Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS
2012-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Samuel Oskarsson
Leksands SK
9:05.54400
2
Jesper Persson
Åsarna IK
9:18.55700
+13.1200
3
Albin Stark
Stockviks SF
9:28.56700
+23.2200
3
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
9:28.56700
+23.2200
5
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
9:49.58800
+44.4300
6
Kim Norberg
Filipstads SF
9:55.59400
+50.4900
7
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
9:57.59600
+52.5100
8
Örjan Moseng
Röros IL
9:59.59800
+54.5300
9
Tobias Carlsson
Bengtsfors Bois
10:07.60600
+1:02.6100
10
Magnus F Moan
Röros IL
10:12.61100
+1:07.6600
11
Jonathan Norder
IF Rigor
10:16.61500
+1:11.7000
12
Elis Gruvborg
Töcksfors IF
10:21.62000
+1:16.7500
13
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
10:23.62200
+1:18.7700
14
Adam Boman
Tranemo IF
10:25.62400
+1:20.7900
15
Julius Berg
Sunne SLF
10:26.62500
+1:21.8000
16
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
10:27.62600
+1:22.8100
16
Simon Thor
Vassunda IF
10:27.62600
+1:22.8100
18
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
10:30.62900
+1:25.8400
19
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:36.63500
+1:31.9000
19
Pontus Olofsson Bierfelt
Torshälla-Nyby IS
10:36.63500
+1:31.9000
19
Max Andersson
Domnarvets GOIF
10:36.63500
+1:31.9000
22
Andreas Albinsson
Töcksfors IF
10:43.64200
+1:38.9700
23
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
10:44.64300
+1:39.9800
23
Axel Åslund
Hedesunda IF
10:44.64300
+1:39.9800
25
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
10:47.64600
+1:42.10100
26
Erik Hårrskog
Falu IK
10:48.64700
+1:43.10200
27
Birger Tronsaune
Röros IL
10:53.65200
+1:48.10700
27
Gustav Malmsten
IFK Mora SK
10:53.65200
+1:48.10700
29
Oscar Lindgren
Malungs IF
10:58.65700
+1:53.11200
30
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
10:59.65800
+1:54.11300
31
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
11:10.66900
+2:05.12400
32
Harald Carling
Falu IK
11:16.67500
+2:11.13000
33
Erik Einarsson
Källbottens IK
11:35.69400
+2:30.14900
34
Klas Johansson
Tranemo IF
11:42.70100
+2:37.15600
35
Olle Björk
Högbo GOIF
11:46.70500
+2:41.16000
36
Johannes Brännström
Sågmyra SK
11:52.71100
+2:47.16600
37
Mika Koskinen
Sågmyra SK
12:05.72400
+3:00.17900
38
Oskar Linde
Delsbo IF
12:06.72500
+3:01.18000
39
Ludvig Karlsten
Zinkgruvans IF
12:09.72800
+3:04.18300
40
Johan Syrjä
Korsnäs IF SK
12:12.73100
+3:07.18600
41
Nore Ring
Zinkgruvans IF
12:34.75300
+3:29.20800
42
Andreas Andersen
Falu IK
12:43.76200
+3:38.21700
43
Gustav Larsson
Sätra IF
13:10.78900
+4:05.24400
44
Olle Persson
Borås SK
14:14.85300
+5:09.30800
-
Rikard Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
Elias Gustafsson
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-
Emil Logård
Delsbo IF
23:59:59.8639800
-
Andreas Johansson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
23:59:59.8639800
-
Samuel Nordin
Falu IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)