10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Victor Hallquist | Åsarna IK | 35:09.210800 | |||||
2 | Tobias Ryberg | Leksands SK | 35:10.210900 | +1 | ||||
3 | Johan Persson | Järpens SK | 35:21.212000 | +12.1100 | ||||
7.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Karin Bergman | Svegs IK | 32:06.192500 | |||||
2 | Maja Karlsson | Järpens SK | 32:30.194900 | +24.2300 | ||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Sara Wadman | IFK Mora SK | 19:15.115400 | |||||
2 | Jasmine Olsson | Funäsdalens IF | 19:41.118000 | +26.2500 | ||||
3 | Maria Jonasson | Östersunds SK | 19:42.118100 | +27.2600 | ||||
3 | Sara Östling | Svegs IK | 19:42.118100 | +27.2600 | ||||
5 | Ellen Sarenmark | Leksands SK | 20:22.122100 | +1:07.6600 | ||||
6 | Klara Karlsson | Järpens SK | 23:19.139800 | +4:04.24300 | ||||
7 | Malin Börjesjö | Sundbybergs IK | 24:18.145700 | +5:03.30200 | ||||
8 | Josefine Stålhanske | Hede SK | 27:48.166700 | +8:33.51200 | ||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Hedda Bångman | Offerdals SK | 19:36.117500 | |||||
2 | Julia Johansson | Duveds IF | 21:15.127400 | +1:39.9800 | ||||
3 | Johanna Bergman | Svegs IK | 21:23.128200 | +1:47.10600 | ||||
4 | Emma Åsberg | Duveds IF | 24:15.145400 | +4:39.27800 | ||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Konrad Mattsson Myhr | Funäsdalens IF | 18:26.110500 | |||||
2 | Gustav Rotvold | Åsarna IK | 18:30.110900 | +4.300 | ||||
3 | Jens Selahn | Stockviks SF | 18:33.111200 | +7.600 | ||||
4 | Gabriel Hallquist | Åsarna IK | 19:01.114000 | +35.3400 | ||||
5 | Per Andersson | Häggenås SK | 19:53.119200 | +1:27.8600 | ||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Edvard Sundman | IK Trissan | 16:17.97600 | |||||
2 | Hannes Stenström | Järpens SK | 16:18.97700 | +1 | ||||
3 | Olle Jonsson | Duveds IF | 16:22.98100 | +5.400 | ||||
4 | Martin Emilsson | Offerdals SK | 16:48.100700 | +31.3000 | ||||
5 | Torben Svensson | Järpens SK | 17:10.102900 | +53.5200 | ||||
6 | Marcus Stenberg | Svegs IK | 17:11.103000 | +54.5300 | ||||
7 | Henrik Ottosson | Åsarna IK | 17:13.103200 | +56.5500 | ||||
8 | Fredrik Göransson | Stockviks SF | 17:48.106700 | +1:31.9000 | ||||
9 | Olov Roos | Stuguns SOK Gjurd | 18:13.109200 | +1:56.11500 | ||||
10 | Emil Persson | Östersunds SK | 18:56.113500 | +2:39.15800 | ||||
11 | Pontus Millestu | Utrikes SK | 18:57.113600 | +2:40.15900 | ||||
4.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Josefina Sundman | IK Trissan | 14:10.84900 | |||||
2 | Alicia Persson | Stockviks SF | 14:44.88300 | +34.3300 | ||||
3 | Sofie Oskarsson | Leksands SK | 15:48.94700 | +1:38.9700 | ||||
4 | Johanna Albertsson | Stuguns SOK Gjurd | 16:24.98300 | +2:14.13300 | ||||
