Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
DM Skåne Klassiskt
2011-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Håkan Gunnarsson
Härlövs IF
45:55.275400
81.2p
2
H 45
Tomas Westlund
Tormestorps IF
47:42.286100
+1:47.10600
78.2p
3
H 40
Stefan Larsson
Malmö FK
50:42.304100
+4:47.28600
73.6p
4
H 55
Thomas Nilsson
FK Göingarna
51:13.307200
+5:18.31700
72.8p
5
H 35
Ivan Scheblykin
Björnstorps IF
51:15.307400
+5:20.31900
72.8p
6
H 35
Markus Jensen
Tormestorps IF
51:17.307600
+5:22.32100
72.7p
7
H 45
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
51:26.308500
+5:31.33000
72.5p
8
H 21
Petter Persson
FK Göingarna
52:29.314800
+6:34.39300
71.1p
9
H 40
Johan Johnsson
Björnstorps IF
52:53.317200
+6:58.41700
70.5p
10
H 55
Lennart Svensson
Björnstorps IF
53:15.319400
+7:20.43900
70.1p
11
H 35
Håkan Huselius
Björnstorps IF
53:49.322800
+7:54.47300
69.3p
12
H 21
Jesper Håkansson
FK Göingarna
54:25.326400
+8:30.50900
68.5p
13
H 60
Bengt Olsson
OK Gynge
54:36.327500
+8:41.52000
68.3p
14
H 21
Per Schedvins
FK Göingarna
54:54.329300
+8:59.53800
67.9p
15
H 40
Niklas Nilsson
Härlövs IF
55:02.330100
+9:07.54600
67.8p
16
H 55
Ingemar Haggärde
IFK Helsingborg
55:14.331300
+9:19.55800
67.5p
17
H 40
Björn Nilsson
Härlövs IF
55:34.333300
+9:39.57800
67.1p
18
H 21
Marcus Trulsson
Härlövs IF
55:41.334000
+9:46.58500
67.0p
19
H 50
Anders Persson
Tormestorps IF
56:24.338300
+10:29.62800
66.1p
20
H 35
Nils Bergman
Björnstorps IF
56:35.339400
+10:40.63900
65.9p
21
H 35
Lars Johansson
Björnstorps IF
56:39.339800
+10:44.64300
65.8p
22
H 60
Stellan Christiansson
OK Gynge
56:44.340300
+10:49.64800
65.8p
23
H 50
Anders Eriksson
Malmö FK
56:53.341200
+10:58.65700
65.6p
24
H 55
Anders Rydlöv
Malmö FK
57:19.343800
+11:24.68300
65.1p
25
H 55
Torbjörn Persson
IS Skanne
57:49.346800
+11:54.71300
64.5p
26
H 40
Christoffer Rehn
Björnstorps IF
58:14.349300
+12:19.73800
64.1p
27
H 45
Anders Heyden
Björnstorps IF
58:58.353700
+13:03.78200
63.3p
28
H 21
Mattias Björklund
FK Göingarna
59:04.354300
+13:09.78800
63.2p
29
D 21 Motion
Eva Hjort Wirtén
Björnstorps IF
59:26.356500
+13:31.81000
62.8p
30
H 50
Bengt Åke Olofsson
Björnstorps IF
59:33.357200
+13:38.81700
62.6p
31
H 50
Ronny Tocaj
Björnstorps IF
1:00:25.362400
+14:30.86900
61.7p
32
H 50
Thomas Magnusson
Björnstorps IF
1:00:59.365800
+15:04.90300
61.2p
33
H 21 Motion
Magnus Granqvist
FK Göingarna
1:02:09.372800
+16:14.97300
60.0p
34
H 60
Pehr-Eric Pehrsson
Björnstorps IF
1:02:34.375300
+16:39.99800
59.6p
35
H 45
Tore Vigård
Björnstorps IF
1:02:49.376800
+16:54.101300
59.4p
36
H 65
Pentti Takkinen
Lödde Motion
1:03:29.380800
+17:34.105300
58.8p
37
H 55
Jerker Petersson
OK Gynge
1:03:46.382500
+17:51.107000
58.5p
38
H 60
Ola Karnland
Björnstorps IF
1:05:10.390900
+19:15.115400
57.2p
39
H 70
Ingvar Carlsson
Malmö FK
1:05:21.392000
+19:26.116500
57.1p
40
H 21 Motion
Jonas Enetjärn
Tormestorps IF
1:06:13.397200
+20:18.121700
56.3p
41
H 65
Nils-Olof Nilsson
IFK Helsingborg
1:06:16.397500
+20:21.122000
56.3p
42
H 21
Jimmie Arvidsson
Björnstorps IF
1:06:43.400200
+20:48.124700
55.9p
43
H 60
Bertil Ström
Lugi SK
1:06:52.401100
+20:57.125600
55.8p
44
H 21
Joel Nordin
Björnstorps IF
1:07:18.403700
+21:23.128200
55.4p
45
H 70
Kalle Friman
Andrarums IF
1:09:01.414000
+23:06.138500
54.0p
46
H 40
Nils Niklasson
Hästveda OK
1:09:09.414800
+23:14.139300
53.9p
47
H 21 Motion
Mathias Bengtsson
Lönsboda SK
1:10:25.422400
