
89.3p
6
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:21:54.851380
+2.160
89.3p
7
Lars Nelson
Åsarna IK
2:21:55.851480
+3.260
89.3p
8
Arvid Forss
Åsarna IK
2:21:56.851530
+4.310
89.3p
9
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:22:41.856010
+48.4790
88.6p
10
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:22:41.856040
+49.4820
88.6p
11
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:22:41.856060
+49.4840
88.6p
12
Marcus Svelander
Åsarna IK
2:22:57.857630
+1:05.6410
88.3p
13
Patrik Wikström
Dorotea IF
2:24:09.864880
+2:17.13660
87.2p
14
Andre Jakobsson
Östersunds SK
2:24:10.864930
+2:18.13710
87.2p
15
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:24:13.865250
+2:21.14030
87.1p
16
Carl Olander
IK Stern
2:24:26.866500
+2:33.15280
86.9p
17
Morten Svinsås
IK Rindals-Troll
2:24:27.866600
+2:34.15380
86.9p
18
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:24:28.866790
+2:36.15570
86.9p
19
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:28:53.893210
+7:00.41990
83.0p
20
Christer Stefansson
Sportsclub Scandinavia
2:29:21.896070
+7:29.44850
82.6p
21
Peter Tinggaard
Stuguns SOK Gjurd
2:29:21.896090
+7:29.44870
82.6p
22
Peter Göransson
Åsarna IK
2:29:32.897100
+7:39.45880
82.4p
23
Anton Svensson
Åsarna IK
2:31:03.906230
+9:11.55010
81.2p
24
Lars Persson
Östersund
2:32:37.915610
+10:44.64390
79.9p
25
Emil Persson
Östersunds SK
2:32:37.915640
+10:45.64420
79.9p
26
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:32:56.917580
+11:04.66360
79.7p
27
Mattias Widmark
Svegs IK
2:34:37.927680
+12:45.76460
78.4p
28
David Engström
Orsa SK
2:34:47.928630
+12:55.77410
78.3p
29
Malte Jönsson
Svegs IK
2:34:55.929430
+13:03.78210
78.2p
30
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:35:55.935460
+14:03.84240
77.4p
31
Roland Forsberg
Östersund
2:35:58.935770
+14:06.84550
77.4p
32
David Nordqvist
Åre SLK
2:36:04.936340
+14:12.85120
77.3p
33
Gjert Eide
Brunflo IF
2:37:34.945390
+15:42.94170
76.2p
34
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:37:37.945650
+15:45.94430
76.2p
35
Björn Rentzhog
Östersunds SK
2:38:32.951140
+16:40.99920
75.5p
36
Björn Jonsson
Duveds IF
2:38:45.952470
+16:53.101250
75.4p
37
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:39:03.954270
+17:11.103050
75.2p
38
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
2:39:37.957610
+17:44.106390
74.8p
39
Anton Steen
Östersund
2:40:34.963330
+18:42.112110
74.1p
40
Olle Strömbäck
Remsle SK
2:40:34.963340
+18:42.112120
74.1p
41
Joel Larsson
Häggenås SK
2:40:42.964130
+18:50.112910
74.0p
42
Mårten Areskoug
Östersunds SK
2:41:49.970870
+19:57.119650
73.3p
43
Anders Önegård
Östersund
2:42:33.975220
+20:41.124000
72.8p
44
Anders Lindroos
Axa SC
2:42:35.975430
+20:43.124210
72.8p
45
Patrik Finn
Östersunds SK
2:43:22.980120
+21:30.128900
72.3p
46
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:43:39.981820
+21:47.130600
72.1p
47
Thomas Tänglander
Östersunds SK
2:43:55.983450
+22:03.132230
71.9p
48
Magnus Österberg
ÅS IL
2:44:47.988680
+22:55.137460
71.4p
49
Ola Wallin
Svegs IK
2:44:48.988780
+22:56.137560
71.4p
50
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:45:07.990610
+23:14.139390
71.2p
51
