Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E3 Sprint
2012-01-29
Deltävling i
Tour de Mösseberg 2012
<<< Tour de Mösseberg E4 Bergsetappen
Tour de Mösseberg E4 Bergsetappen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 8
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alma Johansson
OK Landehof
1:28.8790
2
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
1:30.8950
+1.60
3
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
1:35.9430
+6.540
4
Elsa Boberg
IF Rigor
1:47.10640
+18.1750
5
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
2:09.12890
+41.4000
6
Kajsa Ekenberg
IK Stern
2:12.13150
+43.4260
7
Tove Ranveg
Ulricehamns IF
2:40.15910
+1:11.7020
D 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Eriksson
Filipstads SF
4:23.26200
2
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
4:56.29590
+33.3290
3
Ida Johansson
OK Landehof
5:03.30240
+40.3940
4
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
5:19.31810
+56.5510
5
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
5:25.32400
+1:02.6100
6
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
5:28.32750
+1:05.6450
7
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
5:56.35580
+1:33.9280
8
Julia Fridh
Boxholm-Ekeby SK
6:05.36400
+1:42.10100
9
Malin Hörstedt
Tranemo IF
6:16.37510
+1:53.11210
10
Matilda Andersson
Boxholm-Ekeby SK
7:01.42080
+2:38.15780
11
Malva Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
7:19.43820
+2:56.17520
12
Tuva Wessman
Vreta Skid o Mk
7:27.44650
+3:04.18350
13
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
7:32.45100
+3:09.18800
14
Vera Pettersson
Falköpings AIK SK
8:37.51630
+4:14.25330
D 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Karlsson
Årjängs IF
3:57.23640
2
Johanna Johansson
Tranemo IF
3:58.23760
+1.20
3
Maja Eriksson
Filipstads SF
4:02.24110
+4.370
4
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
4:08.24740
+11.1000
5
Maja Johansson
OK Landehof
4:21.26080
+24.2340
6
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
4:23.26260
+26.2520
7
Matilda Ekenberg
IK Stern
4:23.26290
+26.2550
8
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
4:26.26550
+29.2810
9
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
4:28.26730
+30.2990
10
Wilma Johansson
Tvärreds IF
4:30.26930
+32.3190
11
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
4:34.27340
+36.3600
12
Lina Nygren
Ulricehamns IF
4:37.27680
+40.3940
13
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
4:37.27690
+40.3950
14
Saga Molin
OK Landehof
4:38.27790
+41.4050
15
Ellen Andersson
Falköpings AIK SK
4:40.27940
+42.4200
16
Tuva Persson
Tranemo IF
4:41.28000
+43.4260
17
Ingrid Bengtson
OK Landehof
4:48.28700
+50.4960
18
Clara Larsson
Tvärreds IF
4:50.28970
+53.5230
19
Ida Johansson
Boxholm-Ekeby SK
4:53.29230
+55.5490
20
Sandra Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
4:54.29380
+57.5640
21
Moa Alsiö
Falköpings AIK SK
5:00.29960
+1:03.6220
22
Maja Kindlund
Tranemo IF
5:01.30000
+1:03.6260
23
Nora Frisk
Falköpings AIK SK
5:12.31130
+1:14.7390
24
Olivia Fröberg
Vreta Skid o Mk
5:30.32940
+1:32.9200
25
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
5:32.33100
+1:34.9360
26
Christine Annegrim
Falköpings AIK SK
5:44.34310
+1:46.10570
27
Wilma Bertilsson
Falköpings AIK SK
6:04.36310
+2:06.12570
28
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
6:07.36680
+2:10.12940
29
Smilla Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
6:49.40880
+2:52.17140
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
3:32.21160
2
Lisa Johansson
Tranemo IF
3:34.21300
+1.40
3
