Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2011-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 15
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Sara Wadman
IFK Mora SK
2
Ellen Sarenmark
Leksands SK
3
Amanda Westman
Alnö SK
4
Linnea Stark
Remsle SK
5
Jenny Solin
Remsle SK
6
Mathilda Björn
Norbergs SK
B-Final
7
Maria Jonasson
Östersunds SK
8
Ida Dahl
Sya SK
9
Malin Svensson
Årjängs IF
10
Jennifer Forsmark
Rembo IK
11
Saga Stenman
SK Järven
12
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
Kvartsfinal
13
Karin Björnlinger
IK Vista
13
Julia Eriksson
Årjängs IF
15
Sara Östling
Svegs IK
15
Linda Ström
Hägglunds IOFK
15
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
15
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
19
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
19
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
19
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare SK
19
Vilma Funck
Jukkasjärvi IF
23
Maja Westin
Nordingrå SK
23
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
23
Jasmine Olsson
Funäsdalens IF
23
Hanna Carlström
Svegs IK
D 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
2
Sarah Hale
Korsnäs IF SK
3
Emma Rusth
Alnö SK
4
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
5
Angelica Johansson
Korsnäs IF SK
6
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
B-Final
7
Hedda Bångman
Offerdals SK
8
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
9
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
10
Julia Johansson
Duveds IF
11
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
12
Olivia Hansson
Garphyttans IF
Kvartsfinal
13
Vendela Westin
Remsle SK
13
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
13
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
16
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
16
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
16
Cecilia Mårtensson
SK Tegsnäspojkarna
16
Frida Hagström
Anundsjö IF
16
Lina Norin
Älvdalens IF SK
21
Emma Åsberg
Duveds IF
21
Julia Seger
Boo IF
21
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
21
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
21
Olivia Eriksson
Hägglunds IOFK
26
Sandra Olsson
SK Bore
26
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
26
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
26
Elin Sundberg
Stockviks SF
26
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
Logga in för att slippa de här annonserna
H 15
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Markus Fredriksson
Lycksele IF
2
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
3
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
4
Jesper Lind
Hudiksvalls IF
5
Peter Nilsson
Lycksele IF
6
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
B-Final
7
Elias Dahl
Offerdals SK
8
Anton Björkman
Kalix SK
9
Filip Danielsson
Garphyttans IF
10
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
11
Nils Augustsson
IFK Mora SK
12
Jonathan Engström
Borås GIF
Kvartsfinal
13
Martin Herbert
Sundbybergs IK
13
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
13
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
16
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
16
Oskar Sandberg
Säters IF SK
16
Jakob Jansson
Månkarbo IF
16
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
16
Per Andersson
Häggenås SK
21
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
21
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
21
Olle Axelsson
Borås SK
21
Erik Marsch
Näsvikens IK
21
Niklas Andersson
Häggenås SK
26
Jens Selahn
Stockviks SF
26
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
26
Marcus Grate
Täfteå IK
26
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
26
Daniel Hägesten
Remsle SK
H 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
2
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
4
Axel Ekström
Garphyttans IF
5
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
6
Olle Jonsson
Duveds IF
7
Anton Persson
SK Bore
B-Final
8
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
9
Oskar Brandt
Grava SK
10
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
11
Sixten Walheim
IK Klintarna
12
Erik Persson
Eksjö SOK
Kvartsfinal
13
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
13
Fredrik Göransson
Stockviks SF
13
Hannes Stenström
Järpens SK
16
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
16
Martin Emilsson
Offerdals SK
16
Emil Persson
Östersunds SK
16
Pontus Hermansson
OK Landehof
16
William Strömberg
Täfteå IK
21
Henrik Ottosson
Åsarna IK
21
Felix Edvinsson
Lycksele IF
21
Wilhelm Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
21
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
21
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
26
Jonathan Wiberg
Garphyttans IF
26
Viktor Lindmark
Remsle SK
26
Torben Svensson
Järpens SK
26
Gustav Sundström
Garphyttans IF
26
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK