Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia/Scandic Cup Sprint
2012-03-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Endast resultat från finalerna
Visa sprintstege
D 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
3
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
4
Isabelle Persson
Stockviks SF
5
Hedda Bångman
Offerdals SK
6
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
B-Final
7
Sarah Hale
IFK Mora SK
8
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
9
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
10
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
11
Helena Lundkvist
Kalix SK
12
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
Kvartsfinal
13
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
14
Emma Rusth
Alnö SK
15
Angelica Johansson
IFK Mora SK
16
Rebecka Dannberg
Storviks IF
17
Ida Jonsson
Duveds IF
18
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
19
Matilda Andersson
Häggenås SK
20
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
21
Naima Nergård
Gellivare SK
22
Vendela Westin
Remsle SK
23
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
24
Josefin Jonsson
Delsbo IF
25
Hanna Wikman
Gellivare SK
26
Sandra Olsson
SK Bore
27
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
28
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
29
Emma Strömberg
Remsle SK
30
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
D 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Stina Nilsson
Malungs IF
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
3
Maja Falk
Ulricehamns IF
4
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
5
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
6
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
B-Final
7
Maria Sundström
Strömnäs GIF
8
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
9
Louise Persson
Stockviks SF
10
Sofie Elebro
IFK Umeå
11
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
12
Sara Nyström
Skellefteå SK
Kvartsfinal
13
Sara Hallquist
Åsarna IK
14
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
15
Evelina Bångman
Offerdals SK
16
Isabella Dannberg
Storviks IF
17
Emma Ivarsson
Årsunda IF
18
Julia Dahl
IFK Mora SK
19
Josefin Nilsson
Filipstads SF
20
Frida Erkers
Leksands SK
21
Alexandra Persson
Gellivare SK
22
Linnea Nyström
Kågedalens SK
23
Rebecka Forsberg
Malungs IF
24
Anna Hansson
Sävast Ski Team IF
25
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
26
Malin Fredriksson
Lycksele IF
27
Frida Persson
Eksjö SOK
28
Sara Pittsa
Gellivare SK
29
Linda Andersson
Gellivare SK
30
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
Logga in för att slippa de här annonserna
H 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Erik Söderlund
SK Bore
3
Gustav Johansson
Gellivare SK
4
Viktor Lindmark
Remsle SK
5
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
6
Simeon Deyanov
Järpens SK
B-Final
7
Henrik Ottosson
Åsarna IK
8
Olle Jonsson
Duveds IF
9
Björn Sandström
Täfteå IK
10
Marcus Ruus
Gillberga SK
11
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
12
Anton Åström
Bodens SK
Kvartsfinal
13
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
14
David Adolfsson
Täfteå IK
15
Axel Ekström
Garphyttans IF
16
Viktor Eriksson
Malungs IF
17
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
18
Felix Hopstadius
Storumans IK
19
Edvard Sundman
Åsarna IK
20
Sebastian Olsson
Stockviks SF
21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
22
August Nilsson
Östersunds SK
23
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
24
Jens Burman
Åsarna IK
25
William Strömberg
Täfteå IK
26
Gustav Lundholm
Ramsele IK
27
Emil Svensson
Åsarna IK
28
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
29
Jesper Boman
Strömnäs GIF
30
Simon Åslin
Stockviks SF
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
2
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
3
Peppe Femling
Högbo GOIF
4
Mathias Jonasson
Östersunds SK
5
Johan Häggström
Kalix SK
6
Martin Bergström
Strömnäs GIF
B-Final
7
Karl-Johan Westberg
Borås SK
8
Daniel Svensson
IFK Mora SK
9
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
10
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
11
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
12
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
Kvartsfinal
13
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
14
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
15
Arvid Forss
Åsarna IK
16
Niklas Niska
Pajala IF
17
Andre Larsson
Svegs IK
18
Viktor Brännmark
Bodens SK
19
Joacim Lindstedt
Borås SK
20
Anthony Sorsa
Gellivare SK
21
Elias Alvebro
Häggenås SK
22
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
23
Håkan Emilsson
Offerdals SK
24
Jesper Nelin
Hestra IF
25
Gustav Nystedt
Stockviks SF
26
David Nordström
Täfteå IK
27
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
28
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
29
Harald Kempe
Tynderö IK
30
Henrik Casserlund
Månkarbo IF