Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2013-02-09
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Lybeck
Hudiksvalls IF
2:10:10.780900
78.9p
2
Marcus Thorme
OK Lindena
2:11:19.787860
+1:09.6860
78.1p
3
Mikael Lindberg
Domnarvets Goif
2:16:40.819910
+6:30.38910
74.4p
4
Niclas Sjögren
Södertälje IF
2:20:15.841470
+10:05.60470
72.1p
5
Johan Flyning
Södertälje IF
2:23:25.860450
+13:15.79450
70.2p
6
Anders Hvittfeldt
IFK Mora OK
2:24:56.869530
+14:46.88530
69.3p
7
Andrew Hooker
Orsa SK
2:25:38.873780
+15:28.92780
68.9p
8
Per Westlund
Dalregementets IF
2:25:51.875070
+15:41.94070
68.8p
9
Mathias Svärd
Gävle SK
2:26:12.877190
+16:02.96190
68.6p
10
Claes Sandström
Dala XC Ski Team
2:26:39.879890
+16:29.98890
68.3p
11
Patrik Ytterman
Nacka Värmdö SK
2:28:04.888320
+17:54.107320
67.6p
12
Jonas Bäckström
Dala XC Ski Team
2:31:21.908020
+21:11.127020
65.8p
13
Stefan Sjöberg
IFK Mora SK
2:31:52.911110
+21:42.130110
65.6p
14
Rickard Svensson
Simlångsdalens IF
2:32:16.913570
+22:06.132570
65.3p
15
Mikael Ungh
Edsbyns SK
2:32:27.914680
+22:17.133680
65.2p
16
Per Bergeå AF Geijerstam
IK Rex
2:33:30.920990
+23:20.139990
64.7p
17
Per Gidlund
Årsunda IF
2:33:59.923860
+23:49.142860
64.5p
18
Andreas Malmsten
Broby Goif
2:34:18.925720
+24:08.144720
64.3p
19
Johan Gustavsson
Ekshärads SF
2:35:04.930350
+24:54.149350
63.9p
20
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:35:10.930920
+25:00.149920
63.9p
21
Martin Eriksson
Lima IF
2:35:17.931670
+25:07.150670
63.8p
22
Christer Casselsjö
OK Kolmården
2:35:54.935350
+25:44.154350
63.5p
23
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:36:50.940990
+26:40.159990
63.1p
24
Fred Skantze
Sundbybergs IK
2:36:56.941500
+26:46.160500
63.1p
25
Johan Berglund
Procordia Food
2:38:15.949410
+28:05.168410
62.4p
26
Anders Boström
Storvreta IK
2:38:29.950860
+28:19.169860
62.3p
27
Anders Hellström
Väsby SK
2:40:43.964250
+30:33.183250
61.3p
28
Magnus Högfeldt
Mälarö SOK
2:41:27.968610
+31:17.187610
61.0p
29
Fredrik Larsson
Sok68
2:42:41.976000
+32:31.195000
60.4p
30
Jonas Ullberg
IFK Mora SK
2:43:17.979630
+33:07.198630
60.2p
31
Stefan Persson
Sundbybergs IK
2:45:10.990960
+35:00.209960
59.4p
32
Robert Ladänges
Edsbyns SK
2:46:35.999450
+36:25.218450
58.8p
33
Tommi Ratilainen
Södertälje IF
2:48:29.1010820
+38:19.229820
58.0p
34
Martin Hübschmann
Københavns Skiklub
2:49:55.1019490
+39:45.238490
57.4p
35
Jonaz Kumlander
Täby IS
2:50:01.1020080
+39:51.239080
57.4p
36
Ulf Roman
Mälarö SOK
2:50:08.1020750
+39:58.239750
57.4p
37
Jörgen Sjödin
Leksand
2:51:16.1027570
+41:06.246570
56.9p
38
Torbjörn Bergman
Lillhärdals IF
2:51:27.1028670
+41:17.247670
56.8p
39
David Wijk
Högbo GIF
2:51:29.1028860
+41:19.247860
56.8p
40
Michael Nilsson
Vaxholm
2:51:30.1028950
+41:20.247950
56.8p
41
Andreas Persson
Bälinge IF
2:51:39.1029860
+41:29.248860
56.8p
42
Johan Westin
Skogslöparna
2:53:41.1042030
