Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Cup Davos
2011-12-11
Deltävling i
World Cup 2012
<<< World Cup Milano Sprint
World Cup Rogla >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Alexey Petukhov
Russian Federation
2
Teodor Peterson
Åsarna IK
3
Emil Jönsson
Sweden
4
Devon Kershaw
Ona-Wa-Su
5
Petter JR Northug
Strindheim IL
6
Nikolay Morilov
Saturn
7
Dario Cologna
SC Val Mustair
8
Pål Golberg
Norway
9
Alex Harvey
Nordique Mont ST Anne
10
Denis Volotka
Kazakstan
11
Gleb Retivykh
Russian Federation
12
Federico Pellegrino
Italy
13
David Hofer
C.S Carabinieri
14
Oeystein Pettersen
Norway
15
Anton Lindblad
Östersunds SK
16
Andrew Newell
Stratton Mountain School
17
Anders Gloeersen
Norway
18
Joeri Kindschi
Switzerland
19
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
20
Jesper Modin
Piteå Elit SK
21
Johan Edin
IFK Mora SK
22
Martti Vuokatti Jylhae
Vuokatti Ski Team Kainuu
23
Loris Frasnelli
Italy
24
Bernhard Tritscher
Austria
25
Stanislav Bogdanov
Russian Federation
26
Eligius Tambornino
Switzerland
27
Josef Wenzl
Tyskland
28
Len Valjas
Team Hardwood
29
Finn Haagen Krogh
Tverrelvdalen IL
30
Anssi Pentsinen
Jämsänkosken Ilves
31
Martin Jaeger
Switzerland
32
Roddy Darragon
Frankrike
33
Simeon Hamilton
Usa
34
Peeter Kummel
Tartu Skiclub
35
Daniel Heun
Tyskland
36
John Kristian Dahl
Strindheim IL
37
Mickail Jun Devjatiarov
Russian Federation
38
Renato Pasini
Forestale
39
Jovian Hediger
Switzerland
40
Johan Kjoelstad
Norway
41
Anton Gafarov
Ugra Svsm 2
42
Maciej Kreczmer
Lks Poroniec Poronin
43
Dietmar Noeckler
G.S Fiamme
44
Aurelius Herburger
Austria
45
Maciej Starega
Uks Rawa Siedlce
46
Matias Strandvall
IF Minken
47
Baptiste Gros
Frankrike
48
Lasse Paakkonen
Oulun Hiihtoseura
49
Marcus Hellner
Gellivare SK
50
Alexey Poltoranin
Kazakstan
51
Harald Wurm
Austria
52
Jan Barton
Czech Republic
53
Ola Vigen Hattestad
Ørje IL
54
Tomas Northug
Norway
55
Sami Jauhojaervi
Vuokatti Ski Team Kainuu
56
Siim Sellis
Komatsu Forest SC
57
Nikolay Chebotko
Cska
58
Remo Fischer
Arve Mols
59
Yuichi Onda
Arc Communications Ski Team
60
Ales Razym
Czech Republic
61
Axel Teichmann
Wsv Bad Lobenstein
62
Nikita Kriukov
Sdusor 81
63
Maurice Manificat
Douanes/Agy ST Sigismond
64
Hiroyuki Miyazawa
Waseda University
65
Dusan Kozisek
Czech Republic
65
Raido Rankel
Võrumaa Spordiliit
67
Renaud Jay
Frankrike
68
Philipp Furrer
SC Gotthard Andermatt
68
Mauro Gruber
Sui
70
Aliaksandr Voranau
Belarus
71
Candide Pralong
Val Ferret
72
Peter Mlynar
Skp Strbske Pleso
73
Valerio Leccardi
Switzerland
74
Ueli Schnider
Fluehli
75
Roman Furger
Schattdorf
76
Eeri Vahtra
Karupesa Team
77
Skyler Davis
Usa
78
Gianluca Cologna
Val Müstair
79
Andy Kuehne
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
80
Curdin Perl
Bernina Pontresina
81
Markus Bader
Austria
82
Nobu Naruse
Gifu Hino Motors
83
Andrew Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
84
Kusti Kittilae
Kalajoen Junkkarit
85
Kris Freeman
Waterville Valley Bbts
86
Lars Flora
Apu Nordic Ski Center
87
Callum Watson
Nsw Ski Association
88
Alexandr Ionenkow
Belarus
89
Toni Livers
Gardes Frontière