+24:30.146900
53.0p
48
H 21
Tobias Arvidsson
Björnstorps IF
1:11:29.428800
+25:34.153300
52.2p
49
H 50
Hans Dahlgren
Björnstorps IF
1:11:37.429600
+25:42.154100
52.1p
50
H 40
Per Friis
Axa SC
1:12:40.435900
+26:45.160400
51.3p
50
H 50
Björn Olsson
Malmö FK
1:12:40.435900
+26:45.160400
51.3p
52
D 21 Motion
Lise Svensson
Andrarums IF
1:13:23.440200
+27:28.164700
50.8p
53
H 70
Bertil Lundstedt
Hästhult AIK
1:15:24.452300
+29:29.176800
49.5p
54
H 55
Hans Josefsson
Björnstorps IF
1:16:36.459500
+30:41.184000
48.7p
55
H 45
Stefan Magnusson
Friskis och Svettis
1:20:11.481000
+34:16.205500
46.5p
56
H 21
Jonas Jönsson
Björnstorps IF
1:23:14.499300
+37:19.223800
44.8p
57
H 55
Olle Anebratt
Malmö FK
1:23:18.499700
+37:23.224200
44.8p
58
H 60
Alf Blomberg
IFK Helsingborg
1:24:36.507500
+38:41.232000
44.1p
59
D 21 Motion
Martina Jarlsdotter
Vesslarps IK
1:39:24.596300
+53:29.320800
37.5p
60
H 40
Michael Lindhe
Tormestorps IF
23:59:59.8639800
60
H 55
Håkan Rydlöv
Malmö FK
23:59:59.8639800
60
H 21
Rickard Bergengren
Björnstorps IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
9km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Andreas Westlund
Tormestorps IF
33:34.201300
2
H 20
Johannes Andersson
Björnstorps IF
35:26.212500
+1:52.11100
3
H 20
Niclas Delin
Härlövs IF
53:02.318100
+19:28.116700
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 45
Eva Hjort Wirtén
Björnstorps IF
22:52.137100
76.9p
2
D 35
Lotta Huselius
Björnstorps IF
23:02.138100
+10.900
76.4p
3
H 16
Robin Larsson
FK Göingarna
23:04.138300
+12.1100
3
D 21
Anna Hellner
Björnstorps IF
23:04.138300
+12.1100
76.2p
5
H 16
Joel Einarsson
Tormestorps IF
23:13.139200
+21.2000
6
D 21
Fia Jobs
Björnstorps IF
24:16.145500
+1:24.8300
72.5p
7
D 21
Lindha Hellner
FK Göingarna
24:19.145800
+1:27.8600
72.3p
8
H 16
Anton Larsson
FK Göingarna
24:47.148600
+1:55.11400
9
D 21
Johanna Karlsson
Björnstorps IF
25:26.152500
+2:34.15300
69.1p
10
D 35
Liselott Håkansson
Ryssbergets IK
25:51.155000
+2:59.17800
68.0p
11
H 16
Oskar Jensen
Lugi SK
26:38.159700
+3:46.22500
12
D 21
Maria Trulsson
Härlövs IF
27:01.162000
+4:09.24800
65.1p
13
H 16
Harald Ottmer
Tormestorps IF
27:06.162500
+4:14.25300
14
H 16
Henning Ottmer
Tormestorps IF
27:16.163500
+4:24.26300
15
D 45
Lise Svensson
Andrarums IF
27:22.164100
+4:30.26900
64.3p
16
H 16
Karl Johan Persson
Tormestorps IF
27:45.166400
+4:53.29200
17
H 16
Axel Schultz
Helsingborgs SOK
29:26.176500
+6:34.39300
18
D 21
Viktoria Ernstsson
FK Göingarna
30:22.182100
+7:30.44900
57.9p
19
D 45
Anneli Nielsen
Björnstorps IF
33:46.202500
+10:54.65300
52.1p
20
D 45
Susanna Kennethsdotter
Axa SC
41:48.250700
+18:56.113500
42.1p
21
D 45
Lena Magnusson
Friskis och Svettis
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 13
Melker Larsson
FK Göingarna
13:57.83600
2
D 13
Astrid Einarsson
Tormestorps IF
16:50.100900
+2:53.17200
3
H 11
Ludvig Hallabro
Tormestorps IF
17:28.104700
+3:31.21000
4
D 12
Elinor Delin
Härlövs IF
17:42.106100
+3:45.22400
5
H 13
Emil Niklasson
Hästveda OK
18:06.108500
+4:09.24800
6
D 12
Emmy Helmersson
Tormestorps IF
18:44.112300
+4:47.28600
7
H 11
Anton Svensson
Tormestorps IF
19:56.119500
+5:59.35800
8
H 11
Arvid Einarsson
Tormestorps IF
22:05.132400
+8:08.48700
9
H 11
Albin P Friis
Axa SC
22:06.132500
+8:09.48800
10
D 12
Wilma P Friis
Axa SC
24:48.148700
+10:51.65000
11
D 12
Malin Nilsson
Härlövs IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)