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
3:37.21690
+5.430
4
Kristina Axelsson
Sya SK
3:40.21960
+8.700
5
Frida Svensson
Filipstads SF
3:45.22480
+13.1220
6
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
3:49.22870
+17.1610
7
Matilda Jarl
Zinkgruvans IF
3:51.23050
+18.1790
8
Klara Ask
Borås SK
3:52.23110
+19.1850
9
Elin Hacksell
Borås SK
3:54.23380
+22.2120
10
Jenny Movitz
Borås SK
3:57.23680
+25.2420
11
Emma Pettersson
Vreta Skid o Mk
3:57.23690
+25.2430
12
Ida Melén
Filipstads SF
4:00.23960
+28.2700
13
Ida Andersson
Borås SK
4:03.24260
+31.3000
14
Klara Axelsson
Borås SK
4:05.24450
+32.3190
15
Alma Backlund
Äspereds IF
4:08.24720
+35.3460
16
Julia Ström
Ulricehamns IF
4:08.24720
+35.3460
17
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
4:09.24860
+37.3600
18
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
4:10.24940
+37.3680
19
Elin Lundberg
Borås SK
4:12.25150
+39.3890
20
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
4:16.25530
+43.4270
21
Lina Sundqvist
Tranemo IF
4:18.25700
+45.4440
22
Ellen Svensson
Äspereds IF
4:22.26190
+50.4930
23
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
4:27.26610
+54.5350
24
Victoria Andersson
Tranemo IF
4:30.26980
+58.5720
25
Hanna Holmgren
Sävedalens AIK
4:35.27470
+1:03.6210
26
Tuva Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
4:37.27650
+1:04.6390
27
Julia Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
4:40.27980
+1:08.6720
28
Anna Wagne
Linköpings SK
4:43.28200
+1:10.6940
29
Gabriella Bengtson
OK Landehof
4:54.29310
+1:21.8050
30
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
5:03.30280
+1:31.9020
31
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
5:23.32210
+1:50.10950
32
Linnéa Bengtsson Creaser
Sävedalens AIK
5:29.32870
+1:57.11610
33
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
5:50.34970
+2:18.13710
34
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
5:55.35470
+2:23.14210
35
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
8:05.48460
+4:33.27200
D 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ida Dahl
Sya SK
3:31.21040
2
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
3:36.21570
+5.430
3
Klara Svensson
Äspereds IF
3:37.21630
+5.490
4
Amanda Johansson
Tranemo IF
3:40.21950
+9.810
5
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
3:41.22020
+9.880
6
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
3:51.23010
+19.1870
7
Ida Wånggren
Motala Aif SK
3:51.23030
+19.1890
8
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
3:58.23740
+27.2600
9
Amanda Wennerholm
Borås SK
4:00.23960
+29.2820
10
Johanna Hansson
Sya SK
4:05.24400
+33.3260
11
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
4:06.24590
+35.3450
12
Madeleine Forsell
Linköpings SK
4:14.25330
+42.4190
13
Sara Kindlund
Tranemo IF
4:26.26560
+55.5420
D 20
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Josefin Nilsson
Filipstads SF
3:21.20020
2
Julia Dahl
IFK Mora SK
3:28.20780
+7.660
3
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
3:36.21540
+15.1420
4
Ulrika Axelsson
Sya SK
3:39.21870
+18.1750
5
Elin Blick
OK Alehof
3:40.21990
+19.1870
6
Sofia Johansson
OK Alehof
4:23.26230
+1:02.6110
H 8
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriel Norder
IF Rigor
1:17.7610
2
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
1:21.8070
+4.360
3
Elias Nyqvist
OK Landehof
1:25.8480
+8.770
4
Charlie Swartling
Garphyttans IF
1:29.8800
+11.1090
5
Martin Höiby
OK Landehof
1:33.9270
+16.1560
6
Olle Johansson
Boxholm-Ekeby SK
1:39.9800
+21.2090
7
Kalle Ahlin
Falköpings AIK SK
1:39.9860
+22.2150
8
Viktor Bertilsson
Falköpings AIK SK