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:45:07.990670
+23:15.139450
71.2p
52
Markus Åsberg
Trevål IF
2:45:07.990680
+23:15.139460
71.2p
53
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
2:45:11.991050
+23:19.139830
71.1p
54
Per Busk
Lillhärdals IF
2:45:15.991410
+23:22.140190
71.1p
55
Johan Söderberg
Sweden
2:47:24.1004370
+25:32.153150
69.8p
56
Roger Stefansson
Offerdals SK
2:48:14.1009340
+26:22.158120
69.3p
57
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
2:48:51.1013070
+26:59.161850
68.9p
58
Ralf Andersson
Hotings IF
2:49:03.1014270
+27:11.163050
68.8p
59
Mattias Rawald
Funäsdalens IF
2:50:03.1020250
+28:11.169030
68.2p
60
Andreas Svärd
Lättja IF
2:50:03.1020290
+28:11.169070
68.2p
61
Erik Olsson
Myssjö-Ovikens IF
2:50:06.1020570
+28:14.169350
68.2p
62
Björn Haring
Östersunds SK
2:50:23.1022220
+28:31.171000
68.0p
63
Anders Nordin
Lucksta IF
2:50:29.1022830
+28:37.171610
68.0p
64
Thomas Rex
Sundsvalls OK
2:51:22.1028130
+29:30.176910
67.5p
65
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:51:23.1028240
+29:31.177020
67.5p
66
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:51:31.1029010
+29:38.177790
67.4p
67
BO Göransson
Åsarna IK
2:52:12.1033140
+30:20.181920
67.0p
68
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:53:39.1041880
+31:47.190660
66.2p
69
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:53:53.1043260
+32:01.192040
66.1p
70
John Tore Syrstad
IL Nor
2:54:35.1047430
+32:43.196210
65.7p
71
Olle Winroth
OK Löftan
2:54:35.1047440
+32:43.196220
65.7p
72
Anders Busk
Lillhärdals IF
2:54:55.1049460
+33:03.198240
65.6p
73
Jörgen Svedin
Åsarna IK
2:55:14.1051330
+33:22.200110
65.4p
74
Emil Wallin
Deloitte
2:56:23.1058200
+34:30.206980
64.8p
75
Jerry Larsson
Sundsvalls OK
2:56:52.1061150
+35:00.209930
64.5p
76
Patrik Hakonen
Axa SC
2:57:47.1066660
+35:55.215440
64.1p
77
Fredrik Busk
Svegs IK
2:58:41.1072060
+36:49.220840
63.6p
78
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:59:12.1075190
+37:20.223970
63.4p
79
Daniel Sandgren
Östersunds SK
2:59:19.1075800
+37:26.224580
63.3p
80
Tord Lundin
Tandsbyns IF
2:59:22.1076160
+37:30.224940
63.3p
81
Roger EK
Bike Ray Sverige
3:00:21.1082020
+38:29.230800
62.8p
82
Peter Jansson
Östersunds SK
3:00:24.1082310
+38:31.231090
62.8p
83
Andreas Mårtensson
Lit
3:00:32.1083180
+38:40.231960
62.7p
84
Antaris Persson
Stuguns SOK Gjurd
3:00:57.1085670
+39:05.234450
62.5p
85
Nils Mårtensson
Lättja IF
3:01:09.1086850
+39:17.235630
62.4p
86
Henrik Öhrberg
Lättja IF
3:01:40.1089950
+39:48.238730
62.2p
87
Jimmy Anjevall
Spikbodarnas IK
3:01:43.1090230
+39:51.239010
62.1p
88
Kenneth Svedjesten
Myssjö-Ovikens IF
3:03:25.1100410
+41:32.249190
61.3p
89
Christoffer Bergman
Östersunds SK
3:04:27.1106660
+42:35.255440
60.9p
90
Per Hjalmarsson
Hammerdal IF
3:06:16.1117580
+44:24.266360
60.1p
91
Mats Eriksson
Skanska IF
3:06:23.1118260
+44:31.267040
60.0p
92
Tobias Linestrand
Näldens IF
3:06:26.1118500
+44:33.267280
60.0p
93
Anders Andersson
Trångsvikens IF
3:06:27.1118620
+44:35.267400
60.0p
94
Niklas Wikman
Sweco IF
3:06:28.1118720
+44:36.267500
60.0p
95
Gösta Nilsson
Åsarna IK
3:06:30.1118960
+44:38.267740
60.0p
96
Mikael Ericsson
Erikslunds SK
3:09:39.1137830
+47:47.286610
58.6p
