Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Klassiskt
2011-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
44:21.266070
79.9p
2
Jens Burman
Åsarna IK
44:57.269600
+35.3430
78.9p
3
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
45:04.270330
+42.4160
78.7p
4
Håkan Emilsson
Offerdals SK
45:10.270990
+49.4820
78.5p
5
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
45:40.273930
+1:18.7760
77.7p
6
Viktor Eriksson
Malungs IF
45:57.275630
+1:35.9460
77.3p
7
Harald Kempe
Tynderö IK
46:03.276250
+1:41.10080
77.1p
8
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
46:04.276360
+1:42.10190
77.1p
9
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
46:09.276880
+1:48.10710
76.9p
10
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
46:18.277720
+1:56.11550
76.7p
11
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
46:18.277750
+1:56.11580
76.7p
12
Simon Öberg
Kalix SK
46:18.277760
+1:56.11590
76.7p
13
Nils Persson
Östersunds SK
46:27.278660
+2:05.12490
76.5p
14
Erik Söderlund
SK Bore
46:40.279910
+2:18.13740
76.1p
15
Gustav Nystedt
Stockviks SF
46:59.281840
+2:37.15670
75.6p
16
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
47:06.282520
+2:44.16350
75.5p
17
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
47:19.283880
+2:58.17710
75.1p
18
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
47:20.283990
+2:59.17820
75.1p
19
Anton Hedlund
Åshammars IK
47:27.284630
+3:05.18460
74.9p
20
August Nilsson
Östersunds SK
47:29.284870
+3:08.18700
74.9p
21
Zackarias Toresson
OK Nackhe
47:31.285060
+3:09.18890
74.8p
22
Marcus Ruus
Gillberga SK
47:32.285140
+3:10.18970
74.8p
23
Mattias Bångman
Offerdals SK
47:38.285740
+3:16.19570
74.6p
24
Joakim Eriksson
Tierps IF
47:53.287250
+3:31.21080
74.3p
25
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
47:54.287310
+3:32.21140
74.2p
26
Anton Mattsson
SK Bore
47:54.287370
+3:33.21200
74.2p
27
Daniel Holmgren
IFK Umeå
47:56.287550
+3:34.21380
74.2p
28
Jacob Engström
Kalix SK
48:18.289770
+3:57.23600
73.6p
29
Joel Lager
Garphyttans IF
48:21.290040
+3:59.23870
73.6p
30
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
48:44.292340
+4:22.26170
73.0p
31
Emil Svensson
Åsarna IK
48:46.292520
+4:24.26350
73.0p
32
Pierre Ohlson
Filipstads SF
48:50.292990
+4:29.26820
72.9p
33
Leo Larsen
Sundbybergs IK
48:52.293120
+4:30.26950
72.8p
34
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
48:53.293210
+4:31.27040
72.8p
35
Viktor Ranerfors
Rembo IK
49:00.293980
+4:39.27810
72.6p
36
Jimmy Seger
Boo IF
49:07.294650
+4:45.28480
72.5p
37
Per Bennermo
Hybo AIK
49:13.295290
+4:52.29120
72.3p
38
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
49:17.295660
+4:55.29490
72.2p
39
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
49:22.296140
+5:00.29970
72.1p
40
Elias Öhgren
Korsnäs IF SK
49:37.297630
+5:15.31460
71.8p
41
Marcus Johansson
Gillberga SK
49:39.297810
+5:17.31640
71.7p
42
Albin Jonsson
Högbo GOIF
49:44.298390
+5:23.32220
71.6p
43
Niclas Eriksson
Hägglunds IOFK
49:51.299040
+5:29.32870
71.4p
44
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
50:08.300730
+5:46.34560
71.0p
45
Erik Strindlund
Östersunds SK
50:16.301570
+5:55.35400
70.9p
46
Fredrik Andreé
Årjängs IF
50:23.302240
+6:01.36070
70.7p
47
Ludvig Nordqvist
Sya SK
50:43.304270
+6:22.38100
70.2p
48
Simon Svanebo
Alnö SK
50:44.304350
+6:22.38180
70.2p
49
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
50:47.304670
+6:26.38500
70.2p
50
Axel Jonsson
Duveds IF
51:07.306660
+6:45.40490
69.7p
51
Mikael Edström
Strömnäs GIF
51:24.308340
+7:02.42170
69.4p
52
Maxim Murashkin
Bodens SK
51:30.308970
+7:09.42800
69.2p
53
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
51:43.310240
+7:21.44070
68.9p
54
Adam Nelin
Hestra IF
52:23.314290
+8:02.48120
68.1p
55
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
52:25.314410
+8:03.48240
68.1p
56
Björn Svensson
OK Landehof
53:11.319060
+8:49.52890
67.1p
57
Emil Svensson
Marhults SOFK
54:00.323950
+9:38.57780
66.1p
58
Henric Öberg
Strömnäs GIF
54:58.329720
+10:36.63550
65.0p
59
Måns Sunesson
Sellnäs IF
55:11.331040
+10:49.64870
64.7p
60
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
55:19.331810
+10:57.65640
64.6p
61
Erik Bröte
Sundbybergs IK
55:28.332760
+11:06.66590
64.4p
62
Anders Vedin
Stockviks SF
55:30.332950
+11:08.66780
64.4p
63
Martin Assarsson
Borås SK
59:09.354810
+14:47.88640
60.5p
64
Måns Karlsson
Filipstads SF
1:00:07.360670
+15:46.94500
59.6p
-
Elias Alvebro
Häggenås SK
23:59:58.8639700
-
-
Olof Andersson
Häggenås SK
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Wikman
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Björklund
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Hasselström
Vännäs SK
23:59:58.8639700
-
-
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Torgny Palm
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
-
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
23:59:59.8639800
-
-
Joacim Remneland
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Forsblom
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Millestu
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Forsberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Ögren
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Kim Nilsson
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Wuopio
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-