Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2011-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:15:44.814300
71.4p
2
Gunnar Markinhuhta
OK Landehof
2:20:18.841710
+4:34.27310
68.5p
3
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:24:19.865800
+8:35.51400
66.1p
4
Anders Davidsson
Sandhems IF
2:26:05.876470
+10:21.62070
65.1p
5
Ola Lundmark
Nässjö SF
2:27:20.883910
+11:36.69510
64.5p
6
Erik Hellsvik
IK Gandvik
2:28:31.891000
+12:47.76600
63.8p
7
Per Llindgren
IK Hakarpspojkarna
2:28:36.891510
+12:52.77110
63.8p
8
Bo Gotting
Grönahögs IK
2:30:57.905630
+15:13.91230
62.6p
9
Thomas Ericsson
Sya SK
2:31:46.910590
+16:02.96190
62.2p
10
Jan Svernhage
IF Rigor
2:31:52.911170
+16:08.96770
62.1p
11
Torbjörn Andersson
IFK Stockaryd
2:33:14.919370
+17:30.104970
61.4p
12
Peter Klock
IK Stern
2:34:16.925500
+18:32.111100
60.9p
13
Pelle Rudenstam
IK Vista
2:34:41.928090
+18:57.113690
60.7p
14
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:34:48.928710
+19:04.114310
60.7p
15
Kennet Sandström
OK Stigen
2:37:21.944090
+21:37.129690
59.5p
16
Leiv Sjåstad
Tranemo IF
2:37:24.944330
+21:40.129930
59.5p
17
Freddy Wegelius
Borås SK
2:38:39.951830
+22:55.137430
58.9p
18
Per Josefsson
Jönköpings OK
2:38:53.953230
+23:09.138830
58.8p
19
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
2:39:23.956290
+23:39.141890
58.6p
20
Ulf Claesson
Högaborgs Athleter
2:40:06.960500
+24:22.146100
58.2p
21
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:40:06.960540
+24:22.146140
58.2p
22
Odd-Ragnar Pettersen
Moss SK
2:40:17.961630
+24:33.147230
58.2p
23
Mats Rydholm
FK Friskus Varberg
2:42:20.973910
+26:36.159510
57.3p
24
Morgan Tideman
Jönköpings OK
2:43:47.982640
+28:03.168240
56.7p
25
Lars Hagberg
Karlslunds IF SF
2:45:05.990410
+29:21.176010
56.1p
26
Thomas Oljelund
OK Alehof
2:45:06.990570
+29:22.176170
56.1p
27
Sven Erik Fredlund
Axa SC
2:45:33.993290
+29:49.178890
55.9p
28
Kenneth Svensson
SOL Tranås
2:45:35.993440
+29:51.179040
55.9p
29
Henrik Dellborg
IK Stern
2:46:39.999870
+30:55.185470
55.5p
30
Alf Johansson
FK Friskus Varberg
2:49:50.1018920
+34:06.204520
54.3p
31
Jonas Zetterlund
IF Hallby SOK
2:49:54.1019380
+34:10.204980
54.2p
32
Anders Ulfwi
IK Stern
2:50:06.1020540
+34:22.206140
54.2p
33
Otto Strandvig
Holte Ski
2:50:50.1024960
+35:06.210560
53.9p
34
Jan Sahl
Axa SC
2:53:11.1039030
+37:27.224630
53.0p
35
Lennart Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
2:53:43.1042280
+37:59.227880
52.8p
36
Bengt Svensson
Skillingaryds FK
2:57:34.1065310
+41:50.250910
51.5p
37
Torbjörn Kjellén
Östansjö SK
2:57:55.1067430
+42:11.253030
51.3p
38
Ingemar Andersson
Göteborgs Hamns IF
2:58:27.1070680
+42:43.256280
51.1p
39
Christian Gunni Pedersen
Holte Ski
