Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet
2013-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Laggar
Orsa SK
2:25:06.870570
63.3p
2
Isak Hellberg
Vansbro AIK SK
2:32:49.916890
+7:43.46220
59.5p
3
Fredrik Holtling
Rånäs OK
2:33:13.919260
+8:06.48590
59.3p
4
Daniel Palm
Örby
2:34:48.928790
+9:42.58120
58.6p
5
Michael Jansson
Roslagsbro IF
2:35:01.930030
+9:54.59360
58.5p
6
Jonathan Hedbys
Mora
2:36:40.939930
+11:33.69260
57.8p
7
Peter Balonius
Rembo IK
2:42:50.976960
+17:43.106290
55.2p
8
Lars-erik Fällman
Volvo FK
2:44:53.989240
+19:46.118570
54.4p
9
Jesper Lantz
Mora
2:45:02.990100
+19:55.119430
54.3p
10
Jan Nilsson
Axa SC
2:46:32.999100
+21:25.128430
53.8p
11
Jan Karlström
Örebro
2:47:14.1003360
+22:07.132690
53.5p
12
Emmanuel Ezra
Axa SC
2:48:33.1011230
+23:26.140560
53.0p
13
Mikael Granath
Björneborgs SK
2:49:54.1019350
+24:47.148680
52.5p
14
Björn Engman
Järna SK
2:51:21.1028050
+26:14.157380
52.0p
15
Marcus Ekermo
Linköpings SK
2:53:23.1040250
+28:16.169580
51.3p
16
Gustav Hellsing
Falun
2:53:25.1040410
+28:18.169740
51.3p
17
Alexander Lundgren
IK Vista
2:55:57.1055630
+30:50.184960
50.5p
18
Stefan Risberg
Borås SK
2:57:06.1062550
+31:59.191880
50.1p
19
Daniel Crafoord-Larsen
IFK Mora SK
2:58:05.1068400
+32:58.197730
49.8p
20
Tommy Staffansson
Älvdalens IF SK
3:00:46.1084590
+35:40.213920
48.9p
21
Mikael Eriksson
AB Karl Hedin IF
3:03:25.1100440
+38:18.229770
48.1p
22
Johan Emretsson
Mora
3:03:55.1103490
+38:49.232820
47.9p
23
Thomas Eriksson
Gävle SK
3:03:57.1103620
+38:50.232950
47.9p
24
Joakim Johansson
Älvdalens IF SK
3:05:36.1113580
+40:30.242910
47.4p
25
Erik Persson
Falun
3:05:47.1114680
+40:41.244010
47.4p
26
Magnus Lindgren
Selja-Långlets IK
3:06:20.1117920
+41:13.247250
47.2p
27
Per Grudin
IFK Mora SK
3:06:20.1117940
+41:13.247270
47.2p
28
Adam Hedström
No Club
3:07:00.1121910
+41:53.251240
47.0p
29
Erik Segerström
Saltsjöbadens SLK
3:07:11.1123060
+42:04.252390
47.0p
30
Daniel Hallström
IFK Mora SK
3:07:42.1126190
+42:36.255520
46.8p
31
Mats Nilsson
Zinkgruvans IF
3:08:11.1129080
+43:05.258410
46.7p
32
Niklas Blomqvist
Falun
3:08:28.1130740
+43:21.260070
46.6p
33
Johan Birgersson
Vångabergets SLK
3:08:48.1132740
+43:41.262070
46.5p
34
John Sjöholm
Axa SC
3:09:20.1135930
+44:13.265260
46.4p
35
Kjell Andersson
IFK Mora SK
3:10:03.1140260
+44:56.269590
46.2p
36
Stefan Danielsson
Gesunda Snowboardklubb
3:10:06.1140560
+44:59.269890
46.2p
37
Niclas Evestedt
Axa SC
3:13:18.1159710
+48:11.289040
45.3p
38
Jimmy Skogström
Falun
3:14:02.1164120
+48:55.293450
45.1p
39
Per-Erik Axelsson
IFK Mora SK
3:14:09.1164870
+49:03.294200
45.1p
40
Mikael Schylander
Hofors Aif
3:15:45.1174430
+50:38.303760
44.7p
41
Axel Eriksson
Gävle SK
3:16:48.1180760
+51:41.310090
44.4p
42
Robert Rundqvist
Axa SC
3:18:29.1190830
+53:22.320160
44.0p
43
Carl-emil Nettelman
SOK Viljan
3:18:48.1192730
+53:41.322060
43.9p
44
Lars Edvinsson
Naturbruksgymnasiet IF
3:19:15.1195430
+54:08.324760
43.8p
45
Peter Björklund
Korsnäs IF SK
3:21:37.1209690
+56:31.339020
43.2p
46
Kristoffer Gustafson
