Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2011-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
48:15.289400
73.3p
2
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
48:16.289500
+1
73.3p
3
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
48:17.289600
+2.100
73.3p
4
Anna Evaldsson
Ikj Haninge
48:53.293200
+38.3700
72.4p
5
Anja Lindberg
Filipstads SF
50:33.303200
+2:18.13700
70.0p
6
Liv Iris Sörgård
Norway
50:41.304000
+2:26.14500
69.8p
7
Linea Jonsson
No Club
50:51.305000
+2:36.15500
69.6p
8
Julia Seger
Boo IF
52:53.317200
+4:38.27700
66.9p
9
Anne Li Widén
Sundbybergs IK
53:16.319500
+5:01.30000
66.4p
10
Jennie Enstrand
Vallsta SK
53:52.323100
+5:37.33600
65.7p
11
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
53:54.323300
+5:39.33800
65.6p
12
Lisa Skedung
IK Jarl Rättvik
53:57.323600
+5:42.34100
65.6p
13
Sara Jonsson
Korsnäs IF SK
54:14.325300
+5:59.35800
65.2p
14
Carola Eriksson
Arlanda-Märsta SK
54:41.328000
+6:26.38500
64.7p
15
Jenny Ramstedt
Seb IF
54:46.328500
+6:31.39000
64.6p
16
Malin Ewerlöf Krepp
Spårvägens SK
55:39.333800
+7:24.44300
63.6p
17
Daniela Profir
Sundbybergs IK
57:48.346700
+9:33.57200
61.2p
18
Ida Johansson
Järla IF SK
58:20.349900
+10:05.60400
60.6p
19
Sofia Sundström
Nyköpings OK
58:23.350200
+10:08.60700
60.6p
20
Ellinor Fransson
Ärla IF
58:26.350500
+10:11.61000
60.5p
21
Amanda Steen
Tynderö IK
58:29.350800
+10:14.61300
60.5p
22
Katarina Bivstedt
Sundbybergs IK
58:49.352800
+10:34.63300
60.1p
23
Hanna Vannevik
Nacka Värmdö SK
59:04.354300
+10:49.64800
59.9p
24
Gunilla Kreiss
Järla IF SK
59:07.354600
+10:52.65100
59.8p
25
Paula Lembke
Duveds IF
59:19.355800
+11:04.66300
59.6p
26
Ellinor Bergman
Sundbybergs IK
59:50.358900
+11:35.69400
59.1p
27
My Heinrup
Järla IF SK
59:54.359300
+11:39.69800
59.0p
28
Helene Ripen
Haninge SOK
1:00:06.360500
+11:51.71000
58.9p
29
Åsa Pettersson
Brottby SK
1:00:15.361400
+12:00.71900
58.7p
30
Lena Björk
Hofors Aif
1:00:19.361800
+12:04.72300
58.6p
31
Josefine Moberg
Gävle SK
1:00:53.365200
+12:38.75700
58.1p
32
Susanne Jansson
Sundbybergs IK
1:01:08.366700
+12:53.77200
57.9p
33
Kerstin Burman
Spårvägens SK
1:01:47.370600
+13:32.81100
57.2p
34
Elaine Rommen Karlsson
Sundbybergs IK
1:01:51.371000
+13:36.81500
57.2p
35
Sari Huusko
Sundbybergs IK
1:02:12.373100
+13:57.83600
56.9p
36
Helena Reinikainen
Sundbybergs IK
1:02:28.374700
+14:13.85200
56.6p
37
Kristina Johnsen
Mälarö SOK
1:03:05.378400
+14:50.88900
56.1p
38
Annelie Schöldström
Acando SK
1:04:15.385400
+16:00.95900
55.1p
39
Lina Eklund
Brandsbols SK
1:04:25.386400
+16:10.96900
54.9p
40
Charlotta Linnell
IK Brånan Boys & Girls
1:04:51.389000
+16:36.99500
54.5p
41
My Rönnols
Sundbybergs IK
1:04:55.389400
+16:40.99900
54.5p
42
Malin Dahlström
Tullinge SK
1:05:10.390900
+16:55.101400
54.3p
43
Kristina Lindblom
Atlas Copco IF
1:05:23.392200
+17:08.102700
54.1p
44
Helena Frank
Sundbybergs IK
1:06:15.397400
+18:00.107900
53.4p
45
Jenny Persson
No Club
1:07:33.405200
+19:18.115700
52.4p
46
Mia Alm
Sundbybergs IK
1:07:37.405600
+19:22.116100
52.3p
47
Johanna Åman
Strömnäs GIF
1:08:35.411400
+20:20.121900
51.6p
48
Linda Santesson
Nacka Värmdö SK
1:08:56.413500
+20:41.124000
51.3p
49
Malin Engström
Axa SC
1:09:11.415000
+20:56.125500
51.1p
50
Jorunn Nylund
American Express SK
1:09:26.416500
+21:11.127000
50.9p
51
Helena Pettersson
Landstingets IF
1:09:48.418700
+21:33.129200
50.7p
52
Eva Lotta Stridh
Marhults SOFK
1:10:13.421200
+21:58.131700
50.4p
53
Julia Ericsson
Täby IS SK
1:10:17.421600
+22:02.132100
50.3p
54
Paula Palmgren
Njurunda SK
1:11:17.427600
+23:02.138100
49.6p
55
Amanda Ulfsdotter
Axa SC
1:12:09.432800
+23:54.143300
49.0p
56
Signe Wolf
Sundbybergs IK
1:13:56.443500
+25:41.154000
47.8p
57
Linda Nielsen
Ikj Haninge
1:14:39.447800
+26:24.158300
47.4p
58
Anna Samuelson Karlsson
Axa SC
1:15:02.450100
+26:47.160600
47.1p
59
Linda Forsström
Sundbybergs IK
1:18:32.471100
+30:17.181600
45.0p
60
Kristin Wångström
Täby IS SK
1:19:57.479600
+31:42.190100
44.2p
61
Pia Danielsson
Axa SC
1:25:10.510900
+36:55.221400
41.5p