Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
U23 World Championship Free
2013-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sergey Ustiugov
Russian Federation
35:44.214310
98.8p
2
Evgeniy Belov
Russian Federation
36:03.216280
+19.1870
97.5p
3
Thomas Bing
Rhoener Wsv Dermbach
36:26.218550
+42.4140
96.0p
4
Andrew Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
36:40.219960
+56.5550
95.1p
5
Damien Tarantola
Chamonix
36:53.221270
+1:09.6860
94.3p
6
Fabio Clementi
C.S Carabinieri Sez.Sci
36:54.221320
+1:10.6910
94.3p
7
Sindre Skar Bjoernestad
Bærums Skiklubb
36:56.221510
+1:12.7100
94.2p
8
Dmitriy Salnikov
Russian Federation
37:08.222790
+1:24.8380
93.4p
9
Baptiste Gros
Dragons Annecy
37:14.223320
+1:30.8910
93.1p
10
Mark Starostin
Kazakstan
37:19.223810
+1:35.9400
92.8p
11
Mathias Rundgreen
Norway
37:25.224450
+1:41.10040
92.4p
12
Jonas Dobler
SC Traunstein
37:29.224840
+1:45.10430
92.2p
13
Maciej Starega
Uks Rawa Siedlce
37:32.225150
+1:48.10740
92.0p
14
Jonas Baumann
Tambo Splügen
37:40.225970
+1:56.11560
91.5p
15
Erik Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
37:44.226340
+2:00.11930
91.3p
16
Sergey Mikayelyan
Ashocq Cross-Country School
37:49.226810
+2:05.12400
91.0p
17
Emil Iversen
Varden Il,
37:58.227710
+2:14.13300
90.5p
18
Daniel Svensson
IFK Mora SK
38:02.228120
+2:18.13710
90.3p
19
Mirco Bertolina
S.c Alta Valtellina
38:04.228370
+2:20.13960
90.1p
20
Paul Goalabre
Queyras
38:06.228560
+2:22.14150
90.0p
21
Lucas Boegl
SC Gaissach
38:07.228610
+2:23.14200
90.0p
22
Max Hauke
Wsv Liezen
38:08.228700
+2:23.14290
89.9p
23
Rifat Safiullin
Russian Federation
38:09.228810
+2:25.14400
89.9p
24
Hiroyuki Miyazawa
Waseda University
38:10.228900
+2:25.14490
89.8p
25
Valentin Maettig
Bertsdorfer SV
38:10.228950
+2:26.14540
89.8p
26
Andrew Young
Huntly Nordic Ski Club
38:11.229090
+2:27.14680
89.7p
27
Rok Trsan
Tsk Logatec
38:17.229620
+2:33.15210
89.4p
28
Yury Astapenka
Belarus
38:18.229740
+2:34.15330
89.3p
29
Perttu Hyvarinen
Riistaveden Urheilijat
38:20.229900
+2:35.15490
89.3p
30
Carl Quicklund
Östersunds SK
38:23.230270
+2:39.15860
89.1p
31
Adrien Backscheider
Gerardmer
38:24.230370
+2:40.15960
89.0p
32
Erwan Kaeser
Bex
38:27.230660
+2:43.16250
88.8p
33
Raido Rankel
Võrumaa Spordiliit
38:28.230740
+2:44.16330
88.8p
34
Akira Lenting
Waseda University
38:30.230930
+2:46.16520
88.7p
35
Vytautas Strolia
SK Viesulas Anyksciai
38:35.231420
+2:51.17010
88.4p
36
Imanol Rojo
Alpino Uzturre
38:36.231590
+2:52.17180
88.3p
37
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
38:39.231890
+2:55.17480
88.2p
38
Nikita Tkachenko
Kazakstan
38:45.232450
+3:01.18040
87.9p
39
Sam Tarling
Dartmouth Ski Team
38:47.232640
+3:03.18230
87.8p
40
Sami Lahdemaki
Saarijarven Pullistus
38:48.232730
+3:04.18320
87.7p
41
Aurelius Herburger
SV Sulzberg
38:55.233400
+3:10.18990
87.4p
42
Hallvard Loefald
IK Rindals-Troll
38:56.233510
+3:12.19100
87.3p
43
Jakub Graef
Dukla Liberec
38:56.233570
+3:12.19160
87.3p
44
Jan Srail
SK Nove Mesto Na Morave
38:57.233630
+3:13.19220
87.2p
