Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2012-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
46km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Olov Andersson
IFK Västerås SK
2:17:31.825000
74.4p
2
Jan Hollbeck
Bromma Vällingby SOK
2:22:26.854500
+4:55.29400
71.1p
3
Krister Jonsson
IFK Mariefred
2:24:15.865400
+6:44.40300
69.9p
4
Sören Sundberg
Högbo GOIF
2:25:41.874000
+8:10.48900
69.0p
5
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
2:25:53.875200
+8:22.50100
68.9p
6
Karl Eriksson
Enköpings Aif
2:33:30.920900
+15:59.95800
64.6p
7
Krister Nyrén
Heds IF
2:36:05.936400
+18:34.111300
63.2p
8
Ulf Berglund
Fmjmhs Karlberg
2:37:43.946200
+20:12.121100
62.4p
9
Peter Ragnar
Berga SOK
2:38:20.949900
+20:49.124800
62.1p
10
Kenneth Pettersson
IFK Sala
2:39:35.957400
+22:04.132300
61.5p
11
Johnny Sörman
Wedevågs IF
2:42:32.975100
+25:01.150000
60.1p
12
Mauri Liikamaa
Fagersta Backhopparklubb
2:43:17.979600
+25:46.154500
59.7p
13
Bo Strand
OK Linné
2:43:55.983400
+26:24.158300
59.4p
14
Tom Petersen
Björnstorps IF
2:44:17.985600
+26:46.160500
59.3p
15
Leif Malmqvist
Malmö FK
2:44:20.985900
+26:49.160800
59.2p
16
Patrik Ström
Team Isover SK
2:45:08.990700
+27:37.165600
58.9p
17
Stefan Bjurstedt
Surahammars SOK
2:47:08.1002700
+29:37.177600
58.0p
18
Stefan Olofsson
Sunnansjö IK
2:47:38.1005700
+30:07.180600
57.8p
19
Hans Danielsson
Abb IF SK
2:48:24.1010300
+30:53.185200
57.5p
20
Anders Malmgren
Spånga
2:48:28.1010700
+30:57.185600
57.4p
21
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:51:58.1031700
+34:27.206600
56.0p
22
Svante Djärv
Rembo IK
2:52:53.1037200
+35:22.212100
55.6p
23
Henrik Alsbäck
IFK Västerås SK
2:53:02.1038100
+35:31.213000
55.6p
24
Sven-Inge Eriksson
Sunnansjö IK
2:53:07.1038600
+35:36.213500
55.5p
25
Kimmo Väisänen
Skultuna IS
2:53:11.1039000
+35:40.213900
55.5p
26
Mårten Källström
IFK Sala
2:54:27.1046600
+36:56.221500
55.0p
27
Per Carlsson
IFK Västerås SK
2:54:59.1049800
+37:28.224700
54.8p
28
Anders Joelsson
Finspångs SOK
2:55:43.1054200
+38:12.229100
54.5p
29
Håkan Kempel
Södertälje IF
2:56:12.1057100
+38:41.232000
54.3p
30
Hans Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:56:30.1058900
+38:59.233800
54.2p
31
Stefan Eriksson
Vbif
2:57:30.1064900
+39:59.239800
53.8p
32
Kenneth Stenqvist
Domnarvets GOIF
2:58:23.1070200
+40:52.245100
53.5p
33
Mats Sigalit
Visborgs OK
2:58:47.1072600
+41:16.247500
53.4p
34
Lars Östling
Linköpings SK
2:59:27.1076600
+41:56.251500
53.1p
35
Mats Friberg
Sundbybergs IK
2:59:49.1078800
+42:18.253700
53.0p
36
Mårten Vinterbäck
IK Fyris
3:00:58.1085700
+43:27.260600
52.6p
37
Per Lagerström
IFK Västerås SK
3:01:25.1088400
+43:54.263300