Enköpingspolisen Epif
3:22:07.1212670
+57:01.342000
43.1p
47
Peters Svenson
IFK Mora SK
3:24:03.1224280
+58:57.353610
42.6p
48
Jan Palander
Vansbrosimningen
3:25:40.1233930
+1:00:33.363260
42.2p
49
Johan Olaison
Eksjö SOK
3:25:49.1234810
+1:00:42.364140
42.2p
50
Thomas Jonsson
Intersport IF
3:25:55.1235410
+1:00:48.364740
42.2p
51
BO Sjöholm
Axa SC
3:26:06.1236510
+1:00:59.365840
42.1p
52
Dan Plahn
Bålsta SK
3:26:19.1237810
+1:01:12.367140
42.1p
53
Rickard Alfredsson
Lugi SK
3:26:52.1241170
+1:01:46.370500
41.9p
54
Stefan Leijon
Bålsta SK
3:27:24.1244370
+1:02:18.373700
41.8p
55
Magnus Kneck
Nacka Värmdö SK
3:27:57.1247620
+1:02:50.376950
41.7p
56
Olle Alfredsson
Venjans AIK
3:28:20.1249900
+1:03:13.379230
41.6p
57
Jan Gustavsson
Roslagsbro IF
3:28:54.1253310
+1:03:47.382640
41.5p
58
Urban Lundevi
Hällbybrunns IF
3:29:49.1258810
+1:04:42.388140
41.3p
59
Niklas Häggström
No Club
3:31:03.1266250
+1:05:56.395580
41.0p
60
Olle Carlsson
Intersport IF
3:31:24.1268310
+1:06:17.397640
40.9p
61
Joakim Ruckman
Skärhamns IK
3:31:32.1269170
+1:06:26.398500
40.9p
62
Kristoffer Gerhardsson
Roslagsbro IF
3:31:52.1271120
+1:06:45.400450
40.8p
63
Johan Eriksson
Östmarks IF
3:32:50.1276900
+1:07:43.406230
40.6p
64
Roland Fållby
IFK Mora SK
3:33:09.1278840
+1:08:02.408170
40.6p
65
Tobias Ågren
Sågmyra SK
3:33:19.1279850
+1:08:12.409180
40.5p
66
BO Emanuelsson
Ugglan
3:36:31.1299090
+1:11:25.428420
39.8p
67
Mattias Willbro
Intersport IF
3:36:36.1299560
+1:11:29.428890
39.8p
68
Per Hjalmarsson
Bålsta SK
3:37:49.1306810
+1:12:42.436140
39.6p
69
Daniel Pedersen
Järna SK
3:38:23.1310250
+1:13:16.439580
39.5p
70
Martin Nilshagen
Axa SC
3:39:45.1318410
+1:14:38.447740
39.2p
71
Roland Karlsson
Uddevalla IS
3:41:31.1329090
+1:16:25.458420
38.8p
72
Raymond Sund
Bjursås IK
3:41:56.1331510
+1:16:49.460840
38.8p
73
Jerker Buud
Sollerö IF
3:42:53.1337230
+1:17:46.466560
38.6p
74
Per Fräs
Sollerön
3:42:53.1337270
+1:17:47.466600
38.6p
75
David Bergh
No Club
3:43:16.1339500
+1:18:09.468830
38.5p
76
Johan Zetterberg
Uddevalla SK
3:44:56.1349520
+1:19:49.478850
38.2p
77
Michel Bassili
Erfator IF
3:47:39.1365810
+1:22:32.495140
37.7p
78
Markus Lönnroth
Erfator IF
3:48:51.1373050
+1:23:44.502380
37.5p
79
Jan Wiklund
IFK Mora SK
3:56:28.1418780
+1:31:22.548110
36.1p
80
Ove Pålsson
Färnäs
4:00:18.1441790
+1:35:12.571120
35.5p
81
Anders Sävelin
Erfator IF
4:10:56.1505520
+1:45:49.634850
33.8p
82
Robin Lilja
Axa SC
4:11:24.1508340
+1:46:17.637670
33.7p
83
David Åhman
IF Linnéa
4:16:20.1537920
+1:51:13.667250
33.0p
84
Jouni Mikkola
Posten IF Eskilstuna
4:20:53.1565240
+1:55:46.694570
32.4p
85
Samuel Kjellberg
Glada Amatörer
4:22:04.1572340
+1:56:57.701670
32.2p
86
Henk Kersten
IFK Mora SK
4:22:52.1577160
+1:57:45.706490
32.1p
87
Alborz Sigrevi
Öregrund
4:23:31.1581040
+1:58:24.710370
32.0p
88
Allan Sohlborg
Hofors
4:24:07.1584680
+1:59:01.714010
32.0p
89
Anders Krång
IFK Mora SK
4:30:20.1621990
+2:05:14.751320
31.2p
-
Anna Amandusson
Bullarens GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Freidlitz
Bålsta SK
