Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rallarloppet
2012-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Majken Johansson Henæs
Anderstorps OK
2:21:57.851600
63.7p
2
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:34:54.929300
+12:57.77600
57.4p
3
Anne Fältström
IF Hallby SOK
3:01:31.1089000
+39:34.237300
47.7p
4
Sara Pettersson
OK Skogsfalken
3:20:41.1204000
+58:44.352300
42.6p
5
Kristina Vannerberg
IK Stern
3:22:51.1217000
+1:00:54.365300
42.0p
-
Maria Larsson
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
-
-
Emilia Rydberg Möller
IK Stern
23:59:59.8639800
-
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:55:55.695400
81.7p
2
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:01:31.729000
+5:36.33500
77.0p
3
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:03:04.738300
+7:09.42800
75.8p
4
Mattias Claesson
OK Landehof
2:03:45.742400
+7:50.46900
75.3p
5
Marcus Ullman
OK Alehof
2:05:29.752800
+9:34.57300
74.0p
6
Alexander Westberg
Borås SK
2:06:39.759800
+10:44.64300
73.2p
7
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:06:49.760800
+10:54.65300
73.0p
8
David Erixon
IF Hallby SOK
2:08:39.771800
+12:44.76300
71.8p
9
Peter Nilsson
Ölmstads IS
2:09:25.776400
+13:30.80900
71.2p
10
Emil Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:10:34.783300
+14:39.87800
70.5p
11
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:12:55.797400
+17:00.101900
69.0p
12
Erik Karlsson
OK Alehof
2:13:14.799300
+17:19.103800
68.8p
13
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
2:13:54.803300
+17:59.107800
68.3p
14
Rickard Bergengren
Björnstorps IF
2:15:08.810700
+19:13.115200
67.6p
15
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:15:26.812500
+19:31.117000
67.4p
16
Håkan Wirén
Nybro Ski
2:15:33.813200
+19:38.117700
67.3p
17
Tobias Bogholt
Nybro Ski
2:17:15.823400
+21:20.127900
66.3p
18
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
2:18:56.833500
+23:01.138000
65.4p
19
Ivo Rome
IFK Sävsjö SK
2:19:49.838800
+23:54.143300
64.9p
20
Martin Ekwall
Ulricehamns IF
2:20:14.841300
+24:19.145800
64.6p
21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:20:38.843700
+24:43.148200
64.4p
22
Anders Ottosson
Örserums IK
2:21:46.850500
+25:51.155000
63.8p
23
Ove Helgee
Alstermo IF
2:22:29.854800
+26:34.159300
63.4p
24
Jeppe Mordhorst
København SK
2:22:30.854900
+26:35.159400
63.4p
25
Ingemar Ericsson
FK Finn
2:24:10.864900
+28:15.169400
62.5p
26
Stefan Olsson
Axa SC
2:24:48.868700
+28:53.173200
62.2p
27
Rasmus AX
Boxholm-Ekeby SK
2:25:52.875100
+29:57.179600
61.7p
28
Staffan Asplund
Kungälvs OK
2:26:06.876500
+30:11.181000
61.5p
29
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:26:13.877200
+30:18.181700
61.5p
30
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:27:37.885600
+31:42.190100
60.8p
31
John Starck
Hvetlanda SK
2:27:38.885700
+31:43.190200
60.8p
32
Martin Andersson
FK Finn
2:27:59.887800
+32:04.192300
60.6p
33
Niclas Bjarnegård
Jönköpings OK
2:28:10.888900
+32:15.193400
60.5p
34
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:28:32.891100
+32:37.195600
60.3p
35
Anders Strandh
IF Hallby SOK
2:28:33.891200
+32:38.195700
60.3p
36
Fredrik Forsberg
Mullsjö SOK
2:28:34.891300
+32:39.195800
60.3p
37
Nikolaj Kolte
Holstebro Skiklub
2:28:37.891600
+32:42.196100
60.3p
38
Henrik Lidhage
IK Ymer
2:29:51.899000
+33:56.203500
59.7p
39
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:30:14.901300
+34:19.205800
59.5p
40
Henrik Nilsson
OK Skogsfalken
2:33:03.918200
+37:08.222700
58.2p
41
Per Orestig
OK Gränsen