2:15.13490
+58.5780
9
Linus Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
2:18.13780
+1:01.6070
10
Oliver Fridh
Boxholm-Ekeby SK
2:41.16020
+1:24.8310
H 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
3:57.23600
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
4:00.23980
+3.280
3
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
4:33.27250
+36.3550
4
Harald Ekenberg
IK Stern
4:34.27340
+37.3640
5
Gustav Andersson
Borås SK
4:40.27900
+43.4200
6
Johan Berndtsson
Tranemo IF
4:40.27980
+43.4280
7
Jonathan Swartling
Garphyttans IF
4:42.28160
+45.4460
8
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
4:45.28450
+48.4750
9
Oskar Lundberg
Borås SK
4:54.29370
+57.5670
10
Gustav Ohlin
Tranemo IF
4:59.29890
+1:02.6190
11
Melker Nordgren
OK Landehof
5:00.29930
+1:03.6230
12
Felix Glad
Tidaholm SOK Sisu
5:00.29960
+1:03.6260
13
David Musslinder
Falköpings AIK SK
5:03.30220
+1:06.6520
14
Marius Madsstuen
Halmstad OK
5:04.30390
+1:07.6690
15
Albin Nyqvist
OK Landehof
5:09.30820
+1:12.7120
16
Olle Tärning
Falköpings AIK SK
5:20.31940
+1:23.8240
17
Isac Karlsson
Tranemo IF
5:26.32580
+1:29.8880
18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
5:32.33120
+1:35.9420
19
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
6:09.36800
+2:12.13100
20
Gustav Eriksson
Tvärreds IF
6:16.37510
+2:19.13810
H 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
3:43.22230
2
Kim Norberg
Filipstads SF
3:43.22270
+0
3
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
3:46.22560
+3.230
4
Jonathan Norder
IF Rigor
3:47.22660
+4.330
5
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
3:48.22750
+5.420
6
Isak Lieback
Tranemo IF
3:57.23630
+14.1300
7
Jacob Thellsén
Vreta Skid o Mk
3:58.23740
+15.1410
8
Adam Boman
Tranemo IF
3:59.23850
+16.1520
9
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
4:01.24080
+18.1750
10
Freddy Swartling
Garphyttans IF
4:02.24100
+18.1770
11
Hugo Ström
Ulricehamns IF
4:04.24300
+20.1970
12
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
4:07.24690
+24.2360
13
Edvin Rösliden
Linköpings SK
4:11.25020
+27.2690
14
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
4:11.25060
+28.2730
15
Emil Madsstuen
Halmstad OK
4:16.25520
+32.3190
16
Max Ahlin
Falköpings AIK SK
4:19.25800
+35.3470
17
Emil Hagström
Garphyttans IF
4:19.25830
+36.3500
18
Erik Backlund
Äspereds IF
4:23.26210
+39.3880
19
Klas Johansson
Tranemo IF
4:26.26590
+43.4260
20
Linus Rydin
Tranemo IF
4:27.26620
+43.4290
21
Nils Eriksson
Tvärreds IF
4:28.26700
+44.4370
22
Lukas Höiby
OK Landehof
4:29.26880
+46.4550
23
Per Nordholm
Sävedalens AIK
4:30.26960
+47.4630
24
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
4:30.26970
+47.4640
25
Peter Hörstedt
Tranemo IF
4:34.27300
+50.4970
26
Mårten Gedda
OK Landehof
4:37.27670
+54.5340
27
Martin Movitz
Borås SK
4:43.28240
+1:00.5910
28
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
4:44.28300
+1:00.5970
29
Axel Jernaeus
Äspereds IF
4:45.28420
+1:01.6090
30
Sixten Lord
Äspereds IF
4:45.28440
+1:02.6110
31
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
4:47.28630
+1:04.6300
32
Ludvig Karlsten
Zinkgruvans IF
4:48.28780
+1:05.6450
33
Samuel Ranveg
Ulricehamns IF
4:53.29220
+1:09.6890
34
Erik Wagne
Linköpings SK
5:04.30370
+1:21.8040
35
Rasmus Nordgren
OK Landehof
5:07.30670
+1:24.8340
36
Alfred Pettersson
Falköpings AIK SK
5:21.32040
+1:38.9710
37
Ivar Westin
IK Stern
5:34.33360
+1:51.11030
38
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
5:50.34980
+2:07.12650
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
3:06.18550
2
Adam Persson
Eksjö SOK
3:09.18810