5 | Tua Dahlgren | Spikbodarnas IK | 16:32.99100 | +2:22.14100 | ||||
6 | Emilia Eriksson | Åsarna IK | 17:32.105100 | +3:22.20100 | ||||
7 | Tilda Johansson | Duveds IF | 17:55.107400 | +3:45.22400 | ||||
8 | Filippa Ehn | Spikbodarnas IK | 18:13.109200 | +4:03.24200 | ||||
9 | Emma Wasell | Mörsils IF | 18:44.112300 | +4:34.27300 | ||||
10 | Allis Näs | Hede SK | 19:20.115900 | +5:10.30900 | ||||
11 | Elina Grubb | Hede SK | 19:44.118300 | +5:34.33300 | ||||
12 | Emilia Stålhanske | Hede SK | 21:12.127100 | +7:02.42100 | ||||
13 | Amanda Sjölund | Spikbodarnas IK | 22:51.137000 | +8:41.52000 | ||||
14 | Erika Öhrnell | Åsarna IK | 23:42.142100 | +9:32.57100 | ||||
4.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Emma Backén | Svegs IK | 15:09.90800 | |||||
2 | Signe Rosenberg | Duveds IF | 15:14.91300 | +5.400 | ||||
3 | Moa Olsson | Vansbro AIK SK | 15:19.91800 | +10.900 | ||||
4 | Wilma Jönsson | Östersunds SK | 15:25.92400 | +16.1500 | ||||
5 | Hanna Claréus | Östersunds SK | 15:32.93100 | +23.2200 | ||||
6 | Filippa Lindman | Stockviks SF | 15:33.93200 | +24.2300 | ||||
7 | Emma Thalin | Svegs IK | 16:14.97300 | +1:05.6400 | ||||
8 | Ilona Lusth | Åsarna IK | 16:34.99300 | +1:25.8400 | ||||
9 | Ida Hallquist | Åsarna IK | 16:55.101400 | +1:46.10500 | ||||
10 | Ellionore Bäckman | Hede SK | 17:12.103100 | +2:03.12200 | ||||
10 | Olivia Bengtsson | Gäddede SK | 17:12.103100 | +2:03.12200 | ||||
12 | Emma Jonsson | Åsarna IK | 17:56.107500 | +2:47.16600 | ||||
4.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Arvid Jonsson | Duveds IF | 14:43.88200 | |||||
2 | Elliot Edvinsson | Brunflo IF | 16:18.97700 | +1:35.9400 | ||||
3 | Hampus Millestu | Utrikes SK | 16:31.99000 | +1:48.10700 | ||||
4 | Tobias Lindman | Stockviks SF | 16:53.101200 | +2:10.12900 | ||||
5 | Felix Hill | Svegs IK | 17:31.105000 | +2:48.16700 | ||||
6 | Ludvig Karlsson | Järpens SK | 17:51.107000 | +3:08.18700 | ||||
7 | Klas Hagelbeck | Duveds IF | 21:43.130200 | +7:00.41900 | ||||
4.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Hannes Liljedahl | Östersunds SK | 14:21.86000 | |||||
2 | Emil Sellsve | Järpens SK | 14:27.86600 | +6.500 | ||||
3 | Marcus Alvebro | Häggenås SK | 14:46.88500 | +25.2400 | ||||
4 | Anders Roos | Stuguns SOK Gjurd | 15:25.92400 | +1:04.6300 | ||||
5 | John Leander | Åsarna IK | 16:13.97200 | +1:52.11100 | ||||
6 | Göran Larsson | Järpens SK | 17:16.103500 | +2:55.17400 | ||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Gabriella Pålsson | Utrikes SK | 11:59.71800 | |||||
2 | Julia Albertsson | Stuguns SOK Gjurd | 12:29.74800 | +30.2900 | ||||
3 | Ida Dahlgren | Spikbodarnas IK | 13:06.78500 | +1:07.6600 | ||||