2:35:19.931800
+39:24.236300
57.2p
42
Nicholas Fokine
IK Vista
2:35:48.934700
+39:53.239200
57.0p
43
Per Wernersson
Fagerhults AIK
2:35:58.935700
+40:03.240200
56.9p
44
Anders Thorin
Hindås SK
2:37:36.945500
+41:41.250000
56.2p
45
Erik Stillemark
IF Hallby SOK
2:37:39.945800
+41:44.250300
56.2p
46
Fredrik Hallberg
OK Reftele
2:37:39.945800
+41:44.250300
56.2p
47
Michael Svensson
Fågelfors IF
2:38:26.950500
+42:31.255000
55.9p
48
Mattias Carlsson
Hvetlanda SK
2:38:45.952400
+42:50.256900
55.8p
49
Emil Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:39:27.956600
+43:32.261100
55.5p
50
David Fransson
ASK Växjö
2:40:03.960200
+44:08.264700
55.2p
51
Kim Larsen
København SK
2:41:13.967200
+45:18.271700
54.8p
52
Mattias Stockheden
IF Hallby SOK
2:42:17.973600
+46:22.278100
54.3p
53
Anders Lindén
OK Landehof
2:42:48.976700
+46:53.281200
54.1p
54
Per Bertilsson
OK Gränsen
2:43:32.981100
+47:37.285600
53.9p
55
Andreas Nordh
Lekeryd-Svarttorps SK
2:44:12.985100
+48:17.289600
53.6p
56
Niklas Zar
IF Hallby SOK
2:45:34.993300
+49:39.297800
53.1p
57
Andreas Åkerström
SOK Träff
2:46:35.999400
+50:40.303900
52.7p
58
Patric Andreas Karlsson
Hultsfreds Lk
2:46:52.1001100
+50:57.305600
52.6p
59
Henrik Celander
Axa SC
2:47:31.1005000
+51:36.309500
52.4p
60
Lars-johan Carlsson
Alvesta SOK
2:48:20.1009900
+52:25.314400
52.1p
61
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
2:49:20.1015900
+53:25.320400
51.7p
62
Tommy Skagert
IF Hallby SOK
2:49:48.1018700
+53:53.323200
51.6p
63
Kent Nero
Mullsjö SOK
2:49:52.1019100
+53:57.323600
51.5p
64
Simon Rolfsson
Mullsjö SOK
2:49:56.1019500
+54:01.324000
51.5p
65
Mikael Ahrbom
Holte Ski
2:50:38.1023700
+54:43.328200
51.3p
66
Anders Joselid
Borås SK
2:51:34.1029300
+55:39.333800
50.9p
67
Jens Reckman
IK Stern
2:51:55.1031400
+56:00.335900
50.8p
68
Sebastian Schygge
Mullsjö SOK
2:51:59.1031800
+56:04.336300
50.8p
69
Daniel Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:53:04.1038300
+57:09.342800
50.4p
70
Samuel Ekh
Skillingaryds FK
2:53:40.1041900
+57:45.346400
50.2p
71
Christer Henricsson
Björkö RK
2:54:20.1045900
+58:25.350400
50.0p
72
Fin Sejbjerg
Holstebro Skiklub
2:54:38.1047700
+58:43.352200
49.9p
73
Markus Pettersson
Blackstad IF
2:55:17.1051600
+59:22.356100
49.7p
74
David Lennström
IK Stern
2:55:41.1054000
+59:46.358500
49.6p
75
Staffan Norberg
Tenhults SOK
2:56:19.1057800
+1:00:24.362300
49.4p
76
Kaare Rasmussen
København SK
2:56:48.1060700
+1:00:53.365200
49.2p
77
Johan Haidenvall
Tidaholm SOK Sisu
2:56:53.1061200
+1:00:58.365700
49.2p
78
Emil Bergdahl
Hvetlanda SK
2:57:10.1062900
+1:01:15.367400
49.1p
79
Robert Isaksson
IF Rigor
2:57:26.1064500
+1:01:31.369000
49.0p
80
Anders Wallqvist
IF Hallby SOK
2:59:00.1073900
+1:03:05.378400
48.5p
81
Peter Jörnroth
Lekeryd-Svarttorps SK
2:59:08.1074700
+1:03:13.379200
48.5p
82
Per Axelsson
Gränums IF
3:01:03.1086200
+1:05:08.390700
47.9p
83
Mats Eriksson
Bankeryds Skid o Mk
3:01:16.1087500
+1:05:21.392000
47.8p
84
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
3:01:25.1088400
+1:05:30.392900
47.8p
85
Gregory Diment
København SK
3:02:14.1093300
+1:06:19.397800
47.5p
86
Ola Alsén
Axa SC
3:02:46.1096500
+1:06:51.401000
47.4p
87
Henrik Nordström
IF Hallby SOK
3:04:39.1107800
+1:08:44.412300
46.8p
88
Oscar Svennung
IK Stern
3:05:21.1112000
+1:09:26.416500
46.6p
89
Rickard Pettersson
Axa SC
3:08:28.1130700
+1:12:33.435200
45.7p
90
Lars Henrik Tornøe
København SK
3:08:46.1132500
+1:12:51.437000
45.6p
91
Anders Schou Dalhoff
København SK
3:08:48.1132700
+1:12:53.437200
45.6p
92
Ole Staergaard