52.4p
38
Jan Beijbom
IFK Västerås SK
3:01:29.1088800
+43:58.263700
52.4p
39
Anton Johansson
Fagersta Södra IK
3:01:58.1091700
+44:27.266600
52.2p
40
Gunnar Morell
Fm Hkv
3:02:18.1093700
+44:47.268600
52.1p
41
Per Eklöf
Wedevågs IF
3:03:01.1098000
+45:30.272900
51.9p
42
Peter Thulin
Tormestorps IF
3:03:15.1099400
+45:44.274300
51.8p
43
Jörgen Rosengren
IFK Västerås SK
3:05:16.1111500
+47:45.286400
51.1p
44
Per Johansson
IFK Västerås SK
3:06:03.1116200
+48:32.291100
50.8p
45
Håkan Wennerström
Vattenfalls IF
3:06:48.1120700
+49:17.295600
50.6p
46
Ulf Björklund
Spirit IF
3:06:53.1121200
+49:22.296100
50.6p
47
Micael Westerlund
IFK Västerås SK
3:09:49.1138800
+52:18.313700
49.6p
48
Kent Torwald
Nacka Värmdö SK
3:13:35.1161400
+56:04.336300
48.4p
49
Kolbjörn Kjören
Täby
3:14:05.1164400
+56:34.339300
48.3p
50
Magnus Lindqvist
Täby
3:14:13.1165200
+56:42.340100
48.3p
51
Magnus Bengtsson
Nyköping
3:14:46.1168500
+57:15.343400
48.1p
52
Staffan Hugerth
IFK Mora SK
3:15:31.1173000
+58:00.347900
47.9p
53
Mathias Forsgren
Borlänge
3:16:29.1178800
+58:58.353700
47.6p
54
David Svedberg
Enköpings Aif
3:17:11.1183000
+59:40.357900
47.4p
55
Peter Johnsson
Högbo GOIF
3:20:02.1200100
+1:02:31.375000
46.6p
56
Tomas Nilsson
IFK Västerås SK
3:20:21.1202000
+1:02:50.376900
46.5p
57
Patrik Andersson
IFK Västerås SK
3:20:40.1203900
+1:03:09.378800
46.4p
58
Benny Frost
Östansjö SK
3:21:18.1207700
+1:03:47.382600
46.2p
59
Robert Pira
Team Isover SK
3:25:39.1233800
+1:08:08.408700
45.1p
60
Fredrik Randmark
Brandkårens IK
3:28:25.1250400
+1:10:54.425300
44.3p
61
Per Jan Eriksson
Team Dylan
3:28:28.1250700
+1:10:57.425600
44.3p
62
Stefan Kemi Borg
Oxelösund
3:29:13.1255200
+1:11:42.430100
44.1p
63
Per Videhult
Västerås
3:33:59.1283800
+1:16:28.458700
43.0p
64
Patrik Wendelius
IFK Lidingö SOK
3:34:58.1289700
+1:17:27.464600
42.8p
65
Vidar Stensåsen
Huddinge SK Alpina
3:38:34.1311300
+1:21:03.486200
41.9p
66
Fredrik Hammarqvist
Vendelsö IK
3:43:46.1342500
+1:26:15.517400
40.8p
67
Stefan Jonasson
Broby GOIF
3:46:09.1356800
+1:28:38.531700
40.3p
68
Hans Andersson
Broby GOIF
3:48:46.1372500
+1:31:15.547400
39.7p
69
Thomas Nilsson
Rembo IK
3:52:07.1392600
+1:34:36.567500
39.1p
70
Anders Jelander
Simlångsdalens IF
3:54:23.1406200
+1:36:52.581100
38.6p
71
Jonas Wahlström
Bilia Sportklubb
3:58:05.1428400
+1:40:34.603300
37.9p
72
Anders Berglund
Almby IK
3:58:18.1429700
+1:40:47.604600
37.9p
73
Staffan Movin
IFK Lidingö SOK
4:28:11.1609000
+2:10:40.783900
33.1p
74
Pär Olsson
OK Hällen
4:38:23.1670200
+2:20:52.845100
31.7p
75
Johan Allguren
Linköping
4:42:49.1696800
+2:25:18.871700
31.1p
76
Christer Lotsander
OK Hammaren
5:07:55.1847400
+2:50:24.1022300
28.3p