97
Johnny Nordman
Aspås IF
3:10:02.1140190
+48:10.288970
58.4p
98
Sören Hansson
Brunflo IF
3:10:23.1142290
+48:31.291070
58.3p
99
Erik Eriksson
Svegs IK
3:10:33.1143250
+48:41.292030
58.2p
100
Per Hörnell
Östersunds SK
3:12:01.1152000
+50:08.300780
57.6p
101
Erik Noaksson
ÅS IL
3:12:40.1155960
+50:48.304740
57.3p
102
Magnus Holmgren
Sweden
3:14:07.1164610
+52:14.313390
56.8p
103
Pär Hylback
Östersunds SK
3:14:37.1167670
+52:45.316450
56.6p
104
Niclas Ottosson
Falun
3:15:14.1171320
+53:22.320100
56.3p
105
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
3:15:16.1171500
+53:23.320280
56.3p
106
Mikael Gardelin
Visborgs OK
3:15:19.1171830
+53:27.320610
56.3p
107
Anders Gruving
Vasaloppsklubben Hedemora
3:15:20.1171980
+53:28.320760
56.3p
108
Jörgen Olsson
Myssjö-Ovikens IF
3:15:34.1173320
+53:42.322100
56.2p
109
Jimi Eiremo
Östersunds SK
3:16:04.1176350
+54:12.325130
56.0p
110
Magnus Rönnerfjäll
Tandsbyns IF
3:16:14.1177330
+54:22.326110
55.9p
111
Pär Kollberg
Östersunds SK
3:17:08.1182760
+55:16.331540
55.6p
112
Hans Jernse
Föllinge IK
3:17:59.1187810
+56:06.336590
55.3p
113
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
3:18:00.1187900
+56:07.336680
55.3p
114
Martin Jacobsson
Mälaröarnas SOK
3:18:23.1190290
+56:31.339070
55.1p
115
Karl-Edvin Handler
Åsarna IK
3:19:27.1196640
+57:35.345420
54.7p
116
Ola Christiansson
Nacka Värmdö SK
3:20:10.1200950
+58:18.349730
54.5p
117
Fredrik Svärd
Lättja IF
3:20:54.1205300
+59:01.354080
54.2p
118
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:25:00.1229940
+1:03:08.378720
52.8p
119
Rickard Alte
Bromma
3:25:35.1233470
+1:03:43.382250
52.6p
120
Peter Gringmann
Järfälla
3:26:34.1239360
+1:04:42.388140
52.2p
121
Andreas Olsen
Sweden
3:28:07.1248620
+1:06:15.397400
51.7p
122
Michael Westin
Spikbodarnas IK
3:30:34.1263310
+1:08:41.412090
50.9p
123
Anders Rydeborg
Spikbodarnas IK
3:31:06.1266570
+1:09:14.415350
50.7p
124
John Ericsson
Axa SC
3:33:04.1278360
+1:11:12.427140
50.1p
125
Mikael Helgesson
IFK Västerås SK
3:34:11.1285060
+1:12:19.433840
49.8p
126
Fredrik Johansson
Tärna IK Fjällvinden
3:35:32.1293140
+1:13:40.441920
49.4p
127
Åke Frisen
Sweden
3:37:04.1302310
+1:15:11.451090
48.9p
128
Kenneth Källman
Östersunds SK
3:37:15.1303450
+1:15:23.452230
48.9p
129
Fredrik Wikström
Järpens SK
3:38:17.1309630
+1:16:25.458410
48.6p
130
Thomas Alme
Åsarna IK
3:39:09.1314850
+1:17:17.463630
48.3p
131
Fredrik Lagerholm
Åsarna IK
3:39:38.1317740
+1:17:46.466520
48.2p
132
Sven-martin Eriksson
Folksamkamraterna
3:41:12.1327100
+1:19:19.475880
47.7p
133
Jan-peter Magnusson
Sweden
3:41:43.1330290
+1:19:51.479070
47.6p
134
Joakim Ekavall
Jämtlandspolisens Idrottsförening
3:42:24.1334390
+1:20:32.483170
47.4p
135
Emil Kristiansson
Östersunds SK
3:45:04.1350390
+1:23:12.499170
46.7p
136
Marc Lundqvist
Sweden
3:45:32.1353110
+1:23:39.501890
46.6p
137
Pontus Schölander
Friskis och Svettis
3:46:35.1359450
+1:24:43.508230
46.3p
138
Håkan Hellman
Myssjö-Ovikens IF
3:48:25.1370470
+1:26:33.519250
45.8p
139
Sören Frykenstrand
ÅS IL
3:53:06.1398500
+1:31:13.547280
44.6p
140
Tomas Sölvberg
Sweden
3:57:57.1427640
+1:36:05.576420
43.5p
141
Peter Cronheden
ÅS IL
4:00:15.1441400
+1:38:22.590180
42.9p
142
Per Erik Rönnestrand