Hareskoven Skiklub
3:10:37.1143600
+1:14:42.448100
45.1p
93
Simon Asplund
Kungälvs OK
3:13:18.1159700
+1:17:23.464200
44.4p
94
Magnus Thelander
Tenhults SOK
3:14:32.1167100
+1:18:37.471600
44.1p
95
Jonatan Leffler
IK Stern
3:14:41.1168000
+1:18:46.472500
44.1p
96
Linus Karlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:14:47.1168600
+1:18:52.473100
44.0p
97
Erik Rüdow Fors
IK Stern
3:15:50.1174900
+1:19:55.479400
43.8p
98
Rickard Gotting
Grönahögs IK
3:17:48.1186700
+1:21:53.491200
43.3p
99
Fredrik Gahm
Axa SC
3:18:47.1192600
+1:22:52.497100
43.0p
100
Johan Björling
IK Stern
3:18:48.1192700
+1:22:53.497200
43.0p
101
Mats Eriksson
IK Stern
3:19:49.1198800
+1:23:54.503300
42.8p
102
Jörgen Adolfsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:20:23.1202200
+1:24:28.506700
42.6p
103
Mikael Nordlöf
No Club
3:21:44.1210300
+1:25:49.514800
42.3p
104
Thomas Hensing
København SK
3:22:38.1215700
+1:26:43.520200
42.1p
105
Magnus Pettersson
OK Skogsfalken
3:22:54.1217300
+1:26:59.521800
42.0p
106
Torbjörn Wilson
IK Stern
3:25:19.1231800
+1:29:24.536300
41.5p
107
Daniel Bergström
Axa SC
3:32:23.1274200
+1:36:28.578700
39.9p
108
Cristian Dumbrava
OK Landehof
3:34:44.1288300
+1:38:49.592800
39.4p
109
Holger Bernhardsson
IK Stern
3:36:09.1296800
+1:40:14.601300
39.1p
110
Markus Magnusson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:38:01.1308000
+1:42:06.612500
38.8p
111
Martin Gottlieb
København SK
3:38:24.1310300
+1:42:29.614800
38.7p
112
Jesper Gottlieb
København SK
3:38:30.1310900
+1:42:35.615400
38.7p
113
André Miran
København SK
3:40:06.1320500
+1:44:11.625000
38.4p
114
Jesper Weng
Helsingörs SOK
3:40:52.1325100
+1:44:57.629600
38.2p
115
Bengt Rudung
No Club
3:41:17.1327600
+1:45:22.632100
38.1p
116
Oskar Holtz
Axa SC
3:43:25.1340400
+1:47:30.644900
37.7p
117
Mads Mehlsen
IFK Helsingborg
3:43:57.1343600
+1:48:02.648100
37.6p
118
Magnus Karlsson
Alvesta SOK
3:51:27.1388600
+1:55:32.693100
36.3p
119
Niklas Damkilde
Alvesta SOK
3:51:27.1388600
+1:55:32.693100
36.3p
120
Tobias Adrian
IK Stern
3:52:07.1392600
+1:56:12.697100
36.1p
121
Niclas Gustafsson
Hvetlanda SK
4:13:03.1518200
+2:17:08.822700
32.8p
122
Sven Riber
Helsingörs SOK
4:13:43.1522200
+2:17:48.826700
32.7p
-
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Roland Dausch
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
-
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Svensson
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Torgny Sundqvist
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Celander
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Christer Sandgren
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Christer Oscarsson
Skillingaryds FK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Blomgren
Rydaholms GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Krister Wicander
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jan-Olof Storm
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Åleheim
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Peter Welin
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Uno Lau Larsson
Odense Ski
23:59:59.8639800
-
-
Ulrik Härensten
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Petersson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Pär Hämäläinen
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Carlen
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Jens Winther
Holte Ski
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Hammarnäs
Smärtgränsens IF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Knuuttila