4 | Emma Jönsson | Östersunds SK | 13:12.79100 | +1:13.7200 | ||||
5 | Anna Johansson | Duveds IF | 13:20.79900 | +1:21.8000 | ||||
6 | Lovisa Kvarnström | Hede SK | 13:39.81800 | +1:40.9900 | ||||
7 | Anna Backman | Hede SK | 14:02.84100 | +2:03.12200 | ||||
8 | Emilia Jonsson | Ytterhogdals IK | 14:09.84800 | +2:10.12900 | ||||
9 | Emilia Jonasson | Svegs IK | 14:17.85600 | +2:18.13700 | ||||
10 | Evelina Persson | Åsarna IK | 14:26.86500 | +2:27.14600 | ||||
11 | Milly Näs | Hede SK | 14:30.86900 | +2:31.15000 | ||||
12 | Towa Salomonsson | Svegs IK | 15:49.94800 | +3:50.22900 | ||||
13 | Maja Hagelbeck | Duveds IF | 16:04.96300 | +4:05.24400 | ||||
14 | Matilda Österman | Svegs IK | 16:24.98300 | +4:25.26400 | ||||
15 | Maja Malmgren | Ytterhogdals IK | 18:10.108900 | +6:11.37000 | ||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Ida Palmberg | Högbo GOIF | 11:10.66900 | |||||
2 | Gry Abrahamsson Gjersvold | Utrikes SK | 11:28.68700 | +18.1700 | ||||
3 | Elin Backén | Svegs IK | 11:59.71800 | +49.4800 | ||||
4 | Alicia Saur | Åsarna IK | 12:30.74900 | +1:20.7900 | ||||
5 | Sanna Ångström | Duveds IF | 13:05.78400 | +1:55.11400 | ||||
6 | Magdalena Mixter Schönningsson | Spikbodarnas IK | 13:07.78600 | +1:57.11600 | ||||
7 | Johanna Grip | Ytterhogdals IK | 13:44.82300 | +2:34.15300 | ||||
8 | Wilma Norberg | Fränsta IK | 14:37.87600 | +3:27.20600 | ||||
9 | Ebba Modin | Hede SK | 15:48.94700 | +4:38.27700 | ||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Samuel Oskarsson | Leksands SK | 10:14.61300 | |||||
2 | Jesper Persson | Svegs IK | 10:57.65600 | +43.4200 | ||||
3 | Ossian Rosenberg | Duveds IF | 11:38.69700 | +1:24.8300 | ||||
4 | Linus Berglund | Duveds IF | 11:49.70800 | +1:35.9400 | ||||
5 | William Selander | Spikbodarnas IK | 11:52.71100 | +1:38.9700 | ||||
5 | Sven Leander | Åsarna IK | 11:52.71100 | +1:38.9700 | ||||
7 | Joel Sjölund Mattiasson | Östersunds SK | 12:13.73200 | +1:59.11800 | ||||
8 | Henrik Millestu | Utrikes SK | 13:18.79700 | +3:04.18300 | ||||
9 | Kasper Wiken | Åsarna IK | 13:51.83000 | +3:37.21600 | ||||
10 | Rasmus Sjölander | Stöde IF | 14:48.88700 | +4:34.27300 | ||||
11 | Hugo Grubb | Hede SK | 15:33.93200 | +5:19.31800 | ||||
12 | Alexander Grubb | Hede SK | 15:37.93600 | +5:23.32200 | ||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Johan Hellström | Duveds IF | 11:40.69900 | |||||
2 | David Ödmark | Stöde IF | 11:49.70800 | +9.800 | ||||
3 | Viktor Engvall | Utrikes SK | 12:03.72200 | +23.2200 | ||||
4 | Oskar Olsson | Funäsdalens IF | 12:11.73000 | +31.3000 | ||||
5 | Oskar Edh | Järpens SK | 12:37.75600 | +57.5600 | ||||
6 | Jacob Nilsson | Vemdalens IF | 12:49.76800 | +1:09.6800 | ||||