ÅS IL
4:00:15.1441450
+1:38:23.590230
42.9p
143
Stefan Tengblad
ÅS IL
4:00:55.1445420
+1:39:03.594200
42.8p
144
Claes Hänström
Friskis och Svettis
4:03:23.1460290
+1:41:31.609070
42.2p
145
Joakim Persson
Stuguns SOK Gjurd
4:03:32.1461130
+1:41:40.609910
42.2p
146
Oskar Ahlstrand
Tåsjö IF
4:06:51.1481050
+1:44:59.629830
41.5p
147
Lars Andersson
Rörösjöns IK
4:32:09.1632890
+2:10:17.781670
36.7p
-
Ola Fabricius
Svegs IK
23:59:58.8639700
-
-
Lars Nilsson
Trevål IF
23:59:58.8639700
-
-
Kristofer Eriksson
Frösö IF
23:59:58.8639700
-
-
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Jens Burman
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Engvall
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Holmvall
Njurunda SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Enebjörk
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Ohlzon
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Mårten Lund
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Ahlstrand
Tåsjö IF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Jonsson
Vilhelmina IK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Skoog
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Karl Thedeen
Spånga
23:59:59.8639800
-
-
Eric Simonsson
Landöns IF
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Sundström
Sweden
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofie Elebro
IFK Umeå
52:43.316250
76.1p
2
Hedda Bångman
Offerdals SK
52:45.316470
+2.120
76.0p
3
Evelina Bångman
Offerdals SK
54:34.327330
+1:50.10980
73.2p
4
Ida Dahl
Östersunds SK
54:36.327590
+1:53.11240
73.1p
5
Maria Jonasson
Östersunds SK
59:22.356120
+6:38.39770
66.6p
6
Angelica Saur
Ljustorps IF
1:00:03.360230
+7:19.43880
65.8p
7
Maja Westin
Hägglunds IOFK
1:04:41.388050
+11:58.71700
60.6p
8
Lina Åslund
Hedesunda IF
1:11:03.426230
+18:19.109880
54.7p
9
Camilla Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
1:12:24.434360
+19:41.118010
53.6p
10
Ann Fahlander
Östersunds SK
1:13:17.439690
+20:34.123340
52.9p
11
Sara Johansson
Sweden
1:14:29.446850
+21:46.130500
52.0p
12
Clary Rex
Sundsvalls OK
1:16:57.461680
+24:14.145330
50.2p
13
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:17:04.462320
+24:20.145970
50.1p
14
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:17:06.462530
+24:22.146180
50.1p
15
Sara Lindell
Duveds IF
1:17:06.462590
+24:23.146240
50.1p
16
Nina Ångström
Duveds IF
1:17:13.463270
+24:30.146920
50.0p
17
Katarina Danielsson
Fjällgymnasiet
1:18:03.468230
+25:19.151880
49.4p
18
Maria Lewandowski
Östersund
1:19:28.476790
+26:45.160440
48.5p
19
Gunilla Eriksson
Åsarna IK
1:19:36.477580
+26:53.161230
48.4p
20
Cathrine Wiksten
Östersund
1:20:32.483160
+27:49.166810
47.8p
21
Johanna Eriksson
Hallens SK
1:21:12.487100
+28:28.170750
47.4p
22
Åsa Blomberg
Sweden
1:22:16.493590
+29:33.177240
46.7p
23
Emma Svensson
Östersund
1:24:21.506050
+31:38.189700
45.5p
24
Malin Semb
Sweden
1:24:23.506200
+31:39.189850
45.4p
25
Marika Levander
Alnö SK
1:24:43.508210
+31:59.191860
45.3p
26
Olivia Sörling
Hedesunda IF
1:25:41.514020
+32:57.197670
44.7p
27
Torunn Holgersson
Åsarna IK
1:25:42.514140
+32:58.197790
44.7p
28
Alicia Saur
Åsarna IK
1:25:52.515180
+33:09.198830
44.6p
29
Veronica Nilsson
