Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg etapp 2
2013-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johanna Johansson
Tranemo IF
8:33.51230
2
Klara Ask
Borås SK
8:41.52090
+8.760
3
Maja Eriksson
Filipstads SF
8:44.52380
+11.1050
4
Kristina Axelsson
Sya SK
8:45.52450
+12.1120
5
Maja Karlsson
Årjängs IF
8:46.52500
+12.1170
6
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
8:49.52810
+15.1480
7
Klara Axelsson
Borås SK
8:52.53130
+19.1800
8
Judith Dolleris
Falu IK
8:59.53810
+25.2480
9
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
9:01.54000
+27.2670
10
Matilda Ekenberg
IK Stern
9:01.54070
+28.2740
11
Frida Svensson
Filipstads SF
9:08.54750
+35.3420
12
Anna Herbert
Sundbybergs IK
9:08.54760
+35.3430
13
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
9:28.56700
+54.5370
14
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
9:29.56880
+56.5550
15
Lina Nygren
Ulricehamns IF
9:32.57150
+59.5820
16
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
9:33.57240
+1:00.5910
17
Elin Lundberg
Borås SK
9:34.57300
+1:00.5970
18
Jenny Movitz
Borås SK
9:49.58890
+1:16.7560
19
Ellen Andersson
Falköpings AIK SK
9:50.58900
+1:16.7570
20
Victoria Andersson
Tranemo IF
9:56.59550
+1:23.8220
21
Maja Johansson
OK Landehof
9:56.59560
+1:23.8230
22
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
9:59.59810
+1:25.8480
23
Maja Hansson Mild
IK Stern
10:01.60020
+1:27.8690
24
Julia Swedberg
Borås SK
10:03.60280
+1:30.8950
25
Maja Kindlund
Tranemo IF
10:04.60330
+1:31.9000
26
Märta Backman
IK Stern
10:10.60910
+1:36.9580
27
Clara Larsson
Tvärreds IF
10:40.63960
+2:07.12630
28
Wilma Johansson
Tvärreds IF
10:42.64190
+2:09.12860
29
Ida Johansson
Boxholm-Ekeby SK
10:51.65070
+2:18.13740
30
Elvira Gustavsson
SOK Träff
11:03.66210
+2:29.14880
31
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
11:12.67100
+2:38.15770
32
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
11:27.68670
+2:54.17340
33
Sofia Klasson
Hestra IF
11:27.68670
+2:54.17340
34
Gabriella Bengtson
OK Landehof
11:34.69350
+3:01.18020
35
Saga Molin
OK Landehof
11:48.70700
+3:14.19370
36
Laura Sveder
Tidaholm SOK Sisu
13:16.79510
+4:42.28180
-
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Tuva Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
-
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)