6 | Pär Lindström | Fränsta IK | 12:49.76800 | +1:09.6800 | ||||
8 | Jakob Björns | Hede SK | 15:48.94700 | +4:08.24700 | ||||
2km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Märta Rosenberg | Duveds IF | 11:25.68400 | |||||
2 | Ellen Sjölund | Spikbodarnas IK | 12:10.72900 | +45.4400 | ||||
3 | Tilda Fabricius | Svegs IK | 12:44.76300 | +1:19.7800 | ||||
4 | Enja Jonsson | Ytterhogdals IK | 12:45.76400 | +1:20.7900 | ||||
5 | Caroline Liljedahl | Hede SK | 14:05.84400 | +2:40.15900 | ||||
6 | Agnes Hammargård | Svegs IK | 14:20.85900 | +2:55.17400 | ||||
2km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Tilde Bångman | Offerdals SK | 9:25.56400 | |||||
2 | Elin Busk | Svegs IK | 10:08.60700 | +43.4200 | ||||
3 | Julia Hansson | Svegs IK | 10:19.61800 | +54.5300 | ||||
4 | Elin Andersson | Östersunds SK | 10:27.62600 | +1:02.6100 | ||||
5 | Ida Andersson | Östersunds SK | 11:20.67900 | +1:55.11400 | ||||
6 | Bente Skåle | Östersunds SK | 11:23.68200 | +1:58.11700 | ||||
6 | Ida Wasell | Mörsils IF | 11:23.68200 | +1:58.11700 | ||||
8 | Wilma Löfgren | Alnö SK | 11:27.68600 | +2:02.12100 | ||||
9 | Sara Hellström | Undersåkers IF | 11:33.69200 | +2:08.12700 | ||||
10 | Sara Kajsa Hermansson | Spikbodarnas IK | 11:56.71500 | +2:31.15000 | ||||
11 | Anja Salomonsson | Svegs IK | 13:55.83400 | +4:30.26900 | ||||
12 | Emma Lindström | Fränsta IK | 14:05.84400 | +4:40.27900 | ||||
13 | Therese Karlström | Ytterhogdals IK | 14:11.85000 | +4:46.28500 | ||||
2km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Gustav Pålsson | Utrikes SK | 9:33.57200 | |||||
2 | Victor Kröjs | Svegs IK | 11:01.66000 | +1:28.8700 | ||||
3 | Eskil Norberg | Fränsta IK | 11:59.71800 | +2:26.14500 | ||||
4 | Pelle Jonasson | Svegs IK | 12:00.71900 | +2:27.14600 | ||||
5 | Adam Björns | Hede SK | 12:27.74600 | +2:54.17300 | ||||
6 | Tim Näs | Hede SK | 13:04.78300 | +3:31.21000 | ||||
7 | Ludwig Kvarnström | Hede SK | 13:34.81300 | +4:01.24000 | ||||
8 | Isac Morin | Utrikes SK | 14:06.84500 | +4:33.27200 | ||||
9 | Lucas Nordlund | Ytterhogdals IK | 14:18.85700 | +4:45.28400 | ||||
10 | Leo Malmgren Carlsson | Ytterhogdals IK | 16:26.98500 | +6:53.41200 | ||||
2km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Samuel Saur | Åsarna IK | 10:14.61300 | |||||
2 | Isac Saur | Åsarna IK | 10:42.64100 | +28.2700 | ||||
3 | Anton Nilsson | Vemdalens IF | 11:05.66400 | +51.5000 | ||||
4 | Elias Skoog | Hede SK | 11:59.71800 | +1:45.10400 | ||||
5 | Elias Lingensjö | Vemdalens IF | 13:08.78700 | +2:54.17300 | ||||
6 | Birger Eriksson | Vemdalens IF | 14:49.88800 | +4:35.27400 | ||||
7 | Olof Eriksson | Åsarna IK | 15:10.90900 | +4:56.29500 | ||||
8 | Aron Eriksson | Ytterhogdals IK | 15:41.94000 | +5:27.32600 |