+2.160
3
Eric Jansson
Tranemo IF
3:13.19290
+7.640
4
Erik Lieback
Tranemo IF
3:18.19700
+11.1050
5
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
3:19.19890
+13.1240
6
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
3:26.20580
+20.1930
7
Albin Persson
Tranemo IF
3:27.20620
+20.1970
8
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
3:29.20870
+23.2220
9
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
3:30.20910
+23.2260
10
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
3:36.21530
+29.2880
11
Petter Persson
Borås SK
3:42.22180
+36.3530
12
Linus Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
3:45.22440
+38.3790
13
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
3:47.22670
+41.4020
14
Kasper Nordenram
Linköpings SK
3:50.22960
+44.4310
15
Sebastian Nilsson
OK Landehof
3:50.22990
+44.4340
16
Felix Axelsson
Borås SK
3:51.23040
+44.4390
17
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
3:52.23120
+45.4470
18
Erik Blick
OK Alehof
3:55.23400
+48.4750
19
Anton Falck Hermansson
Filipstads SF
3:57.23630
+50.4980
20
Viktor Jansson
Tidaholm SOK Sisu
4:03.24250
+57.5600
21
Oscar Höiby
OK Landehof
4:06.24520
+59.5870
22
Erik Gran
Linköpings SK
4:08.24710
+1:01.6060
23
Olle Westin
IK Stern
4:12.25150
+1:06.6500
24
Emil Karlsson
Hestra IF
4:13.25250
+1:07.6600
25
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
4:18.25750
+1:12.7100
26
Emil Tedeholm Larsson
Göteborgs SK
4:18.25780
+1:12.7130
27
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
4:24.26370
+1:18.7720
28
Samuel Lord
Äspereds IF
4:25.26460
+1:19.7810
29
Erik Malm
Linköpings SK
4:40.27910
+1:33.9260
30
Gösta Malmström
IK Stern
4:46.28590
+1:40.9940
H 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
2:56.17550
2
Alfred Buskqvist
IK Stern
3:02.18140
+5.490
3
Olle Axelsson
Borås SK
3:02.18140
+5.490
4
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
3:02.18150
+6.500
5
Oscar Bengtson
OK Landehof
3:06.18590
+10.940
6
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
3:10.18960
+14.1310
7
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
3:11.19000
+14.1350
8
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
3:11.19000
+14.1350
9
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
3:11.19090
+15.1440
10
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
3:12.19160
+16.1510
11
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3:17.19610
+20.1960
12
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
3:17.19680
+21.2030
13
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:18.19740
+21.2090
14
Filip Jacobsson
Garphyttans IF
3:19.19840
+22.2190
15
Albin Brunngård
Ulricehamns IF
3:20.19980
+24.2330
16
Adam Gillman
Garphyttans IF
3:23.20220
+26.2570
17
Alfred Boman
Tranemo IF
3:24.20340
+27.2690
18
Oscar Johansson
Linköpings SK
3:26.20520
+29.2870
19
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:28.20760
+32.3110
20
Gustav Andersson
Falköpings AIK SK
3:29.20860
+33.3210
21
Axel Ljunghammer
Äspereds IF
3:38.21760
+42.4110
22
Alexander Svensson
Äspereds IF
3:41.22090
+45.4440
23
Anton Boberg
IF Rigor
3:52.23100
+55.5450
H 20
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
3:01.18020
2
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:03.18240
+2.120
3
Adam Nelin
Hestra IF
3:04.18320
+3.200
4
John Flodin
Hestra IF
3:06.18520
+5.400
5
Alexander Nilsson
OK Landehof
3:14.19380
+13.1260
6
Abel Buskqvist
IK Stern
3:21.20000
+19.1880
7
Anton Nilsson
Tranemo IF
3:35.21400
+33.3280
8
David Thorell
IK Stern
3:55.23440
+54.5320
9
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
4:10.24950
+1:09.6830