45
Petrica Hogiu
Csi Vatra Dornei
38:57.233660
+3:13.19250
87.2p
46
Candide Pralong
Val Ferret
39:09.234850
+3:25.20440
86.6p
47
Juho Mikkonen
Kuhmo-ski
39:09.234870
+3:25.20460
86.6p
48
Jakub Radl
Lk Slovan Karlovy Vary
39:16.235500
+3:31.21090
86.3p
49
Morten Priks
Karupesa Team
39:18.235700
+3:33.21290
86.2p
50
David Norris
Montana State University Ski Team
39:20.235990
+3:36.21580
86.0p
51
Arvis Liepins
Riga Ski Club Lva
39:23.236280
+3:39.21870
85.9p
52
Nikita Smagin
Kazakstan
39:25.236480
+3:41.22070
85.8p
53
Rejhan Smrkovic
S.k.pester
39:37.237620
+3:53.23210
85.2p
54
Eric Packer
Alaska Winter Stars
39:41.238040
+3:57.23630
85.0p
55
Pavel Maruha
Belarus
39:43.238290
+3:59.23880
84.8p
56
Pawel Klisz
Lks Klimczok
39:45.238480
+4:01.24070
84.7p
57
Luka Prosen
Tsk Ogp Grad Bled
39:50.238910
+4:06.24500
84.5p
58
Aliaksandr Voranau
Belarus
39:56.239540
+4:12.25130
84.2p
59
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
39:57.239630
+4:13.25220
84.2p
60
Daniel MAKA
Dukla Liberec
39:59.239850
+4:15.25440
84.1p
61
Lukas Jakeliunas
SK Viesulas Anyksciai
39:59.239870
+4:15.25460
84.1p
62
Philipp Haelg
Nordic Club Liechtenstein
39:59.239880
+4:15.25470
84.1p
63
Colin Abbott
Whitehorse Cross Country S.c
40:15.241450
+4:31.27040
83.3p
64
Daulet Rakhimbayev
Kazakstan
40:22.242100
+4:37.27690
83.0p
65
Luka Gostincar
Tsk Jub Dol
40:24.242340
+4:40.27930
82.9p
65
Jan Antolec
Lks Poroniec Poronin
40:24.242340
+4:40.27930
82.9p
67
Milan Szabo
Vasas SC
40:27.242670
+4:43.28260
82.7p
68
Alex Almoukov
Australia
40:40.243930
+4:56.29520
82.1p
69
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
40:41.244040
+4:57.29630
82.1p
70
Dzevad Hadzifejzovic
SK Pester
40:48.244730
+5:04.30320
81.7p
71
Patrick Stewart-jones
Nakkertok Ski Club
41:00.245970
+5:16.31560
81.2p
72
Matjaz Gorjanc
Tsk Logatec
41:03.246260
+5:19.31850
81.0p
73
Phillip Bellingham
Birkebeiner Nordic Ski Club
41:11.247000
+5:26.32590
80.7p
74
Mikalai Tsigankou
Belarus
41:16.247580
+5:32.33170
80.4p
75
Tomas Kaurson
Kivioli Skiclub
41:27.248600
+5:42.34190
80.0p
76
Robert Slotins
Cesis Sbk
41:40.249960
+5:56.35550
79.4p
77
Erik Silfver
Lucksta IF
41:53.251260
+6:09.36850
78.8p
78
Mateusz Ligocki
Nks Trojwies Beskidzka
42:15.253420
+6:31.39010
77.9p
79
Adam Konya
Vasas SC
42:43.256210
+6:59.41800
76.7p
80
Karl-peter Kristensen
Asp
42:52.257150
+7:08.42740
76.3p
81
Jong-won Jeong
Kor
43:13.259260
+7:29.44850
75.5p
82
Paul Kovacs
Birkebeiner Nordic Ski Club
43:20.259910
+7:36.45500
75.2p
83
Oscar Jorba
Cefuc
43:52.263130
+8:08.48720
74.0p
-
Sanjin Dizdarevic
Zlatibor
23:59:58.8639700
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ragnhild Haga
Heming IL
27:50.166940
86.7p
2
Anastasia Slonova
Kazakstan
28:19.169890
+29.2850
85.2p
3
Debora Agreiter
C.S Carabinieri Sez.Sci
28:20.169930
+29.2890
85.2p
4
Sandra Ringwald
ST Schonach-Rohrhardsberg
28:20.169980
+30.2940
85.1p
5
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
28:23.170210
+32.3170
85.0p
6
Kari Øyre Slind
Oppdal IL
28:32.171100
+41.4060
84.6p
7
Anna Nechaevskaya