Sweden
1:26:26.518500
+33:42.202150
44.3p
30
Marie Nordlander
Östersund
1:26:33.519250
+33:50.202900
44.2p
31
Ida-märta Mårtensson
Östersund
1:30:35.543490
+37:52.227140
42.1p
32
Jenny Mattsson
Östersund
1:30:41.544030
+37:57.227680
42.1p
33
Elise Ryder Wikén
Åsarna IK
1:31:13.547210
+38:29.230860
41.8p
34
Annika Wilhelmsson
IF Livskvalité
1:31:53.551240
+39:09.234890
41.5p
35
Marianne Olsson
Hede SK
1:33:15.559470
+40:32.243120
40.8p
36
Helena Lindström
Axa SC
1:33:16.559590
+40:33.243240
40.8p
37
Agneta Söderberg
Rödön SK
1:34:47.568670
+42:04.252320
40.1p
38
Lena Söderberg
Sweden
1:34:48.568720
+42:04.252370
40.1p
39
Malin Eklid
Östersund
1:37:57.587670
+45:14.271320
38.8p
40
Ida Ramstedt-lidén
Klaxåsen
1:40:38.603720
+47:54.287370
37.7p
41
Inga Maj Andersson
Åsarna IK
1:42:33.615250
+49:50.298900
36.9p
42
Eva Dufva
Åsarna IK
1:42:43.616220
+49:59.299870
36.9p
43
Erika Öhrnell
Åsarna IK
1:45:20.631980
+52:37.315630
35.9p
44
Ann Louise Morin
Åsarna IK
1:45:28.632770
+52:45.316420
35.8p
45
Ann-chatrine Ramstedt
Svenstavik
1:48:28.650730
+55:44.334380
34.8p
46
Gunilla S Öhman
Hammarby Sjöstad
2:06:55.761460
+1:14:12.445110
29.5p
-
Eva Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Lina Fastesson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Åsberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Eivor Lindgren
Fåkers IK
23:59:59.8639800
-
-
Embla Björnsdotter
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Anette Rangdag
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Eva-marie Nordström
Hede SK
23:59:59.8639800
-
-
Agneta Fjätström
Lillhärdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Erlandsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Vanja Prestberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nils Persson
Östersunds SK
47:13.283240
86.1p
2
Anders Jonsson
Stockviks SF
47:14.283370
+1.30
86.1p
3
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
47:15.283410
+1.70
86.1p
4
Oscar Kardin
Offerdals SK
47:17.283650
+4.310
86.0p
5
Mathias Jonasson
Östersunds SK
47:30.284900
+16.1560
85.6p
6
Edvard Sundman
Åsarna IK
47:30.284930
+16.1590
85.6p
7
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
47:30.284940
+17.1600
85.6p
8
Adam Clareus
Offerdals SK
47:30.284950
+17.1610
85.6p
9
Harald Kempe
Tynderö IK
47:30.284970
+17.1630
85.5p
10
Eric Simonsson
Lierne IL
47:35.285410
+21.2070
85.4p
11
Elias Alvebro
Häggenås SK
47:35.285450
+22.2110
85.4p
12
Elias Dahl
Offerdals SK
48:40.291960
+1:27.8620
83.2p
13
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
48:42.292140
+1:29.8800
83.2p
14
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
48:43.292290
+1:30.8950
83.1p
15
Jakob Jansson
Månkarbo IF
49:21.296080
+2:08.12740
81.9p
16
Max Novak
Offerdals SK
49:57.299640
+2:44.16300
80.8p
17
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
50:00.299920
+2:46.16580
80.7p
18
Victor Hallquist
Åsarna IK
50:52.305150
+3:39.21810
79.2p
19
August Nilsson
Östersunds SK
50:55.305440
+3:42.22100
79.1p
20
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
51:55.311410
+4:41.28070
77.4p
21
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
52:24.314300
+5:10.30960
76.6p
22