23:59:58.8639700
-
-
Jan-owe Olsén
Stöllet
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Grumsén
IK Livsnerven
23:59:58.8639700
-
-
Erik Brändström
Selja-Långlets IK
23:59:58.8639700
-
-
Erica Sterner
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Lina Karlsson
Dalregementets IF
23:59:59.8639800
-
-
Åsa Söderström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Anna Högström
Intersport IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Widell
Intersport IF
23:59:59.8639800
-
-
Maria Öijen
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Ann Christine Kihlström
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Karin Öijen
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Matilda Buske
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Nicole Ljungdahl
Hjärnarps Gh OL
23:59:59.8639800
-
-
Louise Bergfeldt
Hofors Aif
23:59:59.8639800
-
-
Therese Kalen
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Winblad
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Johanna Erlandsson
OK Skogsfalken
23:59:59.8639800
-
-
Petra Nordh
Segersta OK
23:59:59.8639800
-
-
Louise Danielsson Meiling
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Jan Sönnert
Astrazeneca IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Svensson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Danielsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Windell
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Sören Fahlström
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Nordblad
Fryksdalens Sparbank IF
23:59:59.8639800
-
-
Jan-olof Carlsson
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
-
Lars-Åke Åberg
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
-
-
Olof Lundin
IK Vista
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Appelgren
Järna SK
23:59:59.8639800
-
-
Carl Carnebro
Kroppslyftet
23:59:59.8639800
-
-
Johan Bergkvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Nilsson
Sisu Forshaga SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Niklasson
Team B3it
23:59:59.8639800
-
-
Tommy Ingemarsson
Vasaloppsklubben Hedemora
23:59:59.8639800
-
-
BO Jones
Vikarby IK
23:59:59.8639800
-
-
Tony Eriksson
Volkswagens IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Holm
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Knuuttila
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Andersson
Intersport IF
23:59:59.8639800
-
-
Jens Larsson
Korsnäsverkens KK
23:59:59.8639800
-
-
Nils Pers
Långshyttans AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Tysk
Mardrömsresor IK
23:59:59.8639800
-
-
Lars-Erik Tjäder
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Arne Lindblad
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Lundberg
Nasdaq Omx
23:59:59.8639800
-
-
Per Molin
Rönninge
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Karlsson
Scania IF
23:59:59.8639800
-
-
Robert Carlén
Uddevalla IS
23:59:59.8639800
-
-
Svante Sandberg
Volkswagens IF
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Bergqvist
Åmots SK
23:59:59.8639800
-