3:00:19.1081810
+44:35.267410
50.5p
40
Bo Willyson
Telia IoFF
3:01:28.1088710
+45:44.274310
50.1p
41
Anders Persson
Tormestorps IF
3:01:35.1089490
+45:51.275090
50.1p
42
Anders Eriksson
IF Hagen SK
3:01:45.1090490
+46:01.276090
50.1p
43
Anders Wilander
Anderstorps OK
3:02:39.1095820
+46:55.281420
49.8p
44
Thomas Petersson
Ljungbypolisens SIF
3:02:43.1096250
+46:59.281850
49.7p
45
Ulrik Wulff
København SK
3:04:16.1105510
+48:32.291110
49.3p
46
Dan Sjölander
IK Stern
3:05:23.1112240
+49:39.297840
48.9p
47
Roger Pihl
Borås SK
3:05:35.1113450
+49:51.299050
48.8p
48
Håkan Jacobson
Mullsjö SOK
3:05:37.1113610
+49:53.299210
48.8p
49
Johan Berggren
No Club
3:05:50.1114970
+50:06.300570
48.8p
50
Torbjörn Halvarsson
Fjärås AIK
3:07:52.1127110
+52:08.312710
48.1p
51
Sven Johansson
OK 64 Torpa
3:08:13.1129220
+52:29.314820
48.0p
52
Torleif Magnusson
IK Stern
3:08:20.1129910
+52:36.315510
48.0p
53
Sten Arding
Huskvarna
3:10:13.1141230
+54:29.326830
47.4p
54
Ulf Gyllensvaan
Msok
3:10:41.1144010
+54:57.329610
47.3p
55
Lennart Nilsson
Axa SC
3:11:38.1149700
+55:54.335300
47.0p
56
Mats Sjöberg
Gnosjö FK
3:13:33.1161240
+57:49.346840
46.5p
57
Bengt Göran Strid
IK Stern
3:13:41.1162060
+57:57.347660
46.5p
58
Gunnar Gustavsson
OK Reftele
3:14:11.1165000
+58:27.350600
46.3p
59
Stefan Utberg
Uddevalla SK
3:15:12.1171130
+59:28.356730
46.0p
60
BO Andersson Möller
IF Hallby SOK
3:16:23.1178210
+1:00:39.363810
45.7p
61
Hans Starlid
IF Hallby SOK
3:16:40.1179980
+1:00:56.365580
45.6p
62
Henrik Lindberg
Tidaholm SOK Sisu
3:18:27.1190690
+1:02:43.376290
45.2p
63
Michael Jernsgård
Lödde
3:21:53.1211280
+1:06:09.396880
44.3p
64
Leif Karlsson
Hindås SK
3:26:09.1236860
+1:10:25.422460
43.2p
65
Ole Redsted
Hold Et
3:26:39.1239810
+1:10:55.425410
43.1p
66
Mats Johansson
Jönköpings OK
3:28:26.1250570
+1:12:42.436170
42.7p
67
Michael Carlsson
OK Stigen
3:29:20.1255990
+1:13:36.441590
42.4p
68
Tomas Stensson
Nässjö SF
3:36:27.1298610
+1:20:43.484210
40.9p
69
Thomas Fridén
Trollhättans SOK
3:36:52.1301120
+1:21:08.486720
40.8p
70
Tomas Lindblad
Jönköpings OK
3:38:26.1310530
+1:22:42.496130
40.4p
71
Lars Bowald
Axa SC
3:40:01.1320070
+1:24:17.505670
40.1p
72
Olle Andersson
Ljungbypolisens SIF
3:41:16.1327520
+1:25:32.513120
39.8p
73
Henk Venneman
Helsingborgs SOK
3:50:20.1381990
+1:34:36.567590
38.0p
74
Jens Nilsson
Axa SC
4:08:19.1489880
+1:52:35.675480
34.9p
-
Mats Eriksson
Mälarhöjdens IK
23:59:58.8639700
-
-
Sven Norfeldt
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Liljeqvist
Söderköpings SK
23:59:59.8639800
-
-
Sven-Ove Pettersson
Rya IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Wakéus
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Ingemar Öjhage
Tenhults SOK
23:59:59.8639800
-