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
52:40.315940
+5:27.32600
76.1p
23
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
53:06.318580
+5:53.35240
75.4p
24
Simeon Deyanov
Järpens SK
53:33.321240
+6:20.37900
74.7p
25
Jesper Thor
Åsarna IK
53:34.321360
+6:21.38020
74.7p
26
Daniel Hägesten
Remsle SK
57:28.344700
+10:14.61360
69.1p
27
Martin Spjut
Hällefors SK
57:28.344750
+10:15.61410
69.1p
28
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
59:20.355920
+12:06.72580
66.7p
29
Gustav Rotvold
Åsarna IK
59:39.357820
+12:25.74480
66.3p
30
Alexander Engvall
Axa SC
1:02:01.372080
+14:48.88740
63.5p
31
Lasse Söderberg
Rödön SK
1:02:09.372870
+14:56.89530
63.3p
32
Sven Leander
Åsarna IK
1:06:13.397290
+19:00.113950
59.1p
33
Ossian Rosenberg
Duveds IF
1:06:16.397550
+19:03.114210
59.0p
34
Per Åslund
Åsarna IK
1:07:08.402780
+19:55.119440
58.2p
35
Jörn Öhrnell
Åsarna IK
1:08:18.409770
+21:05.126430
57.1p
36
Anders Perols
Dala-Järna IK
1:08:19.409800
+21:05.126460
57.1p
37
Jimmy Öhrnell
Åsarna IK
1:09:03.414260
+21:50.130920
56.4p
38
Anton Vahlström
Åsarna IK
1:09:41.418050
+22:28.134710
55.9p
39
Jon Andersson
Biathlon Östersund IF
1:10:13.421240
+22:59.137900
55.4p
40
Stefan Ångström
Duveds IF
1:10:32.423150
+23:19.139810
55.1p
41
Sören Persson
Stöde IF
1:12:08.432740
+24:54.149400
53.8p
42
Curt Jonsson
Åsarna IK
1:12:44.436340
+25:30.153000
53.3p
43
Ivar Häggkvist
Myssjö-Ovikens IF
1:12:49.436830
+25:35.153490
53.3p
44
Bengt Hansson
Rörösjöns IK
1:13:20.439960
+26:07.156620
52.9p
45
Lars-åke Lindgren
Funäsdalens IF
1:15:25.452490
+28:12.169150
51.3p
46
Lars Englund
Kilafors SK
1:15:49.454850
+28:36.171510
51.0p
47
Rune Åslund
Åsarna IK
1:16:55.461430
+29:41.178090
50.2p
48
Per-Oscar Persson
Johannisbergs AIK
1:16:59.461800
+29:45.178460
50.2p
49
Oscar Vahlström
Åsarna IK
1:18:15.469460
+31:02.186120
49.3p
50
Kjell Olofsson
Åsarna IK
1:18:28.470770
+31:15.187430
49.1p
51
Olof Vahlström
Fjällgymnasiet
1:18:32.471170
+31:19.187830
49.1p
52
Johan Wahlund
Axa SC
1:19:31.477090
+32:18.193750
48.4p
53
Björn Lindqvist
Åsarna IK
1:19:38.477700
+32:24.194360
48.4p
54
Einar Larsson
IF Livskvalité
1:19:50.478930
+32:36.195590
48.2p
55
Tord Theland
Fjällgymnasiet
1:20:07.480610
+32:53.197270
48.0p
56
Kasper Wiken
Åsarna IK
1:20:29.482800
+33:15.199460
47.8p
57
Tomas Elvbo
Team Slowmotion
1:22:41.496080
+35:28.212740
46.4p
58
Peter Eriksson
Hede SK
1:22:52.497150
+35:39.213810
46.3p
59
Tommy Jacobsson
Myssjö-Ovikens IF
1:23:58.503770
+36:45.220430
45.7p
60
Samuel Saur
Åsarna IK
1:24:18.505760
+37:05.222420
45.5p
61
Olle Semb
Häggenås SK
1:24:19.505880
+37:06.222540
45.5p
62
Magnus Lövgren
Sundsvalls SLK
1:25:17.511630
+38:03.228290
44.9p
63
Andreas Jansson
Åsarna IK
1:25:49.514860
+38:36.231520
44.6p
64
Sven-erik Saur
Åsarna IK
1:26:14.517340
+39:00.234000
44.4p
65
Stig Anjevall
Sweden
1:30:34.543380
+43:21.260040
42.1p
66
Birger Eriksson
Vemdalens IF
1:36:17.577680
+49:04.294340
39.5p
67
Pär Eriksson
Vemdalens IF
1:36:19.577840
+49:05.294500
39.5p
-
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Strindlund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Harry Bergdahl
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Millestu
