Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Distans
2011-12-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
43:32.261160
92.0p
2
Lars Nelson
Åsarna IK
43:37.261660
+5.400
91.8p
3
Joergen Braathen
Norway
43:39.261810
+6.550
91.8p
4
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
43:39.261830
+6.570
91.8p
5
Mathias Fredriksson
Axa SC
43:51.263050
+18.1790
91.4p
6
Lars Suther
IFK Mora SK
44:03.264260
+31.3000
91.0p
7
Martin Johansson
IFK Mora SK
44:04.264360
+32.3100
91.0p
8
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
44:17.265600
+44.4340
90.6p
9
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
44:19.265800
+46.4540
90.5p
10
Erik Carleton
Canada
44:23.266280
+51.5020
90.3p
11
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
44:31.267020
+58.5760
90.1p
12
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
44:33.267240
+1:00.5980
90.0p
13
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
44:46.268570
+1:14.7310
89.6p
14
Fredrik Byström
Sollefteå SK
44:46.268580
+1:14.7320
89.6p
15
Anders Högberg
IFK Umeå
44:50.268980
+1:18.7720
89.5p
16
Robin Norum
IFK Umeå
44:51.269020
+1:18.7760
89.5p
17
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
44:52.269180
+1:20.7920
89.4p
18
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
45:02.270120
+1:29.8860
89.2p
19
Magnus Moholt
Ålen IL
45:23.272240
+1:50.10980
88.5p
20
Veselin Tzinzov
Bulgaria
45:23.272250
+1:50.10990
88.5p
21
Daniel Nordebo
Bodens SK
45:36.273550
+2:03.12290
88.1p
22
David Hedlund
Piteå Elit SK
45:46.274520
+2:13.13260
87.8p
23
Emil Iversen
Varden Il,
45:48.274780
+2:16.13520
87.8p
24
Anton Sjöholm
Östersunds SK
45:57.275650
+2:24.14390
87.5p
25
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
45:57.275690
+2:25.14430
87.5p
26
Brian Mckeever
Canada
45:59.275810
+2:26.14550
87.4p
27
Sondre Oldervoll
Byåsen IL
45:59.275870
+2:27.14610
87.4p
28
Erik Andersson
Malungs IF
46:01.276000
+2:28.14740
87.4p
29
Markus Ottosson
IFK Umeå
46:02.276180
+2:30.14920
87.3p
30
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
46:19.277870
+2:47.16610
86.8p
31
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
46:21.278090
+2:49.16830
86.8p
32
Nils Magnus Boeen Grave
IL Korlevoll
46:22.278100
+2:49.16840
86.8p
33
Hampus Lindblom
Åsarna IK
46:34.279310
+3:01.18050
86.4p
34
Markus Jönsson
Tranemo IF
46:40.279900
+3:07.18640
86.3p
35
Anders Jonsson
Stockviks SF
46:44.280370
+3:12.19110
86.1p
36
Erik Bakkejord
Norway
46:45.280440
+3:12.19180
86.1p
37
Vidar Undebakke
Ranheim SK
46:56.281540
+3:23.20280
85.8p
38
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
46:57.281670
+3:25.20410
85.8p
39
Jens Andersson
Kalix SK
47:16.283560
+3:44.22300
85.2p
40
Marius Geving
Norway
47:19.283820
+3:46.22560
85.2p
41
Kenneth Flaaoien
Norway
47:21.284030
+3:48.22770
85.1p
42
Erik Silfver
Lucksta IF
47:24.284360
+3:52.23100
85.0p
43
Erlend Drivenes
Kvam Langrenn Og Skiskyttarklubb
47:26.284500
+3:53.23240
85.0p
44
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
47:29.284830
+3:56.23570
84.9p
45
Anders Solin
IFK Mora SK
47:29.284850
+3:56.23590
84.9p
46
Oscar Bergström
IFK Mora SK
47:31.285000
+3:58.23740
84.8p
47
Vytautas Strolia
SK Viesulas Anyksciai
47:33.285220
+4:00.23960
84.8p
48
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
47:37.285600
+4:04.24340
84.7p
49
Gustav Nordström
Gävle SK
47:43.286210
+4:10.24950
84.5p
50
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
48:03.288260
+4:31.27000
83.9p
51
Patrik Tallbom
Östersunds SK
48:36.291580
+5:04.30320
83.0p
52
Martti Himma
Estonia
48:38.291780
+5:06.30520
83.0p
53
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
48:47.292600
+5:14.31340
82.8p
54
Oscar Lund
IF Hallby SOK
49:19.295820
+5:46.34560
81.9p
55
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
49:20.295940
+5:47.34680
81.9p
56
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
49:30.296910
+5:57.35650
81.7p
57
Thomas Stoeggl
SC Saalfelden
49:32.297160
+6:00.35900
81.6p
58
Ivan Burgov
Alexander Logistics
49:45.298400
+6:12.37140
81.3p
59
Einar Flaktveit Moxnes
Norway
49:49.298860
+6:17.37600
81.2p
60
Tarjei Solli
Grøa IL
50:12.301110
+6:39.39850
80.6p
61
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
50:20.301900
+6:47.40640
80.4p
62
Andre Jakobsson
Östersunds SK
50:20.301940
+6:47.40680
80.4p
63
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
50:24.302330
+6:51.41070
80.3p
64
Erik Johansson
Tranemo IF
50:26.302550
+6:53.41290
80.2p
65
Simon Persson
Lucksta IF
50:53.305240
+7:20.43980
79.6p
66
Tobias Bexell
Landsbro IF SK
51:28.308750
+7:55.47490
78.7p
67
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
51:40.309930
+8:07.48670
78.4p
68
Jesse Smith
Usa
51:40.309980
+8:08.48720
78.4p
69
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