Russian Federation
28:32.171190
+42.4150
84.5p
8
Natalia Zhukova
Russian Federation
28:39.171840
+49.4800
84.2p
9
Ekaterina Khramtsova
Russian Federation
28:51.173030
+1:00.5990
83.6p
10
Elena Soboleva
Russian Federation
29:03.174280
+1:13.7240
83.1p
11
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
29:20.175980
+1:30.8940
82.2p
12
Elisabeth Schicho
SC Schliersee
29:22.176100
+1:31.9060
82.2p
13
Lucia Scardoni
S.C. Bosco
29:26.176580
+1:36.9540
82.0p
14
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
29:31.177090
+1:41.10050
81.7p
14
Caitlin Patterson
University OF Vermont Ski Team
29:31.177090
+1:41.10050
81.7p
16
Triin Ojaste
Karupesa Team
29:51.179050
+2:01.12010
80.8p
17
Sophie Caldwell
Dartmouth Ski Team
29:55.179490
+2:05.12450
80.6p
18
Veronika Mayerhofer
SC Bad Gastein
29:56.179510
+2:05.12470
80.6p
19
Helene Jacob
SV Rotterode
29:56.179570
+2:06.12530
80.6p
20
Heidi Raju
Sportclub Sparta
29:59.179870
+2:09.12830
80.5p
21
Marjaana Pitkaenen
Viereman Koitto
30:18.181770
+2:28.14730
79.6p
22
Michiko Kashiwabara
Waseda University
30:27.182620
+2:36.15580
79.3p
23
Magdalena Kozielska
Uks Regle Koscielisko
30:28.182790
+2:38.15750
79.2p
24
Tanja Kauppinen
Leppävirran Viri
30:31.183090
+2:41.16050
79.1p
25
Vedrana Malec
SK Sljeme
30:38.183770
+2:48.16730
78.8p
26
Hanna Kolb
Tsv Buchenberg
30:42.184120
+2:51.17080
78.6p
27
Lisa Dahl
Offerdals SK
30:51.185030
+3:00.17990
78.2p
28
Heidi Widmer
Foothills Nordic Ski Club
30:53.185210
+3:02.18170
78.2p
29
Annie Pokorny
Sun Valley Ski Education Fnd
30:57.185610
+3:06.18570
78.0p
30
Karolina Grohova
Dukla Liberec
30:57.185660
+3:07.18620
78.0p
31
Marika Sundin
Sollefteå SK
30:59.185810
+3:08.18770
77.9p
32
Sandra Schuetzova
Cks Ski Jilemnice
31:03.186240
+3:13.19200
77.7p
33
Anja Erzen
Tsk Ogp Grad Bled
31:06.186590
+3:16.19550
77.6p
34
Maryia Nedyukhina
Belarus
31:10.186930
+3:19.19890
77.4p
35
Ludmila Horka
Cks Ski Jilemnice
31:11.187080
+3:21.20040
77.4p
36
Timeea Sara
Css Gheorgheni
31:17.187600
+3:26.20560
77.2p
37
Annika Hicks
Canmore Nordic Ski Club
31:19.187870
+3:29.20830
77.0p
38
Anni Kainulainen
Haemeenlinnan Hiihtoseura
31:32.189190
+3:42.22150
76.5p
39
Justyna Mordarska
Azs Awf Katowice
31:34.189320
+3:43.22280
76.5p
40
Andrea Lee
Strathcona Nordic Ski Team
31:35.189480
+3:45.22440
76.4p
41
Emilia Romanowicz
Uks Puszcza Suprasl
31:35.189490
+3:45.22450
76.4p
42
Elizabeth Guiney
University OF New Hampshire
31:44.190330
+3:53.23290
76.1p
43
Marlis Kromm
Foothills Nordic Ski Club
31:44.190380
+3:54.23340
76.0p
44
Fiona Elizabeth Hughes
Yorkshire Dales Cross Country Ski
31:46.190530
+3:55.23490
76.0p
45
Kati Tammjarv
Tartu Skiclub
31:53.191260
+4:03.24220
75.7p
46
Maryna Ryzhankova
Belarus
32:05.192420
+4:14.25380
75.2p
47
Alyona Vassilchenko
Kazakstan
32:48.196790
+4:58.29750
73.6p
48
Tatsiana Kaliada
Belarus
33:03.198210
+5:12.31170
73.0p
49
Maialen Lopez
Club Irungo Mendizaleak
33:35.201430
+5:44.34390
71.9p
-
Ilona Mikhajlova
Belarus
23:59:58.8639700
-
-
Christa Jaeger
SC Vaettis
23:59:58.8639700
-