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Christer Jonsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Klöfver
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Jonsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
6.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
32:22.194180
48.6p
2
Elsa Carlsson
Åsarna IK
34:41.208010
+2:18.13730
45.3p
3
Cecilia Axelsson
Fjällgymnasiet
35:29.212890
+3:07.18610
44.3p
4
Johanna Runesson
Klövsjö IF
35:52.215190
+3:30.20910
43.8p
5
Klara Göransson
Åsarna IK
39:48.238740
+7:25.44460
39.5p
6
Majlis Saur
Åsarna IK
39:52.239190
+7:30.44910
39.4p
7
Klara Alte
Bromma
42:33.255280
+10:11.61000
36.9p
8
Wilma Johansson
Åsarna IK
42:41.256080
+10:19.61800
36.8p
9
Karolina Engrund
Åsarna IK
42:47.256670
+10:24.62390
36.7p
10
Marie Algotsson
Åsarna IK
45:01.270000
+12:38.75720
34.9p
11
Elina Göransson
Åsarna IK
45:17.271680
+12:55.77400
34.7p
12
Jenny Eriksson
Åsarna IK
46:53.281200
+14:30.86920
33.5p
13
Frida Eriksson
Åsarna IK
47:12.283170
+14:49.88890
33.3p
14
Elsa Malmgren
Åsarna IK
47:50.286900
+15:27.92620
32.9p
15
Helena Malmgren
Åsarna IK
47:50.286980
+15:28.92700
32.9p
16
Maja Hamrin-borin
Sweden
48:34.291380
+16:12.97100
32.4p
17
Linn Jonsson
Östersunds SK
48:45.292430
+16:22.98150
32.2p
18
Desiree Göransson
Åsarna IK
49:24.296370
+17:01.102090
31.8p
19
Ewa Borin-hamrin
Sweden
49:32.297140
+17:09.102860
31.7p
20
Åsa Morlind
Rätans IF
49:44.298300
+17:21.104020
31.6p
21
Enya Daabach
Åsarna IK
49:56.299530
+17:33.105250
31.5p
22
Elin Carlsson
Åsarna IK
50:06.300540
+17:43.106260
31.4p
23
Tilda Andersson
Åsarna IK
50:50.304980
+18:28.110700
30.9p
24
Meja Engrund
Åsarna IK
50:53.305220
+18:30.110940
30.9p
25
Frida Eriksson
Åsarna IK
51:30.308980
+19:08.114700
30.5p
26
Ulrika Eriksson
Åsarna IK
51:33.309280
+19:11.115000
30.5p
27
Anna Johansson
Åsarna IK
51:51.311020
+19:28.116740
30.3p
28
Jessica Zakrisson
Åsarna IK
55:32.333170
+23:09.138890
28.3p
29
Linnea Nordin
Åsarna IK
1:02:37.375610
+30:14.181330
25.1p
30
Jennifer Tjärnberg
Vemdalens IF
1:05:34.393360
+33:11.199080
24.0p
31
Troja Flodén
Åsarna IK
1:09:43.418290
+37:21.224010
22.5p
32
Ulrika Nordin
Åsarna IK
1:13:29.440880
+41:07.246600
21.4p
33
Stina Eriksson
Åsarna IK
1:15:04.450370
+42:41.256090
20.9p
34
Marie Eriksson
Åsarna IK
1:15:06.450520
+42:43.256240
20.9p
35
Elin Alte
Bromma
1:15:24.452330
+43:01.258050
20.8p
36
Anna Magnusson
Klövsjö
1:22:00.491970
+49:37.297690
19.2p
37
Julia Lindberg
Åsarna IK
1:40:17.601600
+1:07:54.407320
15.7p
38
Kristina Göransson
Fjällgymnasiet
1:53:21.680040
+1:20:58.485760
13.9p
39
Anna Alte
Bromma
2:08:16.769520
+1:35:53.575240
12.3p
40
Amelie Alte
Bromma
2:08:18.769770
+1:35:55.575490
12.3p
-
Anki Jonsson
Fjällgymnasiet
23:59:59.8639800
-
-
Hilma Nord
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Tilda Malmgren
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Moa Ericsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
6.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Olsson
Myssjö-Ovikens IF
25:40.153970
61.2p
2
Jacob Nilsson
Vemdalens IF
25:46.154510
+5.440
61.0p
3
Rasmus Alvarsson
Vigge
32:52.197120
+7:11.43050
47.8p
4
Isac Saur
Åsarna IK
33:28.200700
+7:47.46630
47.0p
5
Oskar Åslund
Östersunds SK