52:08.312780
+8:36.51520
77.8p
70
Carl Olander
OK Landehof
52:09.312800
+8:36.51540
77.8p
71
Brynjar Leo Kristinsson
Island
52:15.313400
+8:42.52140
77.6p
72
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
52:26.314500
+8:53.53240
77.4p
73
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
52:39.315860
+9:07.54600
77.1p
74
Tautvydas Strolia
Ignalina Ksc
52:42.316140
+9:09.54880
77.0p
75
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
52:48.316720
+9:15.55460
76.9p
76
Andreas Lundblad
Ulricehamns IF
53:24.320370
+9:52.59110
76.0p
77
Emil Lagergren
Tynderö IK
54:04.324390
+10:32.63130
75.2p
78
Audrius Sakenas
SC Utena
54:18.325790
+10:46.64530
74.9p
79
Emil Ekman
Ulricehamns IF
54:34.327360
+11:02.66100
74.5p
80
Alexander Westberg
Borås SK
54:40.327990
+11:08.66730
74.4p
81
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
54:46.328580
+11:14.67320
74.3p
82
Jaunius Drusys
SK Viesulas Anyksciai
55:34.333300
+12:01.72040
73.3p
-
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Bill Impola
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Quicklund
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Georgi Radkov
Bulgaria
23:59:58.8639700
-
-
Lukas Jakeliunas
SK Viesulas Anyksciai
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Argårds
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Karlsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Leandro Ribela
Brazil
23:59:58.8639700
-
-
Philip Askeroth
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Cesar Baena
Fenix Ski Team Jesenik
23:59:58.8639700
-
-
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Liljemark
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Mads Ek Stroem
Bærums Skiklubb
23:59:59.8639800
-
-
Eirik Telebond
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Martin Mikkelsen
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
-
-
Erik Wickström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Svelander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jens Hulgaard
Danmark
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Alm
Idre SK
23:59:59.8639800
-
-
Linus Larsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Vitalijus Afanasjevas
Lithuania
23:59:59.8639800
-
-
Klaus Andras Csucs
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Martin Fryklund
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
-
Tommy Ljung
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
28:52.173100
81.8p
2
Emma Wikén
Åsarna IK
29:53.179280
+1:01.6080
78.7p
3
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
30:14.181300
+1:22.8100
77.7p
4
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
30:20.181930
+1:28.8730
77.4p
5
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
30:30.182990
+1:38.9790
76.9p
6
Anna Simberg
Piteå Elit SK
30:31.183060
+1:39.9860
76.9p
7
Laila Kveli
Lierne IL
30:33.183280
+1:41.10080
76.8p
8
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
30:57.185640
+2:05.12440
75.7p
9
Hanna Seppas
IFK Mora SK
31:01.186030
+2:09.12830
75.5p
10
Marika Sundin
Sollefteå SK
31:02.186110
+2:10.12910
75.5p
11
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
31:10.186950
+2:18.13750
75.1p
12
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
31:13.187240
+2:21.14040
75.0p
13
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
31:19.187800
+2:27.14600
74.7p
14
Elin Mohlin
Sollefteå SK
31:19.187880
+2:27.14680
74.7p
15
Jennie Jirhed
Östersunds SK
31:21.188050
+2:29.14850
74.6p
16
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
31:47.190600
+2:55.17400
73.5p
17
Heidi Raju
Estonia
31:47.190680
+2:55.17480
73.5p
18
Terese Andersson
Stockviks SF
32:00.191960
+3:08.18760
73.0p
19
Ida Indahl
Camp Södergren SC
32:18.193720
+3:26.20520
72.2p
20
Maria Nordström
Gävle SK
32:29.194830
+3:37.21630
71.8p
21
Eva Johansson
Linköpings SK
32:41.196020
+3:49.22820
71.3p
22
Sanna Hallberg
Åsarna IK
32:41.196080
+3:49.22880
71.3p
23
Frida Hallquist
Åsarna IK
32:57.197660
+4:05.24460
70.7p
24
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
33:11.199040
+4:19.25840
70.1p
25
Ingrida Ardisauskaite
Utena Ski Club
33:13.199230
+4:21.26030
70.1p
26
Lisa K Svensson
Åsarna IK
33:40.201910
+4:48.28710
69.1p
27
Lina Hultin
Garphyttans IF
33:40.201920
+4:48.28720
69.1p
28
Petra Nilsson
Åsarna IK
34:07.204600
+5:15.31400
68.1p
29
Linn Nyback
Finland
34:23.206260
+5:31.33060
67.5p
30
Kristina Kazlauskaite
SK Viesulas Anyksciai
35:42.214140
+6:50.40940
64.8p
31
Samanta Kolosovaite
Lithuania
38:06.228570
+9:14.55370
60.4p
-
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
23:59:58.8639700
-
-
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Katja Schwartz
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Emelie Stark
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-