+43:31.261030
56.0p
43
Peter Jacobson
Q-med FF
2:54:10.1044900
+44:00.263900
55.8p
44
Stefan Karlsson
Sunne Slf
2:55:17.1051600
+45:07.270600
55.4p
45
Magnus DE Besche
IFK Mora
2:55:35.1053490
+45:25.272490
55.3p
46
Richard Carlsson
Nacka Värmdö SK
2:59:10.1074920
+49:00.293920
54.0p
47
Torkel Gustafsson
IK Ymer
3:00:01.1080040
+49:51.299040
53.7p
48
Torbjörn Bäck
Mälarö SOK
3:01:00.1085980
+50:50.304980
53.4p
49
Jonas Kusgård
Leksands SK
3:01:56.1091560
+51:46.310560
53.1p
50
Anders Alderbrant
Hammarby If:s Skidor
3:02:15.1093410
+52:05.312410
53.0p
51
Robert Andersson
Baggetorps IF
3:03:00.1097920
+52:50.316920
52.7p
52
Joakim Landström
Åshammars IK
3:06:09.1116820
+55:59.335820
51.7p
53
Conny Nilsson
Vaxholms RF
3:07:06.1122590
+56:56.341590
51.4p
54
Magnus Svärd
Storviks IF
3:09:17.1135660
+59:07.354660
50.7p
55
Helge Strandbakke
Axa Sport Club
3:09:48.1138750
+59:38.357750
50.6p
56
Andreas Hiller
Axa Sports Club
3:11:06.1146500
+1:00:56.365500
50.2p
57
Jonas Bengtsson
IFK Mora SK
3:13:02.1158140
+1:02:52.377140
49.6p
58
Magnus Jonsson
Axa Sportclub
3:20:11.1201050
+1:10:01.420050
47.6p
59
Johan Hörnfeldt
OK Ravinen
3:21:41.1210030
+1:11:31.429030
47.2p
60
Greger Hagström
Täby IS SK - Skidor
3:29:45.1258410
+1:19:35.477410
45.1p
61
Janne Svärdhagen
Falu IK
3:31:46.1270550
+1:21:36.489550
44.6p
62
Nils Welleus
Nacka-värmdö SK
3:34:28.1286750
+1:24:18.505750
44.0p
63
Adam Samuelsson
Axa Sportsclub
3:34:47.1288610
+1:24:37.507610
43.9p
64
Fabian Hästbacka
Rembo IK
3:35:58.1295700
+1:25:48.514700
43.7p
65
Magnus Bergström
Skidkamraterna
3:39:32.1317120
+1:29:22.536120
42.9p
66
Magnus Östlin
Enköpings Aif
3:51:33.1389250
+1:41:23.608250
40.4p
-
Johannes Almås
Furnes Skiløperforening
23:59:58.8639700
-
-
Ola Svensson
Borlänge Roddklubb
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Strandell
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Pelle Olsson
Njutångers IF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Löwgren
Kvarnsvedens Goif SK
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Jonsson
Lidingö SK
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Hedberg
Kroppa IF
23:59:58.8639700
-
-
Jan Axelsson
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Alwin
Södertälje IF
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Karlsson
Björklinge SOK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Kåvius
Tullinge SK
23:59:59.8639800
-
-
Dan Lindgren
Korsnäs IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Martin Ljunggren
Mora-orsa Brottarklubb
23:59:59.8639800
-
-
Robert Lundgren
RÖ IK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Malinen
Ljungskile Friluftsförening
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Carlen
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Krister Sandström
Karlslunds IF
23:59:59.8639800
-
-
Robert Stierngranat
Axa Sport Club
23:59:59.8639800
-