33:28.200720
+7:47.46650
47.0p
6
Oskar Algotsson
Åsarna IK
34:07.204600
+8:26.50530
46.1p
7
Elias Pedersen
Åsarna IK
34:37.207650
+8:56.53580
45.4p
8
Andreas Pedersen
Åsarna IK
34:38.207750
+8:57.53680
45.4p
9
Ove Carlsson
Rätans IF
34:42.208100
+9:01.54030
45.3p
10
Anton Andersson
Åsarna IK
37:19.223870
+11:38.69800
42.1p
11
Elias Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
38:39.231880
+12:59.77810
40.7p
12
Anton Olsson
Myssjö-Ovikens IF
38:45.232410
+13:04.78340
40.6p
13
Edvin Nordgren
Åsarna IK
39:03.234230
+13:22.80160
40.3p
14
Olof Eriksson
Åsarna IK
39:10.234980
+13:30.80910
40.1p
15
Kjell Eriksson
Åsarna IK
39:13.235230
+13:32.81160
40.1p
16
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
39:14.235370
+13:33.81300
40.1p
17
Tim Wikén
Åsarna IK
39:42.238190
+14:02.84120
39.6p
18
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
40:00.239990
+14:20.85920
39.3p
19
Håkan Wikén
Åsarna IK
40:04.240360
+14:23.86290
39.2p
20
Adam Björns
Hede SK
40:44.244310
+15:03.90240
38.6p
21
Lennart Olovsson
Ica Brunflo
40:48.244710
+15:07.90640
38.5p
22
Lars Göran Åslund
Åsarna IK
41:11.247020
+15:30.92950
38.2p
23
Albin Nordin
Åsarna IK
42:07.252620
+16:26.98550
37.3p
24
Nils Grubb
Klövsjö
42:31.255090
+16:51.101020
37.0p
25
Gustav Andersson
Myssjö-Ovikens IF
45:16.271580
+19:36.117510
34.7p
26
David Göransson
Åsarna IK
45:18.271780
+19:38.117710
34.7p
27
Stefan Andersson
Myssjö-Ovikens IF
45:21.272040
+19:40.117970
34.7p
28
Sören Staaf
ÅS IL
47:32.285150
+21:51.131080
33.1p
29
Eric Staaf
ÅS IL
47:38.285770
+21:57.131700
33.0p
30
Fredrik Malmgren
Åsarna IK
47:52.287180
+22:12.133110
32.8p
31
Lukas Lindberg
Åsarna IK
49:21.296070
+23:40.142000
31.8p
32
Nils Hamrin Borin
Sweden
49:30.296950
+23:49.142880
31.8p
33
Anders Borin
Sweden
49:31.297020
+23:50.142950
31.7p
34
Markus Daabach
Åsarna IK
49:56.299560
+24:15.145490
31.5p
35
Anders Johansson
Åsarna IK
51:52.311140
+26:11.157070
30.3p
36
Love Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
55:16.331530
+29:35.177460
28.4p
37
Fabian Borg
Åsarna IK
55:32.333140
+29:51.179070
28.3p
38
Noah Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
59:03.354250
+33:22.200180
26.6p
39
Hampus Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
59:07.354640
+33:26.200570
26.6p
40
Emil Agervärn
Föllinge IK
1:05:30.392910
+39:49.238840
24.0p
41
Ernst Tjärnberg
Vemdalens IF
1:05:36.393560
+39:55.239490
24.0p
42
Birk Flodén
Åsarna IK
1:07:30.404900
+41:49.250830
23.3p
43
Casper Kårwik
Svenstavik
1:07:36.405530
+41:55.251460
23.3p
44
Arvid Kårwik
Svenstavik
1:07:38.405730
+41:57.251660
23.2p
45
Håkan Flodén
Åsarna IK
1:09:43.418290
+44:03.264220
22.5p
46
Malte Nordin
Åsarna IK
1:13:24.440320
+47:43.286250
21.4p
47
Gustav Magnusson
Klövsjö
1:22:00.491950
+56:19.337880
19.2p
48
Lasse Lindberg
Åsarna IK
1:40:17.601640
+1:14:36.447570
15.7p
49
Jakob Tholander
Sundbybergs IK
1:48:14.649320
+1:22:33.495250
14.5p
50
Love Tholander
Sundbybergs IK
1:48:18.649750
+1:22:37.495680
14.5p
51
Herman Göransson
Åsarna IK
1:53:20.679930
+1:27:39.525860
13.9p
-
Jonas Jonsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Eriksson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Nilsson
Vemdalens IF
23:59:59.8639800
-