Göteborgs Polismäns IF
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Jönsson
OK Dacke
23:59:59.8639800
-
-
Robert Davidsson
Ölmstads IS
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Peterson
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Palmér
IK Vista
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Samuelsson
Härlövs IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:07:09.402800
62.1p
2
Stina Nero
Mullsjö SOK
1:26:05.516400
+18:56.113500
48.4p
3
Carin Serrander
Hestra IF
1:30:32.543100
+23:23.140200
46.0p
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
57:21.344000
72.7p
2
Anton Johansson
Tranemo IF
58:37.351600
+1:16.7500
71.1p
3
Pontus Petersson
Anderstorps OK
58:52.353100
+1:31.9000
70.8p
4
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
59:03.354200
+1:42.10100
70.6p
5
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
59:47.358600
+2:26.14500
69.7p
6
Erik Finnskog
Tranemo IF
1:04:36.387500
+7:15.43400
64.5p
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Helena Lindman
Nässjö SF
3:23:30.1220900
41.9p
2
Gabriella Ross
IF Hallby SOK
3:29:54.1259300
+6:24.38300
40.5p
3
Astrid Haastrup
Danmark
3:40:03.1320200
+16:33.99200
38.4p
4
Annika Elmeke
IF Hallby SOK
3:40:44.1324300
+17:14.103300
38.2p
5
Annika Eriksson Kankaala
Huskvarna
3:47:02.1362100
+23:32.141100
37.0p
6
Anniken Gustafsson
Ödeshögs SK
4:01:03.1446200
+37:33.225200
34.7p
7
Minette Lindkvist
IK Stern
4:05:07.1470600
+41:37.249600
34.0p
-
Johanna Grillea
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Azzy Alvarsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Claes Åström
Ronneby OK
2:28:06.888500
60.5p
2
Rasmus Bang-petersen
Holte Ski
2:36:01.936000
+7:55.47400
56.9p
3
Peter Serrander
Borås GIF
2:40:00.959900
+11:54.71300
55.3p
4
Mikael Åström
Ronneby OK
2:40:37.963600
+12:31.75000
55.0p
5
Arvid Öhrn
IK Vista
2:49:59.1019800
+21:53.131200
51.5p
6
David Elgh
No Club
2:50:00.1019900
+21:54.131300
51.5p
7
Jan Lindahl
SOK Aneby
2:51:21.1028000
+23:15.139400
51.0p
8
Viktor Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:56:31.1059000
+28:25.170400
49.3p
9
Mikael Eriksson
IK Hakarpspojkarna
2:57:10.1062900
+29:04.174300
49.1p
10
Daniel Norlén
No Club
2:58:38.1071700
+30:32.183100
48.6p
11
Marcus Öhrn
IK Vista
2:59:07.1074600
+31:01.186000
48.5p
12
Simon Johansson
Vais
3:01:59.1091800
+33:53.203200
47.6p
13
Jim Ohlsson
IF Rigor
3:03:59.1103800
+35:53.215200
47.0p
14
Steen Busch Jensen
København SK
3:06:02.1116100
+37:56.227500
46.4p
15
Fredrik Wånehed
Transab
3:07:05.1122400
+38:59.233800
46.1p
16
Björn Lindblad
Bankeryds Skid o Mk
3:08:14.1129300
+40:08.240700
45.8p
17
Thomas Ohlsson
Berga SOK
3:08:42.1132100
+40:36.243500
45.6p
18
Andreas Olsson
Tenhults SOK
3:09:21.1136000
+41:15.247400
45.5p
19
Rickard Svensson
Vaggeryds SOK
3:10:48.1144700
+42:42.256100
45.1p
20
Emil Lundgren
Axa SC
3:13:43.1162200
+45:37.273600
44.3p
21
Lennart Johansson
Axa SC
3:14:34.1167300
+46:28.278700
44.1p
22
Anders Bang-petersen
Holte Ski
3:15:28.1172700
+47:22.284100
43.9p
23
Pierre Björkli
No Club
3:15:36.1173500
+47:30.284900
43.8p
24
Joakim Åkesson
OK Landehof
3:16:24.1178300
+48:18.289700
43.6p
25
Sören Stjärnås
No Club
3:18:03.1188200
+49:57.299600
43.2p
26
Göran Wikström
Jokkmokks SK
3:18:04.1188300
+49:58.299700
43.2p
27
Mika Kelloniemi
IK Ymer
3:18:18.1189700
+50:12.301100
43.1p
28
Mikael Saarnah
IF Hallby SOK
3:20:12.1201100
+52:06.312500
42.7p
29
Tomas Johansson
SOK Aneby
3:24:25.1226400
+56:19.337800
41.7p
30
Alexander Johansson
Målerås IF
3:25:01.1230000
+56:55.341400
41.5p
31
Leif O Gustavsson
Växjöpolisens IF o Psk
3:25:27.1232600
+57:21.344000
41.4p
32
Carl Petersson
ASK Växjö
3:26:20.1237900
+58:14.349300
41.2p
33
Tauno Ensio Koskinen
Fagersta Södra IK
3:29:35.1257400
+1:01:29.368800
40.5p
34
Thomas Wiis Vogelsang
Danmark
3:39:46.1318500
+1:11:40.429900
38.4p
35
Emil Jungåker
Axa SC
3:41:57.1331600
+1:13:51.443000
38.0p
36
Karl Bergbom
No Club
3:43:20.1339900
+1:15:14.451300
37.7p
37
Peter Nacke
Jönköping
3:43:24.1340300
+1:15:18.451700
37.7p
38
Mathias Lembke
No Club
3:44:10.1344900
+1:16:04.456300
37.6p
39
Martin Olesen
Holte Ski
3:45:19.1351800
+1:17:13.463200
37.4p
40
Preben Olesen
Holte Ski
3:46:10.1356900
+1:18:04.468300
37.2p
41
Johan Eek
Seb IF
3:46:38.1359700
+1:18:32.471100
37.1p
42
Mikael Wigermo
ASK Växjö
3:53:26.1400500
+1:25:20.511900
35.9p
43
Marcus Fransson
No Club
3:53:26.1400500
+1:25:20.511900
35.9p
44
Cenneth Dacke
SOK Aneby
3:59:45.1438400
+1:31:39.549800
34.9p
45
Masao Matsumoto
Team God Morgon
4:03:14.1459300
+1:35:08.570700
34.3p
46
Mattias Lindkvist
Vais
4:04:58.1469700
+1:36:52.581100
34.0p
-
Magnus Landgren
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Nicklas Mårtensson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Eriksson
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
-
Anders Hammarsten
Jönköpings Kanotklubb
23:59:59.8639800
-
-
Johan Aulin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Ben Heimdal
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
-
-
Joacim Ahlebro
Transab
23:59:59.8639800
-
-
Per Olof Zakrisson
Bankeryds Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
-
Ulrik Lindström
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Jarl
Transab
23:59:59.8639800
-
-
Karl Tibratt
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
-
-
Jan Timén
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Marc Burde
Weis
23:59:59.8639800
-
-
Christer Leijonhufvud
Skogis IF
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Roselius
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Pettersson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Janmar
Seb IF
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Lundgren
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Pekko Svensson
No Club
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Karlsson
Eksjö SOK
1:07:28.404700
61.8p
2
Linda Jerdmyr
IF Hallby SOK
1:12:13.433200
+4:45.28400
57.7p
3
Linn Bylars
Forsa OK
1:23:09.498800
+15:41.94000
50.1p
4
Johanna Olsson
Jojo
1:29:33.537200
+22:05.132400
46.6p
5
Kerstin Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:30:17.541600
+22:49.136800
46.2p
6
Anna Sandin
Bankeryds Skid o Mk
1:30:23.542200
+22:55.137400
46.1p
7
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
1:31:27.548600
+23:59.143800
45.6p
8
Sofia Westberg
OK Skogsfalken
1:33:45.562400
+26:17.157600
44.5p
9
Elin Ram
Tenhults SOK
1:37:31.585000
+30:03.180200
42.7p
10
Tina Lofthammar
No Club
1:41:32.609100
+34:04.204300
41.1p
11
Anette Klahr
København SK
1:57:34.705300
+50:06.300500
35.5p
-
Frida Arphult
Bankeryds Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
-
Karin Schön
No Club
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Christopher Svensson
Bottnaryd IF
1:24:25.506400
49.4p
2
Niclas Grund
Ground Skiing
1:34:10.564900
+9:45.58400
44.3p
3
Kalle Franzén
Hcp
1:37:34.585300
+13:09.78800
42.7p
4
Martin Eriksson
Bankeryds Skid o Mk
1:45:28.632700
+21:03.126200
39.5p
5
Stefan Ödman
Ekeryd
1:46:54.641300
+22:29.134800
39.0p
-
Niclas Grund
Ground Skiing
23:59:59.8639800
-